Promocja!

Wykup abonament z dostępem Premium do Twojego Kalendarza Ciąży od teraz do końca miesiąca, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Majóweczki 2019
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Ananana
Przyjaciółka
41

Wysłany: 3 listopada, 17:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pozostało nie schizowac i czekać na lekarza. A jutro u teściowej blok czekoladowy ehhhh

Ananana
f2w343r80bhcqysk.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 3 listopada, 18:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ananas
.
No pozostaje ci obejść się smakiem do czasu wizyty :(

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Szczesliwa ledwo zywa
Ekspertka
51

Wysłany: 3 listopada, 19:30
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja dzis zjadlam tyle mandarynek ze moj język to jeden wielki piekacy bąbel i musze go wystawiac zeby chlodzic:D

Oleander lubi tę wiadomość

Pakita

Paula_071
Autorytet
6429

Wysłany: 3 listopada, 20:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, nie moze byc tak, ze kazde labolatorium ma inne normy. Normy sa jedne. Roznic sie moga jednostka, ktora mozna bez problemu przeliczyc na inna.

uwo9vfxm5dtz4l2m.png
82do2n0af6hous1z.png
26.12.2017 - Aniołek
niedobór białka S | MTHFR_677C-T Układ heterozygotyczny

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 3 listopada, 21:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paula

To tak samo jak w jednym.labo krzywą zrobisz bez skierowania A w drugim nie zrobia. Tak samo z normami mogą odbiegać od siebie ale nie znacząco.

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 3 listopada, 21:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
A swoją drogą narobilam1 się dziś jak.szalona nie wiem co za przypływ mocy dziś miałam albo głupoty ? Zrobiłam bigos wuzetke chłopaki garnek u zupę kalafiorowa A teraz mi kręgosłup daje popalić że ledwo siedzę :O przynajmniej czas szybko zleciał

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Pani Moł
Autorytet
418

Wysłany: 3 listopada, 22:55
Cytuj | (2) | Zgłoś
Norma w ciąży glukozy na czczo jest do 92 - poza ciążą do 99. Mi przy glukozie 95 już gin kazał robic test obciążenia glukozą.

A z palca sprawdzają najpierw (i powinni to robić) żeby sprawdzić, czy można bezpiecznie przeprowadzić test, bo jeśli glukoza na czczo z palca będzie mocno ponad normę, test jest niewskazany bo obciążenie glukozą 75 g może podnieść niebezpiecznie poziom cukru, czyli kontrolnie z palca biorą żeby wykluczyć hiperglikemię.

U mnie też był dziś bigosik na tapecie (wege), trochę przesadziłam i teraz.mam rewolucję w brzusiu ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 22:56

MaMaMi83, Paula_071 lubią tę wiadomość

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

Cherry87
Ekspertka
90

Wysłany: 4 listopada, 03:00
Cytuj | (1) | Zgłoś
Iwwk jak tam wizyta?

Ja wczoraj pojechałam do gina bo w nocy obudziły mnie skurcze podbrzusza, bardzo bolesne jak przy miesiączce a nospa nic nie dała, do tego ból pleców (lędźwie), noo zmartwiłam się. Ale wszystko ok, wygląda na to że ból był na tle nerwowym i dziś już nie boli nic a nic. Doktor mówi że może boleć macica bo się powiększa i wszystko tam ciągnie, do tego jestem szczupła w biodrach więc bardziej to odczuwam. Uspokoiłam się :))
Moja dzidzia wygląda na trochę większą niż 10tc,jest kilka dni do przodu. Na usg chyba spała, a jak się rozbudziła to przykładała rączki do twarzy ❤️ no co za cudny widok :)
7.11 idę do swojej gin i wtedy już powinnam znać datę badań prenatalnych. Bo jeśli dzidzi jest starsze to już czas nas goni by te badania wykonać.

ago91 lubi tę wiadomość

c55fxzkrvmf1b5up.png

Cherry87
Ekspertka
90

Wysłany: 4 listopada, 03:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paula - co labo to normy też mogą być inne niestety. Ja sprawdzałam np. awidność cmv i moje labo podaje np przy wysokiej normę >0,250 gdzie na innych forach dziewczyny podawały u nich wysoką awidność przy >0,8.

c55fxzkrvmf1b5up.png

kredka90
Znajoma
10

Wysłany: 4 listopada, 07:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny posiadajace detektor tętna, w którym tygodniu i w jakim miejscu udało Wam się znaleźć malucha?

LNYhp2.png

Cherry87
Ekspertka
90

Wysłany: 4 listopada, 07:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kredka u mnie pod koniec 8 już tygodnia udało się znaleźć ale bardzo nisko, kilka cm poniżej linii włosów.

c55fxzkrvmf1b5up.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 4 listopada, 07:50
Cytuj | (1) | Zgłoś
Hej dziewczyny co do detektorów to mamy na grupie położna ba fejsie wrzucila informację wprost z medycznych książek.i nie jest wskazane słuchanie tętna i używanie detektorów przed 20 tc.

Pani Moł lubi tę wiadomość

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 4 listopada, 07:51
Cytuj | (2) | Zgłoś
A my jutro wizytujwmy, stresu i niewielki ale jest snil mi się już ginekolog :D

I.witamy się w kolejnym tygodniu ❤❤❤

Chusy, PatkaPP lubią tę wiadomość

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Cherry87
Ekspertka
90

Wysłany: 4 listopada, 07:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja wczoraj byłam u gina i chwilę słuchaliśmy, mówił że teraz można bezpiecznie słuchać bo to dziecku nie szkodzi. Jak zwykle są 2 prawdy :)

c55fxzkrvmf1b5up.png

Chusy
Autorytet
691

Wysłany: 4 listopada, 07:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
E tam dziewczyny, niedlugo juz bedziemy mogly wyczuc ruchy dziecia, to juz w ogole bedziemy spokojne :P

ckaiflw1hpzlallm.png

3i49io4pbprqrfei.png

Ananana
Przyjaciółka
41

Wysłany: 4 listopada, 08:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny a czy do diabetologia potrzebne jest skierowanie? Myślicie ze wystawi mi je lekarz rodzinny? Bo do gin chodzę prywatnie. I czy dla kobiet w ciąży sa szybsze terminy?

Ananana
f2w343r80bhcqysk.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 4 listopada, 08:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
No tak nie martwcie się w czuciu ruchów też będą rozbieżności ja w 1 ciąży czulam ruchybdopiero po 20 tygodniu w drugiej ciąży już w 17 A teraz się okaże :) wiadomo in więcej ciąż tym wszystko szybciej czuć i widać 1 ciąża zawsze najdłużej się na wszystko czeka :)

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 4 listopada, 08:05
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ananas

Do diabetologia ciężarna jest przyjmowana w przeciągu tygodnia zazwyczaj bo ma się 1 do specjalistów A czy skierowanie jest potrzebne to ja nie wiem

Ananana lubi tę wiadomość

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Chusy
Autorytet
691

Wysłany: 4 listopada, 08:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zleci te pare tygodni ani sie obejrzymy : ) Poza tym licze ze w tej ciazy bede czula wczesniej, bo w pierwszej tez kolo 20 tyg. Jakos szybko mi leci czas w tej ciazy, a chcialabym sobie jeszcze w glowie poukladac jak sie zorganizowac i w ogole przygotowac sie mentalnie na drugie dziecko, bo jakos tak wyszedl pelen spontan a teraz mnie strach oblatuje jak sobie poradze. :P
Szczegolnie jak mala mi daje popalic w nocy jak dzisiaj. Ja susel jestem a tu jeden dziec sie bedzie budzic co pare godzin, druga jak zrobi awanture w srodku nocy to tez bedzie odlot i w ogole mamuska zombie. Ktos jeszcze ma stresa? :D

ckaiflw1hpzlallm.png

3i49io4pbprqrfei.png

Samari
Autorytet
388

Wysłany: 4 listopada, 08:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Chusy

W pełni Cię rozumiem też miałam takie obawy przed drugim dzieckiem na początku teściowa mi pomagała przy starszej córce tylko ja mam 4 lata różnicy między dziećmi. A między młodym A 3 będzie 3 lata różnicy .

Ja to dopiero mam.stresa w domu będzie 3 latek przedszkolak.7 letnia pannica do 1 klasy i mały wrzeszczeć dzidziuś nie wiem jak.to ogarnę jescze nas tym nie myślałam :D

p19u6vgc9kv9mmgl.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)