X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    Mnie zazwyczaj brzuszek nie boli, dość szybko w drugiej ciąży się pokazał i widocznie nic nie musiało sie bardziej rozciagac.
    Ale raz na jakis czas np dzisiaj mam taki jakby skurcz brzucha, oczywiscie niczego nie biorę na to.

    Puszek

    Zupełnie sie nie zgadzam co do Zabiegu Credego. Jest to archaiczny zabieg zakraplania roztworem azotanu srebra do oczu po urodzenia. Pokska została jedynym krajem, gdzie ten zabieg się jeszcze wykonuje. Co więcej juz tylko w szpitalach w mniejszych miastach, w Warszawie juz od tego się odchodzi z 3 głównych powodów:
    1. Bada się obecnosć rzeżączki u kobiet w ciąży na jej początku i przed porodem (ja mam zrobione te badania, zlecone w 5tc a potem 34-36tc)
    2. Piwikłania w postaci chronicznego zapalenia spojówek u niemoląt po tym zabiegu, zapchane ujścia gruczołu łzowego przekuwa się igłą niemolęciu bez znieczulenia
    3. Brak udowodnionego profilaktycznego działania azotanu srebra i wycofanie w Europie tego zabiegu

    Naprawdę można się mądrze edukować i nie trzeba być przy tym antyszczepionkowcem :) tylko inteligentnym rodzicem :)
    W UK oczywiście nie robią również tego zabiegu
    W USA stosuje się antybiotyk i też są głosy, że bez sensu noworodkom od razu na start aplikować antybiotyk.
    Zgodzę się z tym, że jeżeli matka wykona badanie na rzezaczke i ojciec też to ryzyko zakażenia jest niewielkie, jednak większość kobiet nie ma tych badań, nie są one obowiązkowe w ciąży, ponadto ryzyko zarażenia się dwoinka rzezaczki nadal istnieje mimo wykonania badań.
    Owszem moga lzawic oczy po tym zabiegu, jednak chronicznego zapalenia spojówek nie widziałam, a w naszym szpitalu jest ponad 2500 porodów rocznie. Zatkanie kanaliku lzowego jest sowodowane zazwyczaj bakteria i zanim dojdzie do nakluwania igła to masuje się oczko i podaje się krople z antybiotykiem.
    Wszystko fajnie w teorii, ale dziecka z odrzezaczkowym zapaleniem spojówek nie jest Ci szkoda?
    W UK nie robią też większości testów przesiewowych, bo szkoda im kasy na stosunkowo mała ilość wykryć, przez co te dzieci nie mają szans na wykrycie chorób. I dziwnym zbiegiem okoliczności większość ciężarnych z UK przyjeżdża do Pl prowadzić ciaze, bo tam opieka jest dużo gorsza, tzn zasada słabe ciaze nie mają szans i po co ratować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:45

    iwwk, Oleander lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chroniczne zapalenie spojówek wystepuje kilka miesięcy po porodzie i zabieg przekłuwania zwykle wykonuje się ok 6-12 mca życia.
    Ja miałam rzerzączkę zleconą w PL jako rutynowe badanie obowiązkowe. Myslałam ze tak jest wszędzie?
    W UK nie robili Credego ani nie podawali antybiotyku.

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    To chroniczne zapalenie spojówek wystepuje kilka miesięcy po porodzie i zabieg przekłuwania zwykle wykonuje się ok 6-12 mca życia.
    Ja miałam rzerzączkę zleconą w PL jako rutynowe badanie obowiązkowe. Myslałam ze tak jest wszędzie?
    W UK nie robili Credego ani nie podawali antybiotyku.
    Miałaś wymaz z cewki moczowej, bo to nie jest standardowe badanie, rzadko spotyka się kogoś z tym wynikiem, a objawy rzezaczki to uplawy, czestomocz i ból przy oddawaniu moczu, więc dość ogólne.
    Poprosze o badania, że te chroniczne zapalenie spojówek i zatkanie kanalika lzowego ma związek z zabiegiem Credego.
    Co do tego, że zabieg Credego wyeliminował odrzezaczkowe zapalenie spojówek jest cała masa. I nie ma co mówić, że kiedyś kobiety częściej mialy rzezaczke. Choroby weneryczne są nadal plaga tych czasów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:53

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nikt nie zlecił tego wymazu - ni przed IVF ani teraz... chlamydia tylko
    Czyli powinnam go zrobić ? I wtedy też podać te krople??

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko nie ma takich zaleceń, w PL podaję się te krople po porodzie drogami natury po jednej kropelce i tyle. To jest ta profilaktyka u noworodka odrzezaczkowego zapełnienia spojówek.
    Dlatego nie lubię jak ktoś pisze różne rzeczy i sieje wątpliwości, podążając lata badań, a sam nie daje żadnych naukowych artukulow, już nie pierwszy raz coś podajesz Pantera, a jak proszę o dowody naukowe to cisza.
    Teraz dziewczyny będą się stresowac.

    Ciasteczko777, Oleander, Szczesliwa ledwo zywa, KarmeLoVe, maderdin lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kształcąc się w internecie i przestając ufać lekarzom, bo "w UK się od tego odchodzi" "amerykański naukowcy dowiedli, tak pisali na onecie", doprowadzimy do tego, że pewne choroby będą wracać, a wracają, na zachodzie w szczególności. Niestety, ale z samego czytania nawet naukowych publikacji bez odpowiedniej wiedzy i ROZUMIENIA tematu za dużo nam to nie da. Co do niektórych informacji potrzebna jest komplementarna wiedza nabyta poprzez przede wszystkim naukę i poznawanie pewnych rzeczy od podstaw. Też dużo czytam, też się interesuję, ale w życiu nie przyszło mi na myśl, żeby wchodzić w czyjeś kompetencje. Może, dlatego, że lata studiów i pracy w swoim naukowym zawodzie nauczyły mnie, że po to się ludzie kształcą, aby wykorzystywać swoją wiedzę do rzeczy ważnych. Niesamowicie wkurza mnie kiedy ktoś próbuje wejść w kompetencje moich starszych kolegów bądź profesorów mając przy tym wiedzę taką, że koń by się uśmiał, ale nie on będzie udowadniał swoje rację, bo przeczytał dużo pseudonaukowych opracowań.
    Przepraszam, że się unoszę, może się ktoś poczuje urażony, ale nie po to człowiek uczy się latami żeby potem inni uważali go za konowała, bo w internecie można wyczytać masę bzdur nie popartych badaniami naukowymi. Z internetu też trzeba umieć korzystać.

    Nie chcę wywoływać burzy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 12:21

    puszek369, Ciasteczko777, maderdin lubią tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk

    Masz rację. Dlatego ja się nie odzywam bo mam.swoje zdanie na temat pseudo inteligentnych mamusiek wykształconych przez dr gogle i popierających swoją wiedzę Wikipedia encyklopedia w której każdy może dodać coś od siebie. A gadanie w uk to czy tamto mnie poprostu bawi.

    Dlatego ja słucham ludzi którzy są mądrzy i wykształceni w danym temacie przynajmniej nie gadają pierdół :)

    puszek369, iwwk lubią tę wiadomość

  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie cały dzień pobolewal brzuch, takie ciągnięcia i głównie przy napięciu brzucha jak siadalam, wstawalam albo jakoś się ruszyłam. Wszystko tam się rozciąga :)
    Który ten krem bepanthen będzie dobry na sutki? Bo jak patrzę to są różne rodzaje i różnią się składem: bepanthen baby, extra

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, z jednej strony myslimy kategoriami, ze na tzw.Zachodzie się czegoś nie praktykuje a u nas to ciemnogród. Z drugiej jednak strony w UK i większości krajów UE nie podtrzymuje się i nie chroni ciąż przed 12 tc. A ja po poronieniu w obu kolejnych ciążach miałam od pierwszych tygodni podtrzymywanie progesteronem i nie wiem, co by było, gdyby nie leki. Tu już nie chcemy brać przykładu z nieomylnego zachodu ;) generalnie akurat w ciąży mamy dobrą opiekę, nawet jesli prywatnie, gdzie indziej czesto nie ma takiej możliwosci, mamy L4 pełnoplatne w ciąży, mamy rok macierzyńskiego - mi tam do standardów z zachodu jakos nie jest tęskno :)

    Ciasteczko777, maderdin lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A brzuszek pobolewa, czasem sam z siebie, czasem po chodzeniu czy dluzszym staniu, rożnie, czasem troszkę boli i przestaje, czasem pobolewa cały wieczór.

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka91 bephanten zwykły baby,nie extra to extra ochrona i ma w składzie mocznik jak np posmarujesz skórę z ramkami np u dziecka to będzie bolało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 12:45

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamki czuje juz ktoras z was ruchy ?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Mamki czuje juz ktoras z was ruchy ?:)


    Ja czuję od tygodnia ;) delikatne ale są

  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki puszek, właśnie zamierzam zamówić przez internet :) a powiedz bo też bierzesz prenatal duo, te kapsułki z DHA bierzesz jedną raz dziennie czy 2 razy dziennie? Mi lekarka powiedziała ze raz wystarczy, a na opakowaniu żeby 2 razy...

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka, ja też biorę prenatal duo, zawsze rano w trakcie śniadania, 2 kapsułki DHA i 1 różową. W sumie zapytam swojej ginekolog w czwartek, ale jedna kapusłka ma 0,3g, a bodajże dzienne zapotrzebowanie u kobiet ciężarnych jest 0,6g DHA.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapotrzebowanie na suplementacje w ciąży przy diecie ubogiej w ryby to 400-600mg a jedna kapsułka prenatal ma 600mg. Wg mnie nie powinni pisać w ulotce ze dwa razy dziennie brać bo to w sumie jest aż 1200mg . Chyba że jest kiepska przyswajalnosc

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka 2dha, bo daje to nam 600mg omega, czyli zalecana dawka, ja dużo ryb jem, ale i tak pełną dawkę suplementuje:)
    Jedna ma 300

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 13:00

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk jesteś pewna ze jedna kapsułka ma 300mg?

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka91 wrote:
    Iwwk jesteś pewna ze jedna kapsułka ma 300mg?
    Na pewno, aż sprawdziłam :)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest na opakowaniu napisane "DHA 0,3/06g" jeszcze wrzucam link do strony, gdzie jest rozpiska tabelaryczna https://www.doz.pl/apteka/p121240-Prenatal_Duo_600_DHA_tabletki_30_szt.__kapsulki_60_szt.

    Też właśnie szłam do swojego opakowania się upewnić :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 13:05

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 410 411 412 413 414 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ