X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Podziwiam Was Dziewczyny, ze tak ogarniacie wszystko. Ja nie wiem jak z tym kpi pogodzic robienie zupek, musikow itd... Doby nie wydluze, a juz teraz nie ogarniam ;-)
    Ja pisząc "gotowce"mialam na myśli jogurty, serki i obiady. Bo zaczynałam od mini słoiczków- marchew, dynia, brokuł itp. Pojedyncze warzywa dawałam że słoiczka,później je mieszalam. Rozszerzanie wtedy wypadło mi na kwiecień, więc nasze warzywa jeszcze nie wyrosły, A marketowe były "pędzone". A te słoiki są jakoś tam testowane. A później już w wakacje wszystko robiłam sama, jak urosla marchew w ogrodzie, czy pietruszka to już się nie bałam. Mama załatwiła mi kaczki i króliki "wolno zyjace" i zupki córka miała robione właśnie na tym.

    Robiłam często koktajle owocowe- blendowalam banana, jogurt naturalny, truskawki itp. Serki tak samo tyle że twarog i jakiś owoc, troszkę jogurtu. Jak miała z 1.5 roku to zaczęłam kupować piątusie (mają dobry skład), albo takie z bakomy bio.

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.em kawa w sali zabaw brzmi zachęcająco 😉 tylko w moim przypadku to jeszcze muszę męża zabrać żeby za Alą biegał 😂
    U mnie telewizor jest używany raczej sporadycznie , częściej gra radio bo Ala lubi słuchać trójki 😄😄😄
    Mieszkanie mam tylko 50 m więc pół godziny codziennie mi wystarcza😉
    Lutyska też znam takie rodziny ,gdzie dzieciaki żyją samopas 😒a ja jeszcze moją ( prawie) 9 latkę odprowadzam i odbieram ze szkoły chociaż mamy jakieś góra 200 m do niej 😊 ale jest jedno skrzyżowanie i jeszcze boję się ją puścić samą .
    Koktajle z jogurtów naturalnych i owoców są pyszne 😋 dziewczynki je uwielbiają

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 06:14

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Wyobraźcie sobie, że jak córce rozszerzalam dietę, to robiłam jej wszystko sama. Nawet serki smakowe sama robiłam z twarogu i owoców, jogurty z jogurtu naturalnego i owoców itp itd. Nawet lody jej sama robiłam. Tyle czasu miałam:D
    Ale dla małego też tak planuje😎🙈 żadnych gotowxow przez pierwsze 2 lata 🙈

    Jogurtow to nie robilam ale wszystko inne tez sama przygotowywalam. Lody moje dziecko nauczylo się jesc w zeszlym roku czyli majac 2,5 lat a gazowanego nie pije wcale i sie wszyscy temu dziwia jakby te gazowane napoje takie zdrowe byly, ja pije sporadycznie wiec w domu nie mamy-tylko przy imprezach wlasciwie. Ale przy jednym mialam duzo wiecej czasu chociaz wydawało mi sie ze go nie mam... ;) tylko moje dzieci to takie antyspiochy. Czasem bym chciala zeby mala pospala dluzej w dzien ale nie ma na nia rady... Pranie wstawione i zastanawiam sie co my dzis bedziemy robic w ten upal.chyba czas basenik poszukac dla starszaka?

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj też znam taka dziewczynę której córka żyje sama dla siebie :( Żal mi jej bo naprawdę mądra dziewczynka. Ma 3 latka A matka potrafi powiedzieć do niej przy ludziach wypierdalaj do pokoju. Kur.. jakbym ja to usłyszała to serio bym jej krzywdę zrobiła. Biedna mała:( Niestety z patologią nie wygramy :(

    A od zdjęć na insta też mam męża. Instagram powoli robi się moja pracą więc mi się opłaca :) Ale ogarniam go jak mała śpi. Nigdy kosztem czasu z dzieckiem.
    Ja w domu też wszytsko ogarniam.. doszłam w tym do perfekcji :) Mam czas ćwiczyć co rano. Ugotować 2 obiady. Bo dla mnie zdrowo i dla męża mniej zdrowo :p

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Dziewczyny może macie pomysł skadnsie biorą luźne kupki ? Takie gęstości jogurtu do picia (przepraszam za porównanie) nie wsiakaja w pampersy ale się po nim przelewaja..co ile w dzień przebieracie maluchy ? Pampersy są bardzo mokre czy poprostu mokre ?
    A zmienialas pampersy?jakie uzywasz? Ja ostatnio otworzylam zielone pampersy Nowa wersja i jestem zaskoczona jak je zepsuli... Kiedyś byly leosze a teraz nic nie wsiakają kupek i właśnie jak piszesz przelewaly się po pieluszce...w innych jest nornalnie...

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle te nowe pampersy to niby mają być do 8 kg a na moją już są za ciasne a nie ma 7 kg :/

    Dziewczyny a tak zapytam, temat bajek się przewija... Puszczacie bobaskom bajki? Pytam, bo my tv nie mamy (jesteśmy nie telewizyjni :D ). Mamy zamiar kupić kiedy będzie pora na bajki :) Miałam zamiaru nie puszczać do 2-3 rż, ale teraz widzę, że może z tym być trudno... Serio już się maluszek interesuje?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała oglądała klub przyjaciół myszki micky jak miała lekko ponad roczek... zerkała z zainteresowaniem z łóżeczka bawiąc się.. teletubisie też lubiła, potem doszła świnka Peppa.. i wcale nie mówiła późno bo pierwsze zdania budowała ok 13 miesiąca życia a w wiku 1,5roku już normalnie mówiła i nawet potrafiła nazwać większość liter w alfabecie. Była bardzo kontaktowa, ale też potrafiła się sama bawić na macie czy podłodze..

    W tej chwili mały też TV nie widzi, nie ma kiedy go włączać bo plac zabaw ma w innym pokoju i tam przebywamy.. myślę, że po roczku dopiero coś zacznie, ale nie długo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 11:20

    da8300b52b.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Alę bardziej zainteresuje program o zwierzętach niż bajki 😂 chyba że Psi patrol albo Mali odkrywcy 😂 Wojtusiowi bajek nie pokazuje 😉

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z czasem różnie jest dzień ze jestem w stanie zrobić obiad i ogarnąć 4 kąty a jest dzień nie...pominę fakt że dalej chodzę jak kocmołuch bo nie mam czasu się ogarnąć:D

    U was też tak gorąco nie do wytrzymania? Mała mniej je przez ten upał w samych bodziakach a i tak spocona :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tv nikt nie korzysta. Jak włączony to i tak nikt nie ogląda. Czasem włączam radio. Córka w ogóle nie jest zainteresowana bajkami, czasem nawet ja proszę i błagam żeby z 5 minut poogladala - nie i koniec. Ona nie lubi...

    Robiłam dziś domowe lody:) wczoraj w Lidlu kupiłam foremki. Ciekawe czy wyjda dobre. I fajne bodziaki w Lidlu są. Takie bez rękawów, na upały doskonale

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o pampersy to te zielone nie mają siatki, ale jasne/białe? "Pro Care" już tak, tylko droższe są..

    PauEm podziel się przepisem :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 12:51

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w domu nie ogarniam nic jakoś średnio się odnajduje w tym macierzyństwie dobrze ze jest moja mama bo inaczej byśmy nie jedli i chodzili w brudnym :D mój mały owszem pospi czasami w dzień 2 godziny ale musi ktoś koło niego siedzieć bo rozbudza się co 20 min i trzeba go bujac a jak nie śpi to sam na macie polezy Góra 10 min i już nuda i potrzebuje towarzystwa także powoli mi się kończą pomysły czym go tu zabawić

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, zazdroszczę ;-) Moja Mama mieszka 100km stąd i do tej pory 3 razy tylko byla. Dobrze, ze Mąż trochę ogarnia bo sama bym zginęła.

    Ruda, my mamy mieszkanie na południową stronę :-( Jest patelnia. Mala wlasnie spi na podlodze na macie w krótkim rekawku.

    Dziewczyny, macie jakiś pomysł jak przeżyć te upaly z dzieckiem? Zamówiliśmy juz przenośny klimatyzator, ale nie będę go włączać przy Malej. Wogóle to niedlugo nie będzie wolnego miejsca na podlodze w mieszkaniu. Ciągle coś dokupujemy, zawsze 2 suszarki prania i juz nie ma gdzie stanąć!

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały wczoraj był wniebowzięty bo go do foczki (którą mialam wyrzucić bo z Wero nie używałam) w wannie posadziłam i dupke nogi sobie moczył... siedział w tym jak panisko i podobało mu się.. myślę, że to będzie nasz sposób na upały - kąpiele w ciągu dnia :-) wentylator też daje radę :-) klimatyzatora nie mamy niestety..

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzisiaj albo w rampersie na krotki rekaw, a drzemke miała na tarasie w samej pieluszce przykryta muslinowym reczniczkiem. Jak tak na nią patrzę to zazdroszczę też bym sobie kimnela w cieniu:D

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mąż wczoraj kupił klimatyzator, tak to nie wiem jakbyśmy dziś wytrzymały.

    Ja uruchamiam na chwilę, wychodzę wtedy z mała do drugiego pokoju. Kilka razy po kilka minut i jest do zniesienia.

    Mam inne pytanie; Czy Wasze maluchy od razu obracaly się na oba boki? Nasza robi to od niedzieli ale tylko na lewy.. na prawy za nic nie chce. Tak jej się podoba że dziś nad ranem nawet spała sobie na boku!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 19:31

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się obraca od dwóch dni i tylko na prawy :)

    artemida27 lubi tę wiadomość

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez od dwóch dni i tylko na lewy :)

    artemida27 lubi tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez i tylko na lewy 😂
    url=https://naforum.zapodaj.net/4528977443bd.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4528977443bd.jpg[/url

    artemida27 lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha ha :) ale się zgrały ;)

    Ok, już się zaczynałam się martwić czy to normalne ;)

    Za tydzień mamy wizytę u neurologa ( kontrolna w związku z napięciem) zobaczymy jak to się rozwinie do tego czasu.

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
‹‹ 1127 1128 1129 1130 1131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ