X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Off top

    Dziewczyny jakie macie ulubione sklepy z dekoracjami artykułami do domu ? Bo ja to zawzze chora jestem jak widzę home&you ❤
    A w sklepach już wszędzie pojawiają się święta

    I czy ktoś już na tym etapie widzial stacjonarne przyprawę do piernika ?

  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaczęłam omijać szerokim łukiem Home&you bo mam uraz jak ostatnio zbilam tam torebką filiżankę za 30zł :D wiecie jakie tam sa wąskie przejścia trudno czegoś nie zbić :P

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię pepco, ładne i tanie rzeczy, ale wiadomo z jakością roznie ;)

    Pani Moł lubi tę wiadomość

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari- zara Home :)

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry87 wrote:
    Iwwk jak tam wizyta?

    Cherry, odesłał mnie, bo maluch za mały i za wcześnie przyszłam, tak jak myślałam, ale przynajmniej dowiedziałam się, że póki co nic niepokojącego nie widział i jest ok więc na chwilę się uspokoiłam :) 12.11 mam prenatalne i wtedy już będę wszystko wiedzieć :)

    Cherry87, Magdaa88 lubią tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananana wrote:
    Dziewczyny a czy do diabetologia potrzebne jest skierowanie? Myślicie ze wystawi mi je lekarz rodzinny? Bo do gin chodzę prywatnie. I czy dla kobiet w ciąży sa szybsze terminy?
    Ja potrzebowałam skierowania od rodzinnego (na NFZ) terminy szybko Ok 7-10 dni zależy ...wiadomo... ale jednak poszłam prv..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka1991 wrote:
    Samari- zara Home :)


    No tylko właśnie zara Home jest mało gdzie albo tylko w wielkich miastach :(

    Milka1991 lubi tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari ja też home&you, no kocham patrzeć na te wszystkie rzeczy, czasami coś kupuję jak się uda wyhaczyć fajną cenę :) jeszcze Homle bardzo lubię :) Pepco też spoko, przystępne ceny, choć jakościowo niekiedy to szału nie ma, ale i tak mam kilka rzeczy stamtąd i sobie chwalę :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ja potrzebowałam skierowania od rodzinnego (na NFZ) terminy szybko Ok 7-10 dni zależy ...wiadomo... ale jednak poszłam prv..
    A.dlaczego poszlas prywatnie? Czesto masz wizyty? Mozesz zdradzić ile płacisz? Ja za bardzo nie lubie lekarzy na NFZ, przynajmniej na dobrego gin nigdy nie trafiłam, temu chodzę prywatnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 08:47

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zara Home mają fajne zapachy ogółem bo mam.w domu w czarnym dużym flakonie z tymi patyczkami zapachowymi i dzieciaki mają podkładki i kubeczki zwierzątka też właśnie stamtąd :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk

    U mnie niestety jest Home i staram się do galerii nie jeździć żeby nie kusić portfela bo tam zawsze coś jest co mi akurat się przyda haha :D

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kredka90 wrote:
    Dziewczyny posiadajace detektor tętna, w którym tygodniu i w jakim miejscu udało Wam się znaleźć malucha?

    Jaką częstotliwość ma detektor? 3 mhz ?
    Nie jest łatwo znaleźć tętno, za pierwszym razem jak znalazłam , już miałam sie poddać, ale na sam koniec coś szybko zapukało :) dziecko na tym etapie jest mniej więcej w linii majtek i tylko w tej okolicy szukaj (nie na wysokości pępka ;). Mój mały jest bardziej po lewej stronie w stosunku do pępka, jedna z dziewczyn pisała, ze jej maluch jest po prawej. I teraz ważne, ja tylko mogę znaleźć tętno jak lekko przechylam się w prawo, jak leżę prosto to nie znajdę. Daj znać jak znajdziesz. Ja jestem teraz w 14 tygodniu i wczoraj szukałam strasznie długo, nie jest to łatwe zadanie. Powodzenia !!

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananana do diabetologa bez problemu skierowanie wypisze ci rodzinny. Czas oczekiwania w ciazy nax 14 dni. Jeśli bede musiala chodzic chyba pojde na nfz bo prywaynie chodze do gin (160zl wizyta + ok 380zl clexane bo place 100% wizyty co 3 tyg wiec czasem wypadnie 2 w miesiacu) i endokrynolog (110zl +leki a teraz chodze nawet co 2-3 tygodnie) wiex jakby mi jeszcze doszedl diabetolog to ok 1000zl zostawialabym miesiecznie na leki i lekarzy. Masakra

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama mi

    Ginekolog wypisuje ci clexane na 100 procent ? Ja mimo że chodzę prywatnie do ginekologa to jak brałam luteine w poprzedniej ciąży to zawsze wypisywal mi na refundację . Dziwne ci powiem

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry87 wrote:
    Paula - co labo to normy też mogą być inne niestety. Ja sprawdzałam np. awidność cmv i moje labo podaje np przy wysokiej normę >0,250 gdzie na innych forach dziewczyny podawały u nich wysoką awidność przy >0,8.

    Nie moga byc inne normy. Ustalaja je Towarzystwa Ginekologiczne, Kardiologiczne etc. a nie indywidualnie labolatoria. Trzeba patrzec na jednostki, w ktorych sa podawane normy. 90% mojej rodziny to lekarze, wiem co mowie.

    maderdin lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Mama mi

    Ginekolog wypisuje ci clexane na 100 procent ? Ja mimo że chodzę prywatnie do ginekologa to jak brałam luteine w poprzedniej ciąży to zawsze wypisywal mi na refundację . Dziwne ci powiem

    Clexane jest refundowana dla kobiet w ciazy, ktore maja np. trombofilie. Tym, ktore przeszly np. jedno poronienie lekarze zapisuja czasami profilaktycznie, ale wtedy nie ma refundacji.

    maderdin lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko przestańcie się już wygadywać o te normy którą mądrzejsza i którą ma rację. Każdy niech sobie patrzy na swoje i olac ten temat tak samo jak tych detektorów bo to mi męczące zaczyna byc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:01

    ago91 lubi tę wiadomość

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Mama mi

    Ginekolog wypisuje ci clexane na 100 procent ? Ja mimo że chodzę prywatnie do ginekologa to jak brałam luteine w poprzedniej ciąży to zawsze wypisywal mi na refundację . Dziwne ci powiem

    Tak. Przeciez chodze prywatnie to leki mam na 100% . Mam zaświadczenie od immunologa ze musze brac clexane u ktorego bylam tez prywatnie. Mam dawke profilaktyczą ze wzgledu na mutacje pai 1 nie ze wzgledu na trombofilię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:13

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Clexane jest refundowana dla kobiet w ciazy, ktore maja np. trombofilie. Tym, ktore przeszly np. jedno poronienie lekarze zapisuja czasami profilaktycznie, ale wtedy nie ma refundacji.

    Masz racje. U mnie jako tako wskazan do clexane ze wzgledu na trombofilię nie ma. Mam mutacje genetyczna PaI 1 i w wyniku histopatologicznym po łyżeczkowaniu wyszly mi mikrozakrzepy dlatego immunolog i ginekolog uznali za stosowne wlaczyc leki przeciwzakrzepowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:13

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam że ten wątek ma jakieś z góry ustalone tematy na które można a na które nie można się wypowiadać... Dziwna atmosfera się zaczyna robić, niestety. Mnie jak temat nie pasuje to go nie ciągnę i nie czytam, przewijam dalej.

    MaMaMi83, Alicja-33, KarmeLoVe, iwwk, Szczesliwa ledwo zywa, Oleander, maderdin, Pani Moł, Paula_071 lubią tę wiadomość

    c55fxzkrvmf1b5up.png
‹‹ 266 267 268 269 270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ