X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio lekarka powiedziała że przy blizniakach problemy z szyjką, cukrzyca i anemia są bardzo popularne. Lekarka zaskoczona jest dobrą kondycją mojej szyjki. Mam nadzieje że w tym zakresie się nic nie zmieni.

    A co do remontów i sprzątania to my jesteśmy przed przeprowadzką, która odbędzie się w ten weekend i w trakcie remontu domu. Ja zawsze bylam Zosia samosia i teraz to patrzenie jak inni za mnie wszystko robią jest irytujące. Jedyne pocieszenie to takie że we wszystkie te działania zaangazowaly się moja mama i siostra wiec jest okazja do spotkania ;)

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Freyja, jest tyle rzeczy na rynku, że każdy wydaje tyle, ile może i chce wydać :)

    Owszem i jasno wyraziłam iż dla mnie to za duży wydatek jak na taką rzecz. Nikogo nie rozliczam.

    miazmija lubi tę wiadomość

  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 26 marca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Dawno mnie tu nie było :/ ..A więc w sobotę zaliczyłam wizytę i nasz okruszek to już 1460 gram było :) Poza tym wszystko ok no może pomijając kolejną infekcję i antybiotyk na szczęście tylko przez 6 dni :)
    :)
    Co do wyprawki to mam już prawie ogarniętą brakuje jakiegoś leżaczka i laktatora a tak większość jest ..Postawiłam na kosmetyki z hippa i się zastanawiam czy wystarczy czy nie dokupić jakiś emolientów w razie w ?

    Póki co mat zabawek projektorów itp nie kupuję zostawię pole do popisu rodzince z małą sugestią co mi się podoba :D No może jakąś pozytywkę i misia szumisia a raczej królika zazu ( coś jak szumiś tyle że cena mniejsza ) jeszcze przed porodem ogarnę :)

    Bianka tak mi się dziś wypycha koło pępka że mam wrażenie że chce tamtędy wyskoczyć :)

    Rudzik1, GreenK, Pimka lubią tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ojezu zazdroszcze Ci! Nie sądziłam, że będę zazdrościć wosku, ale zakaz wychodzenia z domu robi swoje :D
    Chciałabym sobie kiedyś usunąć owłosienie laserem, ale nie jestem jeszcze przekonana.
    Magda polecam Ci philips Lumea u mnie cuda zdziałało niestety w ciazy hormony robią swoje :) i wszystko wraca :D.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja na razie myślałam, żeby zamówić ten zestaw:
    https://www.4organic.pl/product/wspanialy-wyprawkowy-zestaw-derma-eco-baby-pielegnacja-calego-ciala/

    sama używam tych kosmetyków i bardzo je lubię.
    Emolienty w domu mam swoje - żel biodermy i lipikar baume ap, to najwyżej się podzielę ;)

    A jeśli chodzi o misia szumisia, to jakoś go olałam, moje koleżanki zawsze włączały suszarki :P
    No i nie wiem teraz - kupować czy nie?

    ja w ogóle nic jeszcze nie zamawiam, ale robie sobie listy.
    Zamówię po usg 3 trymestru :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 15:33

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:38

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, a kupiłaś laktator, wkładki lamtacyjne i jakiś inne gadżety do karmienia, bo ja właśnie jeszcze tego do mojego koszyka w gemini nie dodałam, bo nie wiem co tam wsadzić :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szumisia to moja starsza 2,5latka do tej pory używa a i mnie się zdarzy włączyć jak nie mogę zasnąć :) na początku mnie wkurza.
    Z Zosia o tej porze już miałam wszystko kupione, a teraz to nawet listy nie mam. Dawajcie dziewczyny propozycje :)

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:44

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś umieram, trzymajcie mnie, mam wrażenie że łeb to mi odpadnie... 😫😭

    gann3e3k131pma53.png
  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 26 marca 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2020, 12:19

    Lorella, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki laktator polecacie?

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, dziewczyny, szalejecie! Ja kupiłam troszkę ubranek, bo trzymałam po córci wszystkie perełki, ale w sukienkach synuś się nie zgodzi biegać ;P
    Mam też trochę pieluszek bambusowych, koszule do szpitala itd. Ale niewiele tego. Po córce różową karuzelkę, którą chyba odsprzedam, coby syn w tym różu nie zniewieściał. Laktatora np nie miałam w pierwszej ciąży i teraz też nie kupuję. Jakoś nie dopuszczam myśli, że musiałby się przydać.

    Nie stresuję się, bo działam w tej branży, więc najwyżej z magazynu wydrę ;P

    Ale powiem Wam, że przy drugim dziecku to już nie zamierzam kupować nic na wyrost. Wszystko jest dostępne. Wielu rzeczy nie użyłam przy córce.
    A kosmetyków jeszcze nie kupuję też. Matko, wpędzacie mnie w kompleksy!

    A swoją drogą to te ubranka też nieśmiało kupowałam, żeby nie zapeszyć. Jakoś się cały czas boję przez te jazdy z początku ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 18:54

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.Mam za sobą baaardzo ciężką noc i dzień.Nie uczę się na błędach i najadłam się wieczorem mięsa z ryżem i warzywami.Zjadłam tyle,że umierałam z bólu jelit.Nie spałam chyba wcale a północy przesiedziałam na sofie.Tak się źle czułam,że już nie wiedziałam,czy do szpitala jechać czy jak? Dziś zjadłam parę truskawek,mandarynkę i marchewkę.Wypilam 0,5l wody i postaram się coś jeszcze wypić,bo wiem,że to mało.Mam nadzieję,że jutro powrócę do żywych,bo dziś to jestem zombie-jeszcze brzuch mnie stresuje,bo się już z 11razy spiął A gdzie tam wizyta 🙄
    Oleśka11 super,że Rysiu tak rośnie :) oby tak dalej a bólu głowy współczuję.Mnie 2x w 1wszym trymestrze bolała-nic fajnego.

    Mama_Wojtka mam nadzieję,że jesteś pod dobrą opieką i lekarze zapanują nad szyjką.Kciuki za Was :)

    Magda-mbc widzisz jaka plaga z tymi szyjkami ahhh masakra.Teraz pomyśl,że na zachodzie w ogóle kobietom nie badają szyjki 🙄

    Ja dziś zamówiłam ręcznik,płaską poduszeczkę,prześcieradło do wózka i śpiworek letni do łóżeczka na maylili :) Ładne te rzeczy tam :) Dzięki kalika :D

    Zastanawiam się jeszcze nad rożkiem,nie mam jeszcze koszul dla siebie,prześcieradła do łóżeczka,tych kropelek na kolki hmmm co jeszcze...Oo wanienka,termometr dla dziecka no no jeszcze trochę muszę tego kupić.

    Ja wolałam kupić na wyrost trochę ale to z racji tego,że w Nl nie ma tyle aptek co Pl i nie mam tu całodobowej,więc wolę mieć za dużo niż się potem stresować.Szumisia nie kupuję,mat,karuzeli itp.tez na razie nie kupuję.Mam za to już biodegradalne pieluchy hehe :D na pl.stronie były o 10zl.tansze niż w Nl i siostra mi zamówiła 5paczek dwójek 😂

    Wiem wiem szaleję 😜 Zastanawiam się nad koszem na pampersy-wiecie taki specjalny na zużyte pampersy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 19:37

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jest racja, że przy drugim dziecku się nie szaleje :) ja nakupowalam mnóstwo rzeczy niepotrzebnie. Jedynie czego mi brakowało to pampersów, schodzily jak woda :)

    GreenK lubi tę wiadomość

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleska - współczuje , ja miałam straszne migreny w4 miesiącu :/
    Lady D- tez ostatnio się tak najadłam ze skoczyło się z głowa w sedesie :/ ale serio nie zasnęłabym. Zreszta nie uczę się na błędach również bo mam na coś ochotę a później jest masakra....
    Ja trochę rzeczy mam ale duuuuuzo jeszcze muszę kupić. Tez nie kupuje na wyrost - tylko wyprawkę pomimo ze to moje pierwsze dziecko :). Laktator jednak zakupie - bo czasem chciałabym wyjąc na dłużej z domu :) a mm o ile nie będę musiała to nie chce dawać .

  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 26 marca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj już odczuwałam mega ból kręgosłupa i miednicy. Teraz właśnie skończyłam się rozciągać i zaraz idę pod prysznic. Jutro wizyta zobaczymy co tam u Franka słychać. Mam już wyniki badań dzisiejszych mocz super. Natomiast morfologia nic się nie poprawiła pomimo miesiąca brania witamin z żelazem... Dietę stosuję raczej zdrową jem mięso, buraczki, natkę pietruszki, do tego często robię soki z selerem naciowym i nic. Zobaczymy co jutro powie gin na to. Tragedi nie ma ale jednak mnie to trochę martwi bo zostały 2 miesiące, a nie chciałabym zaczynać karmienia piersią z anemią...

‹‹ 474 475 476 477 478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ