X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, o matko! A leci jakos. Duzo by pisac, ale ogolnie to jest okej :) Maly od kilku dni juz chodzi wiec zaczela sie zabawa w pilnowanie ;)
    A co tam u Was?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam małemu te sławetne emelki roczki i na razie się przyzwyczaja. Na pewno jak zalozysz, to bedzie szok. Wiadomo, ze najzdrowiej na boso wiec nawet po trawie tam gdzie wiem, ze jest ok tak biega.

    Ja wracam 10.08, zostawialam sobie jeszcze 14dni z tego roku. Tez zapisalismy do zlobka. Maz bedzie w domu do 1.09 i on bedzie robil adaptacje.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem, ktore czerwcowki zaraz znowu beda mamami :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak ja się cieszę że znów piszecie. Tak mi tęskno za tym forum.
    Moja córka skończyła 7 czerwca roczek. Aż lza się w oku kręci. Już chodzi ale troszkę się potyka...
    Wspominam właśnie czas ciąży i porodu. Jejku jak to szybko zlecialo.
    Ciekawe co u Lady?
    W sierpniu wracam do pracy... Niestety.
    Magda, na ile godzin wracasz do pracy? Ja mam dylemat...

    2019 Natalka
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, ja ciągle powtarzałam że nie ma mowy na kolejne a teraz mi tęskno do tamtych chwil. No ale my nie decydujemy się na kolejne. Nie mamy warunków. Ja ciągle sama, nie ma dziadków w pobliżu, mąż w pracy. Jakby co to nikt mi nie pomoże.

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupowaliśmy te emelki stacjonarnie w Zdrowej Stópce (takim sklepie, gdzie pracuja fizjoterapeuci) i mamy rozmiar 21.
    Ale nasz maluch ma dużą stopę i jest ogólnie spory wzrostowo. Nosi tak 80/86.

    Ja rehablitowalam szkraba od 6tż do 11msc wiec on tylko na boso. Nie nosi skarpet, nawet jak babcie mowia ze zimna podloga :P na dworze tez czesto jest na trawie bez skarpet. Takze bardzo dobrze, ze chodzi na bosaka, bo stopa pracuja. Moja fizjo mowi, ze buty tylko wlasnie do parku. A jak znasz piaskownice, czy trawe kolo domu to na boso. Po powrocie do domu umyjesz stopy i rece i zalatwione.

    Ja mam to samo, lezaca ciaza i maluch to dramat.

    Fotelik mamy już kolejny, bo w tym maxi cosi pebble plus zostalo nam juz moze 3cm zapasu, a zaraz jedziemy nad morze.
    Teraz mamy do tej samej bazy fotelik maxi cosi pearl smart (9-18). Pearl jest rwf i fwf jakby co. Bedziemy zmieniac auto w perspektywie 2-3 lat wiec nie zdecydowalismy sie na zakup tego 9-25, np. axkida, bo nie wiadomo jak by pasował.

    Do pracy wracam normalnie na 8h, ale bede wychodzila 2h wczesniej i konczyla robote w domu wieczorem. Tak sie umowilam.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, tu wrócić :) super, że zaglądacie ❤️

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już mamy kolejny fotelik. Sprzedaliśmy już gondole. Bujaczek i mata czekają też na sprzedaż. Część ciuszków oddana. Boże jak ten czas leci...
    My kupiliśmy na początek sandałki Renbut. Były tanie, zginaly się gdzie trzeba, miękka podeszwa itp. Zakładamy tylko na zewnątrz.
    Po tych butach dopiero widzę na co muszę zwrócić jeszcze uwagę przy kolejnych. Np z tyłu nie mogą być zbyt wysokie bo mogą upijać w łydkę.
    Kolejne to będą papucie do żłobka i może skusimy się na emelki😉.

    Magda, a Wasz synek nie boi się być bez mamy. Kurcze u nas Natalia zawsze że mną. Nie wiem jak nam pójdzie z tym żłobkiem.

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie jak gdziej jestesmy, sa dzieci albo cos go interesuje to idzie i sie nawet za mna nie obejrzy :P
    A do zlobka bedzie prowadzal tata, bo ma na 9 do pracy, a ja na 7:45

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak maluchom idzie jedzenie?
    Ja chyba udam sie na konsultacje do neurologopedy.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedzenie?... To u nas dość złożony proces😁. Moja córka lubi tylko bułki, masło, banana i sok pomarańczowy. Za tymi produktami by w ogień poszła. Potem placki, ryb i makaron. A potem długo długo nic i mięso oraz jajka. Cała reszta jest ble.... No i sprowadza się to do tego że kaszki jemy prawie godzinę i zawsze z bananem. Lubi też owoce z tubki ale chyba po prostu lubi tubki.
    Nie tokeruje też łyżki. Ona wszystko musi sama rękoma.
    Mleko to też już tak trochę na siłę je 2 razy dziennie i czasem w nocy.
    Nie je dużo ale jakoś trzyba się swojego kanału centylowego.

    Właśnie zastanawiam się co zrobić aby zapewnić jej odpowiednią podaż wapnia i żelaza. Znaczy wiem co podać ale żeby ona to jadła... Ehh.

    Gorzej idzie nam mycie zębów... Oj tu są zawsze jęki, męki, wrzaski itd.
    A jak u Was?

    2019 Natalka
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj był ciężki dzień, Weronika skończyłaby roczek.
    Odczekałam swój rok zalecany po cesarce.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Jedzenie?... To u nas dość złożony proces😁. Moja córka lubi tylko bułki, masło, banana i sok pomarańczowy. Za tymi produktami by w ogień poszła. Potem placki, ryb i makaron. A potem długo długo nic i mięso oraz jajka. Cała reszta jest ble.... No i sprowadza się to do tego że kaszki jemy prawie godzinę i zawsze z bananem. Lubi też owoce z tubki ale chyba po prostu lubi tubki.
    Nie tokeruje też łyżki. Ona wszystko musi sama rękoma.
    Mleko to też już tak trochę na siłę je 2 razy dziennie i czasem w nocy.
    Nie je dużo ale jakoś trzyba się swojego kanału centylowego.

    Właśnie zastanawiam się co zrobić aby zapewnić jej odpowiednią podaż wapnia i żelaza. Znaczy wiem co podać ale żeby ona to jadła... Ehh.

    Gorzej idzie nam mycie zębów... Oj tu są zawsze jęki, męki, wrzaski itd.
    A jak u Was?

    mycie zębów u nas to wyczekana chwila. Czasem jak chce go zajac na jakis czas, to daje mu szczoteczke 🙈
    Wiadomo, ze najpierw myje ja a potem panicz poprawia ;)

    Maly znowu je wszystko i chetnie (jak my cos jemy to od razu jest przy nas i otwiera paszcze), ale po 1. jak mu podasz a po 2 wciaz nie radzi sobie z kawalkami - je tylo grudki lub papki.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, w tym kolejnym foteliku fajne jest to, ze dziecko w nim normalnie siedzi. Moze sie bawic itp., a jak zaśnie to masz druga pozycje, taka lekko lupinowa wlasnie. Fajny ten fotelik. Sa dwie wersje smart i pro, pro jest drozsza 250zl, bo sama zaciska Ci pasy. Ja nie mam problemu z zapinaniem. Przy smart i budowie malego zaciskam na maksa zgodnie z zasada ze zaciskasz tak mocno jak kochasz.

    Widze, ze mamy podobnie. Grudki sa okej od jakiegos czasu. Jak mu polozysz jedzenie, to olewa, ale jak Ty jesz, to chce.
    Mysle, ze ta samodzielnosc lyzeczka nie jest tak wazna, jak to, ze po roku dziecko powinno jesc przede wszystkim posilki stale, bo mleko to juz za malo. Mnie juz sie znudzil nasz repertuar po prostu.

    On je tak:
    6:00
    kaszka holle na wodzie plus cos z naszego talerza
    9:00-10:30 drzemka
    po drzemce 2 sniadanie, zwykle owoce lub awokado/jajko/jakies miekkie placuszki
    potem o 14-15:30 drzemka
    16:00 obiadek

    nie mam jak wcisnac mu dodatkowych posilkow, bo jeszcze dosc dlugo spi, a porcje je duze, bo inaczej krzyczy, ze mu malo.
    Do tej pory przed drzemkami dostawal 90ml butli, teraz chcialabym nie dawac przez co moze przemyce latwiej np. zupe przed spaniem. Wczoraj zrobilam pomidorowa z ryzem i ten ryz mielil i mielil az sie wkurzyl.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 11 czerwca 2020, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, właśnie patrzylam na ten blog😁. Też myślę o dynii. Amarantus już mam.

    Moja zjada mało mleka 180 ml na noc jak jej wcisnę i rano 120 ml.
    Sera żółtego nie tknie. Jogurtu naturalnego też.
    Jakie jogurty dajecie? Polećcie proszę coś...
    Ja zaczęłam robić pastę z fasoli do kanapek, daje też makaron z ciecierzycy i makaron z soczewicy.
    Ja patrzę na skład mm i przeliczam to kurcze mała podaż wapnia mamy u nas. A niby teraz to 700-1000 mg potrzebne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2020, 06:26

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, ja mam cybexa miosa i mam spacerowke od niego. To jest bardzo maly wozek :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 590 591 592 593 594
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ