X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie kawy nie odmawiam. Słodyczy niestety też... Zamiast spiąć tyłek i się dobrze odżywiać to sobie dogadzam... Dzisiaj pracowity poranek, teraz leżę i czekam aż synek wstanie. A potem czekanie do 19.30 aż stary z roboty wróci... Za tydzień wizyta :-)

    GreenK lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam od fizjoterapeuty. Z polecenia trafiłam do świetnego gościa bardzo kompetentny, rzeczowy nie owija w bawełnę. Najpierw wywiad, później mnie zbadał jak chodzę jaką mam ruchomość itp. następnie robił dziwne rzeczy z moja miednicą nie był to przyjemny masażyk ale poczułam się fajnie jak wyszłam z gabinetu. Dostałam kilka wskazówek jak ćwiczyć w domu aby sobie ulżyć. Okazało się, że moja mechanika chodu jest jak u faceta- potocznie mówiąc nie zarzucam bioderkami przez co mój staw krzyżowo biodrowy który powinien być uruchamiany podczas chodzenia nie jest i połączenie mojej nadmiernej ruchomości w stawach plus hormony ciążowe dawały efekt taki, że to spojenie łonowe, które trochę musi się rozejść w ciąży ale zwykle robi to stopniowo przez całą drugą połowę ciąży u mnie się postanowiło rozjechać w kilka tygodni.

    GreenK, Mama Wojtka lubią tę wiadomość

  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z racji tego że pracowałam na hotelowej recepcji bardzo lubię kawe :)
    Przed ciążą piłam może i nawet za dużo, teraz aktualnie piję jedna małą filiżankę z mlekiem, kawa z ekspresu :)
    Z tego co czytałam można pić 2 dziennie :)
    Ja zaliczyłam dziś standardowo szmatki ;) Teraz odpoczywam :D

    Mama Wojtka lubi tę wiadomość

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka26 wrote:
    Ja właśnie wróciłam od fizjoterapeuty. Z polecenia trafiłam do świetnego gościa bardzo kompetentny, rzeczowy nie owija w bawełnę. Najpierw wywiad, później mnie zbadał jak chodzę jaką mam ruchomość itp. następnie robił dziwne rzeczy z moja miednicą nie był to przyjemny masażyk ale poczułam się fajnie jak wyszłam z gabinetu. Dostałam kilka wskazówek jak ćwiczyć w domu aby sobie ulżyć. Okazało się, że moja mechanika chodu jest jak u faceta- potocznie mówiąc nie zarzucam bioderkami przez co mój staw krzyżowo biodrowy który powinien być uruchamiany podczas chodzenia nie jest i połączenie mojej nadmiernej ruchomości w stawach plus hormony ciążowe dawały efekt taki, że to spojenie łonowe, które trochę musi się rozejść w ciąży ale zwykle robi to stopniowo przez całą drugą połowę ciąży u mnie się postanowiło rozjechać w kilka tygodni.
    Dobrze że poczułaś się lepiej po tych ćwiczeniach...Swoja drogą to ciekawe te spostrzeżenia. Nawet nie wiedziałam ze to spojenie może się tak szybko rozejść...

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś byłam u uroginekologicznego :)
    Ze względu na moją szyjke nie oceniałyśmy dziś napięcia mięśni dna miednicy (ocena się palpacyjnie).
    Mam tejpy na plecach a na brzuchu tylko takie chorniące dodatkowo kresę, bo nic mi się nie rozchodzi. I też rozmasowała mi bolące punkty.

    Generalnie poleciła książke: Rodzić można łatwiej i stronę www.rmpb.pl (rozejście mięśnia prostego brzucha)
    Kolejna wizyta za 2 tyg. :)

    GreenK lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zainspirowalyscie mnie dziewczyny chyba tez się do takiego wybiorę :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane odebrałam wyniki w krzywej co o nich sądzicie?
    Naczco 87
    Po 1 godz 95
    A po 2 godz 96

  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    Właśnie jest fajny materiał rozciagliwy i nie takie grube jak z hm, więc miękki. Mialam nie brać ale skusilam się jak zobaczyłam

    Ja też się skusiłam tylko chyba wzięłam rozmiar za małe bo jakoś cisną mnie pod brzuszkiem. Ale tak to świetny materiał i na nrzuszek akurat nie ściągają się ;-)

  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze zrobiłam sobie badanie na cholesterol jestem w szoku wyniku 237! Dlaczego taki wysoki nie mam pojęcia. Czy któraś tak miała?

  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa1405 wrote:
    Ja też się skusiłam tylko chyba wzięłam rozmiar za małe bo jakoś cisną mnie pod brzuszkiem. Ale tak to świetny materiał i na nrzuszek akurat nie ściągają się ;-)

    Ja się rozpędzilam po rozmiar 36 ale rozłożyłam i jakieś małe więc wzięłam 38 i sa dobre tylko że ja z tych niskich więc nogawki do skrócenia. Ale może uda Ci się wymienić na większy?

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    Ja się rozpędzilam po rozmiar 36 ale rozłożyłam i jakieś małe więc wzięłam 38 i sa dobre tylko że ja z tych niskich więc nogawki do skrócenia. Ale może uda Ci się wymienić na większy?

    Na pewno ;-) było u nas bardzo dużo jakoś nie chwytali ich. Jutro wymienie :-)

  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa1405 wrote:
    Na pewno ;-) było u nas bardzo dużo jakoś nie chwytali ich. Jutro wymienie :-)

    U mnie były tylko dwa 38. A poszłam z koleżanką więc zabralysmy jedyne jakie były. Spróbuj może będą lepsze jak mają opinac. A nasze maluszki dopiero rosną więc lepiej większe

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    U mnie były tylko dwa 38. A poszłam z koleżanką więc zabralysmy jedyne jakie były. Spróbuj może będą lepsze jak mają opinac. A nasze maluszki dopiero rosną więc lepiej większe

    Dokładnie. Ja wzięłam 38 ale trochę za ciasne wiec musze 40 ;-)

  • Lena1984 Ekspertka
    Postów: 226 183

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa1405 wrote:
    A i jeszcze zrobiłam sobie badanie na cholesterol jestem w szoku wyniku 237! Dlaczego taki wysoki nie mam pojęcia. Czy któraś tak miała?

    Mnie ginekolog powiedział, że w ciąży cholesterol jest wyższy i taki powinien być i że w ciąży cholesterolu się nie bada. Też się pokusiłam o sprawdzenie cholesterolu w ciąży i miałam podniesiony :)

    oar8rjjgv1h3pwf7.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 21 lutego 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholesterolu nie bada się w ciąży, tak jak Lilka napisała. Ja myślę, że za dużo trochę badasz i niepotrzebnie się stresujesz :)

    Freyja, Ann.ann lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 21 lutego 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Cholesterolu nie bada się w ciąży, tak jak Lilka napisała. Ja myślę, że za dużo trochę badasz i niepotrzebnie się stresujesz :)

    Wole dmuchać na zimne. A tetaz zwłaszcza że źle się czuje zawroty glowy mam i nieraz mdłości. Nie wiem czy wina poprostu ciąży czy coś się dzieję nie tak. 25tc się zaczął. Jutto wizyta także zobaczymy co i jak. ;-) a cholesterol zabrałam ponieważ znajoma mi powiedziała że można przebadać bo robiłam ogólne badania i na żelazo również. Zobaczymy co lekarz powie. Nie miałam pojecia że się nie bada ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ja tez 25 tydz i są mdłości. Czasem wymioty. Raz nawet zasłabłam normalnie odcięło mi prąd :)
    Podobno tak się może zdarzyć... :) no nic byle do przodu

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie materacowe:

    https://materace-dla-ciebie.pl/sklep-internetowy/rodzaj_materaca/materac_piankowy_dla_dzieci_bobo_premium.html

    taki jest okej?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 22 lutego 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK współczuję mdłości i wymiotów. Ja miałam bardzo duże mdłości w I trym ale od gdzieś 15 tc się skończyły zupełnie. Zgagi na szczęście również nie doświadczam sporadycznie przez chwilę może ale sama przechodzi, z zaparciami też większych problemów nie mam. Natomiast wyda mi się, że to bardzo zależy od naszej diety. Każda ciąża też jest inna i musimy się zmagać z różnymi dolegliwościami.

    GreenK lubi tę wiadomość

  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK wrote:
    Szczęśliwa ja tez 25 tydz i są mdłości. Czasem wymioty. Raz nawet zasłabłam normalnie odcięło mi prąd :)
    Podobno tak się może zdarzyć... :) no nic byle do przodu


    Ahas czyli widze że nie jestem sama ;-)
    Dziś miałam wizyte u endokrynologa-ginekologa prywatną i powiedział że wyniki z tarczycy są dobre i nic nie trzeba robić. Że każdy trymestr ma swoje normy. A powiedziałam o zawrotach głowy i powiedział że troche żelazo nisko i może od tego. Zrobiliśmy usg z dzidzia wszystko dobrze tylko chciałam potwierdzić płeć ale niestety tak byly zaciśnięte nóżki że nic nie szło zobaczyć. Ale na polowkowych powiedział doktor płeć i nawet wydrukowal zdjecie ale chciałam jeszcze potwierdzić prywatnie. Niestety nie dało rady ;-( myślicie że tydzien 22+5dzien na pewno nie ma mowy o pomyłce? ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 14:02

‹‹ 429 430 431 432 433 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ