X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • onomatopeja Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zazdroszczę Wam że możecie pisać i czytać o jedzeniu, ja zawsze te wątki omijam bo mnie mdli od samego czytania :D ile jeszcze? :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onomatopeja

    Minie co to napewno w któryś dzień :) ja np nadal2 jak widzę filet z kurczaka to mi słabo taki wstręt mam w ciąży konkretnie do fileta

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onomatopeja juz niedlugo napewno !:) ja znowu mam tak z dymem z papierosow ze jak widze w filmie jak pala albo przez zamknieta szybke w aucie ze ktos stoi na polu i pali to tak mnie mdli ze musze sie bardzo starać zeby powstrzymac
    Ogolnie zawsze mialam wstręt ale teraz to juz nie wiem jak nazwac

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak, że jak coś jem to jest ok a jak mi się wieczorem przypomni co jadłam w ciągu dnia, to mi się robi nie dobrze i myślę jak ja mogłam to zjeść?? :D albo ostatnio nie kroiłam cebuli a kilka dni mi się wydawało podczas zasypiania że ręce mi śmierdzą cebulą i mnie mdliło z tego. Takie atrakcje :D

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopoki mam cis w buzi jest ok ale jak polykam ostatni kęs to znowu czuje ten paskudny posmak w buzi i jest mi niedobrze. Mycie zębów tez nie pomaga pasta tez jest blee

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale robicie smaki... Fasolka, bigos.. Chyba pokusze się w tym tygodniu..
    Ogólnie macie aktualnie bardziej smaki na słodkie czy słone?
    Bo u mnie stanowczo ogórki kiszone wygrywają..

    Dziewczynom które maja wstręt do jedzenia życzę aby jak najszybciej minęło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 15:54

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Onomatopeja juz niedlugo napewno !:) ja znowu mam tak z dymem z papierosow ze jak widze w filmie jak pala albo przez zamknieta szybke w aucie ze ktos stoi na polu i pali to tak mnie mdli ze musze sie bardzo starać zeby powstrzymac
    Ogolnie zawsze mialam wstręt ale teraz to juz nie wiem jak nazwac

    Też tak mam. Rzuciłam palenie 4 lata temu, bo się bałam, że jak zajdę w ciążę to nie dam rady jeszcze rzucić i będę szkodzić dziecku. A tu taki odrzut na sam widok w TV, a co dopiero jak poczuję na żywo. Bleee...

    Piję dzisiaj pierwszą kawę od 3 miesięcy i średnio wchodzi, ale chciałam się czymś pobudzić, bo nie mogę zasnąć, bo impreza nade mną.

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posmak w buzi mnie wykańcza...
    Mdłości trochę ustopily i zastapil je wlasnie ten posmak....

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smak mam i na słodkie i na słone, paczka cukierków toffie poszła ostatnio, w inny dzien pół słoika kulek śledziowych mmmmm

    PatkaPP lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Posmak w buzi mnie wykańcza...
    Mdłości trochę ustopily i zastapil je wlasnie ten posmak....
    A ja tulę czule wc od rana ... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPP wrote:
    Ale robicie smaki... Fasolka, bigos.. Chyba pokusze się w tym tygodniu..
    Ogólnie macie aktualnie bardziej smaki na słodkie czy słone?
    Bo u mnie stanowczo ogórki kiszone wygrywają..

    Dziewczynom które maja wstręt do jedzenia życzę aby jak najszybciej minęło.


    Ja nie mam smaku ani na kwaśne ani na słone czy słodkie ( choć ostatnio lubię zjeść sobie kamyczki, to orzechy w czekoladzie polane lukrem stąd nazwa kamyczki :-P raczej wolę bardziej takie syte jedzenie pizza , frytki itp itd przy córeczkach to fioła miałam na słodkie i cerę miałam ładną, do kwaśnego nie ciągnęło mnie ani trochę przy synku też na takie syte ;-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:06

  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam smak na wszystko, nie mam mdłości, od niczego mnie nie odrzuca a muszę mega pilnować diety, przykre to
    Średni czas na chorowanie, mam nadzieję że dzidzi nie będzie brakowało składników odżywczych.
    Słodkie zawsze uwielbiałam, i dalej mega lubię ale po tej niedroznosci pozwalam sobie czasem na 2 kostki czekolady czy ciastko, jedyny plus tego taki ze nie będę jak słoń w tej ciąży a skłonność do tycia niestety mam

    gann3e3k0unlohxb.png

  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Czyli normy dla doroslych. Te, ktore podalam sa dla ciezarnych, tak mi napisal ginekolog. Oststnio robilam tez krzywa.
    czyli normy dla ciężarnych sa większe niż te zwykle? Myślałam ze skoro przekroczyłam te zwykle to dla ciężarnych tym bardziej :/ no nic zobaczę co powie na mój gin. S na jedzenie mimo wszystko postaram sie uważać

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananana wrote:
    czyli normy dla ciężarnych sa większe niż te zwykle? Myślałam ze skoro przekroczyłam te zwykle to dla ciężarnych tym bardziej :/ no nic zobaczę co powie na mój gin. S na jedzenie mimo wszystko postaram sie uważać

    wlasnie odwrotnie normy dla ciezarnych sa bardziej restrykcyjne niz te normalne. Poczytaj sobie na mama ginekolog. Ona pisze ze w ciazy norma jest to 92. Ja gdzies jeszcze czytalam ze 90. A u zwyklego czlowieka norma jest to 99.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:30

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No posmak w buzi też mam okropny mycie zębów racja nic nie daje dziś miałam problem zupę kalafiorowa doprawić bo miałam wrażenie że smaku nie mam :O

    Ja ogółem nigdy nie lubiłam słodyczy i nie śledzę od 13 lat ale w ciąży zdecydowanie mam smak na kwasne do surówki tyle octu maleje że tylko ja ja zjem ale mi smakuje tal samo ten bigos czy surówka z kapusty kiszonej mniam

  • Nowa0289 Ekspertka
    Postów: 157 69

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onomatopeja wrote:
    Dziewczyny zazdroszczę Wam że możecie pisać i czytać o jedzeniu, ja zawsze te wątki omijam bo mnie mdli od samego czytania :D ile jeszcze? :D
    Mam tak samo, a we wtorek wkraczam w 15 tydzień... jestem już przemęczona od tego i strasznie dużo śpię. Mam teraz kilka dni wolnego i śpię po 12h w nocy i dwie drzemki w dzień... masakra!

    Także zazdroszczę jak ktoś może jeść, też bym już chciała.

    26.08 - pozytywny test
    27.08 - bhcg 252
    30.08 - bhcg 1053
    31.08 - pęcherzyk 2mm
    14.09 - zarodek 5mm i bijące <3
    5.10 - Maleństwo ma 2,93cm, <3 170/min, jest bardzo aktywne podczas USG, wesoło podskakuje, kiedy się śmieję!
    19.10 USG genetyczne: Maleństwo ma 5cm, <3 170/min, niskie ryzyko wad
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje, że normy dla ciężarnych przy glukozie są bardziej rygorystyczne. Ja co prawda mam problem w drugą stronę, ale pamiętam w poprzedniej ciąży jak miałam glukoze na czczo 64 a norma była od 70 w moim laboratorium to ginekolog mówiła, że dziecko teraz ze mnie czerpie energię i cukier więc powinnam jakąś bułkę grahamke przed spaniem jeszcze wcisnąć. Teraz mi cukier 78 wyszedł i chyba ze względu na bardzo mączną i cukrowa dietę. W poprzedniej ciąży nie jadłam słodyczy i mało mącznych potraw, a teraz codziennie, bo słabne albo mnie mdli i tylko chleb pomaga :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mi sie tak wydawało ze sa bardziej restrykcyjne. Tylko skoro tak to czemu u mnie w laboratorium norma po np 1h dla dorosłych to 160, a wszędzie w internecie podają ze dla ciężarnych 180. Sama nie wiem, zapytam w.laboratoryjum jak bede odbierać wynik, a w czwartek mam gin

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 17:12

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co laboratorium to inne normy ze względu na metodę badania. Nie sugerowałabym się normami z internetu. A najlepiej to po prostu z lekarzem konsultować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 17:17

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak.to jest racja że wszędzie normy są inne najlepiej faktycznie poprosić swojego lekarza. Ja nigdy cukrzycy ciążowej nie miałam i mam nadzieję że w tej mnie ominie bo nie mogła bym mieć ciecia u nas w szpitalu bo ciężarne z cukrzycą odsylaja do dużego miasta do szpitala ;/

‹‹ 264 265 266 267 268 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ