X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Gin kazał jeść wątrobke? O.o wątróbka ma bardzo dużo Wit a i nie jest zalecana w ciąży, bo nadmiar szkodzi dziecku.
    PS ja nie chcę się wymadrzac czy cos, ale wolę zweryfikować pewne info


    Nie w dużych ilościach raz na jakiś czas ;-) . Nie lubię wątróbki za bardzo dwa razy w życiu jadłam jak chodziłam do szkoły i raz tata w domu zrobił . Przeważnie jadłam dużo kaszanki już mi nawet się przejadła dzień w dzień kaszanka :-P .

    Agata :) Ponoć jak na słodkie to na chłopaka :-P , a kwaśne to na dziewczynkę ja mam synka i córeczki i przy synku miałam apetyt bardziej na takie syte jedzenie , przy córeczkach to bym normalnie wszystko co słodkie jadła :-P , a teraz nie ciągnie mnie , ani na słodkie ani na kwaśne bardziej na takie syte jedzenie i jem dużo pasztetu muszę mieć w domu pasztet i ogórki nie takie kiszone czy korniszone normalne ogórki .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari - bardzo ładne - podoba mi sie :)
    Tak - co do wątróbki to prawda - ja też unikałam pomimo anemii...
    co do jedzenia w ciąży a płeć - u mnie pudło :) z uroda tez pudło ;)
    Agata ja zawiesiłam dg i jestem na zwolnieniu/ z etatu. A co to za branża ?

    Samari lubi tę wiadomość

  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    branża ślubna :)
    ja jestem na preferencyjnym, l4 mi nic nie da :/ bo dostaje się grosze, a zarabiać muszę, planuję do lutego/marca pracować :)
    poza tym mam klientów w tzw. - w toku, których nie mogę zostawić na lodzie :(

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wątróbki w ogóle nie lubię bleee ja się biorę za.smazenie naleśników nie chce mi się nic ambitniejszego dziś robić ;)

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi smakami to różnie bywa tak samo z tym jak się wygląda. W pierwszej ciąży miałam super cerę włosy no wygladalam kwitnaco wszyscy mówili chłopak na bank - mam córkę. Teraz cera sucha co chwilę coś wyskoczy szału nie ma - niby dziewczynki odbierają urodę mamie dlatego się kiepsko wygląda a okazuje się że prawdopodobnie będę mieć syna.
    A jeśli chodzi o jedzenie w ciąży z corka jadłam namiętnie cytryne i kiwi a teraz do póki mogłam to wcinalam słodycze. Jeszcze niby ludzie gadają że jak brzuch wysoko albo nisko to też albo na chłopaka albo na dziewczynkę

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam w te zabobony nie wierzę 3 ciąża i dowód na to że nie ma to związku z niczym w sumie ;) myślę że smaki to raczej organizm wysyła sygnały czego potrzebuje aniżeli ma to związek z płcią

    Szczesliwa ledwo zywa, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet żadnych smaków nie mam, jeść mi się nie chce. Jem, bo wiadomo trzeba, ale jakoś specjalnie głodu nie odczuwam, albo potrzeby jedzenia. Żadnych mdłości już nie mam. Któraś też tak ma?

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My teraz możemy poznać płeć bardzo szybko, kiedyś kobiety czekały te 9 miesięcy żeby się dowiedzieć co tam siedzi w brzuszku więc wymyślały te różne przesądy :)
    Moja mama mi opowiadała jak po pierwszym porodzie patrzyła czy dzidziuś ma rączki i nóżki i czy wygląda zdrowo, a teraz takie cuda, że z badania krwi już na początku ciąży można poznać płeć :)
    Ciekawe jakie nowe badania będą za 30 i więcej lat, co w trakcie ciąży będą mogły sprawdzić nasze córki i wnuczki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 13:14

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Gin kazał jeść wątrobke? O.o wątróbka ma bardzo dużo Wit a i nie jest zalecana w ciąży, bo nadmiar szkodzi dziecku.
    PS ja nie chcę się wymadrzac czy cos, ale wolę zweryfikować pewne info

    No właśnie mi gin zabrania jeść wątróbki i tak się zastanawiałam dlaczego, bo bardzo lubię, no ale nie jem jak nie wolno.

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma co w paranoje popadać, wątróbka zjedzona raz na 2 tygodnie czy raz w miesiącu nie spowoduje nadmiaru witaminy A hehe, a głównie chyba o to jest problem czemu nie jeść

    gann3e3k0unlohxb.png

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane wrote:
    Chyba nie ma co w paranoje popadać, wątróbka zjedzona raz na 2 tygodnie czy raz w miesiącu nie spowoduje nadmiaru witaminy A hehe, a głównie chyba o to jest problem czemu nie jeść
    To Twoja decyzja co jesz, ja tylko informuję. Po za Wit a w wątrobie jest dużo toksyn, bo to taki filtr od organizmu. Wartości Wit a dla watrobki drobiowej i ile dziennego zapotrzebowania dziennego dostarcza 100g
    Witamina A 11077 IU 222%

    Wiesz niektórzy mówią, że lekarz nie kazał im rzucać palenia w ciąży, bo niby zdrowiej popalac niż się stresować...

    Oleander, MaMaMi83, iwwk, Ciasteczko777, 4me lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didi123 wrote:
    No właśnie mi gin zabrania jeść wątróbki i tak się zastanawiałam dlaczego, bo bardzo lubię, no ale nie jem jak nie wolno.

    Ja też nie jem i tak przeważnie jadłam kaszankę i barszcz czerwony , nawet sok z buraków piłam wątróbki nie jadłam wcale , pewnie bardziej proszki pomogły niż to jedzenie .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam w temacie jedzenia w ciąży zdanie mam takie że co potencjalnie jest zagrożeniem dla dziecka w życiu plodowym i jest to poparte sensowną wiedzą to tego nie jem. 9 miesięcy to wbrew pozorom jest krótko i można zadbac w tym czasie o zdrowie swoje i dziecka. Ale oczywiście każdy robi jak uważa przecież ja się nie będę martwić potem że czyjemus dziecku coś jest bo opierał się na starodawnej wiedzy prawda ?:)

  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat nie jem wątróbki bo na jelita połowy rzeczy jeść nie mogę ale nie sadzę po prostu że jedzone raz na jakiś czas zaszkodza :) idąc ta drogą myślowa to ani pasztetow jeść nie można, ani ryb bo rtęci dużo mają ani owoców morza bo zanieczyszczenia z wody hehe

    aktyde85 lubi tę wiadomość

    gann3e3k0unlohxb.png

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek szanuję Twoją wiedzę i doświadczenie :)

    Właściwie nie trafiłam na lekarza pediatrę, który zalecałby wybudzanie z pierwszym dzieckiem. Co więcej - w UK nawet jak córka była na 2 centylu healthvisitors i lekarze, którzy kontrolowali prxyrosty wagi nie sugerowali wybudzania ani dokarmiania mm.
    Dzięki temu córka nigdy nie budziła się w nocy na jedzenie.

    Raz wybudziliśmy, nakarmiliśmy i pół nocy męczyła się z bólem brzuszka. Nigdy więcej.

    Oczywiscie odwodniona nie była nigdy, brak zaoadniętego ciemiączka i zero żółtaczki :) wypróżnianię super regularne

    Jeśli drugie nie będzie miało pptrzrby jesć w nocy, to na siłę budzić nie zamierzam.

    Przykład syna mojej kuzynki - je dużo, często i w nocy, waży 9kg a ma 7mcy, przrz to ma problemy ruchowe, tylko leży i nie umie się rolować, a o próbach pełzania jeszcze nie ma mowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 14:03

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane jeśli chodzi o pasztety sklepowe to to jest tak naprawdę syf, to samo wszelkiego rodzaju konserwy, są to podroby, czyli mielenie wszelkiego rodzaju resztek. Nie mam nic przeciwko pasztetom, każdy je co chce jeść, ale warto zwrócić uwagę z jakiego źródła są tego typu rzeczy. A co do rtęci w rybach, to nie tylko rtęć, nie jest tajemnicą, że ryby pomimo tego, że zawierają zdrowe tłuszcze zawierają również dużo toksyn. Dlatego przy jedzeniu ryb ważne jest sprawdzenie pochodzenia. Niestety w dzisiejszym świecie ciężko o taki czyste, zdrowe jedzenie więc po prostu najlepiej z umiarem. Co do wątróbki zgadzam się z Puszkiem w 100%. Według starych zaleceń lekarzy alkohol też był dozwolony w ciąży. Po to są najnowsze badania, aby minimalizować albo zlikwidować ryzyko powikłań u płodu. Badania trwają nadal i trwać będą i nie wiadomo czy to co teraz uważamy za słuszne za 10 lat nie zostanie obalone :) Niemniej jednak szkodliwy wpływ witaminy A i jej pochodnych jest udowodniony naukowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 14:18

    puszek369, Paula_071 lubią tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera

    Jeśli mieszkasz w Anglii to myślę że nie ma co porównywać bo tam jest zupełnie inna opieka medyczna i podejście do wszystkiego. Kuzynka urodziła tam 2 dzieci 10 lat mieszka to coś nie co mi opowiadała to w szoku byłam.

  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do USG to czytałam ze dziecko odbiera dźwięki i jest to porównywalne do huku przejezdzajacego pociągu i dziecko może się bać.
    A wątróbka to chodzi nie tyle o Wit A co o toksyny bo wątroba jest takim filtrem organizmu z toksyn.
    Dziewczyny czy zauwazylyscie u siebie żeby zluszczal się wam naskórek na sutkach, takie czasem kuleczki wychodzą z nich

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    Puszek szanuję Twoją wiedzę i doświadczenie :)

    Właściwie nie trafiłam na lekarza pediatrę, który zalecałby wybudzanie z pierwszym dzieckiem. Co więcej - w UK nawet jak córka była na 2 centylu healthvisitors i lekarze, którzy kontrolowali prxyrosty wagi nie sugerowali wybudzania ani dokarmiania mm.
    Dzięki temu córka nigdy nie budziła się w nocy na jedzenie.

    Raz wybudziliśmy, nakarmiliśmy i pół nocy męczyła się z bólem brzuszka. Nigdy więcej.

    Oczywiscie odwodniona nie była nigdy, brak zaoadniętego ciemiączka i zero żółtaczki :) wypróżnianię super regularne

    Jeśli drugie nie będzie miało pptrzrby jesć w nocy, to na siłę budzić nie zamierzam.

    Przykład syna mojej kuzynki - je dużo, często i w nocy, waży 9kg a ma 7mcy, przrz to ma problemy ruchowe, tylko leży i nie umie się rolować, a o próbach pełzania jeszcze nie ma mowy

    mja corka na pol roku miala 10 kg ;)

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka, tak mi się złuszcza od czasu do czasu, teraz akurat mam ładną skórę na sutkach, taką "świeżą" i nawilżoną.

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 405 406 407 408 409 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ