X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anngelikamartaa wrote:
    Ja się dowiedziałam o płci równo w 12 tygodniu 😁"na sto procent... No dobra powiem na 80 ale jestem pewny "😁ale fakt, różnie bywa

    Koleżanka była przez całą ciążę pewna ze bedzie Kacper a krótko przed porodem okazało się ze jednak dziewczynka
    I jest Maja 😁🙈
    No u mojej koleżanki miała być dziewczynka a dopiero w dniu porodu okazało się ,że chłopak, ale to już są chyba ekstremalne przypadki i gin do dupy. Ja dowiedziałam się w 17 tyg, bo moja gin powiedziała,że nie mówi ciężarnej jeśli nie jest pewna, nawet jeśli ma przypuszczenia na 80 procent to musi mieć 99 procent pewności dopiero powie.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia macie już jakieś typy imion ?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanko mam.

    Zauważyliśmy dzisiaj, że Miki dziwnie wykrzywia lewą stopę. Jest to widoczne tylko jak stoi i ciężar ciała opiera właśnie na niej. Normalnie chodzi, bryka etc. Coś tam poczytałam w internetach, ale cóż... Czy któraś spotkała się z czymś takim?

    Zapisałam młodego już na wizytę do ortopedy, ale co by była że mnie za matka gdybym nie szukała odp na forum 😁😁😁

    29e0aef6251f.jpg

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie widać , że coś jest jakby trochę nie tak, ale niestety ja nie mam pojęcia w tym temacie. Myślę,że ortopeda to dobry pomysł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2021, 20:12

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny <3

    My mamy naprawde luz jezeli chodzi o plec. Jest nam to obojetne. Ale chlopczyk to duze zaskoczenie. Myslalam, ze nie mam zadnych przeczuc, a jednak chyba mialam jakies nieuswiadomione, bo bardzo sie zdziwilam :D I stary tez. Imion nie mamy. Bedzie z tym troche zachodu, bo nie podobaja mi sie prawie zadne. ;) Czeka mnie wiec przeszukiwanie ksiegi imion w poszukiwaniu inspiracji. Najbardziej sie ciesze, ze wszystko jest w porzadku. To zawsze jest stres.

    Monja nie znam sie, wiec nie moge nic powiedziec. Na pewno to nic powaznego, ale bardzo dobrze, ze pojdziecie do lekarza. Samozwanczy internetowi "medycy" to jednak fajna opcja do poczytania, ale wiecie jak jest :) Wystarczy poczytac komentarze na fejsie pod jakimkolwiek artykulem. Sami specjalisci.







    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widać że ma szpotawe te nogi. Zapisz go też od razu do fizjo bo pewnie czeka Was intensywna reha.
    On takie przodostpie miał chyba od zawsze nie? Bo to się raczej nie pojawia nagle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2021, 22:00

  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie wiadomo czy czeka jakakolwoek rehabilitacja na ten moment. Poczytałam trochę i wygląda na to, że do 4r.ż płaskostopie, koślawości i szpotawości uważa się za fizjologiczną przypadłość, która zanika. Co nie zmienia faktu, że nie uspokoiła mnie ta wiedza, tylko zobaczymy co powie specjalista. Szczerze to nie zwróciłam wcześniej uwagi na układ jego stopek, tak jak wspomniałam, nie widać tego w każdym ułożeniu. Mam nadzieję, że będzie ok..

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ortopeda i fizjo pomacają, pomierzą i powiedzą co i jak. Zawsze warto robić w domu jakieś korygujące ćwiczenia, żeby tego nie utrwalać do 4 rz... Chociaż moja córka była taka krzywa i mimo 6 lat reha pozostała krzywa😅Taki urok

  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, racja :)

    Śmiejemy się że starym, że to te wszystkie pary butów po dwie stówy z firmy 'inwestuj-teraz-zeby-kiedys-bylo-git-majonez' 🤦‍♀️

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No miałam pytać czy nie ubiera liście tych super sztywnych butów. Wiesz, para za 200z l i sztywny zapiętek

  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie + po domu non stop biega boso lub w skarpetce. Nie ma reguły widocznie. Dam znać co tam się okaże:)

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam bo to takie betonowanie stóp potrafi wykrzywić całe nogi na ament😀Daj znać koniecznie co tam uradzą

    Monjaktalala lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monjaktalala wrote:
    Ja żyję, czekam w napięciu jak reszta forum, co odpisze xgirl 😁😁
    Tak bo to takie fascynujace co stara ciotka robi u lekarza😂

    Karola a rozne rzeczy sprawdzalam. Nawet nie chce mi sie pisac bo to dluga historia i kontekstu nie znasz. Ale wszystko ok.

    Kasia gratuluje. Macie imie?

    Mi tez powiedziano dopiero pozniej, na polowkowych.

    Monja ja bylam z moja mala na rok u fizjo tak profilaktycznie zeby spojrzala na nia i czy ladnie chodzi i bylo ok. Spytalam sie kiedy znowu przyjsc a ona mi powiedziala, ze za rok jak nic nie bedzie sie dziac. Dodala, zeby patrzyc czy nogi w ktoryms momencie nie ukladaja sie w X wlasnie tak jak na zdjeciu twojego synka. Dodala, ze czasem sie tak dzieje nawwt robiac wszystko dobrze, kupujac odpowiednie buty itp.

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa doczytalam, ze nie macie imienia😆

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma mi pisze, ze chca u nas zakazac wychodzic nawet na spacery. Posralo ich doszczetnie. Akurat ruch jest dla mnie wazny i robie codziennie kilka tys krokow na zewnatrz. Bardzo malo sie spotykam z innymi, rozumiem ze pandemia itp. No ale nie bede siedziec w domu jak debil i tak juz mi sie na leb rzuca przez te ograniczenia.

    W ogole zastanawia mnie to czemu ilosc chorych rosnie mimo lockdownu.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie przez to że się odwiedzają jeden z drugim plus maseczek nie noszą 🤷‍♀️z tego co pisałas w de na luzie wszystko, jak przyjechałaś to nawet nie wiedziałaś że maseczki trzeba nosić? Tam nie trzeba było tak?

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moze. Ale myslisz ze w Pl lepiej? Jak bylam na swieta to u sasiadow byly glosne spotkania, moja sis byla u rodziny meza na imprezie swiatecznej na 20 osob😆 W Niemczech w sumie pozamykane sklepy, fryzjerzy, w przedszkolach tylko dzieci pracujacych rodzicow itp nie mozna sie w wiekszym gronie spotykac wiec nie az tak na luzie.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez spacerów było by ciężko, my też codziennie na dworze. Moje dziecko nie lubi sanek, tzn. Sanki są spoko, jeżeli je popycha do przodu wydając 'brrrrum', ale nic poza tym 🙃

    Xgirl a w dojczlandach ile zakażeń dziennie?

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sanki są spoko pod warunkiem że z nimi biegniesz i krzyczysz ichaaaa

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 05:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sanki ok.Wczoraj w lesie się nie podobalo bo śnieg bardzo sypał.Największa radość to fotelik w aucie.

‹‹ 3467 3468 3469 3470 3471 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ