X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u lekarza z wynikami, nie sa tragiczne, mam pilnie skonsultować się z endokrynologiem. Bo z niedoczynności wpadłam w nadczynność. Żeby lepiej to skonsultować.

    Zrobila mi usg i maluszek fikal, robil fikołki, wiercil się strasznie. Wszystko dobrze, serduszko 167 uderzen

    Na mocz dostałam jakas 1 saszetke do wypicia. I kolejna wizyta z badaniem moczu

    mikka86 lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Pytanie intymne: czy miałyście biegunki? W szoku jestem, bo zwykle przecież raczej są zaparcia...
    Dopiero od kilku dni mam spokój i mój układ pokarmowy wrócił do normalności. Pisałam chyba nawet o tym gdzieś tutaj.. Koszmar, czego bym nie zjadła to w kółko to samo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas są połozne przydzielone na dany rejon miasta , rodząc dziecko szpital w ktorym odbyl sie porod dzwoni do mojej przychodni a ta wyznacza dla mnie polozna . Nie wiedzialam ,ze jest cos takiego jak "szukanie i wybieranie " poloznej i ,że sa z tym problemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 23:07

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl mieszka w Niemczech.

    Sung lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokladnie, w Niemczech pewnie inaczej niz u nas W Polsce.

    Z moimi mdlosciami coraz gorzej.. wczesniej chociaz moglam normalnie usnac i przespac do 8 w spokoju a wczoraj ledwo usnelam tak mi niedobrze bylo a dzis juz od 5 mnie skreca.. Kiedy to sie skonczy o.O

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka a co z twoim moczem nie tak?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl a jaką funkce spełnia ta Twoja połozna w Niemczech? rzeczywiście jest potrzebna? bo moja szczerze mówiąc to jest :D owszem i tyle, nawet na wizycie patronażowej nie była bo nie potrzebowalismy... tyle, że mi szwy po cc wyciągnęła, to do tego się przydała, że nie musiałam jeździć specjalnie do lekarza.



    ps wg belly dziś granica bezpiecznej ciąży :)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 08:32

    LidziA89, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj polozna to mega fajna sprawa. Przychodzi do Ciebie regularnie w trakcie ciazy. Przygotowuje Cie, odpowiada na pytania, daje rady, bada Cie, itp itd a po porodzie przychodzi chyba 2 tygodnie codziennie i pokazuje jak dbac o noworodka, kapac go, przewijac, karmic, ubierac, itp. To bedzie moje pierwsze dziecko i ja nie mam zupelnie zielonego pojecia o noworodkach.. Daj mi 5tke rozwrzeszczanych roczniakow-zajme sie, ajak, ale z noworodkami nie mam doswiadczenia..
    I taka pomoc jest zupelnie za darmo, wszystko oplaca ubezpieczenie.
    A jak to w Polsce wyglada?

    Gratuluje :) W ogole czemu tak jest, ze ogolnie przyjeta granica to 3 miesiac a na belly granica ta jest juz 2 tyg wczesniej?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Nie wiem czy na tak wczesnym etapie, ale dzieci mogą mieć później problemy z napięciem mięśniowym.

    Ines piękny brzuszek :D

    Tylko to chyba musża być naprawdę duże dawki nospy - sa kobiety, które przyjmuja nospe max cała ciąże nawet, to wtedy pewnie można mysleć o powikłaniach. Takie od czasu do czasu wątpię, żeby miało jakis negatywny skutek. A też patrząc z innej perspktywy - wolę mieć dziecko z obniżonym napięciem, ale je mieć, niż nie mieć, bo np. skurcze skracały szyjke czy cos. To takie skrajne, ale nospa jest uznawana za bezpieczną i chyba nie ma co siać paniki.
    poliś wrote:
    Cześć dziewczyny :) dawno się nie odzywałam ale podczytuję Was często... Miałam dziś wizytę i wszystko oki, dzidzia jest o 4 dni starsza wg usg dziś 10+1, a wg om 9+3..
    Ja mam dwa razy prenatalne, pierwsze 22 grudnia będę mieć wtedy jakoś 11+6 (patrząc na aktualną wielkość dzidzi 3,18 cm) a drugie po świętach 27 grudnia.
    Robię dwa, ponieważ chcę potwierdzenie od dwóch lekarzy czy jest ok, a pappa i jedno usg i tak mam na nfz ( jako, że urodziłam martwe dziecko z wadami genetycznymi) więc przy drugim tylko za usg zapłacę.

    Wklejam zdjęcie mojego dzidziusia z dziś :)

    d08a1957d2b9616amed.jpg

    Śliczny dzidziuś :) Cieszę się, że jest ok - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze tym razem :)
    Hiszpaneczka wrote:
    Bylam u lekarza z wynikami, nie sa tragiczne, mam pilnie skonsultować się z endokrynologiem. Bo z niedoczynności wpadłam w nadczynność. Żeby lepiej to skonsultować.

    Zrobila mi usg i maluszek fikal, robil fikołki, wiercil się strasznie. Wszystko dobrze, serduszko 167 uderzen

    Na mocz dostałam jakas 1 saszetke do wypicia. I kolejna wizyta z badaniem moczu

    Dobrze, że byłaś u lekarza - pewnie zmniejszą dawkę trochę i tyle. Nie ma co panikować :)
    ines. wrote:
    Xgirl a jaką funkce spełnia ta Twoja połozna w Niemczech? rzeczywiście jest potrzebna? bo moja szczerze mówiąc to jest :D owszem i tyle, nawet na wizycie patronażowej nie była bo nie potrzebowalismy... tyle, że mi szwy po cc wyciągnęła, to do tego się przydała, że nie musiałam jeździć specjalnie do lekarza.



    ps wg belly dziś granica bezpiecznej ciąży :)

    A widzisz, a w UK ciąże prowadzą TYLKO połozne :D W przychodni położne, w szpitalach położne, usg wykonuje technik, a nie ginekolog. Po usg są spotkania z konsultantami, ale czy to sa ginekolodzy, to nigdy się nie dowiedziałam :D Przy cukrzycy ciązowej też są położne do tego osobne :D No i nie powiem, bo po porodzie też przychodzą. Z racji tego, że tu się po porodzie wychodzi bardzo szybko do domu (po sn nawet po 6h, a po cc jak wyjmą cewnik i sie już chodzi - ja wyszłam po niecałych 2 dniach - chcieli mnie wypuścić na drugi dzien, ale miałam gorączkę) to połozna ma obowiązek przyjść w przeciągu 24h od wyjscia. Potem przychodzi jeszcze kilka razy, żeby pobrać krew z pięty i takie tam. Do mnie dość długo przychodzily, bo mielismy prawie 12% spadek wagi na wyjsciu i dopoki maly nie odrobil, to przychodzila. Tutaj to jest luz blues - wypuszczają dzieci z takimi właśnie spadkami, z żółtaczką - nikt tu nie mysli o jakis naświetlaniach itd. Moj mlody chyba z dobre 2 tygodnie był żółtym kurczakiem, chociaż bilirubine z krwi mial robiona i tym takim urzadzeniem przez skóre tez mial ok wyniki.
    Super, że granica dziś :) U mnie kilka dni temu była :)


    Witam się :) Za 45 miunt mam kawe z moim szefem i muszę o ciąży powiedzieć - trochę sie stresuję - kompletnie nie wiem czemu :P

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tutaj polozna to mega fajna sprawa. Przychodzi do Ciebie regularnie w trakcie ciazy. Przygotowuje Cie, odpowiada na pytania, daje rady, bada Cie, itp itd a po porodzie przychodzi chyba 2 tygodnie codziennie i pokazuje jak dbac o noworodka, kapac go, przewijac, karmic, ubierac, itp. To bedzie moje pierwsze dziecko i ja nie mam zupelnie zielonego pojecia o noworodkach.. Daj mi 5tke rozwrzeszczanych roczniakow-zajme sie, ajak, ale z noworodkami nie mam doswiadczenia..
    I taka pomoc jest zupelnie za darmo, wszystko oplaca ubezpieczenie.
    A jak to w Polsce wyglada?

    Gratuluje :) W ogole czemu tak jest, ze ogolnie przyjeta granica to 3 miesiac a na belly granica ta jest juz 2 tyg wczesniej?

    Bo w ukonczonych 11tc konczy sie okres organogenezy, czyli ksztaltowania wszystkich narzadow, a to jest okres, w ktorym najczesciej cos moze pojsc nie tak. Dlatego trzeba o siebie dbac w tym pierwszym trymestrze. Kolejne tygodnie to juz 'tylko' dojrzewanie tych narzadow. To nie jest koniec 1. trymestru jeszcze stety i niestety. Ja się cieszę, że to wczesniej ;)
    U mnie pierwsza ciaza zatrzymala sie na przelomie 9 i 10 tygodnia wiec wierze, ze tam byla jakas powazna wada chromosomalna i natura po prostu zrobila swoje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 08:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha, w Polsce sobie sama radzisz, albo błagasz mamę ;)
    Niby jest coś takiego jak wizyta w domu, ale do mnie żadna położna nigdy nie trafiła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co robią ginekolodzy w UK??

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    haha, w Polsce sobie sama radzisz, albo błagasz mamę ;)
    Niby jest coś takiego jak wizyta w domu, ale do mnie żadna położna nigdy nie trafiła.

    Ale to jest tak, że one faktycznie nie przychodzą, a powinny czy kobiety po prostu z tego rezygnują? Bo moje 2 znajome mówiły mi, że nawet ich nie chciały w domu i rezygnowały z tego.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    To co robią ginekolodzy w UK??

    Chciałabym to wiedzieć :P Nie no widziałam jednego, któy mi w tamtym roku wycinał guza z jajnika. Nawet rozmawiał ze mna osobiście. Ale badania ginekologicznego w UK nie mialam nigdy. Tylko w polskich przychodniach u polskiego ginekologa ;) Tu sie nie bada kobiet na fotelu w ciąży.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie - moment - my w poprzedniej ciązy mielismy powtarzane połówkowe w takim specjalistycznym szpitalu, bo mały miał wade stóp, to wtedy usg robił lekarz faktycznie. Ale tu w UK jak sie idzie do lekarza, to często oni sa nazywani Consultant i czasem nie wiem jakiej sa specjalizacji.
    Ale wydaje mi sie, ze po usg te konsultacje odnosnie wynikow z usg to sa wlasnie z ginekologami. Tym razem zwroce na to uwage

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mój brzuchol na ten moment :) jakbym się nazarla bardziej :) https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8204d306b4bd.jpg

    Sung lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    A to mój brzuchol na ten moment :) jakbym się nazarla bardziej :) https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8204d306b4bd.jpg
    Masz taki caly czas czy to tylko wzdecia?
    Ja mam taki bebech czasem wieczorem :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super płaskiego brzucha to ja nigdy nie miałam, ale nie był aż taki jak teraz,to zdjęcie z rana :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    haha, w Polsce sobie sama radzisz, albo błagasz mamę ;)
    Niby jest coś takiego jak wizyta w domu, ale do mnie żadna położna nigdy nie trafiła.
    Do mnie w tym roku położna przyszla 5 razy bardzo fajna babka dużo mi pomogła w tych pierwszych tygodniach. Po 3 miesiącach przyszla jeszcze pielęgniarka środowiskowa porozmawiać o rozszerzeniu diety. Podobno to jest standard ale jak rozmawiałam z koleżanką, która należy do innej przychodni to u niej polozna byla tylko 3 razy i wpadała jak po ogień więc to chyba zależy na kogo się trafi.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ale to jest tak, że one faktycznie nie przychodzą, a powinny czy kobiety po prostu z tego rezygnują? Bo moje 2 znajome mówiły mi, że nawet ich nie chciały w domu i rezygnowały z tego.
    U mnie była 3 razy po porodzie. Oglądała i wazyla młodą, sprawdzała moja ranę, patrzyła jak się karmimy :) nie przezylabym gdyby mi się po domu częściej krecila. Z resztą widziała że dajemy radę i sama powiedziała że więcej nie ma sensu.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 175 176 177 178 179 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ