X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po prenatalnych. Z usg wynika, źe nie jestem w grupie ryzyka. Ryzyko trisomii 21- 1:7996, kolejne trisomie jeszcze mniej prawdopoodbne. Kość nosowa obecna, NT 1.9. Serce pracuje prawidłowo. Oddałam krew na test pappa za tydzień wyniki i znowu konsultacja z lekarzem.
    Dzidzia pięknie się pokazywał z każdej strony. A w pewnym momencie wystawił język i doktorowi udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie z językiem :D Nie powiedział nam płci ale dał nam jedno zdjęcie sugerujące, że coś tam wisi między nogami oraz znacząco mówił o dziecku jak o chłopcu :D

    Hiszpaneczka, Oleśka11, Nadinka83, Lusi91, Trine91, Izieth, Samsaramsa, miazmija, Lorella, Lena1984, Shirley, Violet Flower, Mama Wojtka, Klara87, Pimka, Nita, 0202oliwcia lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariette1983 wrote:
    A i zapisałam się na połówkowe - na 17 stycznia :) i zamówiłam detektor - bo u mnie te połówkowe to kolejne planowane usg więc jak by się udało podsłuchać dzidzię do tego czasu to byłabym spokojniejsza...
    Detektor super sprawa! Jaki wzięłaś?

    gann3e3k131pma53.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 gratuluje świetnych wieści :) zazdroszcze zdjęcia z językiem :) to musiał być niesamowity widok :)

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 to musiał być cudowny widok heheh, a ja siedzę pod gabinetem i czekam na swoją kolej

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 pokaż nam to zdjęcie z językiem!

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    Będziesz musiała zrobić. Na stare nazwisko jest nie ważna. Trzeba mieć do porodu tylko oryginał z podpisami. Ksero nie wchodzi w grę. Ja miałam że sobą ksero i do porodu robili mi jeszcze raz

    Ja też miałam na stare nazwisko i nie było problemu i chyba miałam ksero, ale tego już nie pamiętam, może to zależy od szpitala? W końcu PESEL mi się nie zmienił. Zobaczymy, czy tym razem ktoś się będzie czepiał ;)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    Madamee92 pokaż nam to zdjęcie z językiem!
    Nie umiem wklejać zdjęć na forum :)
    Jak mnie któraś z Was nauczy to wrzucę :)

    Samsaramsa lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee cudownie! A zdjecie z jezykiem bedzie fantastyczna pamiatka! Chcialabym zapytac jaka dzidzia jest duza? Widze ze jestes 13 tydz, ja mam badanie w poniedzialek i jestem strasznie ciekawa jak to bedzie u mnie

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 wrote:
    Nie umiem wklejać zdjęć na forum :)
    Jak mnie któraś z Was nauczy to wrzucę :)

    https://naforum.zapodaj.net a jak już dodasz zdjęcie to wybierz na forum miniaturkę. Tylko weź większą ta rozdzielczość :D

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku a ja wczoraj oddałam krew do testu Sanco, teraz 6 dni czekania...a ja już świruję.
    Coraz częściej boli mnie też podbrzusze wieczorem a rano jest ok. Myślicie ze to może być od stresu? Jak pytałam lekarza to niestety ale olał to i powiedział że tak może być.
    Mam jeszcze mdłości i czasem bóle głowy ale to zazwyczaj wieczorem...+ten ból podbrzusza wieczorem - wszytsko na arz się nakłada i wtedy czuję się faktalnie a to już poczatek 14 tyg.

    Następne usg wypada mi dopiero w styczniu - połówkowe. Lekarz mówił aby najlepiej w 20 tygodniu przyjść, że 18 to za wcześnie.

    Nie wiem jak wytrzymam bez podglądania dzieciaka na usg tyle czasu.
    Możecie polecić gdzieć w Wawie dobre miejsce na takie usg jednorazowe?




    2019 Natalka
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że będzie dobrze widać jak język wystawia do rodziców hehe:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2c2daf8f9b4.jpg

    Lena1984, Nadinka83, Samsaramsa, Freyja, Mama Wojtka, Hiszpaneczka, Trine91, Izieth, Klara87, Marryy, Shirley, Takana5, GreenK, Oleśka11, Violet Flower, czarnulka24, Lorella, Lusi91, 0202oliwcia, Robaczek12, bratfrandu, KaśkaKwa lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lorella wrote:
    Madamee cudownie! A zdjecie z jezykiem bedzie fantastyczna pamiatka! Chcialabym zapytac jaka dzidzia jest duza? Widze ze jestes 13 tydz, ja mam badanie w poniedzialek i jestem strasznie ciekawa jak to bedzie u mnie
    Dziś mierzył/a 6.9 cm :)

    Lorella lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 ekstra :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 14:24

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariette1983 wrote:
    Czarnulka - wspaniałe wieści - gratuluję zdrowej dzidzi!!!

    Byłam wczoraj na pierwszych ćwiczeniach ciążowych - o Boże jakie były cudowne - jeśli ktoś jest z Wawy i okolic Woli to z ręką na sercu polecam. Poszłam przede wszystkim ze względu na ból krzyża i dziś już jest o wiele lepiej. Prowadząca na wstępie przeprowadziła ze mną indywidualny wywiad i powiedziała obrazowo jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy plus żeby się do niej zgłosić w razie problemów z nietrzymaniem moczu (niestety po pierwszej ciąży mi się ten problem pojawił - teraz jest mniejszy ale pewnie ze wzrostem ciąży może narastać).

    Moja córa za to niestety chora - nie wiem co jest bo 38 - 39 stopni i już drugi dzień ją trzyma :(

    Napisz mi gdzie te zajęcia :)

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 ekstra zdjecie :)

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Takana5 Ekspertka
    Postów: 122 207

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 wrote:
    Mam nadzieję, że będzie dobrze widać jak język wystawia do rodziców hehe:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2c2daf8f9b4.jpg

    Madamee ale da Wam popalić jak już w brzuchu język pokazuje :)

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    7 lat walki
    6.06. 2019 Hania i Jaś ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth wrote:
    Ja też miałam na stare nazwisko i nie było problemu i chyba miałam ksero, ale tego już nie pamiętam, może to zależy od szpitala? W końcu PESEL mi się nie zmienił. Zobaczymy, czy tym razem ktoś się będzie czepiał ;)

    Mi lekarz też kazał robić grupę krwi od nowa, bo miałam na panieńskie. Powiedział, że mogą przyjąć, ale równie dobrze mogą robić straszne problemy i lepiej sobie tego oszczędzić.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Mi lekarz też kazał robić grupę krwi od nowa, bo miałam na panieńskie. Powiedział, że mogą przyjąć, ale równie dobrze mogą robić straszne problemy i lepiej sobie tego oszczędzić.
    Ja pytałam o to kiedyś mamaginekolog. Odpisała że to zależy od anestezjologa. Może się trafić taki który sprawdzi pesel i nie będzie robił problemów. A może być taki który powie inne nazwisko i koniec. A sprawdzac tego na sali porodowej nie warto raczej ;)
    Sorry że się wcinam. Podczytuje bo jesteście trochę dalej (jestem z lipca), poza tym jest wśród Was kilka nickow które znam z innych wątków i którym kibicuje ;)

    Freyja lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam grupę krwi robiłam na wiosnę. Lekarka powiedziała że grupy teraz robić nie muszę ale później tylko zrobimy przeciwciała.

    W poniedziałek mam robić badania krwi i moczu - zastanawiam się ile w wynikach namiesza mi przeziębienie ;)

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame super, że z maluszkiem wszystko ok. A powiedz mi skąd taka różnica w NT? Bo dwa dni temu u innego lekarza miałaś 1.3 chyba a dziś 1.9.
    Czy to zależy od lekarza i sprzętu?

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ