X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie ma ustalonych tematów ale jak już zaczyna byc powielany setny raz ten sam.temat i zaczyna się udowadnianiu kto mądrzejszy to znaczyna być chore i męczące. A jak tak tutaj będzie to nikt tu nie będzie zaglądać taka jest prawda

  • KasiuniaH Przyjaciółka
    Postów: 63 96

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi wczoraj smaka zrobilyscie że mam dzisiaj na obiad fasolke po bretonsku :)

    iwwk, PatkaPP lubią tę wiadomość

    km5sj48adanxrso3.png

    f2w39n73gdywzzbm.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz prywatny też może wypisać receptę na zniżkę, jeżeli są wskazania zarejestrowane do refundacji.
    W przypadku luteiny każde zagrożenie poronieniem jest wskazaniem, czyli właściwie sytuacja kiedy jest przepisany, ale to tam dużo nie ma różnicy.
    Do clexane jest tak :
    Refundacja: We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

    Wskazania off-label objęte refundacją: zespół antyfosfolipidowy lub jego powikłania - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; zespół antyfosfolipidowy - diagnostyka; niedobór białka C lub niedobór białka S - diagnostyka; zmiany zakrzepowo-zatorowe inne niż określone w ChPL u dzieci do 18 roku życia - profilaktyka i leczenie; choroby nowotworowe w przypadkach innych niż określone w ChPL - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; terapia pomostowa zamiast antagonisty witaminy K (VKA) lub innych leków przeciwkrzepliwych u kobiet ciężarnych po wszczepieniu zastawki i z wadą zastawkową; ostre zespoły wieńcowe w przypadkach innych niż wymienione w ChPL; schorzenia wymagające przewlekłego stosowania antagonistów witaminy K (VKA) (z okresową oceną możliwości powrotu do stosowania VKA) u osób, u których leczenie VKA nie jest zadowalające z uwagi na: a) powikłania (lub przewidywane wysokie ryzyko powikłań, w tym krwotocznych) podczas stosowania VKA, b) częste nieterapeutyczne lub nadmiernie podwyższone wartości INR, c) obiektywne trudności z odpowiednio częstą kontrolą INR, d) nawroty żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej podczas stosowania VKA; terapia pomostowa u pacjentów wymagających czasowego zaprzestania przewlekłego leczenia doustnymi antykoagulantami ze względu na planowane procedury terapeutyczne i diagnostyczne - w przypadkach innych niż określone w ChPL; unieruchomienie kończyny dolnej w opatrunku gipsowym lub ortezie z powodu izolowanych obrażeń kończyny dolnej (przez cały okres unieruchomienia, o ile związane jest to ze wzrostem ryzyka wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowej) - w przypadkach innych niż określone w ChPL; profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży - w przypadkach innych niż określone w ChPL; krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych - w okresie poprzedzającym hospitalizację, nie dłużej niż 14 dni (dawki lecznicze) - w przypadkach innych niż określone w ChPL

    KarmeLoVe, maderdin, Paula_071 lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Nie nie ma ustalonych tematów ale jak już zaczyna byc powielany setny raz ten sam.temat i zaczyna się udowadnianiu kto mądrzejszy to znaczyna być chore i męczące. A jak tak tutaj będzie to nikt tu nie będzie zaglądać taka jest prawda

    Uwierz, ze bardziej męczące staje się czytanie Twoich komentarzy.

    KarmeLoVe, Cherry87, maderdin lubią tę wiadomość

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari, wprowadzasz bardzo niemiła atmosferę, co chwile któryś temat Ci nie pasuje i męczy Cie ze jest powielany. Nie interesuje mnie dany wątek to się nie wypowiadam i jadę dalej, bo dziennie coś nowego, ciekawego u dziewczyn, Tylko Tobie to tak przeszkadza, każdy ma swoje potrzeby o których chce porozmawiać

    MaMaMi83, KarmeLoVe, Cherry87, PatkaPP, Ananana, maderdin, Pani Moł lubią tę wiadomość

    gann3e3k0unlohxb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja

    To nie czytaj nikt ci nie każe.

    Maryjane

    No bo po co powielać temat który był sto razy walkowany ? Wystarczy kilka stron cofnąć i jest wszystko napisane. A jak pojawia się ten sam temat to każdy udowadnia swoje racje i jest mądrzejszy A komu się chce po raz setny czytać o bzdurbym detektorze który nie jest zalecany albo o tym że normy w laboratorium są inne. Co ma być to będzie i niczyje gadanie tego nie zmieni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:33

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Alicja

    To nie czytaj nikt ci nie każe.

    Tobie też nie każe nikt czytać komentarzy o detektorach etc. Tym bardziej wypowiadać się że jest to dla Ciebie męczące. Ja to odbieram tak, że mnie tym komentarzem obraziłaś.
    My tu sobie pomagamy w każdym zakresie i każdy ma prawo zapytać o co chce, kiedy chce i ile razy chce.

    KarmeLoVe, Cherry87, Paula_071, Goldfinch26 lubią tę wiadomość

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie juz spokój.

    Mamy napisanych juz prawie 270 stron ciezko czasem odnalezc temat ktory by nas w danym momencie interesuje wiec wygodniej jest zapytac o cos jewscze raz.

    Jest wiele tematów na ktore sie nie wypowiadam typu ubranka/wozki/detektory/ co nie znaczy ze przeszkadza mi ze o tym rozmawiacie.
    Jak jest temat w ktorym mam cos do powiedzenia to pisze i tyle. Jesli temat mnie nie interesuje rzucam okiem i lece dalej.

    Szkoda zycia na sprzeczki zelaszcza teraz kiedy burza hormonow robi swoje.

    Oleander, PatkaPP, Pani Moł, Ciasteczko777, Paula_071 lubią tę wiadomość

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słowo pisane ma się nijak do emocji czy sposobu jego wypowiadania np. Inaczej by się odebrało to an żywo. A jak kogoś obrażają takie rzeczy to faktycznie wolę się nie wypowiadać na ten temat bo szkoda nerwów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:46

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek

    Zadne z wymienionych wskazań nie dotyczy tego z jakie wzgledu mam clexane wiec mnie refundacja nie obejmuje.
    Moglabym kupowac tanszy o 30zl neoparin ale jak juz kiedys pisalam robią sie mi po nim siniaki bo igly są bardziej tępe.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie lejdis, mamy jeszcze dlugie miesiace przed soba, prosze sie nie pozabijac :D

    Tez mnie nuzy czytanie o detektorach - bo nie mam - albo o normach takich czy takich - bo sie na tym nie znam, ale tak jak ktos powiedzial przewijam i jade dalej :P
    Nie chce zeby ktos sie czul wykluczony u nas na watku, z reszta wolnosc slowa panuje : ) Piszta co chceta.

    Swoja droga szkoda ze nie mozna zrobic "podwatkow" do tematu, bo porzadek by byl i daloby sie potrzebne info znalezc. A nieraz mi juz umknely fajne tematy bo duzo nas jest i klepiemy te posty jak najete :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:52

    KarmeLoVe, Szczesliwa ledwo zywa, Pani Moł lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Puszek

    Zadne z wymienionych wskazań nie dotyczy tego z jakie wzgledu mam clexane wiec mnie refundacja nie obejmuje.
    Moglabym kupowac tanszy o 30zl neoparin ale jak juz kiedys pisalam robią sie mi po nim siniaki bo igly są bardziej tępe.
    No właśnie tak mi się wydawało, że dlatego nie dostałaś refundacji, wkleiłan info z myślą, że może komuś się przyda, wiadomo grosz do grosza i chciałam podkreślić, że lekarz pryw też może refundację dać :)

    KarmeLoVe, MaMaMi83 lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mają rację, Samari przesadzasz. Nie da się cofnąć i szukać czegoś na ślepo. Nie było mnie tylko wczoraj, a doszło 5 nowych stron. Chcę sobie coś znaleźć i co mam wracać do setnej i szukać?
    Jesteśmy tu jak znajome, koleżanki na plotkach, mamy ochotę zapytać, pytamy. Nie odpowiada Ci, przewijaj.

    Co do detektorow, no nie jest wskazane do 20tc bo co? A no bo nie każda znajdzie i będzie stres, to o to chodzi, a nie na przykład , bo zaraz dziecko nagrzejecie, serio, słyszałam takie bzdury.
    Mój mały jest po prawej obecnie. Pod blizna od wyrostka, tak najłatwiej wytłumaczyć, ale czasami też się przekręci i serduszko jest już po lewej.
    Zobaczcie na fb, wstawialam dźwięk i nasza forumowa położna też potwierdziła, że słychać serduszko, nie przepływy :) jak znajdziecie przepływy, to jesteście bardzo blisko od serca i gdzieś tam trzeba szukać. Serce słychać jak serce, dosłownie puka.

    Ja znalazłam w 10tc, ale też już miałam to zostawić, bo zaczynałam się denerwować, mój ze spokojem znalazł. Powodzenia. PS jak znajdziesz raz, potem mniej więcej wiesz gdzie szukać i jest łatwiej :)

    maderdin lubi tę wiadomość

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    Spokojnie lejdis, mamy jeszcze dlugie miesiace przed soba, prosze sie nie pozabijac :D

    Tez mnie nuzy czytanie o detektorach - bo nie mam - albo o normach takich czy takich - bo sie na tym nie znam, ale tak jak ktos powiedzial przewijam i jade dalej :P
    Nie chce zeby ktos sie czul wykluczony u nas na watku, z reszta wolnosc slowa panuje : ) Piszta co chceta.

    Swoja droga szkoda ze nie mozna zrobic "podwatkow" do tematu, bo porzadek by byl i daloby sie potrzebne info znalezc. A nieraz mi juz umknely fajne tematy bo duzo nas jest i klepiemy te posty jak najete :D
    Takie podwatki zrobiłam na Facebooku, wiem, że Ty nie wpadniesz tam, mówiłaś :) ale tam jest łatwiej wszystko znaleźć, bo właśnie to mnie tu denerwuje, że wszystko jest ciągiem, a jak było coś ciekawego to zaraz umyka :)

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To smieszne w sumie, ludzie kupuja detektor zeby slyszec tetno zanim poczuja ruchy dziecka. Po co detektor po 20 tyg, jak sie maluch kreci i widac wyraznie ze wszystko jest ok?

    Ale slyszalam wlasnie mnostwo historii, ze mamy zaplakane przyjezdzaja na ER bo nie slysza tetna przez detektor, a dziec sie poprostu tylkiem odwrocil albo przesunal i nie mozna bylo znalezc.
    Moim zdaniem jesli sie bawic detektorem to tylko z dystansem i zdrowym rozsadkiem, a przypuszczam ze czasem moze niezle nastraszyc. Miedzy innymi dlatego sobie odpuscilam.

    Ktos ma jakies nowe wizyty ustalone, cos dopisac na pierwsza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:05

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo że podwatki wprowadziły by większy porządek ale na tej stronie chyba nie ma takich opcji A na fejsie aktualnie niewiele się dzieje każdy chyba woli tutaj pisać.

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma opcji wlasnie, trzeba by bylo otwierac nowy watek na forum glownym a to juz sie w ogole mija z celem. No trudno.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    To smieszne w sumie, ludzie kupuja detektor zeby slyszec tetno zanim poczuja ruchy dziecka. Po co detektor po 20 tyg, jak sie maluch kreci i widac wyraznie ze wszystko jest ok?

    Ale slyszalam wlasnie mnostwo historii, ze mamy zaplakane przyjezdzaja na ER bo nie slysza tetna przez detektor, a dziec sie poprostu tylkiem odwrocil albo przesunal i nie mozna bylo znalezc.
    Moim zdaniem jesli sie bawic detektorem to tylko z dystansem i zdrowym rozsadkiem, a przypuszczam ze czasem moze niezle nastraszyc. Miedzy innymi dlatego sobie odpuscilam.

    Ktos ma jakies nowe wizyty ustalone, cos dopisac na pierwsza?
    Tak jest Chusy, ja jak nie znajdę to idę dalej do swoich zajęć i sprawdzam sobie później jak mam ochotę. Ale nie sieje paniki, mały pływa tam od lewej do prawej i na boki, czasami nawet ułożysz źle względem brzucha ten detektor, pod nieodpowiednim kątem i już nie usłyszysz.

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się interesowałam detektorem, ale uznałam, że oszalałabym chyba, gdybym nie mogła znaleźć tętna, do tego pewnie kilka razy dziennie chciałabym słuchać :D

    Chusy u mnie 12.11 prenatalne, możesz dopisać :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    To smieszne w sumie, ludzie kupuja detektor zeby slyszec tetno zanim poczuja ruchy dziecka. Po co detektor po 20 tyg, jak sie maluch kreci i widac wyraznie ze wszystko jest ok?

    Ale slyszalam wlasnie mnostwo historii, ze mamy zaplakane przyjezdzaja na ER bo nie slysza tetna przez detektor, a dziec sie poprostu tylkiem odwrocil albo przesunal i nie mozna bylo znalezc.
    Moim zdaniem jesli sie bawic detektorem to tylko z dystansem i zdrowym rozsadkiem, a przypuszczam ze czasem moze niezle nastraszyc. Miedzy innymi dlatego sobie odpuscilam.

    Ktos ma jakies nowe wizyty ustalone, cos dopisac na pierwsza?

    Nie kumam...przecież nie jesteśmy jeszcze w 20 tygodniu i nie czujemy ruchów.
    Mnie ten detektor bardzo uspokaja, raz na jakiś czas sobie sprawdzam i ok. Tydzien temu byłam u ginekologa i złapałam się na tym, ze pierwszy raz czekając na wizytę nie myślę o tym, że z moim dzieckiem jest coś nie tak, jestem spokojna...aż się popłakałam po drodze a u lekarza mogłam poruszyć inne ważne tematy o których wcześniej zapominałam z nerwów. Wiec pytanie bo lepsze jest akturat patrząc indywidualnie, stres w oczekiwaniu przez 3 tygodnie na wizytę z myślą, ze z dzieckiem jest coś nie tak, czy jednak mniej tego stresu przez ten detektor.

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
‹‹ 267 268 269 270 271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ