X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koktajlowa wrote:
    Hej. Czy któraś z Was ma objaw bolących twardych jak kamień piersi? W dodatku urosły i to sporo. Możliwe to na tak wczesnym etapie? Albo wiecie przez które hormony mogło się tak stać? Testy na razie negatywne były.
    Ja tak mialam z synem ,obecnie tez tak mam ;) wydaje mi sie ze to normalne :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1464 947

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra już nie ważne. Przyszła @. Ja nie wiem czemu się nie udaje :( może dołączę na koniec maja, a wam życzę powodzenia.

    Na deficycie kalorycznym:
    10.04 68,90 kg
    06.03 70,95 kg
    24.02 72,00 kg

    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • Netka89 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro idę na badanie ginekologicznych. Beta pokazuję 4-5 tydzień. Troszkę się denerwuję ale jestem dobrej myśli

    Mama dwojki, KasiaH lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koktajlowa wrote:
    Dobra już nie ważne. Przyszła @. Ja nie wiem czemu się nie udaje :( może dołączę na koniec maja, a wam życzę powodzenia.
    Napewno się uda zobaczysz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie beta z 95 na 13, trzymajcie się Mama dwójki prowadz strone Powodzenia!

  • Ewuszkaa Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, płakać mi się chce. Ostatnia @ 21 lipiec, cykle ok 34 dni. Od tyg test pozytywny. Dziś byłam u lelarza po skierowanie na bete, zrobił usg i nawet pęcherzyka nie widać... Dostałam duphaston, jak nie ciąża to przyjdzie okres, jak nie przyjdzie to ciąża. Mówił ze na tym etapie juz powinno być coś widać. Już nawet nie widzę sensu bety



    Mama Oli 11.10.2016 ❤️
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszkaa wrote:
    Dziewczyny, płakać mi się chce. Ostatnia @ 21 lipiec, cykle ok 34 dni. Od tyg test pozytywny. Dziś byłam u lelarza po skierowanie na bete, zrobił usg i nawet pęcherzyka nie widać... Dostałam duphaston, jak nie ciąża to przyjdzie okres, jak nie przyjdzie to ciąża. Mówił ze na tym etapie juz powinno być coś widać. Już nawet nie widzę sensu bety


    Kochana ,przy pierwszej ciazy (straconej tak mialam ) nigdzie nie mogli znalezc ciazy.. podejrzewali pozamaciczna ,ale.nawet w jajowodach jej nie bylo za to beta ciagle rosla ,gdy nagle spadla i dostalam krwawienia. Do tej pory zastanawiam się czemu tak soe wydarzylo ,ze nawet lekarze rece rozkladali . A jak u ciebie beta rosnie ? Sprawdzalas ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorrki nie doczytalam,ze dopiero skierowanie dostalas. Zrob ta bete a za dwa dni kolejna prywatnie i zobacz przyrost.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje majowym mamom ,tak niedawno przeżywaliśmy te same emocje co wy teraz a to już rok śmignął. Szczęśliwych dziewięciu miesięcy

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 i netka89 na kiedy macie termin??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś kolejny test i kreska mocniejsza także napewno baby

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zamoerzacie prowadzic ciaze ? Prywatnie czy na nfz

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę 11 prywatnie ale w miedzy czasie popatrzę sobie na NFZ chociaż jak się ubezpiecze prywatnie to słyszałam że dofinansowanie do wizyty prywatnych można mieć więc jeśli tak to zostanę prywatnie :)

  • Maćka Koleżanka
    Postów: 50 23

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z zarejestrowaniem się do lekarza myślałam że padnę. Dzwonię do rejestracji i proszę o zarejestrowanie w ramach NFZ, z racji tego że jestem w ciąży wiadomo bez okresu wyczekiwania (bez kolejki). Doktor przyjmuje i prywatnie i na NFZ w tym samym gabinecie. Miła Pani pyta mnie czy mam dokument potwierdzający ciążę, tzn. kartę ciąży lub zaświadczenie od lekarza. Tłumaczę, że mam tylko badanie z krwi, że to moja pierwsza wizyta. W takim razie nie mam uprawnień żeby zarejestrować mnie poza kolejnością, bo ciąża jest niepotwierdzona - termin na grudzień ! Nooo chyba że przyjdę prywatnie (wizyta 200,0 zł) potwierdzę ciążę i w tedy mogę kolejną wizytę mieć w ramach NFZ.... brak słów. Pierwszą ciążę prowadziłam prywatnie, pamiętam jaki to niestety duży koszt.

    n59yj44jw8byd09a.png

    3jgxyx8dbqo9jekb.png
  • KasiaH Przyjaciółka
    Postów: 103 67

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prywatnie tak jak pierwszą. Słyszałam że na NFZ lekarze słabiej się przykładają i często olewają pacjentki a na zdrowiu własnego dziecka nie będę oszczędzać :)

    relg9vvjrlg8wjvj.png

    f2w3gox1tsz18tmf.png
  • Nowa0289 Ekspertka
    Postów: 157 69

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie rozważam na NFZ. Mam też opiekę w LuxMed opłacaną przez pracodawcę... ale do ginekologa chodzę prywatnie. Jestem mega zadowolona i na pewno jej nie zmienię. Rozważam jednak chodzenie równocześnie do LuxMedu, żeby nie płacić za badania. Zastanawiam się, jak do tego podejdą...

    26.08 - pozytywny test
    27.08 - bhcg 252
    30.08 - bhcg 1053
    31.08 - pęcherzyk 2mm
    14.09 - zarodek 5mm i bijące <3
    5.10 - Maleństwo ma 2,93cm, <3 170/min, jest bardzo aktywne podczas USG, wesoło podskakuje, kiedy się śmieję!
    19.10 USG genetyczne: Maleństwo ma 5cm, <3 170/min, niskie ryzyko wad
  • Maćka Koleżanka
    Postów: 50 23

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta doktor do której chce iść jest świetna i na NZF i prytanie :) dlatego podjęłam taka decyzję, chociaż i tak mam zamiar dodatkowo prywatnie robić USG czy to I trymestru czy połówkowe itd. Zastanawiam się nad testem PAPP-A, zamierzacie robić ?

    n59yj44jw8byd09a.png

    3jgxyx8dbqo9jekb.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow. To u nas max tydzien sie czeka na wizyte . Beta ze srody ; 80.
    A cenowo jak prywatnie wychodza badania wszystkie ?
    Ogolnie jakbym prowadzila u danego lekarza prywatnie ciaze to daloby sie z nim jakos ugadac zeby zakonczyl ciaze cesarka ,jesli nie bedzie wskazan medycznych. On przyjmuje rowniez w szpitalu w ktorym bym.rodzila??

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • KasiaH Przyjaciółka
    Postów: 103 67

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maćka wrote:
    Ta doktor do której chce iść jest świetna i na NZF i prytanie :) dlatego podjęłam taka decyzję, chociaż i tak mam zamiar dodatkowo prywatnie robić USG czy to I trymestru czy połówkowe itd. Zastanawiam się nad testem PAPP-A, zamierzacie robić ?
    Ja zobaczę jak wyjdą badania prenatalne. W pierwszej ciąży wyszły dobrze i lekarz stwierdził że raczej niepotrzebne, ale jak chcemyto mozemy zrobić. Teraz też do niego pójdziemy i określi co i jak :) mam nadzieję że wszystko będzie ok

    Maćka lubi tę wiadomość

    relg9vvjrlg8wjvj.png

    f2w3gox1tsz18tmf.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    Nieśmiało i pełna obaw, bo przed Młodą która przyszła na świat w lipcu 2017 staraliśmy się 2 lata i były 3 ciąże biochemiczne, witam się i ja.
    Termin wg OM nie ma sensu, bo po porodzie miałam cykle-tasiemce. Wg moich obliczeń wychodzi 5/6 maj, ale myslę, że USG określi lepiej.
    Sikaniec wyszedł w zeszłą środę, bety z czwartku, soboty i poniedziałku wynoszą odpowiednio 44, 132 i 372. Więcej nie sprawdzam:)
    Widzę, że tu sporo osób z takimi małymi dzieciaczkami jak nasza, fajnie - będzie raźniej!

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ