X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 23 września 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    A może zaproponuj, żeby założyli Antosiowi konto i tam przelewali kasę, a Antek dostanie dostęp do niej jak trochę podrośnie?
    Ja założyłam Ksaweremu konto dwa tygodnie po urodzeniu, przelewam mu ile mogę ,moi rodzice zadekralowali też kwotę ,która co miesiąc wpływa na jego konto, teoretycznie dziecko może korzystać z konta jak skończy 12 lat ale ja jeszcze do tego czasu napewno nie powiem mu , że je ma. I tylko rodzic może założyć konto dziecku,żadna babcia czy ciocia nie może

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 16:18

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 września 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi teściowie też założyli konto dla małej. Ile tam przelewają niewiadomix :) Ale to mega fajna sprawa. Moi dziadkowie też załozyli dla mnie książeczkę jak się urodziłam. Jak miałam 20 lat to wyjełam 2000zł (denominacja w międzyczasie i te sprawy) i poleciałam na wakacje zarabiać do Londynu :) Mega fajna sprawa.

    Ja ubieram małą w domu w pajacyki, albo body z półśpiochami i ostatnio jeszcze zawsze dodatkowo skarpety, bo nie grzeją. A na noc body z długim rękawem i śpiworek do spania. Ewentualnie przykrywam jeszcze kocykiem na wysokości nóg. Błyskawicznie się przebiera. Kaftaników też nie uznaję, podwijają się i są mega niepraktyczne. Aaaa no i ostatnio jadę z letnimi sukienkami 62, wcześniej była za mała, a potem wyrośnie. Body z długim rękawem, letnia sukienka i długie gacie. Mega niepraktyczne :D Ale mi ich szkoda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 15:22

    mikka86, Lady_Dior, xgirl, Sylka135, kinga27.30, Lullaby lubią tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja lubię na bodziaka zalozyc koszulke z dlugim rekawem bo jak sie obrzyga to zmieniam tylko to ale to sie liczy jako kaftanik?

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 23 września 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kaftaniki używam jako sweterki 😜😜😜 ubieram na body .

    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 września 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma pisalas cos o bolu w obrebie pochwy. Slyszalas o czyms takim jak wulwodynia i vestibulodynia?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 września 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Dziewczyny SN czy Was też seks bolał 2 miesiące po porodzie? Czuję bliznę po nacięciu a w środku jakbym nie miała miejsca, boli.

    Ja jestem co prawda po cc, po nieudanej probie sn, ale tez mnie boli i dokladnie w taki sam sposob bym ten bol opisala - jakbym byla za wąska, nie miała miejsca w srodku. Byc może ma to związek z karmieniem piersią? Jakas nadmierna suchość? Nie mam pojecia, ale zaczynam unikac wspolzycia, bo sie boje bólu :/ Slabo.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 września 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X to bardzo ciekawe. Nigdy nie slyszalam o takiej chorobie. Z zainteresowaniem poczytam. Moj bol nie pasuje do opisu, ale dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 września 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przypadkiem na to natrafilam. Chyba mam to drugie🤷🏻‍♀️ Choc bol juz jest mniejszy niz na poczatku🤷🏻‍♀️

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 września 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole troche mi smutno bo mam wrazenie, ze nieogarniecie ruchowe Malej to moja wina bo ja zle nosze, podnosze, klade itp. W ogole nie mam w tej kwestii wyczucia i duzo rzeczy robie zle. Teraz staram sie to zmienic i to mega meczace dla mnie i Hany bo nie jestesmy do tego przyzwyczajone.

    Lady jak z tym u Ciebie? Moze dlatego Zosia jest troche w tyle bo robisz to wszystko tak ,,genialnie" jak ja?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 23 września 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię podły i spodnie skarpetki uwielbiam zestawy zwłaszcza też h&m mamy te troche tego
    A to my z dzisiaj jutro już tak fajnie nie bedzie

    a8818fb576a2.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 20:19

    xgirl, Lady_Dior, Emma_, mikka86, Casjopea, KasiaLukasia, anngelikamartaa, JaSzczurek, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 września 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adria Ty masz czesto taka mine jakbys chciala kogos ukatrupic❤️😂

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 23 września 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Adria Ty masz czesto taka mine jakbys chciala kogos ukatrupic❤️😂


    Ta jak wszyscy cię wkurwiajo tj tak jest

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 23 września 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl no jest dokładnie tak jak piszesz-olałam kładzenie na brzuchu,bo darła się wnieboglosy a powinnam być konsekwentna.Dziś fizjo powiedziała,że muszę się do tego przyłożyć ale wiem,że nie będzie łatwo :/ Z dzźwiganiem czy noszenie. dziecka robiłam tak jak większość matek-instynktownie a okazuje się, że to źle.No też mam trochę doła z tego powodu ale muszę się wziąć za to :/ Jak widzę na filmiku jak moja siostra ćwiczy z córką,to jej zazdroszczę-ja mam normalnie 2lewe ręce do tego🤦🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 20:47

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 23 września 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Emma pisalas cos o bolu w obrebie pochwy. Slyszalas o czyms takim jak wulwodynia i vestibulodynia?
    No teraz o tym poczytałam. Coś w tym może być. 🤔 Ja w sumie od zawsze miałam dolegliwości bólowe, ale wiązałam je bardziej z zaburzeniami hormonalnymi. Miałam moment w życiu, że chodziłam od lekarza do lekarza, bo strasznie cierpiałam. Większość leczyła mnie na infekcje (których nie było), jeden lekarz na opryszczkę (której nie było) i jeden na kłykciny (których nie było, ale chyba nie muszę mówić jak to przeżywałam). 🤦🏻‍♀️ I w sumie zostało to ze mną, nauczyłam się żyć z tym, stosowałam sobie codziennie probiotyki i żele nawilżające, i jakoś to było. No ale po ciąży wszystko się nasiliło i póki co nie potrafię nawet myśleć o seksie. Jeszcze to krwawienie ostatnie bardzo mnie wystraszyło. 🙆🏻‍♀️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 23 września 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też zaczynam czuć coś w stylu żalu do siebie, że zaniedbałam niektóre rzeczy. Też rzadko kładę na brzuchu, bo wtedy najczęściej ryczy, a jak już odkładam, to lecę ściągać mleko albo myć akcesoria - jednym słowem wykorzystuję każdą chwilę i nie mam czasu na kolejny alarm. 🤦🏻‍♀️ Mój błąd. Podobnie z noszeniem - dużo nie nosimy (tylko tyle co z kołyski na przewijak - moje dziecko rzadko tego potrzebuje), ale wiem, że podnoszę źle (świadomie), bo tak mi wygodniej. Jedyne czego pilnowałam to odbijanie - żeby nie obciążać kręgosłupa dziecka odbijamy na połleżąco. Druga sprawa, że mamy lewą stopkę lekko szpotawą i wszyscy każą masować. I masowałam dopóki nie zaczęły się kolki, jak jest krzyk po jedzeniu, to bujam, trzymam na kołyskę i nie daję rady codziennie dbać o tę stopę jak należy. 🤦🏻‍♀️ Nie ma w ogóle opcji, że Emilka poleży chwilę tak, żebym się tym zajęła. I dziś jeszcze poczułam się fatalnie z tym, że ona nie chce być u mnie na rękach. Jak chcę ją potrzymać w pozycji klasycznej i po prostu poprzytulać, to ona się wije i zaczyna strasznie płakać. W ogóle nie chce być na rękach, lepiej jej w kołysce... Zaczęłam myśleć, że przez ten cały pęd przy kpi poświęcałam zbyt mało uwagi na takie przytulanki i teraz ona mnie nie chce. 😢 Wiem, że to bardzo krzywdząca teoria wobec mnie samej, bo robię dla niej wszystko i poświęcam każdą chwilę, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że coś zaniedbałam.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma to akurat brzmi jak endometrioza

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 września 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Xgirl no jest dokładnie tak jak piszesz-olałam kładzenie na brzuchu,bo darła się wnieboglosy a powinnam być konsekwentna.Dziś fizjo powiedziała,że muszę się do tego przyłożyć ale wiem,że nie będzie łatwo :/ Z dzźwiganiem czy noszenie. dziecka robiłam tak jak większość matek-instynktownie a okazuje się, że to źle.No też mam trochę doła z tego powodu ale muszę się wziąć za to :/ Jak widzę na filmiku jak moja siostra ćwiczy z córką,to jej zazdroszczę-ja mam normalnie 2lewe ręce do tego🤦🏼‍♀️
    O tak. Kladzenie na brzuchu tez tak u nas raz na ruski rok bylo a jak sie za to zabralam to robilam to zle🤦🏻‍♀️
    Z sis man to samo... Ona Lucja operuje jak tralala na rekach a ja to porazka🤦🏻‍♀️ Ogolnie jestem zla na moja polozna bo nam tego nie pokazala choc pytalismy. Odparla, ze bedziemy wiedziec instynktownie co i jak🤦🏻‍♀️ No..
    Ale dobra nie jest tragicznie, nasze corki maja dopiero 3 miesiace, jak sie wezmiemy za robote to nadrobia na pewno :) Ja juz robie postepy, nie nosze jej w pozycji pionowej, opanowalam jako tako kilka innych. Klade ja na brzuch i wiem jak to robic prawidlowo i ja w tym wspierac. Jestem dobrej mysli. A jak u was?
    Jeszcze raz polecam Ci blog www.mamafizjoterapeuta.pl . Mega super pomocne artykuly. Ma takze kanal na yt.

    Emma o kurcze, to nie wiedzialam, ze juz przed ciaza mialas takie problemy. Masakra, bardzo to uciazliwe. U mnie niby coraz lepiej i nawet myslalam, ze juz OK a ostatnio podczas wkladania tamponu znowu troche bolalo (choc nie az tak Jak ostatnio). W ogole czytajac o tych zaburzeniach wyczytalam, ze wielu lekarzy nie ma o nich pojecia i wlasnie leczy pacjentki na jakies infekcje bo czesto bolowi towarzyszyc swad czy pieczenie. Podobno pomocny moze byc fizjoterapeuta uroginekologiczny. Ja ide jutro do takiego i popytam o to i Ci napisze co on na to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 21:05

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 23 września 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, mam endometriozę III stopnia.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma a mozesz sprobowac wrócić do kp? Bedziecie miec wiecej czasu na bliskość i zje przy okazji.
    Ja niestety macham Stachem jak lalką,on musi miec co chwile inna pozycje i musi byc w pionie bo inaczej jest w stanie sie drzeć i 20 minut.No i trzyma sie sam w pionie...wiec bywa,ze nosimy go jak wieksze dziecko ale inaczej sie nie da,sieje terror i tyle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Karola, mam endometriozę III stopnia.
    Np to wszystkie te dolegliwosci to ta gówniana endometrioza

‹‹ 1893 1894 1895 1896 1897 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ