X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 4 października 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam udało się trochę przyspieszyć rehabilitację tzn tylko pierwsze zajęcia a następne mamy w grudniu. Największy problem to że Natala się za bardzo prostuje i odgina do tyłu. No i okazało się że źle ja podnosilismy I nosilismy... Ehh.

    Teraz musimy zmienić nawyki chociaż widzę że nie będzie łatwo.

    2019 Natalka
  • Albatros Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 5 października 2019, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87, a w jaki sposób ja podnosiliscie / nosiliscie? Bo pewnie ja też coś źle robię i nawet nie wiem...

    Albatros
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 5 października 2019, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosilam w ten sposób że wkłada łam jej rękę pod plecy i palce pod głowę, druga rękę pod pupę. Takie podnoszenie powodowało że mięśnie karku i barków "cisly" do tyłu i teraz dziecko za bardzo się odgina do tyłu. Nosilismy głównie w pozycji pionowej. Ja układała ja na ramieniu a mąż nosił na klacie. To też powoduje że ona bardzo chciała się już odginac.

    2019 Natalka
  • Albatros Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 5 października 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, to podnosze mojego podobnie... :/ muszę się zapisać znów do lekarza, żeby sprawdził czy wszystko ok... Mam wrażenie, że dawniej nikt się tak nie przejmował dziećmi jak teraz, a chyba z nami jest wszystko ok 😁

    Albatros
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 5 października 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wchodzę na tą rehabilitację i na dzień dobry babka do mnie ze źle noszę i źle ponosze i że ona już na korytarzu widziała że źle to robię... Ehh.
    Wiesz co, może sposób podnoszenie nią na Wasze dziecko nie ma aż takiego wpływu. U nas położyła Natale na boku i podnosił ja za rękę i wtedy patrzy się jak dziecko podnosi się na boku i czy odgina się w tył. U nas się odgina. Przy karmieniu też się odgina w taki łuk i na tym etapie życia (4miesiace) to jest już nieprawidłowość.

    Racja,kiedyś się tak nie przejmowano. Do tej pory podnosilam ja tak jak mówili nam na szkole rodzenia... Ja widzę też że co lekarz lub terapeuta to inna opinia.

    Teraz podnosimy Natale jakby bokiem. Tzn. Wkładam ja jej jedna rękę pod pache, przedramie tej mojej ręki między jej nogi, druga ręką skręca jej nozke tak aby poszła na bok, na tą moją rękę co trzymam jej pod pacha a druga ręką muszę jej ramię kierować ku jej przodowi aby się nie odginala. I ta część jest najtrudniejsza bo moje dziecko ma więcej siły niż ja.

    U nas też ciąg dalszy walki z krostami. Już myślalam że wygraliśmy a tu znów kilka pod okiem.

    Natala zaczęła też nam sypiac w ciągu dnia. 2 razy w ciągu dnia śpi. Je co 2 a nawet kilka razy 3 godziny wytrzymała.

    Znów zaczęło trochę jęczeć i marudzić. Nie wiem już może to moje mleko jej coś nie służy do końca...

    Ciekawe kiedy pierwsze żeby? 😊

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 października 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albatros wrote:
    Doriska87, a w jaki sposób ja podnosiliscie / nosiliscie? Bo pewnie ja też coś źle robię i nawet nie wiem...

    f8333a47b891.png

    w ten sposób. Ja o tym wiedziałam już w ciąży (obserwuję mamę fizjoterapeutkę na insta i ona tam ma filmiki), ale i tak podnosiłam różnie, bo dopóki się nie nauczyłam, to nie była dla mnie bułka z masłem. A teraz nawet obce dzieci tak podnosze 😂

    W kazdym razie odkad Jurek skonczyl 8tyg i chodzimy na rehabilitacje, to wszystkich juz nauczylismy jak trzeba go podnosic i odkladac i nosic :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 października 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albatros wrote:
    Kurcze, to podnosze mojego podobnie... :/ muszę się zapisać znów do lekarza, żeby sprawdził czy wszystko ok... Mam wrażenie, że dawniej nikt się tak nie przejmował dziećmi jak teraz, a chyba z nami jest wszystko ok 😁
    Pewnie nie jest, tylko my tego nie widzimy ;) Bo np. nie wiesz, czy jak siedzisz - teoretycznie prosto- to jednak nie zrzucasz ciezaru ciala na jedna ze stron, wlasnie na te z ktora mialas problem jako maluch, ale wtedy o tym nie wiedziano. Albo przchylasz glowe. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 08:50

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 8 października 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska, ja chodze na nfz i mam 2razy w tyg, a po 5mies dojdzie jeszcze basen. Mialas skierowanie na cito?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 8 października 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie mieliśmy na cito. W ogóle powiedziano nam że jeszcze 10 lat temu to nie dali by nam tej rehabilitacji ale ze czasy i podejście się zmieniło...
    U nas na te chwile największy problem to trochę słaby brzuch i to odgina nie do tylu oraz słabe podparcie jak leży na brzuchu.

    Po moich ćwiczeniach i zabawach dużymi zabawkami, zresztą za Twoja Magda rada😊 udało nam się otworzyć piastki i "wyjąć" kciuk.

    Ja też się interesowała w ciąży tym jak nosić I podnosić ale widocznie za mało bo cała ta walka o KP a potem kpi przyslonily mi inne rzeczy.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    2019 Natalka
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 9 października 2019, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a w jakiej pozycji nosisz dziecko?

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 października 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska, zadne za malo! Blagam Cie!! Pamiętaj, ze wszystko robisz jak trzeba. Kropka! To nie podlega dyskusji ;)

    Zgodnie z zaleceniem nosze go jak najmniej, ale jak już, to trzymam go złożonego w łupinkę. Albo przodem do świata i ręka pod pupą żeby też jakby wpadła tworząc łupinkę :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 października 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska, jeszcze jeden tip - jak lezy na plecach, to podnoscie jej nozki tak, zeby zaczela sie chwytac za kolana i stopy - mozecie zrolowac pieluszke i tam podlozyc i smyrac czyms stopki zeby pupka szla do gory i zeby oderwala dolny odcinek kregoslupa :) to jest na miesnie brzuszka :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 9 października 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda-mbc a czemu macie zlecone jak najmniej nosić? Moja uwielbia się nosić a że nie nawidzi leżeć na brzuszku,to żeby nie leżała cały czas (płaska głowa) to ja właśnie noszę-w tej pozycji do świata z nóżkami w lupinkę.Tak nam fizjo poleciła ją trzymać ale nie powiem-kręgosłup mi pada.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 października 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Magda-mbc a czemu macie zlecone jak najmniej nosić? Moja uwielbia się nosić a że nie nawidzi leżeć na brzuszku,to żeby nie leżała cały czas (płaska głowa) to ja właśnie noszę-w tej pozycji do świata z nóżkami w lupinkę.Tak nam fizjo poleciła ją trzymać ale nie powiem-kręgosłup mi pada.

    bo dziecko ma leżeć na macie i „cwiczyc fikolki” :) no i przede wszystkim leżeć na brzuszku

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 9 października 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no też mi tu w Nl fizjo to mówiła ale co jak moja nie potrafi 2min.na brzuchu uleżeć😪 Zaczyna się tak denerwować,że przewraca się na plecy-zawsze prawą stroną :( Już nie wiem jak ją zmusić do tego leżenia na brzuchu.Widać,że kosztuje ją to sporo wysiłku, bo sapie jak babka 80letnia 🙄

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 9 października 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Magda. Mam ostatnio jakieś cięższe dni jako matka.
    U mnie taka pozycja jakby na kolyske to prawie nie wchodzi w grę bo nie mam co z cyckami zrobic😭 mam je duże a ucisk dziecka powoduje mega zastoje. Musiałabym mocno wyciągać ręce przed siebie a nie daje już rady tak lazic cały dzień. No i dziecko prawie nie jest przytulne... Płakać mi się chce... Chyba zacznę zbierać na operację zmniejszenia biustu bo jyz mam dosyć...

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 października 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    no też mi tu w Nl fizjo to mówiła ale co jak moja nie potrafi 2min.na brzuchu uleżeć😪 Zaczyna się tak denerwować,że przewraca się na plecy-zawsze prawą stroną :( Już nie wiem jak ją zmusić do tego leżenia na brzuchu.Widać,że kosztuje ją to sporo wysiłku, bo sapie jak babka 80letnia 🙄

    nie potrafi, bo ma za słabe mięśnie brzuszka :(
    Nie masz mozliwosci rehabilitacji w NL?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 10:18

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 9 października 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Dzięki Magda. Mam ostatnio jakieś cięższe dni jako matka.
    U mnie taka pozycja jakby na kolyske to prawie nie wchodzi w grę bo nie mam co z cyckami zrobic😭 mam je duże a ucisk dziecka powoduje mega zastoje. Musiałabym mocno wyciągać ręce przed siebie a nie daje już rady tak lazic cały dzień. No i dziecko prawie nie jest przytulne... Płakać mi się chce... Chyba zacznę zbierać na operację zmniejszenia biustu bo jyz mam dosyć...
    a Natalka musi byc na rekach? Moze od biedy bujak? Albo jakies cos innego. Ja mam stokke tripp trappa uzywke i wkladam do newbornseta 🤷🏻‍♀️

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 9 października 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    nie potrafi, bo ma za słabe mięśnie brzuszka :(
    Nie masz mozliwosci rehabilitacji w NL?

    Babka tu nam kazała,żeby kłaść na brzuchu,czy to na macie,czy na nogach.Myslalam,że to będzie inaczej wyglądać no ale mami sami z nią ćwiczyć :/ Parę ćwiczeń też poleciła fizjo z Pl takie rozciągające.

    Jejku właśnie mój położył małą na brzuchu i jest taki ryk,że ciężko się tego słucha😢

    Magda-mbc a są jakieś inne ćwiczenia na wzmocnienie tych mięśni brzucha,czy tylko leżenie na brzuchu??

    Doriska87 no to nieciekawie z tym biustem masz :/ Ja mam małe bimbałki miska A ewentualnie od święta B 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 10:55

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Albatros Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 9 października 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak trochę z innej beczki - ostatnio zobaczyłam na instagramie profil dzieciaki cudaki... Popłakałam się jak przeczytałam ich historie (ich mama prowadzi też blog), byli też w pnś (tu wklejam link: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/44096487/dzieciaki-cudaki-niezwykla-rodzina-z-rokietnicy?fbclid=IwAR2nr0kj6YQJFGa9jJcOWY9yp-dPYv9l3CitOUOsT5Tv0KO2zrbvifFnkQQ), naprawdę dawno nie widziałam tak niesamowitych ludzi.

    Albatros
‹‹ 590 591 592 593 594
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ