X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 16 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, z tego co się orientuję to świadek chrztu nie musi mieć bierzmowania, nie musi być wierzący. Podpisuje tylko papierek, że był świadkiem takiego wydarzenia.

    Oesu, u Ciebie mole, u mnie myszy. Po co takie dziadostwo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 18:28

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 16 września 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam odpowiedz: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2009/Przewodnik-Katolicki-20-2009/Poradnik-duchowy/Chrzestny-czy-swiadek-chrztu

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a najlepiej to sobie niektore nawyki wyrobic i juz zawsze sie ich trzymac. A ja naiwna myslalam, te wystarczy kilka cwiczen przez kilka tyg i juz😂😂 Co chwile cos. Jak nie plecy, to reka, to pizda, bozeeee a co befzie Jak bede stara. Nawet nie chce o tym myslec🤦🏻‍♀️

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 16 września 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odkryłam że mojemu dziecku jak ciężko zasnąć wystarczy włączyć odkurzacz 😁 próbowałam na samym początku i niepomagalo więc odpuscilam. A dzisiaj mała marudna więc stwierdziłam że włączę i odkurze szybko póki nie płacze aż tak i co zasnęła zanim skończyłam. 😁😊 Ale oczywiście głupi sąsiad musiał psa wywalić na ogródek bo mu chyba za głośno szczekal w domu i tak mała pospala 30min. Ale zawsze coś 😊😁

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 16 września 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, to teraz zgłupiałam, czy świadek chrztu potrzebuje jakieś zaświadczenie mieć ze sobą?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 16 września 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia, też miałam mole w starym mieszkaniu. Przynosi się je niestety ze sklepów... U mnie nie pomogło wyczyszczenie szafek i wywalenie wszystkiego, w czym mogły być. Pojawiały się co jakiś czas, pamiętam, że chyba systematycznie przemywałam szafki octem, bo je ponoć ten zapach odstrasza. W końcu sobie poszły, ale strasznie długo to trwało.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 września 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Aśka a świadkiem chrztu może być osoba bez bierzmowania? Bardzo bym chciała, żeby to u mnie była moja siostra, a ona nie ma bierzmowania.

    A mnie wczoraj na ścianie w kuchni pojawił się mól. Stary zabił, ale zaczełam coś podejrzewać. Dzisiaj zrobiłam przegląd a tam w szafce z makaronami, ryżem, przyprawami i całym tym spożywczym dziadowstwem masa larw moli spożywczych. No kurwa! Pożygałam się. Na pierwszy rzut oka nie było tego widać, dopiero jak zaczełam wnikliwie przeglądać. Wszystko wywaliłam. Były nawet w fabrycznie zamknietych makaronach. Teraz brzydzę się na maksa wszystkiego. Nie wiem co mam jeść. Na obiad warzywa na patelenie i chyba przez jakiś czas nie ruszę nic innego. Ochyda!!!
    Znam ten ból.. Tylko było gorzej, bo ugotowalam kaszę, rozkładam na talerze, a a tam ugotowana larwa 🤢🤢🤮
    Powiem Ci, że pomogło jak kupowałam tylko na bieżące potrzeby, a jak został chociażby woreczek ryżu to chowałam go do lodówki. I odpukać moli nie ma.

    Kurcze biedna nóżka Julki.. Współczuję i trzymam kciuki, żeby było dobrze jak najszybciej 😚

    Xgirl dwa lata?? To pewnie dlatego moja piątka nie wytrzymała presji 😂 I pewnie dlatego jeszcze trochę wisi mi brzuch, podczas gdy po Izie byłam już laska. Tzn laska.. Jak na swoje skromne możliwości wizualne 😂

    Iza jest szatanem. I to przebiegłym! Bije słabszych, robi aja silniejszym 😜 Ale już nie targa dzieci za włosy, to duży plus. Ma teraz ewidentnie czas próby sił. Cioci też przyłożyła, ciekawe czy i na mnie się zamierzy ;)

  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff jestem 😪w wolnych chwilach czytałam ale już zapomniałam co chciałam pisać 😒
    Byłam na mieszkaniowce rano, przyszli hudraulicy, 2h meczyli się z przepchaniem rury najpierw metalową spirala potem elektryczna i nie mogli tego czegoś przepchac, potem okazało się ze to nie my mamy zatkane tylko to wina sąsiada z góry bo coś musiało mu wpaść jakiś plastik duży czy coś takiego(oczywiście się nie przyznał) i jak próbowali tą spirala to przepchac to sasiadke z dołu zalało taK jak u mnie woda z kibla i kabiny +u niej jeszcze zlewem 😆ale to coś co tam było spadło i jest ok
    Mam ok 6 pralek do puszczenia z ręcznikami itp😪

    Co do moli to u mnie na szczęście nigdy nie było 🤮🤮ta kasza.. 🤮

    Ile trwają te 'nauki' w kościele przed chrztem i co tam mówią? 😪

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 16 września 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Kasia, to teraz zgłupiałam, czy świadek chrztu potrzebuje jakieś zaświadczenie mieć ze sobą?

    Kurcze nie mam pojecia. Myslalam, ze ich (chrzestnych lub swiadkow) sie zgłasza gdzies wcześniej? I ksiadz sie wypowiada w temacie. Jak fajny to puszcza, a jak wredna menda to robi problemy. Ale nie mam pojecia, jestem zielona w tym temacie.

    Angelika sa jeszcze jakies nauki przed chrztem? Ja pitole. Coraz ciekawiej sie robi. :)))

    Emma u nas tez coraz wieksze parcie na chrzest. Tylko ze u nas naciska teść. :) Pyta za kazdym razem i nie słucha odpowiedzi. Ostatnio juz mnie zirytowal wiec przypomnialam, ze jestem niewierzaca i ze chrzest bedzie jak jego syn pojdzie do kosciola i zalatwi, bo ja się tym z oczywistych względów nie zajmę. Oczywiście powiedzialam to bardzo uprzejmie. I... zapadla grobowa cisza. Okazalo sie, ze nie wiedział, ze jego syn ma dziecko z niewierzaca baba! :))) A mówiliśmy o tym sto razy, wyszlo ze nigdy nas nie sluchal. Jak wyszlam do kibla to zapytal mojego z przerazeniem "a kasia to w ogole jest chrzczona?" :)

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia u mnie są, nie wiem czy tak jest wszędzie czy nie 🤷‍♀️ponoć się jeździ z 3 razy do kościoła z chrzestnymi🤔

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4748 3892

    Wysłany: 16 września 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzień przed chrztem nauki 45min.trwały :) Po prostu mówi ksiądz co i jak bedzie podczas mszy-nic wielkiego ;)

    Kinga27_30 biedna Julka:/ Trzymam kciuki by na podejrzeniach się skończyło...

    Kładziecie dzieci na macie? Moja Zośka chyba jest przebodźcowana tą matą-ryczy wnieboglosy i zasnąć nie potrafi :/

    Anngelikamarta 3x? Śmieszne bo niby po co ? Widać co parafia to inne zasady.Nam ksiądz wyjaśnił co i jak wsio po kolei i to było tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 21:50

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nauki? Wizyty w kosciele przed chrzestem? Oja🙈

    Co do zabawek to ja wam powiem, ze nic nie kupilam, nie mamy ich duzo. Kilka rzeczy dostalismy a reszta ,,zabawek" znajduje sie w mieszkaniu - reklamowki, chusteczki, tik taki, lyzka, wachlarz, itp itd. A hitem sa wycieczki po chacie i ogladanie lamp i obrazow. No i oczywiscie spacery i gapienie sie na drzewa. Nie wiem no, ja mam wrazenie, ze toniemy w tych wszystkich zabawkach bez sensu...
    Moglabym przytaczac mnostwo przykladow gdzie Mala olala prezenty a wpatrywala sie z podziwem np w paprotke. Albo miala gdzies ksiazke kontrastowa ale za to uporczywie wpatrywala sie w poduszke na fotelu. Tzn jest kilka zabawek, ktore lubi ale wiekszosc malo ja interesuje albo mozna je z powodzeniem zastapic czyms co ma sie juz w domu.

    A jakie wy macie przemyslenia na ten temat? Moze u waszych dzieci jest inaczej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 21:56

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4748 3892

    Wysłany: 16 września 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl u mnie jest bardzo podobnie ;) Zosia chyba najbardziej to na lampy reaguje-pamiętam u fotografa,miał ostre światło z sufitu i Zosia zamiast na fotografa to na światło patrzyła-musiał się facet nagimnastykować by ją przekonać ze by to na niego spojrzala 😂 Lubi też inhalacje z soli-liże tą maskę jak jej przyłożę do buzi 🤣

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha😂 Co te dzieci z tymi lampami maja🙈 Ja sie smieje, ze moja zostanie ekektrykiem😂

    Lizu lizu❤️😂😂😂

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy książeczki kontrastowe, szelescika itp mały bardzo je lubi
    Reszta to misiek który dostał po porodzie w szpitalu, miś od dziadków bo byli nad morzem, miś z projektorem i kolysankami (puszczalam mu jak był w brzuszku i zawsze wariowal przy nim a później zasypial❣️) i jakieś tam małe grzechotki. Generalnie uważam że te misie póki co to taka ozdoba i większość zabawek. Jedyne co go tak bardzo interesuje na ten moment to wszystkie kontrasty, szelesty itp no i tak samo otoczenie ale ma dopiero 3 miesiące, na resztę zabawek przyjdzie czas jak będzie większy :)

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to widze, ze nie tylko ja mam takie przemyslenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 22:10

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Jak długo Alicja miała zielone kupy ? Samo przeszło ? Byłaś na diecie ?
    Nie byłam na diecie bo Alicja od początku byla dokarmiana mm. Według lekarza problemem nie był kolor kupy ale to że był w niej śluz więc zmieniliśmy mleko na ha i zaczęła brać vivomix.kolor zielony towarzyszył nam prawie do 7 miesiąca.

    Kinga żal mi Twojej Julki 😪 mam nadzieję że obędzie się bez operacji.

    My na szczęście mamy jedno spotkanie takie jak Lady omawiające przebieg mszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja miałam mole przez orzechy włoskie . Strasznie długo z nimi walczyłam coś okropnego 😫
    Xgirl Alicja jak dostała prezent na święta Bożego Narodzenia to największa frajdę sprawiło jej opakowanie 😁 strasznie się rozpłakała jak moja babcia chciala je wyrzucić 😂

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 16 września 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola o ja! Nie słyszałam o tym ale mam nadzieję że to tylko dziś, choć Leo nie tak płakał jak się wtulal i narzekał ♥️

    Xgril bo to są małe lampiarze 😁

    Ja lubię zabawki 🤣 i właśnie szukam jakiejś maty 😁

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 16 września 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 pytałaś czy Mikołajek przesłał całą noc. Przespał ale z nami w łóżku. Obudził się o północy i nie chciał wracać do pokoju to chłop go wziął koło siebie i spali razem. Rano okazało się że ugryzł go komar w policzek i to dlatego nie chciał spać u siebie. Dzisiaj też poszedł spać o 21 ;) na razie śpi zobaczymy jak będzie.

    Czytam w przelocie co piszecie. Teraz mam jakiś strasznie zabiegany tydzień więc mogę się mniej udzielać.

    Xgirl ja też jestem zwolenniczką ograniczonej liczby zabawek szczególnie do 3 miesiąca życia. Nie ma co przestymulowywać dziecka ;)

    33 Sylwia fajnie, że już po chrzcie, my chrzcimy 29.U nas się mówi na odwrót - jak dziecko ochrzczony to grzeczne i lepiej śpi 🤷

    Casjo ja też jestem w gorszej formie po 2 ciąży. Po Mikołaju wyglądałam jak sarenka z płaskim brzuchem. Teraz niestety nie ma tak dobrze i będę musiała się trochę powysilac. Pytanie tylko kiedy😆🙈 Mikołaj na razie spasował z biciem innych. Ja oberwałam jak tylko Tymek się pojawił w domu, staremu też się oberwało więc pewnie i na Ciebie przyjdzie czas. 3,5 letni synek mojego brata ostatnio pierwszy raz przywalił mu z pięści prosto w oko. A taki był grzeczny także wiesz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 23:25

    0FDyp1.png
    82bip1.png
‹‹ 1861 1862 1863 1864 1865 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ