X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • JestemAsia Znajoma
    Postów: 26 27

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem tu nowa.witam wszystkie przyszłe mamusie

    Czarna_kawa, panazuzanna lubią tę wiadomość

  • JestemAsia Znajoma
    Postów: 26 27

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test zrobiłam tydzień temu w poniedziałek i wyszedł bladzioch jak i przy mojej pierwszej ciąży (synek 2 letni). Byłam zaskoczona bo brzuch bolał bankowo na @ a tu ciąża. 3 cykl starań zaowocowal

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 22:49

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Pysia, Cześć Asia fajnie, ze i Wam się udało.
    Trzymam kciuki żeby wszystko się rozwijało jak trzeba.

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia13 wrote:
    Cześć dziewczyny, wpisuje się do lipcówek mam nadzieje że tym razem się uda donosić zdrową ciąże

    Hej hej :)
    _Hope_ wrote:
    Jest cała seria prenalen na przeziębienie.
    Z domowych sposobów płukanie gardła woda utleniona, płukanie nosa irigasinem, imbir, czosnek, sok z malin. Przy gorączce paracetamol.

    Z tym prenalenem trzeba uważać - o ile się nie mylę - syrop zawiera syrop glukozowo-fruktozowy.
    Alisia wrote:
    Ja nie mam siły na nic , boli mnie gardło i mam katar - super ! Ostatnio byłam chora 10 lat temu , musiało mnie dopaść właśnie teraz ........

    Doradźcie jak się ratować , co można a czego nie ? Czosnek, witamina C , miód , płukanie gardła solą lub sodą oczyszczoną ?\

    Ja jestem właśnie po chorobie (już ostatni ze mnie schodzą) i polecam wszystko, co wymieniłaś, bo nic innego nam nie pozostaje. Ja nie wiem, czy mnie syrop z malin nie wykurował ostatecznie. Miałam silne zapalenie gardła, potem zapalenie zatok.
    życzę zdrówka :)

    panazuzanna lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemAsia heeej :)

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Poliś współczuję przeżyć :( Oby tym razem było ok. Progesteron łykasz?

    mikaja nie łykam progesteronu bo mam w normie około 25 , w poprzedniej pozamacicznej miałam 9,68 więc brałam duphaston, teraz nie ma takiej potrzeby..

    Dziewczyny ja umówiłam się na czwartek do gina żeby sprawdził, czy ciąża jest maciczna.. Dopiero po tym się uspokoję, kiedy dowiem się, że dzidzia jest na miejscu..

    Dziś rano robiłam powtórkę bety po 72h mam nadzieję, że ładnie urosła, wyniki do godzinki powinny być

    Miłego dzionka życzę wszystkim :*

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś trzymam kciuki i daj znać :)

    _Hope_ ja akurat ten syrop traktuję jak truciznę, bo się sporo naczytałam o nim (też mój mąż jest doradcą żywieniowym) i selektywnie wybieram produkty, które nie mają go w składzie.

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok mam już wyniki :)
    30.10 miałam 25, po 72h 125,1 i dziś po 72h mam 722,3 :) a więc przyrasta pięknie :)

    Czarna_kawa, Alisia, Agula92 lubią tę wiadomość

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś,super! Niech dalej tak pięknie rośnie :)

    JestemAsia,witaj!

    Yelonka,o której wizytujesz? Trzymamy kciuki!

    Nie wiem jak Wy,ale mnie dzisiaj dzień przywitał bólem głowy. Człowiek to się chyba nigdy nie nauczy cierpliwości...staram się skupić na codzienności,ale moje myśli i tak wracają co chwilę do bąbla w brzuszku.Kobieta to jest chodząca analiza :)

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś rewelacyjnie! :)

    Czarna_kawa ja, o dziwo, jakoś taka spokojna jestem tym razem. Obym się na tym nie przejechała. Ale też nie ukrywam, że mam parę innych spraw na głowie i to odwraca uwagę. Momentami to mi nawet głupio, o np. wczoraj złapałam się na tym, że kompletnie nie myślałam o Bąblu, ale no cał dzien ze starszakiem w domu.

  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Poliś rewelacyjnie! :)

    Czarna_kawa ja, o dziwo, jakoś taka spokojna jestem tym razem. Obym się na tym nie przejechała. Ale też nie ukrywam, że mam parę innych spraw na głowie i to odwraca uwagę. Momentami to mi nawet głupio, o np. wczoraj złapałam się na tym, że kompletnie nie myślałam o Bąblu, ale no cał dzien ze starszakiem w domu.

    mikaja,z jednej strony to czasem lepiej jak masz inne zajęcia,szybciej upłynie moment do wizyty. I fajnie,ze masz w sobie spokoj,takie rzeczy się chwali,bo trudno o nie w dzisiejszych czasach.U mnie dwie jedyneczka górne już w tym momencie w natarciu,wiec mała z różną częstotliwością marudna,ale bidunia opuchnięte ma te dziasełka wiec się nie dziwię. Ja tylko zapominam się jak ją noszę na rękach,że powinnam uważać,ale tu akurat ciężko będzie. Łapię się na tym,że jak mam chwile dla siebie to myślę,czy wszystko będzie dobrze,czy maluch da radę,czy wyniki będą w normie i milion innych rzeczy. Nie da się chyba uniknąć takich dylematów kiedy pierwsza ciąża źle się potoczyła,zresztą chyba każda kobieta w tym szczególnym stanie ma taki chaos w głowie momentami.

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    Cześć dziewczyny!

    PannaEvans,to w poątek ,,czekamy'' z Tobą pod gabinetem.

    Właśnie dostałam telefon. Moja ginekolog ma ważny wyjazd w piątek i mi przełożyli na czwartek. Wiec w czwartek o 15, chyba nie jestem tutaj jedyna?
    Wydaje mi się ze im później tym większa szansa na serduszko.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Właśnie dostałam telefon. Moja ginekolog ma ważny wyjazd w piątek i mi przełożyli na czwartek. Wiec w czwartek o 15, chyba nie jestem tutaj jedyna?
    Wydaje mi się ze im później tym większa szansa na serduszko.

    O to super wyszło PannaEvans,tak we czwartek między innymi ja wizytuje,idę na 10,bo wtedy zaczyna przyjmować mój gin,a ze jadę z córą to woli mnie pierwszą przyjąć.Jesli będzie wszystko dobrze to pobiorą wtedy podstawowa morfologię,mocz itd
    To fakt im później tym szansa na serducho większa,bo to są indywidualne kwestie,zależy od długości cyklu/owu czy pozna czy wczesna itd

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    mikaja,z jednej strony to czasem lepiej jak masz inne zajęcia,szybciej upłynie moment do wizyty. I fajnie,ze masz w sobie spokoj,takie rzeczy się chwali,bo trudno o nie w dzisiejszych czasach.U mnie dwie jedyneczka górne już w tym momencie w natarciu,wiec mała z różną częstotliwością marudna,ale bidunia opuchnięte ma te dziasełka wiec się nie dziwię. Ja tylko zapominam się jak ją noszę na rękach,że powinnam uważać,ale tu akurat ciężko będzie. Łapię się na tym,że jak mam chwile dla siebie to myślę,czy wszystko będzie dobrze,czy maluch da radę,czy wyniki będą w normie i milion innych rzeczy. Nie da się chyba uniknąć takich dylematów kiedy pierwsza ciąża źle się potoczyła,zresztą chyba każda kobieta w tym szczególnym stanie ma taki chaos w głowie momentami.

    O ile ciąża niepowikłana to można dzieci starsze nosić - natura tak to wymyśliła, wydaje mi się :) Ja mojego starszaka - 13kg - noszę, choć inaczej już go podnoszę i ograniczam. Ale jak ma potrzebę no to nie mam serca go nie podnieść.
    PannaEvans wrote:
    Właśnie dostałam telefon. Moja ginekolog ma ważny wyjazd w piątek i mi przełożyli na czwartek. Wiec w czwartek o 15, chyba nie jestem tutaj jedyna?
    Wydaje mi się ze im później tym większa szansa na serduszko.

    Niby tak, ale może i już będzie. Który to będzie tydzien/dzien? Też idę w czwartek - u mnie to będzie 6t4d, choć wg owu ze 2-3 dni do tyłu. W poprzednich ciążach już serduszko było, to może i tu będzie. Jak nie, to za 2 tygodnie liczę na kolejne usg i tyle.

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to bedzie 5 tydzien i 6 dzien. 26 dni po owulacji.
    Niby bardzo dobre USG ma szanse wykryc serduszko. No i niestety ide bez M bo on na piatek wzial wolne.
    Ja bede w Plsce dopiero w grudniu i na wizyte pojde kolo 17 grudnia.
    Ponoc moja P. Doktor robi cesarke na zyczenie (siostra mi mowila ze kolezance 2x zrobila) ale jednka szpital w Nisku wyglada inaczej niz prywatny. Dlategow grudniu zrobie wizyte u mojej Dr i w ProFamilii. Zobacze gdize bede bardziej zadolona i co mi powiedza. Tylko oni maja tyle lekarzy, ze ciezko wybrac.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś super :-) Ja dzisiaj zrobiłam drugi test pokazujący tygodnie ciąży i jest 2-3 tydzień ( czyli 4-5 tydzień więc się zgadza) :-) tydzień temu było 1-2 więc rośnie :-) tutaj nie można zrobić bety więc dziewczyny ratują się tymi testami ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 14:42

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans oby było serduszko już :)

    Alisia znam to - sama mam plik testów, które robiłam i monitorowałam odcien kreski ;)

  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja,oczywiście,wiadomo,że maluchom się nie odmawia i jak mają potrzebę przytulenia się i bycia przy mamie to trzeba wziąć na rączki :) i też jestem ciekawa czy jak pójdę we czwartek to będzie mi dane zobaczyć dzidzię i serducho :)

    PannaEvans,skonsultuj się i wybierz kogoś do kogo będziesz czuła zaufanie,dobry lekarz to podstawa. Na wizytach powinien odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania i rozwiać wątpliwosci w razie czego.

    Alisia,tez miałam zachomikowane testy i sprawdzałam co chwilę jak kreski ciemnieją.Taka trochę maniaczka sikania ze mnie :p

    Jak reszta? Jak nastroje?

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej sikam na testy :D

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • ligotka Przyjaciółka
    Postów: 92 60

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    bardzo miło mi się tu z Wami ponownie przywitać. Mam już 7-letnią córeczkę i rok temu zapragnęliśmy powiększenia rodzinki. Udało się w 8 cs ale niestety na krótko i w 8 tyg., w czerwcu tego roku, serduszko się zatrzymało.

    Od sierpnia zaczęliśmy ponowne starania i chyba tym razem udało się szybciej. Test z 12 dc negatywny, więc myślałam, że nic z tego, ale dziś rano dwie kreseczki :) Czekam właśnie na dzisiejsze wyniki bety i prog. nerwowo zerkając na telefon ;) Jak będzie ok. to wieczorem czeka mnie pierwszy zastrzyk przeciwzakrzepowy, już się boję.

    Mam pytanie, jak powinnam według Was liczyć tydzień ciąży - ostatnią miesiączkę miałam 2 października, ale przesunęła mi się owulacja (zazwyczaj mam 17, 18dc), tym razem 20 dc - potwierdzona testami owu - czyli de facto prawie tydzień później jak w przypadku standardowego cyklu 28 dniowego. Jakbyście to liczyły, bo póki co liczę od owulacji plus 2 tygodnie?

    0d1yw1d3eeyh60bt.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ