X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 lipca 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde to moja jakos malo kumata. Zadnych slow nie umie powiedziwc, chyba nic nie jarzy co sie do niej mowi. Kreci tylko glowa jak czegos nie chce i chce telefonowac z kalkulatora🤦😂😂

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 6 lipca 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Ksawery też chodzi przy meblach i na dworze za rączki, robi kosi kosi, umie pokazać gdzie ma ucho i nos , dużo dyskutuje i kłóci się w swoim języku 😂, przytulać też się nie lubi , nie nawidzi być w brudnym ubraniu, jak tylko się czymś wybrudzi złości się i pokazuje na plamę i muszę go przebrać,to samo jest z rękoma,jak dotknie np ziemi ,wsadzi ręce w krem albo przyklei mu się jakiś paproch to patrzy na to z obrzydzeniem ,macha rękoma, drze się i muszę mu umyć ręce. Na dwór zawsze muszę mu brać ciuchy na przebranie bo zaraz zaleje się sokiem i jest histeria a do rąk idzie nam na spacerze pół paczki chusteczek nawilżanych dziennie 😖
    To brzmi mega meczaco...

    Sliczne dzieci macie😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 21:56

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 lipca 2020, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Kurde to moja jakos malo kumata. Zadnych slow nie umie powiedziwc, chyba nic nie jarzy co sie do niej mowi. Kreci tylko glowa jak czegos nie chce i chce telefonowac z kalkulatora🤦😂😂
    Uśmiałam się z kalkulatora :)

  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Xgril żyje żyje, ale nie będzie mnie w Tarnowie w najbliższych tygodniach.
    Mikka super Ksawery rośnie! A jaki pedant z niego całkowite przeciwieństwo Leona, ten to musi być zawsze brudny, najbrudniejszy 😂
    Leon zaczął pierwsze samodzielne kroki. Jest uparty i dobrze wie czego chce. Uwielbia ludzi! Umie ale nie lubi się chwalić wieloma rzeczami, kiedy mówię mu by coś zrobił to robi całkowicie coś innego lub wybucha śmiechem, mało kiedy słucha. Jego ulubionym słowem to słowo "nie". Jednym słowem wdał się w matkę! 😁 No i uwielbia place zabaw i piasek 😁

    Sylwia to Ala jest żeńską wersją Leona! :) Też musi być najbrudniejsza (obiad kończy zawsze wysypaniem sobie resztek z talerza na głowę.) Jest uparta jak osioł. Powtarza zakazana czynność tak długo, aż w końcu pilnujacy straci na sekundę czujność i się uda. "Nie, nie, nie, nie" to też jedno z jej ulubionych słów :) Gdy coś jej się nie udaje wydziera się jak obdzierana ze skóry. Dziś takim darciem skończyła się zakończona fiaskiem próba wepchniecia pilota do dziurki w sorterze.
    Z ostatnich obrzydliwych historii, moja mala córeczka chciala pozrec slimaka bez skorupy na działce. Musial być obrzydliwy w smaku, bo aż jej się oczy zalzawily, a ja prawie zwymiotowalam ratując biedne zwierzę i polujace dziecko.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasialukasia umarlam ze smiechu🤣

    mikka86 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adria wrote:
    Kasialukasia umarlam ze smiechu🤣
    Ja tyż 🤣🤣

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja prawie zwymiotowałam.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O moj bobrze😂 Smieszne te dzieci sa.

    W ogole wiecie co? Od jakiegos czasu chodzimy regularnie na place zabaw i jest to dla mnie mega meczace ze wzgledu na innych rodzicow. Nie mam sil ich sluchac. Ciagle tylko "nie biegaj, nie skacz, uspokoj sie, zostaw, przestan bo sie ubrudzisz" itp itd. Dzis w nocy spadl deszcz i niektore sprzety na placu zabaw byly troche mokre. O boooooziu.. "Nie wchodz tam bo bedziesz mokra, zostaw bo sie ubrudzisz, wychodz nie bede cie przebierac". Dobra zeby to byly kaluze po kolana a na zewnatrz 5stopni... Ale to byly takie delikatne plamy. Ja pozwalam Hanuszce uderzac raczka w wode, tupnac w nia. Taka radosc w jej oczach. Chce zeby dotykala, odczuwala. Przeciez to jest dziecko, to jest zabawne dla niej i rozwijajace. W ogole jestem przerazona jak rodzice rozmawiaja z dziecmi. Nakazy, zakazy, glupie teksty "dzieci sie z Ciebie smieja, przestan tak skakac". Dzis jedna moze dwulatka przestraszyla sie mojej Malej a matka wyjechala, ze wstyd ze taka duza dziewczyna boi sie dzidziusia🤦 Myslalam, ze rodzice dzis sa bardziej ogarnieci i swiadomi ale to sa teksty moich rodziciw sprzed 30 lat. Zastraszanie, obrazanie, zawstydzanie. Taka wersja lajt, ze w sumie moze na 1 rzut oka nie jest az tak zle ale mnie bardzo to razi.

    Aha i zeby nie bylo, ze dziecko wszystko moze i ma rozpierdzielic plac zabaw i podrzec ciuchy ale Ci ludzie przeginaja pale wg mnie.

    Jakie sa wasze spostrzezenia na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 14:04

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja innych rodziców nie słucham.U mnie pewne zakazy są i już,dotyczą głównie sytuacji związanych z bezpieczeństwem.Mam w domu upartego pięciolatka który za nic nie posłucha.Nauczyłam się,że trzeba się zgodzić na jego rozwiązanie i zaraz potem zaproponować swoje i dać wolność wyboru.W większości przypadków robi tak jak ja chce.I nie chodzi mi o brudne spodnie bo to pierdoła jest.Jestem za to cięta jak ktoś czepia się mojego dziecka.Byliśmy ostatnio w zoologicznym i synek zapukał do akwarium z rybkami.Sprzedawca powiedział do niego,że jest niegrzeczny.W takich sytuacjach mówię(już podobne mieliśmy),że zwracanie uwagi dziecku należy do rodzica lub opiekuna.I tak się zawsze wkurzam.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodze za ludzmi i nie slucham co mowia tylko slysze no jak gadaja stojac obok😝 Wolalabym tego nie slyszec ale nie zatkam sobie uszu.

    Jasne, zasady powinny byc zeby bylo bezpiecznie. Mi chodzi o takie zabranianie wszystkiego bez wyjasnienia i wytlumaczenia, zawstydzanie czy straszenie dzieci.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wyłączam i tego nie słucham.Myślę o jakichś moich sprawach i skupiam się na dziecku.Najbardziej to ja nie lubię matek z podrośniętymi trochę dziećmi takich dwuletnich może trzyletnich,gdzie dziecko robi co chce,a matka na ławce z telefonem.
    I unikam takich którym się nudzi i szukają towarzystwa do plotkowania.Jakoś nie lubię stać godzinę i gadać o dzieciach z obcą osobą.I słuchać jakie to dziecko cudowne i co potrafi.
    A tak troche w temacie :) Starszak chce rządzić.Ustaliliśmy,że będzie jeden taki dzień gdzie będzie rządził.To będzie w tym tygodniu i już się boje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 16:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda, ale powiedz mi proszę zą jedna rzecz. Dlaczego pozwalasz pukać dziecku w akwarium?

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha fajny pomysl. Dawaj znac co z tego wyszlo :)

    Oj bede musiala tez sie wylaczyc😝

    Tez to srednio lubie. Ogolnie z wiekszoscia matek pogadasz tylko o ich dzieciach😂 Jasne mozna sie tam powymieniac pogladami ale czesto slucha sie o obcych dzieciach i jest to mega meczace.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jaaaa też nie lubię matek koleżanek. Takich co od razu podbiegają i zagadują. Mogę pogadać i pobawić się z innymi dziećmi jak mnie zaczepiają. Luzik. Ale czasami mi się wydaje, że ich matki tylko na to czekają, żeby przybyć na rozmowę. Raz jedną poszła ze mną nawet na spacer. I ok. Nie było źle, ale nie chcę się umawiać na kolejne wypady. Spacer to też wypoczynek dla mnie. A nie kolejna okazja żeby kogoś zabawiać rozmową.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska je myślę ,że nic złego w tym jeśli ktoś obcy zwróci uwagę mojemu/Twojemu dziecku, możesz np w tym czasie nie zauważyć gdy malec będzie robi coś niestosownego, więc myślę że ktoś inny ma prawo to zrobić. Ja byłam kiedyś świadkiem jak w sklepie wędliniarskim chłopiec około 4 latka ślinił ręce i później wycierał o szklaną ladę,matka w tym czasie była zajęta wybieraniem wędlin i nie zauważyła, ekspedientka zwróciła mu uwagę mówiąc,chłopczyku nie wolno malować szyb bo ja zaraz muszę to wycierać,zobacz jak to teraz brzydko wygląda. Uważam, że to ok. A np . W przedszkolu kto ma zwrócić uwagę Twojemu dziecku ,jeśli zrobi coś czego nie powinien,skoro Ciebie tam nie ma

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Niebieska Gwiazda, ale powiedz mi proszę zą jedna rzecz. Dlaczego pozwalasz pukać dziecku w akwarium?
    Mam w domu trzy akwaria chyba duże(pojęcie względne),największe 200l.W domu nie puka,ale jak zapukał w sklepie raz to dla mnie nie tragedia.Nie jest to powód do mówienia dziecku,że jest niegrzeczne tylko do powiedzenia,że się nie stuka bo ryby się boją.Proste.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Niebieska je myślę ,że nic złego w tym jeśli ktoś obcy zwróci uwagę mojemu/Twojemu dziecku, możesz np w tym czasie nie zauważyć gdy malec będzie robi coś niestosownego, więc myślę że ktoś inny ma prawo to zrobić. Ja byłam kiedyś świadkiem jak w sklepie wędliniarskim chłopiec około 4 latka ślinił ręce i później wycierał o szklaną ladę,matka w tym czasie była zajęta wybieraniem wędlin i nie zauważyła, ekspedientka zwróciła mu uwagę mówiąc,chłopczyku nie wolno malować szyb bo ja zaraz muszę to wycierać,zobacz jak to teraz brzydko wygląda. Uważam, że to ok. A np . W przedszkolu kto ma zwrócić uwagę Twojemu dziecku ,jeśli zrobi coś czego nie powinien,skoro Ciebie tam nie ma
    W przedszkolu rozumiem bo mnie tam nie ma.W sklepie mięsnym też ok bo wytłumaczyła,a nie stwierdziła że jest niegrzeczny.

  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że taki przypadkowy gość w sklepie nie zastanawiał się po prostu nad doborem słów. Zareagował na szybko.
    Ale dziś jestem zmachana. Ala spi i najchętniej poszłabym spać razem z nią.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak. Jesli ktos tak sensownie zwroci uwage, wytlumaczy to ok. Ale jak ktos zacznie mi jakies pierdy do dziecka gadac to bedzie wojna.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Myślę, że taki przypadkowy gość w sklepie nie zastanawiał się po prostu nad doborem słów. Zareagował na szybko.
    Ale dziś jestem zmachana. Ala spi i najchętniej poszłabym spać razem z nią.
    Więc idź

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
‹‹ 3397 3398 3399 3400 3401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ