X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • bratfrandu Przyjaciółka
    Postów: 71 51

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Oleśka :)

    Sonoline C widzę, że jest jakoś mało dostępny w Niemczech. Nic na Amazonie, na eBay'u tylko modele A i B. Pamiętam, że Czarnulka miała coś, co w Niemczech też można kupić.

    [*] Maj 2018, Synek?, 16. tc (poronienie zatrzymane)
    [*] Maj 2019, Synek 2600 g 50 cm, 36. tc (odklejenie łożyska)

    Nie ma limitu nieszczęść i bólu na jedną rodzinę
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Dziękuję Wam dziewczyny za info dot. progesteronu.
    Wychodzi na to ze ja najdłużej biorę. Jestem w 14 tygodniu wg USG i dopiero teraz zaczęłam schodzić... Oby to długie branie nie skoczyło się źle.
    Czytałam ze dziewczyny w różnych okrasach odstawią (mówię tu o braniu po IVF lub profilaktycznie). Ja konsultowałam się z 3 lekarzami i każdy miła inne zdanie.
    Chyba pobiorę kilka dni 2*1 i do zejdę do zera.

    GreenK oby wszytsko było dobrze. Ja czekam na wyniki Sanco i też przezywam...

    na pewno ja jeszcze będę brala długo prg tzn dawka zmniejszona ale pewnie jeszcze do 16 tyg będę brac. Okaze się jutro na wizycie

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Ja mam Sonoline C, jest super

    gdzie kupowalas i za ile?

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Tak się pocieszam :) dobra, spadam wreszcie się za to wziąć :)
    I jak? Udało się? :-)

    Myślałam, że dzisiaj uda się powiedzieć w rodzinie męża o ciąży. Akurat były 90-te urodziny jego babci (impreza w restauracji, 40 osob), ale jakoś tak głupio było z tematem wyskoczyć ni stąd ni zowąd. Nikt też nie pytał czemu nie piję, więc może ma święta się uda ;-)

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam stresa przed jutrzejsza wizyta.. chyba dzisiaj nie zasne

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bratfrandu wrote:
    Dzięki, Oleśka :)

    Sonoline C widzę, że jest jakoś mało dostępny w Niemczech. Nic na Amazonie, na eBay'u tylko modele A i B. Pamiętam, że Czarnulka miała coś, co w Niemczech też można kupić.

    Dużo czytałam i z tego co wiem to między sonoline C i B jest niewielka różnica (w C jest kolorowy wyświetlacz, inny kształt głowicy i cos tam jeszcze) a B też ma świetne opinie. Więc nad nim też możesz się zastanowić.

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    gdzie kupowalas i za ile?
    Nie wiem gdzie bo koniec końców to był prezent od męża. Ale z tego co wiem to za ok 350 zł można kupić.

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Wojtka wrote:
    I jak? Udało się? :-)

    Myślałam, że dzisiaj uda się powiedzieć w rodzinie męża o ciąży. Akurat były 90-te urodziny jego babci (impreza w restauracji, 40 osob), ale jakoś tak głupio było z tematem wyskoczyć ni stąd ni zowąd. Nikt też nie pytał czemu nie piję, więc może ma święta się uda ;-)
    Prawie całą się udało :) ja Cię dobrze rozumiem, też nie mogłam znaleźć dobrego momentu. Udało się dopiero kilka dni temu u nas na obiedzie :)

    GreenK lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Ale mam stresa przed jutrzejsza wizyta.. chyba dzisiaj nie zasne
    Będzie dobrze, zobaczysz :)

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Wczoraj zaczęłam II trymestr <3 jaj ten czas leci...

    Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty!

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty :)

    Ja wlasnie jadę na badania żeby mieć aktualne wyniki na jutrzejszą wizyte.

    Pytanie do dziewczyn w II trymestrze: jak tam Wasze objawy? Ja wiem że wszędzie jest napisane że ten II trymestr to świetny okres w ciąży bo zazwyczaj kobiety czują się bardzo dobrze. Ale czy to u Was też oznacza praktycznie całkowity zanik objawow?

    Tak, tak wiem szukam dziury w całym, ale wiecie jak jest jutro wizyta i stres się nakręca ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 07:17

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane :) Ja już w labo od rana właśnie wypiłam glukoze i jest masakra.. Tak mi odbija że hoho... Ale jakoś 2 godzinki tu wysiedze
    Co do objawów w 2 trym... Nadal bywa mi niedobrze, brzuch pobolewa i kłuje czas od czasu raz mniej raz więcej.... Piersi nabrzmiale ale fakt nie bolą....
    Co do progesteronu ja nadal mam duże dawkia to 14 tydzień progesterone besis 200 2x1 i do tego duphaston 2x1.. Kolejna wizyta w 16 tyg ale szczeze do tej pory mój lekarz ani słowem nie wspomniał o zmniejszeniu dawki.. Więc zobaczymy co będzie dalej...

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście za dzisiejsze wizyty mocne kciuki :)

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co do objawów w II-trym- mnie często pobolewa brzuch, jajniki- ale wiąże to z rozciąganiem macicy, poza tym nadal jestem bardzo senna, jeśli chodzi o mdłości to są zdecydowanie sporadyczne, ale zauważyłam, że to wszystko pojawiło się tak mniej więcej od 11 tygodnia, niekoniecznie od IIgiego trym. :)
    Powodzenia na wizytach!

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 wrote:
    Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty :)

    Ja wlasnie jadę na badania żeby mieć aktualne wyniki na jutrzejszą wizyte.

    Pytanie do dziewczyn w II trymestrze: jak tam Wasze objawy? Ja wiem że wszędzie jest napisane że ten II trymestr to świetny okres w ciąży bo zazwyczaj kobiety czują się bardzo dobrze. Ale czy to u Was też oznacza praktycznie całkowity zanik objawow?

    Tak, tak wiem szukam dziury w całym, ale wiecie jak jest jutro wizyta i stres się nakręca ;)
    Witaj :) ja niestety nie pocieszę. Weszłam w 14 tydzień i mdłości są wymioty tez może odrobine lżejsze ale doszły bóle głowy połączone z Mdłościami:(. . Bardzo czekam na ta energię i świetne samopoczucie 2 trymestru ale do mnie jeszcze nie dotarło. I niestety z tego co czytam na forach to różnie jest czasem 15 tydz czasem 17 a są kobitki które jeszcze dłużej się męczą. Trzymajmy kciuki aby u Nas poszło to szybciej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i wiem ze suwaczki pokazuje 13 tydz ale dzidziuś jest większy o tydzień i data porodu tez się przesunęła z usg. Wiec już sama nie wiem jak to rozumieć. Dziś zapytam lekarza jak liczyć :)

  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Za mną średni weekend. Mdłości wróciły, a dzisiaj rano finał był nad kibelkiem. :(
    Brzuch mnie pobolewa na różne sposoby, co trochę mnie martwi.


    Dzisiaj wizyta - stre jest. Mam nadzieję, że podejrzymy Maluszka.

    7u22rjjg269yrzch.png
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka, asylia, kciuki! Lusi-trzymaj się w tym labie :-).
    Z tym II semestrem to nie jest tak, że następuje machnięcie czarodziejskiej różdżki i jest super ;-). Ja się czuję od jakiegoś czasu lepiej, nie zasypiam na siedząco, rzadko mnie mdli. Kolejna ciąża bez wymiotów. Rano coś mnie brzuch pobolewał, ale nie wiem, czy to ciążowe, czy po wczorajszym obżarstwie...

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam dzis wizyte. Juz nie moge sie doczekac. Trzymajcie kciuki

    Mama Wojtka lubi tę wiadomość

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jakiegoś czasu praktycznie nie mam żadnych objawów. Nie muszę już jeść co 2h, mogę pójść spać bez kolacji. Jedynie zostało to że od razu jak wstanę to muszę zjeść śniadanie. Mnie nic nie boli.
    W poprzedniej ciąży 2tyrymestr zaczęłam od wymiotów i tak codziennie przed śniadaniem, dopiero w połowie 2 trymestru minęło

    3jgxyx8dvoujfeze.png
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ