X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też walczymy z ciemieniuchą, olejki nie pomagają, zamówiłam spray na ciemieniuchę, bo już na prawdę jest duża, pojawiła się nawet za uszkami :/

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas chyba skok się zaczyna pan maruda ma drzemki 20 min z zegarkiem w ręku widać że zmęczony chce spać ale zasnąć nie może ciemieniuchy odpukać nie mamy

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy u Was skok objawia się głośnym płaczem? Mała dzisiaj i wczoraj płakała przeraźliwie (a nie był to napadowy płacz kolkowo-bączkowy) i nie uspakajała się na rękach. Straszne uczucie, nie wiadomo jak pomóc. A potem idzie spać, budzi się i jest okej... Inna rzecz, że jest po szczepieniu 4 dzień może to to...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi tak, mój zjada z dwóch piersi na jedno karmienie.

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja je różnie, zazwyczaj jest to 4-7 minut ale czasami zdarza się około 10-12 minut i tylko z jednej piersi :)

    Bumbum u nas skok niecałe 2 tygodnie temu objawiał się właśnie takim płaczem bez powodu nawet gdy była ma rękach, do tego dochodziło karmienie dosłownie co godzinę nawet w nocy i była strasznie nerwowa przy piersi, possała kilka razy i płacz i tak było w kółko trwało to może z 4-5 dni. Dobrze że się skończyło ale z niepokojem czekam na następny skok 🙈

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    A czy u Was skok objawia się głośnym płaczem? Mała dzisiaj i wczoraj płakała przeraźliwie (a nie był to napadowy płacz kolkowo-bączkowy) i nie uspakajała się na rękach. Straszne uczucie, nie wiadomo jak pomóc. A potem idzie spać, budzi się i jest okej... Inna rzecz, że jest po szczepieniu 4 dzień może to to...

    U nas dziś dokładnie to samo. Zasnęła wyczerpana płaczem, po 15 minutach obudziła się z uśmiechem, że chce jeść..

    Żadna metoda uspokojenia jej nie zadziałała. Mamy już cały arsenał i do tej pory zawsze coś pomagało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 17:37

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś po sesji, młody tak wykończony, że śpi odkąd wróciliśmy i tylko na jedzenie raz się obudził I dalej śpi. No cóż.. boli krzyż jak cholera.. ciemieniuche my mamy ale jakoś dajemy radę nie jest straszna.

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje dziecko przez trzy ostatnie noce spalo 6 godzin a od karmienia to nawet 7 godzin przerwy bylo(20-3)w ciagu dnia je co 3-4godziny. Dobowo wychodzi 6 posilkow czasem 7. I teraz zamiast sie cieszyc i korzystac z chwili to sie martwie ze za malo je. Szczepilyscie na rotawirusy?

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju to moja mała spija z dwóch piersi na kazde karmienie i 15 minut każda pierś 🤔
    Wasze dzieciaczki same puszczają te piersi po tych 5 czy 7 minutach? Czy same zabieracie?
    Może ja robię coś zle 😕

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Jeju to moja mała spija z dwóch piersi na kazde karmienie i 15 minut każda pierś 🤔
    Wasze dzieciaczki same puszczają te piersi po tych 5 czy 7 minutach? Czy same zabieracie?
    Może ja robię coś zle 😕

    I co ile je? Mysle ze jestjestok ok, ja wlasnie wolę jak dluzej je bo wydaje mi sie ze lepiej sie naje. Moja niestety krotko doi,nie mam wahi.i nie wiem.jak przybiera.
    A w którym tygodniu szczepilyscie? Bo my bedziemy w 9, ale w przychodniu sugerowali zeby jeszcze poczekac

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Jeju to moja mała spija z dwóch piersi na kazde karmienie i 15 minut każda pierś 🤔
    Wasze dzieciaczki same puszczają te piersi po tych 5 czy 7 minutach? Czy same zabieracie?
    Może ja robię coś zle 😕
    Mój tak jadł przez pierwsze 1.5 miesiąca:)
    Sam puszcza pierś.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam już siły...mała dziś ani nie je ani nie spi... Znowu spadła z wagi...

    Nie wiem co kęsy grane ale jaki śpi to nagle się spina oczy jak 5 zł i płacz wiecie może co to ? Śni się jej czy co ?

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1187 1227

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam laktator na dwie piersi. Czy w takim razie powinnam ściągać 15 min z obu na raz czy i tak pół h?

    Ruda, niestety nie pomogę. Ja po prostu przeszlam na laktotor i juz karmie tylko z butelki swoim mlekiem. Przynajmniej wiem ile zjada i ze nie brakuje jej mleka... co prawda jest to upierdliwe ale Mała mi przybiera na wadze, ja jestem niewyspana ale spokojniejsza.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    I co ile je? Mysle ze jestjestok ok, ja wlasnie wolę jak dluzej je bo wydaje mi sie ze lepiej sie naje. Moja niestety krotko doi,nie mam wahi.i nie wiem.jak przybiera.
    A w którym tygodniu szczepilyscie? Bo my bedziemy w 9, ale w przychodniu sugerowali zeby jeszcze poczekac

    No właśnie coś mi się przestawiło to moje dziecko bo do tej pory jadła co 1,5 godziny, a od dwóch dni je co 2,5-3 godziny. Nawet próbowałam jej podać pierś po 1,5 godziny, ale wzięła kilka łyków i wypluwała wiec chyba głodna nie jest 🤔. Zobaczymy jak będą wyglądały następne dni. My w domu mamy wagę wiec mogę sprawdzać przyrost na bieżąco i póki co jest ok 😉.

    My mamy szczepienie zaplanowane w 7 tygodniu

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Dziewczyny mam laktator na dwie piersi. Czy w takim razie powinnam ściągać 15 min z obu na raz czy i tak pół h?

    Ruda, niestety nie pomogę. Ja po prostu przeszlam na laktotor i juz karmie tylko z butelki swoim mlekiem. Przynajmniej wiem ile zjada i ze nie brakuje jej mleka... co prawda jest to upierdliwe ale Mała mi przybiera na wadze, ja jestem niewyspana ale spokojniejsza.

    Ja też dziś ściągnąłem ale z butelki też nie chcę jeść....ma odruch wymiotny i się krztusi :(

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej pojawiły się odparzenia na szyjce pod fałdką :/ czy któraś tez ma taki problem? Bepanthen będzie ok?

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda chyba musisz sie doradzic pediatry co w takiej sytuacji..😕 ale cokolwiek zje czy nic przez caly dzień? Ile teraz wazy a jaka miała wage urodzeniowa?

    Karola94c lubi tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    U mojej pojawiły się odparzenia na szyjce pod fałdką :/ czy któraś tez ma taki problem? Bepanthen będzie ok?

    Ja smarowałam bepanthenem i pomoglo.
    My się szczepiliśmy rotarixem.

    Dziewczyny jak poprawić laktacje Femaltiker już nic nie daje :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 21:56

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis111 coś tam zje ale zdaję sobie sprawę E to za mało ...

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak was czytam to mój to koneser cyckowy... Potrafi i 30-40 minut jeść, choć wiadomo tego aktywnego ssania jest mniej a potem to za smoczek robię 😂
    Tylko ja podaję jedną pierś na jedno karmienie? Druga podaję jak widzę że ssie a już nie przełyka i się denerwuje ale to raczej rzadko się zdarza...

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
‹‹ 1044 1045 1046 1047 1048 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ