X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 17 lutego 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa42 gratuluję drugiego ząbka u nas już 5-ty się pojawił może na razie będzie spokój. A co do chodzenia to mój nie chodzi pisałam o Franku NataliiK że już chodzi.Mój jeszcze nawet nie raczkuje ale próbuje.A może być tak jak z moim starszym synem że nauczył się raczkować jak już od jakiegoś czasu chodził.
    Życzę wszystkim zdrówka i maluszkom i mamą mnie też katar nie opuszcza :-(

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 18 lutego 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa gratuluję drugiego ząbka. Życzę dużo zdrówka dla was.

    Kasiula - mój też jeszcze nie raczkuje. Póki co próbuje podnieść dupkę. Od dwóch dni jest taki marudny, że wychodzę z siebie i staje obok. Masakra

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 18 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexast to może ząbki albo coś innego dzieci powinny się rodzić z umiejętnością mówienia to by mówiły co im dolega ah... marzenia he he.

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :-) Muszę się pochwalić :-) Borysek sam stoi w łóżeczku :-) dźwiga się z pozycji siedzącej :-) ale teraz powstał problem :-( są bolesne upadki i stłuczenia. Jak myślicie co robić ? Mam taki ochraniacz ale on jest mały i wszystkiego nie chroni :-( Myślałam o kojcu ale kurcze nie mam miejsca :-( Jak myślicie jest coś takiego na rynku żeby osłoniło dziecko od stłuczeń ?
    Pozdrawiam

    kasiula870, Evcia lubią tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 20 lutego 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa nie ochronisz dziecka przed upadkami, to niewykonalne. Upadki są częścią rozwoju, a nasze maluchy mają tak krótkie nóżki, że upadki nie są dla nich bolesne i nie będą miały stluczen.

    Tak w ogóle to witam wszystkich po długiej przerwie. Moje maluchy ciągle chorują, w kolko antybiotyki. Mają też stawiane bańki, bo lekarze zalamuja juz ręce.

    Mój Mikołajek zasuwa juz przy meblach aż się kurzykurzy. Jakoś na dniach jedziemy po usztywniane buciki dla niego:)

    Evcia lubi tę wiadomość

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa42 to fajnie że już Borysek stoi. U nas siła idzie chyba w zęby a nie w nogi he bo już mamy 7 ząbków.

    Judi2014 akurat taki zbieg okoliczności że starszego syna też mam Kacpra a młodszego Mikołaja he i życzę zdrówka dla dzieciaczków .

    kambel, Evcia lubią tę wiadomość

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 20 lutego 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa - gratuluję stania

    Judi - super, że Mikołaj śmiga. Mojemu się dzisiaj raz udało podnieść dupkę do raczkowania.

    Dziewczyny dzisiaj zauważyłam, że Olek ma sine (fioletowe) dziąsło, ale tylko na górnej lewej jedynce. Zastanawiam się o co chodzi. Czy mam z tym lecieć do pediatry, stomatologa??? Tylko w tym jednym miejscu tak ma. Od góry do dołu. Trochę mnie to martwi. Czy któraś z was też takie coś zauważyła u swojego maluszka?
    Tak poza tym to mega marudzenie. Już wytrzymać się nie da. Spotkałam sąsiadkę z dołu jak wychodziliśmy na spacer. Spytała co u nas, to mówię, że tragedia, bo Olek ciągle płacze, a ona do mnie „no słyszę” ale mi się głupio zrobiło. W duchu sobie pomyślałam, że ją też to czeka. Jej syn ma 3 miesiące. Wszystko jeszcze przed nią. HA
    Mi dokucza strasznie kręgosłup. Małego już ledwo noszę (tzn. przenoszę). Jak go zanoszę do auta to w połowie idę tip topem bo dojść nie potrafię. Wbija mnie w ziemię i mam wrażenie, że zaraz pęknie mi kręgosłup i upadnę na ziemię. Zaczynam się zastanawiać co zrobić z tym fantem. Jest coraz gorzej, muszę zacząć działać zanim mnie zablokuje i nic nie będę mogła zrobić przy Olku.

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 21 lutego 2015, 02:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexast mój starszy synek miał sine dziąsło- przeszło samo . Mikołaj ostatnio też okropnie marudzil, był nie do zniesienia, w dodatku cofnelismy się do piersi jako jedynego posiłku w ciągu dnia. Byłam u lekarza i okazało się, że ma pleśniawki. Dostał nystatyne w płynie i dziś zaczął trochę jeść. Całe szczęście, bo z głodu tak pogryzl mi piersi, że porobily się rany do krwi, które otwierały się przy każdym karmieniu. Ból nie do opisania. Dostałam antybiotyk działający miejscowo i wreszcie zaczęły się goić.

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 lutego 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Judi, miło Cię widzieć po takim czasie :).

    Jakby co - stare czerwcówki przeniosły się na www.fasolkowo.pl, bo tam mamy forum prywatne i jesteśmy mniej widoczne w Internecie. Milej się pisze, pewniej zamieszcza zdjęcia. Jak się zarejestrujesz pod swoim nickiem, to Galanea doda Cię do naszego ukrytego tematu :).

  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 21 lutego 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje ząbków:)
    Topa gratuluje stawania. Niestety bez upadków się nie obejdzie
    Alexast to pewnie krwiak na dziąsle. U mnie też Gosia miała, lekarka przy szczepieniu o tym mi mówiła. Nic się z tym nie robi,samo znika.A s ąsiadami nie ma co się przejmować. To nie Twoja wina, że synek ma gorszy okres i marudzi.

    u nas przyplątało się choróbsko zapalenie oskrzeli:/ nie miałam czasu siąść do kompa przez to. Na szczęście obyło się bez antybiotykow tylko inhalacje i wychodzimy z tego. Mała jest pogodna, wesoła i o dziwo lepiej sypia pomimo kataru;) ciekawe czy przez oslabienie;)
    Zaczęla nam raczkopwać i ciągle chce stać.

  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 21 lutego 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika zarejestrowalam się, wiec Galanea może mnie zgarnąć; )

    Galanea lubi tę wiadomość

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 21 lutego 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcia to dobrze że małą opuszcza już choroba i gratuluję raczkowania :)

    Evcia lubi tę wiadomość

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judi, już Cię zgarnęłam :D

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey nie pisałam bo u nas okres chorobowy nastał.Syn miał zapalenie oskrzeli a w ptk ma mieć stawiane bańki.Z Lena byliśmy w sobotę na dyżurze bo kaszlała i coś jej tam charczało w pleckach,lekarka powiedziała że zapalenie gardła i dostała bactrim.Dziś jeszcze gorzej i do tego gorączka.Znów lekarz i zeszło na oskrzela i antybiotyk.Jestem mega wściekła bo już w sobotę mega kaszlała.Już dwie koleżanki z dziećmi w szpitalu i się boję bo ogólnie tyle dzieci chorują że przepełnienie w naszym szpitlu.Proszę trzymajcie kciuki żeby przeszlo po antybiotyku który pozatym ledwo kupiliśmy bo w żadnej aptece nie było tylko zamiennik.Pozdrawiam.Zdrowka dla dzieciaków.

  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 25 lutego 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maagdaa spokojnie! Będzie wszystko dobrze. A jakieś inhalacje robicie? Niestety teraz wszędzie wstrętne choróbska:(

  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 25 lutego 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maagdaa to z drówka życzę dla dzieci u nas pomógł antybiotyk jak mały był chory to u Ciebie też będzie dobrze :)

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 1 marca 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maagdaa jak tam chorobsko? przeszło? i jak w ogóle powrót do pracy?:) mała daje w kość w nocy?
    u nas nocki dalej średnie, ale trochę lepiej je:) jest przekochana, ciągle chciałaby się tulić, raczkuje i wspina się. I uśmiech od ucha do ucha :)) leci ten czas niesamowicie, zaraz nasze dzieciaczki będą mieć 9 miesięcy:)
    jakie zabawki/zabawy robią u was furorę?:)

  • sunset Autorytet
    Postów: 456 778

    Wysłany: 2 marca 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Widzę że dalej tu działacie, ja niestety mam krucho z czasem. U nas Asia robi postępy pomalutku, po swojemu. Po starej znajomości chciałam was prosić o przekazanie 1% z podatku dla Asi. Jest podopieczna fundacji zdążyć z pomocą.
    KRS 0000037904
    Cel szczegółowy 26554 Tomska Joanna
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i przekazanie dalej znajomym i rodzinie.
    Trzymajcie się, postaram się czasami do was wpadać, choć przyznam że ciężko czyta mi się o postępach waszych pociech... Mam nadzieję że rozumiecie.
    Pozdrawiam gorąco.

    c55fflw1uez1iz08.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 marca 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunset, bardzo się cieszę, że się odezwałaś! Stare czerwcówki przeniosły się na www.fasolkowo.pl. Mamy tam ukryty temat "Czerwcowe mamusie 2014", jeżeli zalogujesz się pod swoim nickiem, to Galanea (to jej stronka) doda Cię do naszego tematu. Wolałyśmy się tam udzielać, bo nikt wtedy nie "podgląda", treści i zdjęcia są zdecydowanie mniej ogólnodostępne niż tutaj, czujemy się tak bardziej kameralnie, rodzinnie.

    Trzymam za Asieńkę kciuki z całych sił. Często o Was myślimy! MagdaO prosiła też o 1% dla jej Zuzi, podzielimy się z mężem, jedno wpisze Asieńkę, a drugie Zuzankę :).

    NataliaK, eta, Galanea lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas troszkę lepiej,dziś byliśmy u kontroli,mała ma brać jeszcze z 3 dni antybiotyk.Bartek w ptk miał bańki i od wczoraj znów gorączka,chyba znów jakiś wirus więc siedzi w domu do końca tygodnia.Z Leną mamy wychodzić na spacery.Teraz to mnie coś pobiera na dodatek,glowa mnie boli i kataru dostaję.Do pracy chodzę w soboty i poniedziałki i jakoś leci.
    Zębów dalej nie widać.
    Inhalacji nie stosuje bo nigdy jeszcze nie stosowałam,ostatnio rozglądałam sie na allegro za inhalatorem ale sama nie wiem jak się za to zabrać :-)
    Dzięki za pamięć.
    A spróbuję wstawić zdjęcie Leny z ulubioną jej zabawką teraz ,może sie uda :-) :-)

‹‹ 1845 1846 1847 1848 1849
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ