X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 30 listopada 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asylia wrote:
    Violet Flower zrób syrop z cebuli. Na przełomie 5 i 6 tygodnia miałam problem z gardłem i kaszel (osłuchowo czysto) i rozprawił się z tym błyskawicznie.
    Podobno pomaga tez płukanie woda z solą - sama nie próbowałam bo mam odruch wymiotny.


    Gratuluję udanych wizyt. :*


    Lilka USG wyszło Ci dobre, a Pappa złe?

    Tak dokładnie USG bez zarzutu, a Pappa niskie wartości i białka Pappa i wolnej bhcg.

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 30 listopada 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violet Flower wrote:
    Lilka, Lusi, Madame super wieści po wizytach. Gratuluję :)

    Dziewczyny macie jakieś bezpieczne sposoby na ból gardła? Już od paru dni mi się ciągnie, psikam tantum verde nie bardzo pomaga. Pastylki do ssania prenalen też bez efektu. Co można wziąć /zrobić by przeszło a nie zaszkodziło?
    Podejrzewam że, to od wcześniejszego kataru (coś mi tam mogło spływać lekko po gardle),innych objawów brak.
    Ja właśnie robiłam inhalacje z szałwi i mi przeszło. A strasznie mnie samo gardło drapało

    Violet Flower lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 30 listopada 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka26 wrote:
    Tak dokładnie USG bez zarzutu, a Pappa niskie wartości i białka Pappa i wolnej bhcg.
    A czy lekarz Ci nie mówił,że w tej sytuacji powinnaś mieć monitorowany częściej w późniejszej ciąży stan łożyska?

    gann3e3k131pma53.png
  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane.
    Nie nadrobię Was, wróciłam na troszkę do pracy i nie mam czasu ;-(
    a po pracy zmęczenie jednak jest i najchętniej przeleżałabym resztę dnia.
    Ale ma zamiar zostać tam do prenatalnych (17.12) to jeszcze troszkę.

    Nie mam jakiś nasilonych objawów, tylko to zmęczenie, osłabienie i z tego powodu mam już 3 opryszczkę ;-(
    Brzuszek zaczyna być widoczny, a to dopiero 11 tydzień, boję się co dalej będzie.

    czy ktoś doszedł z ciążą bliźniaczą ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 00:28

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame92 , Lilka gratuluję dobrych wieści z wizyt :) Madame zdjęcie z języczkiem boskie :) <3

    A poniżej mój łobuziak...Z wizyty jestem naprawdę zadowolona badanie trwało ze 40 minut bo maluch nie chciał się odwrócić do nas profilem i ciężko było zmierzyć NT...Lekarz cale badanie opowiadał co i jak ..co mierzymy co widzimy i tak dalej..naprawdę cieszę się że poszłam...wstępnie ryzyka bardzo niskie ..ale pełen opis odstanę za tydzień po wynikach krwi....
    Ogólnie NT 2,1....A bicie serduszka 168....No i już całe 6,5 cm ma ten nasz mały człowieczek...Co do płci to niestety nóżki albo skrzyżowane po turecku albo kolanem zasłaniał ..wstydniś mały nie chce narazie pokazać.....a i co mnie jeszcze cieszy to lekarz sprawdził szyjkę macicy i ma ponad 5,5 cm więc jest ok :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae23d657b0fe.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 06:25

    Izieth, czarnulka24, Violet Flower, miazmija, Mama Wojtka, Madamee92, Lorella, Freyja, Lena1984, Hiszpaneczka, Pimka, Klara87, bratfrandu, Robaczek12 lubią tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tak wg zaczynamy 2 trymestr :)
    Z objawów zostały lekkie bóle brzucha zwłaszcza po prawej stronie nad jajnikiem, nabrzmiałe piersi i wieczne zmęczenie ....czas od czasu nudności i wymioty ale to sporadycznie ...

    Violet Flower ....na bolące gardło płukanki z soli kuchennej na przemiennie z płukankami z szałwi do ego syrop z cebuli ...inchalacje z rumianku i szałwii też nie zaszkodzą :)

    Violet Flower lubi tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    A czy lekarz Ci nie mówił,że w tej sytuacji powinnaś mieć monitorowany częściej w późniejszej ciąży stan łożyska?

    Tak dokładnie na tym się będziemy skupiali na dalszych USG mam mieć dodatkowe w 17 TC i profilaktycznie acard mam brać do 34 TC wieczorem.

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi91 wrote:
    Madame92 , Lilka gratuluję dobrych wieści z wizyt :) Madame zdjęcie z języczkiem boskie :) <3

    A poniżej mój łobuziak...Z wizyty jestem naprawdę zadowolona badanie trwało ze 40 minut bo maluch nie chciał się odwrócić do nas profilem i ciężko było zmierzyć NT...Lekarz cale badanie opowiadał co i jak ..co mierzymy co widzimy i tak dalej..naprawdę cieszę się że poszłam...wstępnie ryzyka bardzo niskie ..ale pełen opis odstanę za tydzień po wynikach krwi....
    Ogólnie NT 2,1....A bicie serduszka 168....No i już całe 6,5 cm ma ten nasz mały człowieczek...Co do płci to niestety nóżki albo skrzyżowane po turecku albo kolanem zasłaniał ..wstydniś mały nie chce narazie pokazać.....a i co mnie jeszcze cieszy to lekarz sprawdził szyjkę macicy i ma ponad 5,5 cm więc jest ok :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae23d657b0fe.png


    A to wstydnis mały. Mój tak bardzo chciał się pochwalić mamie, że jest upragnionym chłopcem, że cały sprzęt od razu dumnie pokazał. Mamy nadzieję z doktorem, że nie okaże się za kilka tygodni, że to była jeszcze przerośnięta łechtaczka ale zapewniał mnie, że raczej małe prawdopodobieństwo aby w kwestii płci coś się zmieniło.

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi91 wrote:
    Madame92 , Lilka gratuluję dobrych wieści z wizyt :) Madame zdjęcie z języczkiem boskie :) <3

    A poniżej mój łobuziak...Z wizyty jestem naprawdę zadowolona badanie trwało ze 40 minut bo maluch nie chciał się odwrócić do nas profilem i ciężko było zmierzyć NT...Lekarz cale badanie opowiadał co i jak ..co mierzymy co widzimy i tak dalej..naprawdę cieszę się że poszłam...wstępnie ryzyka bardzo niskie ..ale pełen opis odstanę za tydzień po wynikach krwi....
    Ogólnie NT 2,1....A bicie serduszka 168....No i już całe 6,5 cm ma ten nasz mały człowieczek...Co do płci to niestety nóżki albo skrzyżowane po turecku albo kolanem zasłaniał ..wstydniś mały nie chce narazie pokazać.....a i co mnie jeszcze cieszy to lekarz sprawdził szyjkę macicy i ma ponad 5,5 cm więc jest ok :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae23d657b0fe.png
    Super że wszystko ok. Fajnie ze już 2trymest zaczełas. Ja kolejne usg mam 14 grudnia ale nie wiem czy beda cos mierzyc bo tu zwyczaju nie ma takiego ehh ale zobaczymy moze akurat powiem i pomierzy

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka26 wrote:
    Tak dokładnie na tym się będziemy skupiali na dalszych USG mam mieć dodatkowe w 17 TC i profilaktycznie acard mam brać do 34 TC wieczorem.
    Jeśli mogę zapytac to o co chodzi cos wyszlo z badan o lozysku? Czy na prenatalnych z usg ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Shirley Przyjaciółka
    Postów: 65 83

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. U nas wszystko ok. Dzieciaki pięknie rosną. Wielkosciowo są identyczni. Jeden drugiego próbował główka zaczepiac:) generalnie szalaly jakby były na placu zabaw :)

    Kirsten, Violet Flower, Samsaramsa, czarnulka24, Mama Wojtka, Madamee92, Lusi91, Lorella, Lena1984, Hiszpaneczka, Pimka, Klara87, Izieth, KaśkaKwa, bratfrandu lubią tę wiadomość

    hchyflw1a8mfc682.png
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Jeśli mogę zapytac to o co chodzi cos wyszlo z badan o lozysku? Czy na prenatalnych z usg ?
    W USG na ten moment wszystko wzorowo. Natomiast wynik Pappa pośredni i tutaj doszukujemy się ewentualnych późniejszych problemów z łożyskiem zespołu przedrzucawkowego, hipotrofii płodu. Dlatego trzeba po prostu obserwować aby ewentualnie w porę reagować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 07:55

    czarnulka24, Oleśka11 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka26 wrote:
    Tak dokładnie USG bez zarzutu, a Pappa niskie wartości i białka Pappa i wolnej bhcg.
    Hej Lilka jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Usg super a pappa namieszał. Niskie bardzo wartości pappa i hcg i pośrednie ryzyko. W pon mam wizyte

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shirley wrote:
    Hejka. U nas wszystko ok. Dzieciaki pięknie rosną. Wielkosciowo są identyczni. Jeden drugiego próbował główka zaczepiac:) generalnie szalaly jakby były na placu zabaw :)
    Ojej super :) przypomnialy mi sie moje lobuzy jak fikaly w brzuszku jeden z nich od 20 tc byl glowka w dol caly czas a drugi co usg to inna pozycja caly czas fikal :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 08:36

    Shirley lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shirley wrote:
    Hejka. U nas wszystko ok. Dzieciaki pięknie rosną. Wielkosciowo są identyczni. Jeden drugiego próbował główka zaczepiac:) generalnie szalaly jakby były na placu zabaw :)
    No ciekawie się ogląda dwie sztuki naraz :-). Jeden zaczyna to potem drugi też się kręci...
    Piękne fotki dziewczyny, oby takich więcej na forum, bo miło się ogląda :-)

    Shirley lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaskaKwa no brzuch napewno będzie z tygodnia na tydzień coraz większy. Mój już też się odznacza. Jeszcze tylko pod czymś szerokim da się ukryć ;)

    Lusi91 i Shirley cieszę się z samych dobrych wieści z Waszych wizyt.

    I im dłużej czytam Wasze opisy z badań prenatalnych i oglądam zdjęcia. Moja wizyta mimo ciąży bliźniaczej trwała 25 min. 4D nie robił bo uznał że na tym etapie nie ma sensu, plci nawet nie chciał próbować sprawdzać. Najważniejsze że dzieci zdrowe to nie podlega dyskusji. Ale czuje jakiś niedosyt.

    Shirley, KaśkaKwa lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shirley wrote:
    Hejka. U nas wszystko ok. Dzieciaki pięknie rosną. Wielkosciowo są identyczni. Jeden drugiego próbował główka zaczepiac:) generalnie szalaly jakby były na placu zabaw :)
    To dopiero musi być cudny widok jak dwójka tak fika :) Super że wszystko dobrze
    Geenk, Lilka.. Pamiętajcie że pappa to tylko statystyki więc tak bardzo się nie martwcie... Najważniejsze że będziecie pod częstszą kontrolą ale wierzę że będzie wszystko ok :)
    Czarnulka opieka w ciąży poza pl to dla mnie abstrakcja.... Ale najważniejsze to że serduszko bije i że maluch rośnie :*

    GreenK, Shirley, czarnulka24 lubią tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka26 wrote:
    W USG na ten moment wszystko wzorowo. Natomiast wynik Pappa pośredni i tutaj doszukujemy się ewentualnych późniejszych problemów z łożyskiem zespołu przedrzucawkowego, hipotrofii płodu. Dlatego trzeba po prostu obserwować aby ewentualnie w porę reagować.
    Dokładnie. Dobrze, że Ci powiedział. Pytałam bo słyszałam o przypadkach, że Pappa wychodzi gorzej, na Usg wszystko ok i lekarze na tym kończą, mówią żeby się nie przejmować. No ale widać, że Twój ginekolog na poziomie.

    gann3e3k131pma53.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka26 wrote:
    Wreszcie po wizycie. Zdrowy Franek- raczej już nie ma wątpliwości tak wystawił swój sprzęt, rączki nóżki jak to lekarz określił jak u osiłka- mama przed ciążą trenowała crossfit. Ma już 6.7cm. Wyniki Pappa tylko namieszały niepotrzebnie. Acard mam brać wieczorem. Powtórzyć przed wizytą glukozę na czczo nie ma potrzeby robić jeszcze OGTT. Kolejna wizyta już po nowym roku 4.01.19r.

    super wiadomość :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na konsultacji u innej Pani doktor ze szpitala na Madalińskiego w Warszawie. Generalnie z dzieckiem ok, ma już prawie 7 cm. Krwiak się zmniejsza, odwarstwienie też. Generalnie powiedziała to samo co tamta- że to stara szkoła, że jak są nawet małe krwiaki i odklejeniato trzeba leżeć. Ich zdaniem nie trzeba, wystarczy się oszczędzać, nie dźwigać i nie uprawiać seksu. Poziom progesteronu mam zmierzyć i jeśli będę miała powyżej 20 to absolutnie mam nie brać żadnej luteiny ani duphastonu. Ciekawostka- powiedziała mi, że bez badań poziomu w drugim trymestrze ciąży nie powinno się brać progesteronu, ponieważ są najnowsze badania, które łączą za wysoki poziom tego hormonu na tym etapie ciąży z późniejszym spedziectwem u chłopców. Profilaktycznie to można brać na początku ciąży, potem już nie według niej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 10:52

    Hiszpaneczka, GreenK, czarnulka24, Violet Flower, bratfrandu lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
‹‹ 187 188 189 190 191 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ