X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 16 listopada 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kawa nie mam pojęcia czy to rwa ale noge mam opuchniętą i napiętą:/ a miało być tak pieknie

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa a sprobuj Ty komus wyslac zaproszenie. Bo akurat abonament nie jest potrzebny do wiadomosci. Ale te belly to totalnie szwankuje :/

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Liy88 Przyjaciółka
    Postów: 103 120

    Wysłany: 16 listopada 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa w zakładce "wiadomości" nie masz nic w zaproszeniach?

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 21:11

    marmi, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • sunset06 Autorytet
    Postów: 345 220

    Wysłany: 16 listopada 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka na ovufriend teź się takie historie zdarzały niestety, w sumie to trudno powiedzieć po co ktoś miałby wpisywać nieprawdę na forum...

    No nic ja zostaję tutaj;) co do rwy kulszowe to miałam przed ciążą pomagają ćwiczenia i masaże. Najbardziej boli jak się z kręgu to żółtko czy jakoś tak wyleje. Ja za to spać nie mogę. Na lewym boku mam zgagę i ucisk na wątrobę że aż mi wszystko podchodzi do gardła na prawym młoda kopie a na plecach brzuch twardnieje...i tak kolejna noc prawie na siedząco.

    A i jeżdżenie samochodem zaczyna mnie przerastać ucisk na brzuch okrutny a jak się rozłożę to kierownicy nie mogę przekręcić;) muśzę komicznie wyglądać dla kogos z zewnątrz;);)

    Na te bóle w dole kręgosłupa fajne jest ćwiczenie: leżysz na plecach, podnosisz nogi i łapiesz się za łydki i bujasz się na prawo i lewo masując odcinek lędźwiowy. polecam;)

    06.05.17 - IUI Gameta, 16.06.17 - okruszek z serduszkiem:)
    bl9cbd3mc2mh06nf.png[/url]
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 16 listopada 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj w szkole rodzenia omawialiśmy fazy porodu.Uwielbiam prowadzącą. Byli z nami partnerzy (ze mną mama bo mąż w pracy)za tydzień mamy iść na porodówkę.
    Omawiała wszystkie fazy porodu fizjologicznego oraz CC. Nie ukrywała nic, że kupa, że krocze, że przy rodzeniu łożyska osoba towarzysząca jest wypraszana. Mina facetów bezcenna. Chyba d
    Szkoda, że męża nie było ale niestety siła wyższa... mam nadzieję, że za tydzień się uda. Jeśli porodówka będzie zajęta odbędą się zajęcia z pielęgnacji noworodka. :)

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda a Ty chodzisz do szkoły rodzenia? Bo ja nie. Jakbyś się dowiedziała czego potrzeba w szpitalu, to dałabyś znać? Bo ja również do tego szpitala na redłowie rodzić będę. :P Nie wiem czy pamiętasz.

    W razie czego podjadę w styczniu albo początek lutego, ale fajnie by było wiedzieć dokładniej. Na ich stronie też co nieco jest podane, ale nie wiem czy nie potrzebują więcej.

    Dziewczyny, a III trymestr rozpoczyna się 26 tc czy 27?

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcepanka wrote:
    ChudaRuda a Ty chodzisz do szkoły rodzenia? Bo ja nie. Jakbyś się dowiedziała czego potrzeba w szpitalu, to dałabyś znać? Bo ja również do tego szpitala na redłowie rodzić będę. :P Nie wiem czy pamiętasz.

    W razie czego podjadę w styczniu albo początek lutego, ale fajnie by było wiedzieć dokładniej. Na ich stronie też co nieco jest podane, ale nie wiem czy nie potrzebują więcej.

    Dziewczyny, a III trymestr rozpoczyna się 26 tc czy 27?
    Zapisałam się :) idę we wtorek na pierwsze spotkanie to dam znać co i jak :)

    Marcepanka, lena7 lubią tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam w Niemczech i podczas rodzenia lozyska byl ze mna maz.
    3 trymest zaczyna sie w 27 t c

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 16:19

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula,to wyślę ci maila z gmailowskiej skrzynki i się przedstawię nickiem,zobaczymy czy zadziała ;D bo żadnych zaproszeń jakoś nie mogę wysłać,probowalam do ciebie wiadomość,ale tez coś szwankuje

    Paula. lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunset06 wrote:
    Hejka na ovufriend teź się takie historie zdarzały niestety, w sumie to trudno powiedzieć po co ktoś miałby wpisywać nieprawdę na forum...

    No nic ja zostaję tutaj;) co do rwy kulszowe to miałam przed ciążą pomagają ćwiczenia i masaże. Najbardziej boli jak się z kręgu to żółtko czy jakoś tak wyleje. Ja za to spać nie mogę. Na lewym boku mam zgagę i ucisk na wątrobę że aż mi wszystko podchodzi do gardła na prawym młoda kopie a na plecach brzuch twardnieje...i tak kolejna noc prawie na siedząco.

    A i jeżdżenie samochodem zaczyna mnie przerastać ucisk na brzuch okrutny a jak się rozłożę to kierownicy nie mogę przekręcić;) muśzę komicznie wyglądać dla kogos z zewnątrz;);)

    Na te bóle w dole kręgosłupa fajne jest ćwiczenie: leżysz na plecach, podnosisz nogi i łapiesz się za łydki i bujasz się na prawo i lewo masując odcinek lędźwiowy. polecam;)
    Sunset, Ty weź, no co Ty :-D ja łydki tak się nie siegam! :-D

    ChudaRuda lubi tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunset,to mamy to samo ze spaniem,ja już chyba ze zmęczenia totalnego dzisiaj padłam i spałam,ale generalnie bardzo ciężko w nocy i z tym przekręcaniem i spaniem na wznak,bo właśnie brzunio twardnieje...a jeszcze dziś mi głowa pęka,ale jakoś się zmobilizowałem,żeby zrobić sobie przyjemność i iść na zakupy w celu nabycia jakichś bluzek i kosmetyków(miałam darmowa konsultacje z clinic w Sephorze teraz maja taka promocje dla klientów z karta,fajnie wiec polecam)

    Szwesta,aaaa jaka kupa?Az mnie zaciekawilas....ale to chodzi o to,żeby lewatywa była przed porodem naturalnym(bo to akurat wiem) czy jeszcze coś dodatkowego z ta kupaą(Boże brzmię jak potłuczona Hahaha)...

    kasiarzyna lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szwesta80 wrote:
    Dzisiaj w szkole rodzenia omawialiśmy fazy porodu.Uwielbiam prowadzącą. Byli z nami partnerzy (ze mną mama bo mąż w pracy)za tydzień mamy iść na porodówkę.
    Omawiała wszystkie fazy porodu fizjologicznego oraz CC. Nie ukrywała nic, że kupa, że krocze, że przy rodzeniu łożyska osoba towarzysząca jest wypraszana. Mina facetów bezcenna. Chyba d
    Szkoda, że męża nie było ale niestety siła wyższa... mam nadzieję, że za tydzień się uda. Jeśli porodówka będzie zajęta odbędą się zajęcia z pielęgnacji noworodka. :)
    My mieliśmy dwa dni temu pielęgnację noworodka..mój jak miał lale wykapac, to jedna noga stał przy wanience, a druga już prawie za drzwiami :-D i tak w tym rozkroku, gotowy do ucieczki kąpał nasze potencjalne dziecko ;-)

    ChudaRuda, Liy88, Wasp, kasiarzyna, Asasa, szwesta80 lubią tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 16 listopada 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    My mieliśmy dwa dni temu pielęgnację noworodka..mój jak miał lale wykapac, to jedna noga stał przy wanience, a druga już prawie za drzwiami :-D i tak w tym rozkroku, gotowy do ucieczki kąpał nasze potencjalne dziecko ;-)
    Lena, czytam i płaczę ze śmiechu :)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszcze, że chodzicie na szkołę rodzenia. Ja byłam zapisana od wtorku 14.11 i bardzo na to z mężem czekaliśmy a tu klops. Ginekolog narazie zabroniła z powodu tego twardnienia nad czym bardzo bardzo ubolewam. Powiedziała, że zobaczymy za miesiąc, ale średnio to widze. Zostaną filmiki w internetach :(

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    Sunset,to mamy to samo ze spaniem,ja już chyba ze zmęczenia totalnego dzisiaj padłam i spałam,ale generalnie bardzo ciężko w nocy i z tym przekręcaniem i spaniem na wznak,bo właśnie brzunio twardnieje...a jeszcze dziś mi głowa pęka,ale jakoś się zmobilizowałem,żeby zrobić sobie przyjemność i iść na zakupy w celu nabycia jakichś bluzek i kosmetyków(miałam darmowa konsultacje z clinic w Sephorze teraz maja taka promocje dla klientów z karta,fajnie wiec polecam)

    Szwesta,aaaa jaka kupa?Az mnie zaciekawilas....ale to chodzi o to,żeby lewatywa była przed porodem naturalnym(bo to akurat wiem) czy jeszcze coś dodatkowego z ta kupaą(Boże brzmię jak potłuczona Hahaha)...

    Przed CC też robią lewatywę :) A położna uczulała, żeby samemu z lewatywą nie kombinować i wlewkę zostawić do zrobienia położnym. A o kupie mówiła, bo czasami zdarza się że podczas parcia kupa poleci. Bo skurcze parte to tak jakbyśmy kupę chciały. I przeć mamy tak jak na kupę.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly123 wrote:
    Zazdroszcze, że chodzicie na szkołę rodzenia. Ja byłam zapisana od wtorku 14.11 i bardzo na to z mężem czekaliśmy a tu klops. Ginekolog narazie zabroniła z powodu tego twardnienia nad czym bardzo bardzo ubolewam. Powiedziała, że zobaczymy za miesiąc, ale średnio to widze. Zostaną filmiki w internetach :(
    U nas w takim wypadku ćwiczeń dla ciężarnych położna nie pozwala robić. Dziewczyny podczas części z ćwiczeniami siedzą na specjalnych siedzeniach. I się relaksują. W części wykładowej biorą udział wszyscy.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, niestety tak jest. Moja znajoma trochę mi o tym opowiadala. Przed porodem miała lewatywe, ale zanim urodziła nazbierało sie znowu i jak to określiła "urodziłam dziecko w kupie". Brzmi to hardkorowo, ale pewnie nie każdemu sie zdarza i tego sie trzymajmy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 20:30

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie "zdarza", kłuje po oczach

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw bałam się lewatywy, a teraz sobie myślę, że - OBY ZDĄŻYLI JĄ ZROBIĆ!!! hahahah

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

‹‹ 566 567 568 569 570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ