X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    http://www.ivf-infertility.com/calc_preg.php
    Dziewczyny w wątku IVF - dzień crio minus wiek blastki minus 14...Robiłam te kalkulatory do IVF (zagraniczne) i wychodzi mi przy crio blastki 17.08 dokładnie tp 05 maja ;) chyba warto temu kalk wierzyć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:58

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Bierzesz zelazo lub witaminy ciazowe z zelazem? Niestety to baardzo często powoduje zaparcia. Walczylam z tym cala poprzednia ciaze i teraz tez miewam problemy ale narazie mniejsze.

    Poza kwasem i jodem nie biore nic innego. Podejrzewam że ta cholerna dieta cukrzycowa tak wpływa na mój metabolizm. W środę mam gin może coś doradzi.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata :) wrote:
    dobra, zabiorę się za to :p ehhh kiedyś trzeba i do tego dorosnąć :D

    wiem Samari :( ale boję się tego bardziej niż porodu :D
    dziewczyny czego oni nie robią... rura w tyłek, rura w gardło, matko święta, wiecie ile się nasłuchałam o tym :D potem człowiek się boi właśnie
    Nie mialam nigdy kolonoskopii ale mialam gastroskopie.Serio nie bylo zle-to trwalo kilkanascie sekund i po bolu. Grunt to nastawienie-nie rozmyslac, nie czytac, nie sluchac znajomych. Isc umowic sie na wizyte i bez myślenia na nia dojsc. Polozyc sie i wyjsc po chwili. Polecam ;)

    Moj tata mial i jedno i drugie i mowi, ze luzik i kolonoskopia o wiele lepsza od gastro.a ja mowie, ze gastro luzik woec masz juz wyznacznik ;) zakladam, ze kolono jest trudniejsza psychicznie bo sie wstydzimy...pomysl, ze ten lekarz robi tych zabiegow kilkanaście dziennie i nie robi to juz na nim najmniejszego wrazenia ;)
    A w ciazy to i tak pewnie nic z tego Ci nie zrobią.

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Dziewczyny w wątku IVF - dzień crio minus wiek blastki minus 14...Robiłam te kalkulatory do IVF (zagraniczne) i wychodzi mi przy crio blastki 17.08 dokładnie tp 05 maja ;) chyba warto temu kalk wierzyć...
    No ale z tym moim kalku tez Ci tak wychodzi tak? Tego sie trzymaj. Naturals to nie IVF z terminem a z usg zawsze wychodzi inny bo np dziecko jest wieksze, szybciej rośnie w jednym okresie, wolniej w drugim itp. Ja z usg jestem tydzien do przodu. W pierwszej tez zawsze bylam tydzien do przodu- bo młody byl wielki a urodzil sie tydzien po temrinie! Takze my sobie a dzieci sobie ;)

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :) zrobiłam kilka różnych i wszędzie wpisywałam datę crio blastki i tp wychodzi zawsze 05.05 :)

    4me lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam punkcję zatok, ile się nasłuchałam jakie to strasznie traumatyczne przeżycie.. Przed zabiegiem ze strachu prawie zemdlałam, a okazało się, że ledwo co poczułam że mi coś robią a trwało to chyba z kilka minut :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie strach ma wielkie oczy nie ma.co.sie martwić na zapas :) wszystko będzie dobrze

  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata, może wcale nie będą żadne rury potrzebne bo to na przykład mogą być schowane, zaawansowane hemoroidy które w ciąży uwielbiają się uaktywniac, dobry lekarz to stwierdzi.

    A kolonoskopia nie taka zła, miałam robiona bo od dawna mam problemy z jelitami, i przez gardło też da się przeżyć, a ja z taka przez gardło 3 dni prawie była jak mi teraz sondę założyli.

    W ogóle jak mini słoń zaczynam wyglądać, nie wiem czy to wzdecia czy ciąża ale ostatnio juz od samego rana jest wybita Jak bania

    Agata :) lubi tę wiadomość

    gann3e3k0unlohxb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wstałam jem kanapkę i jadę do mnie do pracy bo dzwonili że kasę na święta dają ;) jak dają to trzeba brać A co :D

    iwwk lubi tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi a jak u Ciebie z piciem wody? Dużo dziennie wypijasz?

    Kolonoskopia to jedno z ważniejszych badać, jelita dużo mówią o naszym zdrowiu :) Też nie miałam i rozumiem to przerażenie :D Jednak tak jak dużo osób mówi, że nie taki wilk straszny jak go malują :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata nie masz się czego bać, wybierz proktologia tylko z dobrymi opiniami. Ja chodziłam do takiego jednego i był przefantastyczny gość, badanie trwało bardzo krótko bezboleśnie. Co prawda kolonoskopi nie miałam zleconej ale w ciąży raczej ci nie dadzą tego wykonywać bo trzeba brać przez dwa dni przeczyszczajace i dieta plynna, i chyba jakieś znieczulenie jest. Miałam anoskopie i rektoskopie, to się różni glebokoscia, i wystarczy do tego lewatywa. Było bezbolesne, trwało może pół minuty? Jedynie czułam jakby rozpieranie bo wpuszczają tam gaz, potem troszkę brzuch pobolewa od tych gazów, ale to trzeba po prostu wypuścić :) nie taki diabeł straszny jak go malują :)

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :-) .

    Ledwo dziś żyję poszłam na zakupy tam pozałatwiać parę spraw i nie dawno co doszłam do domu , zimnoooo jak diabli . Anię meczy kaszel więc pewnie stąd jej pobudki :-( poszłam do lekarza na płucach czysto oskrzela też syropy inhalacjie i oklepywanie oby jej to przeszło bo ja niedługo to zamienię się w zombie . Samopoczucie jakieś takie nijakie pewnie to niewyspanie też się odbija , a już 4 noc z rzędu Ania wstała o północy i płakała mam dość już tego .


    Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze wizyty , dziś taka fajna data 12.12 :-D .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 10:10

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo masakra jakie miałam wzdęcia w nocy aż mnie skrecalo. Można espumisan?
    Zastanawiam się czy takie wzdęcia nie szkodzą maluchowi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 09:58

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa mamusia mam nadzieję że niedługo się poprawi twojej córci! <3

    Ale u nas sypie, muszę się nacieszyć zanim śnieg stopnieje :D zrobiłam ten syrop od pana tabletki, nie powiedziałabym że jest pyszny haha ale do przełknięcia ;)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleander Oby tak moja droga jak najszybciej jej to się poprawiło , bo ja już sama nie wiem jak ja w dzień funkcjonuję .

    Nie dziękuję ❤️ .

    MaMaMi83 Nie wiem mnie za to zaparcia okropne męczą i gotuje juz 3 dzień kompot z jabłek , wzięłam dziś kupiłam takie serki do picia ze śliwką oby pomogło .

  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamami ja wczoraj nagotowalam fasolki takiego smaka miałam :) gazy się zaczęły wieczorem, taka śmieszna sytuacja: czuje jak mi gazy rozpychaja jelita, a tu nagle taki kopniak od dzidzi i gaz wyleciał... Hehehe nie daje sobie zabierać miejsca i walczy o swoje ;) Espunisan można brać do woli bo jest w całości wydalany i nic się nie wchłania do organizmu

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny! <3 powiem na pewno na kolejnej wizycie o problemie :)
    a póki co zdrowa dieta, chociaż w ciąży to takie trudne :D

    ja dziś pobudka o 4, jak się wybudzę to już nie zasnę, jeszcze mała zaczęła kopać i tak sobie pracuję od 4 rano :D

    Szczęśliwa mamusiu zdrówka dla maluszka :)

    Mamami espumisan można, też raz na jakiś czas tak mam i on mnie tylko ratuje.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Oleander Oby tak moja droga jak najszybciej jej to się poprawiło , bo ja już sama nie wiem jak ja w dzień funkcjonuję .

    Nie dziękuję ❤️ .

    MaMaMi83 Nie wiem mnie za to zaparcia okropne męczą i gotuje juz 3 dzień kompot z jabłek , wzięłam dziś kupiłam takie serki do picia ze śliwką oby pomogło .

    Ja niestety przy cukrzycy nie mogę alni kompot ani suszonych śliwek które u mnie super działały na zaparcia a teraz się męczę. Dziś w nocy dało mi strasznie popalić.
    Spróbuję dzis kisiel z siemienia lnianego może pusci

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa polecam suszone śliwki jeśli lubisz, ostatnio w sklepie bardzo dużo tego było i nakupilam na zaś, bo na razie zaparc nie mam. Uwielbiam takie podwedzane śliwki :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi dużo dużo wody. Pewnie przy diecie cukrzycowej wszystko co jesz zawiera sporo błonnika(kasze, warzywa) a on ma to do siebie, że oprócz zbawiennego wpływu na jelita lubi je też zapchać. 2,5-3 litrów wody powinno się pić (czystej, nie soki) spróbuj też miete pieprzowa bądź koper włoski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 10:22

    MaMaMi83 lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 463 464 465 466 467 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ