X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :)
    Jestem nowa termin na 10 czerwiec. Ciąża pojedyncza.
    Trochę Was podczytuje i wiedzę ze nie tylko ja zmagam się z dolegliwościami pierwszych miesięcy. Codzienne wymioty, brak energii do życia i mdłości 24/ dobę. Nie pomaga nic - dosłownie. Nie ma żadnego znaczenia imbir, a po mięcie to mam konwulsje. Bardzo czekałam na ciąże i byłam bardzo szczęśliwa ze się udało ale teraz nie mam sił się cieszyć :( jestem wrakiem. A zawsze wydawało mi się ze będę aktywna pełna energii ciężarna i która będzie stosować super dietę- niestety pójście do toalety jest dla mnie wyzwaniem. Jak sobie radzicie w tych ciężkich chwilach? Dajcie odrobine nadziei. Dziękuje

    Oleśka11, Mama Wojtka lubią tę wiadomość

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK wrote:
    witajcie :)
    Jestem nowa termin na 10 czerwiec. Ciąża pojedyncza.
    Trochę Was podczytuje i wiedzę ze nie tylko ja zmagam się z dolegliwościami pierwszych miesięcy. Codzienne wymioty, brak energii do życia i mdłości 24/ dobę. Nie pomaga nic - dosłownie. Nie ma żadnego znaczenia imbir, a po mięcie to mam konwulsje. Bardzo czekałam na ciąże i byłam bardzo szczęśliwa ze się udało ale teraz nie mam sił się cieszyć :( jestem wrakiem. A zawsze wydawało mi się ze będę aktywna pełna energii ciężarna i która będzie stosować super dietę- niestety pójście do toalety jest dla mnie wyzwaniem. Jak sobie radzicie w tych ciężkich chwilach? Dajcie odrobine nadziei. Dziękuje
    Cześć. Głowa do góry. Wiem co czujesz bo ja pierwszą ciążę tak samo ciężko przechodziłam na początku. Trzy miesiące rzygania i mdłości, aż się żyć nie chciało i też nic nie pomagało. Nie mam dla Ciebie żadnej złotej rady- mi odrobinkę pomagała cola i gorzka czekolada ale niekoniecznie na Ciebie to musi działać. Wiem, że Cię raczej to nie pocieszy ale wierz mi- jak już to cholerstwo mija to ma się wrażenie jakby człowiek się narodził na nowo :)

    Lorella, dobrze że bobo rośnie. Leż teraz dużo i oszczędzaj się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:31

    Lorella lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Można. 2-3x dziennie. Możesz też kupić bez recepty Tantum Rosa i używać do podmywania. Daje duża ulgę.
    Bierzesz Luteine dopochwowa czy nie?
    Właśnie nie biorę. W pierwszej ciąży mialam luteine dopochwowo i aż byłam w szoku , że ani razu nic mi nie było. Teraz mam duphaston w tej ciąży. Ja właśnie nigdy nie mam problemów że światem, pieczeniem . Pierwszy raz coś takiego mi się stało :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Klara87 Autorytet
    Postów: 261 236

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też męczą mdłości, ale na szczęście jeszcze mogę w miarę normalnie jeść. W poprzedniej ciąży do konca I trymestru jadłam tylko suche bułki, wafle i suchary. Niczego innego nie mogłam przełknąć.

    Niestety nie mam żadnego sposobu na mdłości, nic u mnie nie pomaga.

    Co do badań prenatalnych, to w poprzedniej ciąży robiłam tylko usg, a teraz jeszcze nie zdecydowałam.

    16udugpjp1ufwrk7.png
    1usapx9iwyl0ra73.png
    Aniołek - 29.07.2014 (12tc)
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Mam jeszcze pytanie z innej beczki, czy któraś oprócz standardowego genetycznego usg I trymestru będzie robić NIPTa, czyli badanie wolnego płodowego DNA?

    Zależy mi na zdaniu każdej z Was, a szczególnie tych, które mają ten sam problem co ja, czyli trombofilię/ANA, etc.
    Te z Was, które są już mamami, czy robiłyście w poprzednich ciążach, jeśli tak, to dlaczego a jeśli nie, to też dlaczego?

    Ja się zastanawiam czy zamiast testu PAPPA (wiem, ze w UK i w DE jest refundowany), który jest rekomendowany jako obowiązkowy, ale jednak nie każda kobieta w PL się na niego decyduje, nie zrobić właśnie któregoś z NIPT.

    Dla tych, które nie wiedzą o czym mówię, albo chcą poszerzyć wiedzę przed wypowiedzią, linki:
    https://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/
    https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/

    Dzięki za opinie! :)
    Ja jeszcze się aż tak nie zaglebialam... masz na myśli te badania Sanco? Jeśli tak to ja jestem zdecydowana i będę je robić.

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Ja jeszcze się aż tak nie zaglebialam... masz na myśli te badania Sanco? Jeśli tak to ja jestem zdecydowana i będę je robić.
    Sanco, Panorama, Haromny - firmy są różne.
    Ja w 90% jestem na tak, ale się zastanawiam, czy nie przesadzam i chciałam
    poznać Wasze zdanie w tym temacie :)
    To jest moja 1ciąża więc ja nie mam doświadczenie, ale wydaje mi się, że jak można zrobić tego typu badanie, które tak wiele powie, to chyba trzeba korzystać...

    W 1 ciąży też robiłaś?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda najpierw brałabym pod uwagę pomiary z USG, bo one już dużo dają. Jeśli by były wątpliwości, to zrobiłabym test Pappa.
    A czy Twoja trombofilia/Ana oznacza, że potencjalnie Twoje dziecko może być w grupie ryzyka? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, nie znam się na tym.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak to te testy . Ja zdecydowałam się na Sanco. Jakoś w 12-13 tygodniu będę robić na 100% ! Jeśli możesz sobie pozwolić finansowo to się nie zastanawiaj. My bierzemy tą najdroższą wersję... córka mojej koleżanki ma właśnie tą chorobę Georga więc mi wystarczyło, że widzę ile ona musi poświęcić na jej leczenie (dlatego nie ma drugiego dziecka :( nie wróciła do pracy, a córka wymaga opieki 24h na dobę). Ja mam już jedno dziecko i właśnie dlatego chce zrobić te badania . Wiem jakie to jest poświęcenie mieć tak chore dziecko, a tego nie mogę zrobić naszemu synkowi.... może część z Was ze mną się nie zgodzi. I w pierwszej ciąży myślałam inaczej, ale teraz mając jedno dziecko też muszę już je brać pod uwagę... A też te badania chce zrobić dla swojego spokoju... W pierwszej ciąży nie robiłam bo o nich nie wiedziałam i też miałam jeszcze wtedy inne podejście. Teraz mając synka też już inaczej na to wszystko patrzę...

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja termin mam na 25 czerwca również bliźniaki z tym że ostatnio byłam na wizycie 6t1d w jednym pęcherzyku widziałam serduszko w drugim ciałko żółte. Różnie się to jeszcze może u mnie potoczyc

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny :)

    Ja będę robiła tylko USG i test pappa (test mam za free)

    Mnie dziś brzuch boli mocno. Ogarnęłam obiad i odpoczywam

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Mam jeszcze pytanie z innej beczki, czy któraś oprócz standardowego genetycznego usg I trymestru będzie robić NIPTa, czyli badanie wolnego płodowego DNA?

    Dzięki za opinie! :)

    Będę na 95% robić NIPT. Ale dopiero po usg prenatalnym.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Będę na 95% robić NIPT. Ale dopiero po usg prenatalnym.
    Hej Pismak, kojarzę Cię z innych wątków, gratuluję! :)
    A którego robisz jeśli mogę dopytać? :)

    Ja jutro mam 1 wizytę i chce pogadać o tym z moim lekarzem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:19

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Hej dziewczynki, witam się i ja.
    Ciąża 2, córa 2010,
    Termin porodu z OM: 16 czerwca.
    Wg ostatniego usg 2 tyg temu bliźniaki. Ale jeden pęcherzyk i zarodek o ponad połowę mniejszy niż drugi, serduszko słyszałam tylko u jednego, ale biło też u drugiego bo pojawiło się na wykresie takim jak ekg. Na początku tyg. mam wizytę przed którą mam prawdziwego pietra. Dodam, że leczę nadal OHSS ( zespół hiperstymulacji) wodobrzusze i inne cuda, które dostałam gratis z leczeniem. Nadal biorę stertę leków, zastrzyki przeciwzakrzepowe itd.

    Ciąża bliźniacza mnie okropnie przeraża. tzn ryzyko powikłań ( po OHSS), poród przedwczesny, choroby, itd. Najgorszy dół mam już za sobą, ale nadal każdy dzień to lęk. Z niepoprawnej optymistki nagle stałam się skrajną pesymistką. Marzę o tym, żeby już był czerwiec lub połowa maja i żebym już urodziła.
    A co Ci powiedział ginekolog o tej różnicy? Pytam bo ja też 2 tyg temu miałam dwa pęcherzyki, ale tylko w jednym zarodek i serduszko, drugi pęcherzyk o tydzień młodszy i na razie był pusty. W środę mam wizytę i okaże się czy dalej są dwa i rozwinięte już db czy te drugi się wchłonął

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdłości męczą mnie jakoś od 6 tygodnia i raz jest lepiej a raz gorzej (najgorzej jak jestem głodna), ale nie wymiotuje. Gorszym problemem są dla mnie zaparcia i wzdęcia :/

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Tak tak to te testy . Ja zdecydowałam się na Sanco. Jakoś w 12-13 tygodniu będę robić na 100% ! Jeśli możesz sobie pozwolić finansowo to się nie zastanawiaj. My bierzemy tą najdroższą wersję... córka mojej koleżanki ma właśnie tą chorobę Georga więc mi wystarczyło, że widzę ile ona musi poświęcić na jej leczenie (dlatego nie ma drugiego dziecka :( nie wróciła do pracy, a córka wymaga opieki 24h na dobę). Ja mam już jedno dziecko i właśnie dlatego chce zrobić te badania . Wiem jakie to jest poświęcenie mieć tak chore dziecko, a tego nie mogę zrobić naszemu synkowi.... może część z Was ze mną się nie zgodzi. I w pierwszej ciąży myślałam inaczej, ale teraz mając jedno dziecko też muszę już je brać pod uwagę... A też te badania chce zrobić dla swojego spokoju... W pierwszej ciąży nie robiłam bo o nich nie wiedziałam i też miałam jeszcze wtedy inne podejście. Teraz mając synka też już inaczej na to wszystko patrzę...

    Zdecydowanie rozumiem Twoje myślenie!
    Z tego co ja grzebałam w necie, to najdroższa i najobszerniejsza jest Panorama - 3125zł ma tam dużo kombinacji. A Sanco najdroższe co ma w sobie? Bo ja sprawdzałam Panoramę i Harmony.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Hej Pismak, kojarzę Cię z innych wątków, gratuluję! :)
    A którego robisz jeśli mogę dopytać? :)

    Wzajemnie :)
    Prawdopodobnie Panoramę bo ma największy zakres z tego co czytałam.

    Daj znać co poradził lekarz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:20

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Magda najpierw brałabym pod uwagę pomiary z USG, bo one już dużo dają. Jeśli by były wątpliwości, to zrobiłabym test Pappa.
    A czy Twoja trombofilia/Ana oznacza, że potencjalnie Twoje dziecko może być w grupie ryzyka? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, nie znam się na tym.

    Przy trombofilii występują poronienia nawykowe. Poronienie jest dlatego, że coś tam na początku źle się podzieliło. Heparyna jest po to, żeby pilnować, żeby dzieliło się dobrze.
    Nie umiem jednoznacznie sama powiedzieć, czy jestem w grupie ryzyka.
    Ale czy faktycznie tylko bycie w tej grupie powinno mnie nakłaniać do wykonania tych badań?

    Jutro mam pierwszą wizytę u gina i będę z nim o tym rozmawiać.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny, znalazłam krew na papierze. Za każdym razem jest. Ale wydaje mi się, że z zewnątrz bo mnie piecze.. sama już nie wiem.

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, ja myślę, że jeśli możecie sobie pozwolić finansowo i bardzo skłaniasz się ku temu badaniu, to czemu nie? Rób. Tym bardziej, że jest ono zupełnie nieinwazyjne, a nie tak jak np.amniopunkcja.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Zdecydowanie rozumiem Twoje myślenie!
    Z tego co ja grzebałam w necie, to najdroższa i najobszerniejsza jest Panorama - 3125zł ma tam dużo kombinacji. A Sanco najdroższe co ma w sobie? Bo ja sprawdzałam Panoramę i Harmony.
    W sumie ja tylko Sanco sprawdzałam (moja przyjaciółka jest ginekologiem i mi właśnie tę firmę tylko polecała - Bo coś z pozostałymi było nie tak, jakieś błędy wychodziły itp. A Sanco podobno też najszybciej ma wynik. I profesor do którego chodzę też tylko Sanco preferuje więc już na niczym więcej się nie zastanawiałam. Ja wybieram ten pakiet prawie za 3 tyś z tego co patrzyłam to wtedy mi zupełnie odpowiadał.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ