X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 23 marca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A książkę o kp polecała Sung ;)

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 23 marca 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja sie boje bo beda mi wywolywac porod sn a jak wiadono oksy to zło,ból i łzy
    A wiadomo już w którym tc będziesz miała rozwiązana ciążę?

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 23 marca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Tak nadal zalecenia są takie ze rodząca musi wyrazić wyraźna zgodę na sn po cc.
    Po prostu próbuje się zmniejszyć odsetek cc w Polsce. Moim zdaniem to nie tedy droga. Powinni zapewnić kobietom znieczulenie i opiekę poporodowa to może nie byłoby tyle cc.

    U mnie problem jest taki ze ja bardzo chciałam sn urodzić. I mimo malutkiego dziecka to się nie udało. Syn mało nie zmarł podczas porodu. Ja się magicznie nie rozciągnę. Miednica jest jaka jest. Na każdym pomiarze brakuje minimum 2cm do wymaganego minimum. To się nie zmieni. Próbowaliśmy, nie wyszło. Nie pozwolę drugi raz ryzykować życiem dziecka. Chocby kosztem zmiany lekarza i szpitala, na sn się nie zgodzę.
    Oczywiście! Są wskazania do cc które się nie zmienią. Bez sensu jest liczyć na to że tym razem będzie inaczej skoro przyczyną jest coś co jest stałe.

    To ja mam odwrotnie. Ja serio rozumiem że cc ratuje zdrowie i życie. Tylko nie rozumiem traktowanie wszystkich tak samo. I liczylam że te nowe standardy coś zmienia Ale na grupie i cukrzycy nadal większość porodów to 38tc i wywolywanie A jak nie pójdzie to cc. I ja się zastanawiam ile z tych wowolan by się powiodło i ile kobiet by uniknelo cc gdyby dac tym dzieciom jeszcze tydzień w brzuchu. Ja miałam dobry poród w 41+Coś Ale nie wiem jaki to by był poród gdyby ktoś go usiłował wywołać 2 tygodnie wcześniej.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 23 marca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Ines napewno będzie dobrze. Umoeisz się z lekarzem i dotrwasz 😁 aaa Mała mega Gigant nasze to takie maluszki 😂 ale teraz zaczną nabierać odczuje y to oj odczujemy 😂

    Dziś chyba ma być mega ciepło i jutro też. Trzeba os wymyślec.

    A jak u Was ruchy dzieci - u mnie nic nie ma regularnosci. Moja położna mówi, ze ruchy to po 30-34 tygodniu trzeba już zapisywać ale ma inną metodę niż 10 ruchów wyciągu godziny. Jej metotoda polega na codziennym obserwowaniu dziecka przez 12 h i odnotowywaniu akcji nie tyle ruchów liczenia, jeśli jest akcji 10 na dobę to wszystko ok. Mówi, że to bardziej wiarygodne, bo aktywność dzieciaczkow jest przeróżna. Spotkały się się z taką metoda? Dla mnie brzmi logicznie i bez paniki.
    33Sylwia masz na myśli obserwację czy w ciągu całego dnia 12h jest minimum 10 ruchów? I wg niej 10 ruchów na 12h wystarcza?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 23 marca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines Twoja malutka jest wielka:) ja mam we wtorek wizytę i wtedy się przekonam, mam termin na 5 lipca więc u Ciebie w 25+0 byko 1 kg u mnie będzie 25+4 I liczyłam że 800 gr chociaż będzie, zobaczmy:)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    A wiadomo już w którym tc będziesz miała rozwiązana ciążę?
    37-38 tc. Pozniej ciaza zbyt obciaza serce matki i to jest rozwiazanie ciazy dla mojego dobra,dziecko moze byc ciut za wczesnie urodzone ale to w tym momencie jest najmiejszy problem.najwazniejsze jest oszczedzenie mojego serca

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 23 marca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines, chodzi mi o rozwarcie przede wszystkim. Skurcze swoją drogą. Ponoć u niektórych działa chodzenie po schodach, długie spacery, seks, masaż szyjki przez lekarza. Może oxytocyna. Będę jeszcze rozmawiać z lekarzem o tym wszystkim.
    Po poprzednim CC zostałam źle wyczyszczona. Poza tym sporo skrzepów mi się porobiło. Miałam nierozwartą szyjkę i macica nie chciała się obkurczać ani oczyszczać. Przez ponad miesiąc miałam kontrole u gina 2x w tygodniu , Metronidazol, Arthrothec (lek poronny), zastrzyki z oxy i inne "przyjemności".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2019, 14:58

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 marca 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka tu cisza,chyba wszystkie maja pogode😁Ja za chwile zaczne chodzic po ścianach z nudów
    Obejrzalam film na płycie (zasieg jest tu za słaby na internety,zeby napisac musze iśc przynieśc troche internetu we wiaderku😂),poczytałam troche ksiazki ale nie umiem sie skupić...Wziełam.kawe z automatu i wyszłam na ławeczke za szpital,troszeke sie wygrzałam w słonku i chyba złapało mi policzki 😳 to chyba wina tych marchewkowych soków

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popisze sobie sama ze sobą😂
    Leze tutaj kij wie po co,skurcze mam ale lekkie,zadnego rozwarcia,szyjka podobno mogłaby być twardsza ale na to nic tu nie poradza,moge chodzić normalnie,byle nie po schodach, ogólnie chyba jestem jak ten pacjent z "Daleko od noszy", leze jako stały punkt wystroju.
    Wszystkie dziewczyny wyszly do domu,nie ma do kogo gęby otworzyć,mam nadzjeje ze w poniedzialek opuszcze ten przybytek bo zwariuje. W domu tez mogę brac leki. Nic nowego nie wymyślą.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    33Sylwia masz na myśli obserwację czy w ciągu całego dnia 12h jest minimum 10 ruchów? I wg niej 10 ruchów na 12h wystarcza?
    10 akcji nie ruchów. Jest tak np jest ruch po ruchu i znowu ruch mam notowac akcje 😁 ale to po 34 tyg. Chyba wie co mówi ma staz i mega jest u nas polecana.

    relgupjy0emg7fv2.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Popisze sobie sama ze sobą😂
    Leze tutaj kij wie po co,skurcze mam ale lekkie,zadnego rozwarcia,szyjka podobno mogłaby być twardsza ale na to nic tu nie poradza,moge chodzić normalnie,byle nie po schodach, ogólnie chyba jestem jak ten pacjent z "Daleko od noszy", leze jako stały punkt wystroju.
    Wszystkie dziewczyny wyszly do domu,nie ma do kogo gęby otworzyć,mam nadzjeje ze w poniedzialek opuszcze ten przybytek bo zwariuje. W domu tez mogę brac leki. Nic nowego nie wymyślą.
    Co oni tak Cię gnebia tymi wczasami!? Serca chyba nie mają albo podpadlas czymś 😂

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    37-38 tc. Pozniej ciaza zbyt obciaza serce matki i to jest rozwiazanie ciazy dla mojego dobra,dziecko moze byc ciut za wczesnie urodzone ale to w tym momencie jest najmiejszy problem.najwazniejsze jest oszczedzenie mojego serca
    Ee to luz.. Bo pisałaś coś o 30tc, stąd moje pytanie

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w koncu dzis nie trafilam do lidla. Mam nadzieje, ze w pon jeszcze cos zostanie. Jakos kiepsko sie czulam i oczywiscie staly punkt programu rzygansko 🙄
    W pon mam pierwsze zajecia w szkole rodzenia. Chodzicie?
    Farbujecie wlosy w ciazy,u fryzjera albo jakas naturalna farba? Ja mam juz takie paskudztwo na glowie. Ludze sie, ze moze jak sie lepiej poczuje jak cos zrobie z wlosami i chetniej bede wychodzic z domu 😁 A z drugiej strony nie wiem czy powinna w ciazy narazac sie na takie inhalacje....

    7pqmag4.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ja w koncu dzis nie trafilam do lidla. Mam nadzieje, ze w pon jeszcze cos zostanie. Jakos kiepsko sie czulam i oczywiscie staly punkt programu rzygansko 🙄
    W pon mam pierwsze zajecia w szkole rodzenia. Chodzicie?
    Farbujecie wlosy w ciazy,u fryzjera albo jakas naturalna farba? Ja mam juz takie paskudztwo na glowie. Ludze sie, ze moze jak sie lepiej poczuje jak cos zrobie z wlosami i chetniej bede wychodzic z domu 😁 A z drugiej strony nie wiem czy powinna w ciazy narazac sie na takie inhalacje....
    Ja myślę że trzeba dbać o swoje dobre samopoczucie 😍wiosna 😁 miałam podobne wątpliwości kiedy nie dawno przedłużałam paznokcie 😁 ja mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia za sobą 😁 współczuję Ci tego złego samopoczucia. A Lidlem się nie martw 😂 u mnie było tego tyle że ho ho 😁

    Mag85 lubi tę wiadomość

    relgupjy0emg7fv2.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 marca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Ee to luz.. Bo pisałaś coś o 30tc, stąd moje pytanie
    Tak mówili jak potwierdzi sie zespół HELLP. Ale ja mysle ze bedzie ok. Juz mi narobili takiej sieczki,ze szkoda gadać. Co 5 min inna wersja

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od drugiego trymestru farbuje ta farba co zawsze 😊 dziś zrobiłam dłonie i stopy, piling i maseczke, henne na brwi bom blodni i od razu inne samopoczucie 😁 wszystko rano bo po 16 umieram na mdłości jak zawsze 😉 A jutro może się uda odwlosowac różne części ciała 🤣

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ja w koncu dzis nie trafilam do lidla. Mam nadzieje, ze w pon jeszcze cos zostanie. Jakos kiepsko sie czulam i oczywiscie staly punkt programu rzygansko 🙄
    W pon mam pierwsze zajecia w szkole rodzenia. Chodzicie?
    Farbujecie wlosy w ciazy,u fryzjera albo jakas naturalna farba? Ja mam juz takie paskudztwo na glowie. Ludze sie, ze moze jak sie lepiej poczuje jak cos zrobie z wlosami i chetniej bede wychodzic z domu 😁 A z drugiej strony nie wiem czy powinna w ciazy narazac sie na takie inhalacje....

    Ja chodzę i ostatnio pisałam o tym ;) i farbowalam jakiś tydzień temu włosy farba bez amoniaku. Casting creme gloss

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farbuje włosy normalnie u fryzjera i hybrydę tez robię.


    A co do wagi małej to rzeczywiście jakaś duża 🤔 sprawdziłam i synek w tym samym tygodniu ważył 820 g, a ona już 1 kilo.

    Za to moja waga była z synem o 1kg wyższa. No ciekawe ciekawe czy zwolni czy nadal będzie tak pakować 😅

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 23 marca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope,ja wykupiłam salę jedynkę na Madalińskiego,bo tam tez dwójki i szczerze jakoś mało komfortowo tam było,a w pojedynczej już fajnie. Z tego szpitala chyba nie odsyłają.Ja właśnie bałam się tej sytuacji,ze każą gdzieś się przenosić w razie porodu.

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kawa nie miałaś problemu z wykupieniem sali? Słyszałam że teraz jest zakaz pobierania opłat za sale jednoosobowa

‹‹ 723 724 725 726 727 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ