X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja z rana, mega niewyspana. Coś dziś było ciężko ze spaniem i nie wiem z jakiego powodu.

    Z tą kupą to niby śmiesznie się czyta, ale jak sobie z wizualizuję mój poród i tą "śmieszkową partą kupę", to chyba mnie to przeraża.

  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 17 listopada 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny!

    Witam się w 27 tygodniu :)

    lena198808, Lilly123, Basik83, jiwa lubią tę wiadomość

    f2w3flw16652lysf.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 17 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja witam się w 30 tyg. Ale to leci, zalatuje ostatnią prostą :)

    lena198808, Mayolin, Basik83, jiwa lubią tę wiadomość

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    No wy się śmiejcie..ja wczoraj ledwo dojechałam z Biedronki do domu..całe szczęście że byłam autem, a nie pieszo.. wyleciałam z biedry, nawet be save nie zdążyłam zapiąć! Szczęście moje że było wszędzie zielone :-P

    Ja zazwyczaj miałam takie problemy przed ciąża i parę razy na początku. Teraz uspokoiło się i mam raczej w drugą stronę. Muszę kombinować, żeby nie dopuszczać do zaparć. Ale wiem jak to jest :)

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ale g.ówniane tematy :D ciesze się,ze przynajmniej to mnie ominie...
    Choć boje się juz 'to robic' potem po cc brrr
    Pamiętam jak przed laparoskopia dzień przed zabiegiem musialam sobie zafundowac eneme i fortrans...o matko cały dzień na klopie i s.ranie woda dosłownie.Masakra,ale dzięki zabiegowi przynajmniej młody teraz siedzi w brzuchu wiec warto było się poświecić :-) Nie wspomne o usuwaniu ósemki w styczniu,która zaczeła się psuć,chirurg dal mi ja na pamiątkę i powiedział ze jak zajde w ciąże to mam dziecko tym zębem postraszyc jak będzie niegrzeczne ;)

    Zaczelam szkole rodzenia pod katem CC,póki co jestem bardzo zadowolona.Miałam cały wykład o karmieniu,dziś będzie o 1 pomocy a w przyszłym tyg spotkanie z anestezjologiem o cc i z położna o pielęgnacji. :)

    A w poniedziałek znowu wizyta,mam nadzieje ze będzie ok..Torba do szpitala prawie gotowa jakby co.

    Jutro odbieramy wózek :-) :-) :-)

    Miłego weekendu i powodzenia na wizytach :-)

    Mayolin, Asasa, jiwa lubią tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna widzisz, co szpital to zwyczaj, ja przed laparoskopią nie miałam robionej lewatywy, dostałam jakąś tabletkę, która jakoś szczególnie nie zadziałała ;) także nie mam złych wspomnień. Jedynie ból po laparo, to była tragedia przez 2 tygodnie.
    A gdzie chodzisz do szkoły rodzenia? wiesz już, w którym szpitalu będziesz rodzić?

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodze do Koali na Zwierzynieckiej,2 koleżanki tam chodziły i mi polecily.No i fajnie,bo był wybór czy pod katem CC czy naturalny poród.

    CC będę miała na Kopernika,bo mój prowadzący stamtąd jest i chodze juz tam do poradni patologii ciąży wiec tam się mną juz opiekują.
    No i ważne ze szpital o 3 stopniu referencyjnosci pod wzgl neonatologicznym i położniczym.
    A Ty który wybralas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 15:29

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 17 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zresztą, sama się tam urodziłam ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Haha ale g.ówniane tematy :D ciesze się,ze przynajmniej to mnie ominie...
    Choć boje się juz 'to robic' potem po cc brrr
    Pamiętam jak przed laparoskopia dzień przed zabiegiem musialam sobie zafundowac eneme i fortrans...o matko cały dzień na klopie i s.ranie woda dosłownie.Masakra,ale dzięki zabiegowi przynajmniej młody teraz siedzi w brzuchu wiec warto było się poświecić :-) Nie wspomne o usuwaniu ósemki w styczniu,która zaczeła się psuć,chirurg dal mi ja na pamiątkę i powiedział ze jak zajde w ciąże to mam dziecko tym zębem postraszyc jak będzie niegrzeczne ;)

    Zaczelam szkole rodzenia pod katem CC,póki co jestem bardzo zadowolona.Miałam cały wykład o karmieniu,dziś będzie o 1 pomocy a w przyszłym tyg spotkanie z anestezjologiem o cc i z położna o pielęgnacji. :)

    A w poniedziałek znowu wizyta,mam nadzieje ze będzie ok..Torba do szpitala prawie gotowa jakby co.

    Jutro odbieramy wózek :-) :-) :-)

    Miłego weekendu i powodzenia na wizytach :-)

    Wózek, o kurczaki, a ja nawet nie oglądałam w sklepach. :D o torbie to się nawet nie wypowiem, bo myślałam, że mam dużo czasu jeszcze. Hehe
    Kiedy powinno się być gotowym z wyprawką itp? Tak waszym zdaniem?

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 17 listopada 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wy macie już wózki i łóżeczka złożone czy w kartonach?

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Chatte Ekspertka
    Postów: 130 51

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie mam kupinego ani wózka ani łóżeczka:D ale to dlatego ze mój mąż teraz przyjedzie około 10 grudnia bo często wyjeżdża służbowo za granicę i czekam na niego z kupnem. Wcześniej uważałam ze jest dużo czasu a to minęło tak szybko... ale myśle ze połowa grudnia będzie w porządku. Dziewczyny czy na czas pobytu maluszka w Waszych sypialniach planujecie trzymać jego rzeczy w sypialni czy wszystko w pokoju dziecięcym od początku? Bo ja planuje zrobić mu miejsce u siebie w szafie i do póki będzie spał z nami w sypialni będę miała wszystko pod ręką a jak będzie starszy to przeniosę go do jego pokoiku.

    thgfs65g0z0leut3.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna na chwilę obecną Żeromski, same dobre opinie ostatnio o nim słyszę.

    ChudaRuda u nas łóżeczko jeszcze w kartonie, na razie złożona jest tylko komoda. Wózek kupiliśmy na razie używany, już go wyprałam i tyle z przygotowań :-)

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chatte, też mam podobną sytuację bo męża często nie ma. Dzisiaj przyjeżdza tylko na tydzien a pozniej dopiero na świeta. Jestem trochę przerażona styczniem bo zostane zupełnie sama:( dlatego z całą wyprawką muszę wyrobić się do końca grudnia.
    Łóżeczko planuje kupić jutro, mam nadzieję, że dostaniemy od ręki, że nie trzeba będzie czekać. Wózek stoi w kartonie i tak zastanawiam się kiedy go złożyć :)
    U nas Tosia będzie z nami w sypialni, planuje kupić jej komode na ubranka itd. Myślę, że Tobie będzie wygodniej jak wszystko będziesz miała pod ręką.

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie!
    Jestem majową mamusią 2017,jeśli któraś z Was szuka firmowych ubranek w bardzo dobrym stanie to zapraszam do przejrzenia moich paczek ciuszków.
    Wszystkie ciuszki kupione jako nowe, zadbane, bez dziur czy przetarć.

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Fxzl/

    Pozdrawiam i życzę spokojnych ciąż i lekkich porodów :) No i przede wszystkim zdrowych maluszków.

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuda Ruda wózeczek stoi złożony, tylko przykryty. Łóżeczko właśnie dziś odebraliśmy z poczty, bo kurier nie raczył przywieźć, tylko zostawił awizo....Ale byliśmy zdziwieni. Akurat przyjechali moi rodzice, więc jutro wspólne składanie :)

    Kasiarzyna ja CC też będę miała, ale u nas nawet na szkole rodzenia nie ma tego elementu.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Chatte Ekspertka
    Postów: 130 51

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    Chatte, też mam podobną sytuację bo męża często nie ma. Dzisiaj przyjeżdza tylko na tydzien a pozniej dopiero na świeta. Jestem trochę przerażona styczniem bo zostane zupełnie sama:( dlatego z całą wyprawką muszę wyrobić się do końca grudnia.
    Łóżeczko planuje kupić jutro, mam nadzieję, że dostaniemy od ręki, że nie trzeba będzie czekać. Wózek stoi w kartonie i tak zastanawiam się kiedy go złożyć :)
    U nas Tosia będzie z nami w sypialni, planuje kupić jej komode na ubranka itd. Myślę, że Tobie będzie wygodniej jak wszystko będziesz miała pod ręką.

    ChudaRuda u mnie identyczna sytuacja, mąż będzie od 10 grudnia do 3 stycznia a później dopiero na koniec stycznia przyjedzie na poród. U mnie będzie planowana cesarka wiec pewnie w styczniu na wizycie ustalimy termin i pewnie przyjedzie kilka dni przed. Boję tego stycznia bo to będzie już 9 miesiąc i nie wiem jak dam radę sama. Mam opcję żeby przyjechała do mnie starsza siostra bo akurat ma wolne w styczniu. Bo ja mieszkam 80 km od moich rodziców i siostry, na miejscu jest brat z bratową w tym samym mieście. A Ty masz kogoś pod ręką? Bo tak samej w końcówce ciazy to ciężko być bo nawet zakupy samej zrobić to nie tak ciekawie z takim brzuchem w środku zimy ubranej w kurtki, czapki itp. A w razie jak cos się zacznie dziać to dobrze żeby był ktoś kto podjedzie z nami do szpitala. Ja jakoś zaczęłam się bać jeździć samochodem. I to właśnie tak od teraz czyli od 7 miesiąca, ponoć niektóre ciężarne tak maja. W styczniu na pewno nie będę jeździć tym bardziej ze będzie zima.

    thgfs65g0z0leut3.png
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    A Wy macie już wózki i łóżeczka złożone czy w kartonach?
    My po łóżeczko jedziemy jutro :) i pewnie od razu będziemy je składać, bo nie wytrzymam żeby leżało w kartonie :D
    Wózek będzie pod koniec tego miesiąca lub w grudniu :)

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wozek juz zlozony, stoi zakryty na poddaszu, lozeczko w kartonie. Popralam tylko kocyki po starszym dziecku i w weekend zamawiam ostatnie rzeczy tzn wiaderko na pieluszki, laktator i reczniki. Lozeczko planujemy zlozyc za jakis miesiac, pranie ciuszkow tez w grudniu.
    Torbe porodowa naszykuje sobie przed swietami. Musze dokupic dla siebie jeszcze szlafrok i koszulke do porodu.
    Ten ostatni miesiac zlecial mi bardzo szybko wiec chce wszystko miec gotowe w grudniu, tym bardziej ze w styczniu urodziny meza i syna i nie chcialabym tego zaniedbac. Chyba, ze drugi potomek pokrzyzuje plany :)
    Moj maz ma prace na miejscu ale jestesmy tutaj sami i juz kombinujemy co zrobic ze starszym synem na czas porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 20:14

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki


    ja wozek tez na strychu a łozeczko moze w przyszlym tyg ..sie za to zabiore :)


    i ja dzis zaczelam 30 tc :)

    jiwa lubi tę wiadomość

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to się trochę poszczęściło bo dostałam ubranka dla małej na najbliższe 2 lata (!) od mojej kuzynki, wózek odkupię od brata, trzeba będzie go tylko porządnie wyprać, łóżeczko mam...po mnie. Doszłam do wniosku że wygląda identycznie jak te nowe i niczego mu nie brakuje, jedynie jest troszeczkę mniejsze niż te standardowe (kwestia 2-3 cm) i dzisiaj zamówiłam materacyk na wymiar. Mam barierę psychologiczną, ze torbę do szpitala spakuje po 32 tyg więc wtedy zacznę zamawiać co trzeba.
    Mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, mała będzie z nami w sypialni, ale ubranka mam w drugim pokoju, gdybym wstawiła komodę już raczej nie dałoby się przejść a i pewnie z otwieraniem drzwiczek bądź wysuwaniem szuflad byłby problem. Pewnie wygodniej byłoby mieć je pod ręką ale trudno. Wyjdzie w praniu, najwyżej przeniosę swoje ciuchy.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
‹‹ 568 569 570 571 572 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ