X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie !
    Dzisiaj startuje Tydzień Pieluchy Wielorazowej. Zapraszam do wydarzenia na fb. Jest tam mnóstwo informacji oraz konkursów z wieloma nagrodami.

    https://www.facebook.com/Tydzie%C5%84-Pieluchy-Wielorazowej-298376324026378/

    Pozdrawiam :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii szerokiej drogi :) i oby spokojnie przebiegła Wam podróż, bo myślę, ze pojedziecie ;) rozumiem, że obawy są ale to chyba najlepsza chwila na podróżowanie, potem może być tylko gorzej.

    Dziewczyny czy któraś z Was zauważyła coś takiego, żeby dziecko wymiotowało po wodzie morskiej? Nie wiem czy to od tego, ale już któryś raz jak rano psiknę wodą morską małej, bo po nocy charczy i chce jej to odciągnąć, to później jak je to mi wymiotuje przy odbijaniu.. nawet nie ulewa, tylko chlusta. Myślę, że dostaje jej się do gardła i potem tak reaguje.

    W ogóle u nas teraz chyba skok rozwojowy (11 tydzień) i Emilka jest bardzo marudna zauważyłam też, że ostatnio bardzo często wystawia język i nie wiem czy to normalne, bardzo też się ślini i wypcha rączkę do buzi.

    Megiiii lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa... wystawianie jezyka jest normalne, tak samo jak zabawa nim w buzi... my to nawet sie tak z Bruno bawimy ze mu pokazujemy jezyk a on odpowiada tym samym.. slina i wpychanie raczek do buzi tez jest normalne..

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też skok i marudzonko. Ślinienie i wpychanie rąk do buzi nawet przez sen ;) Do tego problemy ze snem, a już było tak pięknie i przespał 2x po 7 godzin w nocy. Dziś już tylko niecałe 4.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślałam, że to normalne, ale lepiej się upewnić ;)

    Megiii zazdroo!! moja i tak budzi się w nocy co 2h... a ja chodzę już jak zombie.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak u nas to samo. Języczek, ślina, bańki i rączki w buzi :) i co tam się nawinie :)

    Byliśmy dziś na szczepieniu. Powiedziałam im co się działo ostatnio. Zmartwili się, powiedzieli, że to drugi dzieciaczek który tak miał i na 90% to z powodu szczepionki na pneumokoki i będą wnioskować o jakąś inną płatną, ale my za nią nie będziemy płacić. Mam nadzieję, że to to i teraz będzie ok.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wymioty to jednak nie po wodzie morskiej. Dzisiaj mała obudziła się o 6 i od razu wzięłam ją do karmienia, za chwilę chciałam ją odbić, odbekło jej się i zwymiotowała, zaczęłam karmić dalej i jak skończyła znowu ją wypionizowałam i zwymiotowała chyba wszystko co zjadła... :( odłożyłam ją, ale po jakichś 15 min zaczęła płakać, że jest głodna, nakarmiłam ją z drugiej piersi i znowu wszystko zwymiotowała. Już nie wiem czemu tak się dzieje i to tylko rano. Może to przez to, że w nocy jak je to jej nie odbijam bo zasypia? Widocznie się nałykała powietrza tej nocy i teraz jej to wypchnęło całe jedzenie.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa a może zbyt szybko rano jadła? Ja w nocy karmię na raty. Jedna pierś, odbicie, pieluszka i druga. Potem już nie odbijam i nie ulewa, a w trakcie dnia robi to nagminnie. U nas duża poprawa po zmianie pozycji na pod górkę. Wcześniej rzyganko było na porządku dziennym, bo mały to łapczywiec ;)

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano miałam pełne piersi, więc jadła dosyć szybko, ale czasami przez dzień też jej się zdarza łapczywie połykać i nie wymiotuje wtedy. ale mam jeszcze jedną teorię. Według zaleceń muszę na noc ją szeroko pieluchować, bo jeszcze z bioderkami nie jest całkiem dobrze i może ta pielucha jej gniecie brzuszek, zwłaszcza przy odbijaniu.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa może tak być, skoro ma uciśnięty. Może spróbuj delikatniej pieluchować, albo raz pomiń, tylko dla sprawdzenia.

    U nas szczepienie za niecałe 2 tygodnie, bo zapomniałam, że we wtorek jest święto....

    U nas teraz jakieś odsypianie skoku chyba. Dziś był bardzo marudny dzień. Po 16-stej wyszliśmy na spacer i jak dawno tego nie robił, to dziś przespał cały i śpi do tej pory... Zapowiada się ciekawa noc, albo jej brak ;)

    W ogóle ostatnio zauważyliśmy, że Dawidowi lekko odstaje płatek jednego ucha i nie mam pojęcia dlaczego. Zawsze staram się zwracać na to uwagę przy zakładaniu czapki...Po prostu jest lekko wywinięty do góry. Dziwne. Staramy się go więcej kłaść na tę stronę, ale on już teraz sam przewraca się na plecki i na boczku nie chce leżeć. Tak się kręci, że nawet podłożony z tyłu kocyk nic nie daje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2018, 21:01

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi... moj starszy syn mial zawsze przylegajace uszy do glowki, teraz, w zasadzie zaczyna dojrzewac po malu, i te uszy zrobily sie takie duze i odstajace... mysle ze jakmu glowa urosnie to to wszystko bedzie dobrze wygladalo...
    ...a takim maluchom to niewiele trzeba zeby te uszka zaczely odstawac...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 6 maja 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza ;) Dzięki Stere, postaram się nie przejmować. Dawid skończył 3 miesiące. Wow, ale to przeleciało :) Jestem w szoku. Dopiero co go przyniosłam do domu, a tu już taki duży chłopczyk. Ostatnio zaczął często przesypiać noce, a ja nabawiłam się okropnego zastoju. Mam nadzieję, że piersi się przyzwyczają. Bóle brzuszka jeszcze nam się zdarzają. Głównie jak ma zrobić kupkę. Strasznie ciśnie. Nawet potrafi godzinę i dłużej. Wasze dzieci też maja taki problem? No i chyba za jakiś czas będą szły zęby, bo rączki pcha do buzi jak szalony ;)
    A jak tam u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 23:10

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 8 maja 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii... moj to robi kupska cichaczem... nawet nie wiadomo kiedy...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 16 maja 2018, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanko mam do karmiących piersią: dziewczyny czy dostalyscie juz okres? Z tydzien temu mialam lekki bol brzucha jak na okres nawet zdarzylo sie jednorazowe czerwone plamienie ale wszystko ustało.

    Mój bąbel ma skonczone 3mc, od urodzenia problem ma z jedną nerką i zalecano szczepienia po 6mc. W ogóle pluje sobie w brode ze pozwolilam na szczepienie w szpitalu:/ i kolejne moje pytanko jakie są w kolejnosci szczepienia po wzw szpitalnym?

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 16 maja 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello... ja okresu jeszcze nie mialam po porodzie

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 17 maja 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosicie swoje maluchy w chuście? Chce przetestowac bo mi juz rece odpadaja od noszenia

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Pytanko mam do karmiących piersią: dziewczyny czy dostalyscie juz okres? Z tydzien temu mialam lekki bol brzucha jak na okres nawet zdarzylo sie jednorazowe czerwone plamienie ale wszystko ustało.

    Mój bąbel ma skonczone 3mc, od urodzenia problem ma z jedną nerką i zalecano szczepienia po 6mc. W ogóle pluje sobie w brode ze pozwolilam na szczepienie w szpitalu:/ i kolejne moje pytanko jakie są w kolejnosci szczepienia po wzw szpitalnym?

    U nas też KP. Okresu jeszcze nie dostałam. Choć czasem pobolewa jak na okres.
    Z kalendarza szczepień:

    Gruźlica - I dawka
    Pneumokoki - I dawka
    Błonica - I dawka
    Polio (IPV) - I dawka
    Krztusiec - I dawka
    HIB - I dawka
    Tężec - I dawka

    U nas 5w1 plus druga dawka wzw.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 18 maja 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello ja pomimo kp dostałam okres teraz w majówke :/ tak myślę, że był to okres bo zachowywało się to jak okres, ale był bardzo skąpy. I brzuch nie bolał, ale jeszcze się nie cieszę tym brakiem bólu.

    A chustę polecam baardzo!

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 23 maja 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly a jak często karmisz? Tak mniej więcej? Masz przerwy dłuższe niż 3 godziny w dzień i 6 w nocy? Bo ja jeszcze nie dostałam, a podobno płodność wraca, jeśli są dłuższe przerwy w karmieniach. Ja ostatnio mam dłuższe w nocy. Nawet 7 i 8 godzin.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 25 maja 2018, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie martwilam i okres przyszedl:/ megii nie ma reguły. Ja karmię w dzien co 2h a w nocy co 4h. Mlody ma skonczone 4mc.

‹‹ 693 694 695 696 697
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ