X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te co już robiły MMR - dajcie proszę znać jak dzieciaki zareagowały. Ja mam jakąś wewnętrzną blokadę i jeszcze młodego nie zapisałam :/
    I jeszcze jedno pytanie - są chyba 2 wersje tej szczepionki. Którą robiłyście?

    U nas Max się chyba uwstecznił i wróciło wstawanie na jedną porcję mleka w nocy. Nie zawsze, ale zdarza mu się i to najczęściej ok 3.30 - piękna godzina :/ potem człowiek nie może zasnąć...

    Idzie też kolejny ząbek. Dolna 4. Ale tutaj nie było raczej większych problemów. Przynajmniej nie działo się nic, co ewidentnie można zrzucić na rosnący ząb.

    Jakieś kolejne ciąże na pokładzie? ;)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Te co już robiły MMR - dajcie proszę znać jak dzieciaki zareagowały. Ja mam jakąś wewnętrzną blokadę i jeszcze młodego nie zapisałam :/
    I jeszcze jedno pytanie - są chyba 2 wersje tej szczepionki. Którą robiłyście?

    U nas Max się chyba uwstecznił i wróciło wstawanie na jedną porcję mleka w nocy. Nie zawsze, ale zdarza mu się i to najczęściej ok 3.30 - piękna godzina :/ potem człowiek nie może zasnąć...

    Idzie też kolejny ząbek. Dolna 4. Ale tutaj nie było raczej większych problemów. Przynajmniej nie działo się nic, co ewidentnie można zrzucić na rosnący ząb.

    Jakieś kolejne ciąże na pokładzie? ;)


    Chodzi o tą szczepionkę na ospę , świnkę i różyczkę , jeśli tak to Dominik bardzo łagodnie przeszedł szczepienie nie miał gorączki , bardzo płakał w Październiku będzie miał trzy szczepionki na raz w dwie nogi i w rękę biedactwo moje .
    Nie wiem ja nic nie słyszałam o drugim rodzaju szczepionki na MMR idę według kalendarza na NFZ .

    Dominik to mało w nocy pije , a dużo sika nie wiem czy coś z pęcherzem ma czasami 🤔 raz na jakiś czas zdarza się że całą butlę wypije ale żadko to się zdarza .

    Ja to nie mogę z ząbkowaniem Dominika ostatnio jakoś udało mi się zajrzeć do zębów , a tam kolejne idą na dole on jakieś rekordy bije .


    Też ciekawa jestem no to która przy nadzieji 😉😁.

    U mnie w rodzinie siostra cioteczna jest w drugiej ciąży , termin ma na 6 Grudnia pierwszy poród miała SN/CC , a teraz pewnie wszystko zależy od jej gin prowadzącego .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey! Ja się przyszłam pochwalić, ze mój mały żółwik zrobił dziś swoje pierwsze kroczki. Mama najdumniejsza na świecie <3
    Śpi ładnie całe noce u siebie w łóżeczku, je tez ładnie wszystko, niestety dużo ja karmie widelczykiem, ale sama tez probuje. Prawie tydzień nie je już piersi. Odstawienie przyszło nam bardzo łatwo, ale trzeba było stopniowo. Mam nadzieje, ze wkrótce wpadnę się pochwalić mała fasolka, bo jednak myśle, ze karmienie u mnie miało jakiś wpływ.
    W piątek idziemy się szczepić, już się pogubiłam na co. Przez koronę już dawno nie byłyśmy i już nie ogarniam tego. Mam nadzieje, ze ładnie to zniesie, bo ząbkowanie daje nam w kość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 21:13

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mój mały miał szczepienie w piątek, poza płaczem przy wkłuciu póki co nic się nie dzieje :)

    Zazdroszczę jak czytam jak Wasze dzieci pięknie śpią, u nas ostatnio znowu dramat i pełno pobudek w nocy. Do tego syn się znowu przyzwyczaił do zasypiania przy piersi i to na rękach 🙈

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus, u nas jeszcze niedawno był dramat. Usypianie tylko z piersią w buzi, a potem co się przebudziła, to ryk i znowu trzeba było dziób zatkać cycem. I spała z nami, jak się mocniej obrocilam, to ja budziłam. Pewnego dnia miałam dość spania jak połamana i wsadzilam do lozeczka. Bunt był niemiłosierny. Do teraz często zasypia z płaczem. Jakby nie chciała się kłaść, bo ma jeszcze tyle do zrobienia. Najpierw płacz, bo może ugra jeszcze chwile zabawy, potem się grzecznie kładzie na brzuszek i śpi.
    Wtedy się okazało, ze dziecko może spać cała noc. Na początku się bałam, ze coś jest nie tak. Ale myśle, ze ona moja pierś jak smoczka traktowała i jak się przebudziła, to jak dziecko, któremu dydek wypadł. Trzeba wsadzić, bo inaczej się nie uspokoi. Teraz, jak się w nocy przebudzi, to przeważnie mruczy, jęczy i sama zasypia. Czasem jest gorzej i trzeba utulić, ale ogólnie nie jest zle. Może sprobuj położyć do lozeczka i przeczekać płacz? Nakarm, przytul, pośpiewaj i odłóż. Głaszcz po pleckach i mów spokojnie, kilka wieczorów, dużo konsekwencji i będzie zasypiać bez piersi. A i może tez poprawia Wam się noce?
    Ja wiem, ze jak dziecko płacze, to nie da się słuchać, ale ono zasypiając bez piersi coś traci ważnego dla siebie, jest inaczej niż zna i się na to buntuje. Jak będziesz przy nim i będziesz spokojna, to łatwiej będzie mu się z tym pogodzić.
    Oczywiście zrobisz jak będziesz chciała, ale nam to zmieniło życie. A tak naprawdę były 2 ciężkie wieczory.
    Znowu wypracowanie, chyba nie umiem pisać krótkich wiadomości;D
    Pozdrawiam!

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 8 lipca 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glendolinaa Pisz ile chcesz uwielbiam Cię❤️❤️😘 , czytać i jest co czytać 😁.

    Dominik to ładnie śpi mi w nocy żadko co się budzi tylko z zasypianiem na wieczór są koncerty i ciszę ma , spokój zasłaniam okno nawet taką lampeczkę włączam nic nie pomaga , przytulam go , siedzę z nim bujam / kołyszęgo delikatnie , śpiewam i nie wiem czemu on tak płacze nie mam pomysłu ani sił do niego , jeść , pić nie chce , sucho ma , gorączki nie ma wiem że zabrzmi to drastycznie ale ostatnio nic nie robię i zostawiam go tak aż się wypłacze cały czas jestem za drzwiami i obserwuję sytuację , ja już mam tego dosyć wcześniej nie było problemów a teraz takie cyrki mi odstawia .

    Glendolinaa lubi tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepień to racja są dwa rodzaje szczepionki mmr i priorix i w zasadzie czym będą szczepione zależy od przychodni jaką posiada. U nas też w piątek mmr. Pediatra mówi że jakiekolwiek nopy wystepuja między 5 A 14 dniem dopiero zazwyczaj gorączka i wysypka która musi sama przejść bez żadnych maści. U nas narazie ok ale obserwuje cały czas.
    Dziś zdarzyl się cud Florek spał do 8:45!! Ale to raczej wyjątek bo wczorajszej nocy gdzie spał łącznie 7 godzin tylko . Ja się bije z myślami czy szczepic na ospe, nie idzie do żłobka co prawda ale do przedszkola chce posłać

    Zielona koniczyna, Veri lubią tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 8 lipca 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Co do szczepień to racja są dwa rodzaje szczepionki mmr i priorix i w zasadzie czym będą szczepione zależy od przychodni jaką posiada. U nas też w piątek mmr. Pediatra mówi że jakiekolwiek nopy wystepuja między 5 A 14 dniem dopiero zazwyczaj gorączka i wysypka która musi sama przejść bez żadnych maści. U nas narazie ok ale obserwuje cały czas.
    Dziś zdarzyl się cud Florek spał do 8:45!! Ale to raczej wyjątek bo wczorajszej nocy gdzie spał łącznie 7 godzin tylko . Ja się bije z myślami czy szczepic na ospe, nie idzie do żłobka co prawda ale do przedszkola chce posłać


    Według mnie moja droga warto zaszczepić ja szczepiłam ale to już Twoja decyzja 😉.

    Zazdroszczę ile bym dała aby Dominik chociażdo 8 posłał czy 9 , gdzie tam zawsze wstaje o 5 rano lub 6.30 dziś spał do 7.30 co żadko mu się zdarza ale zaraz wstała Ania , dziewczynki , syn na praktyki śniadanie i co trzeba wstać 🙂.

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 8 lipca 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Pisałam ostatnio, że u nas po szczepieniu mmr była "mała odra"... Ale to nie był koniec przygód... Tydzień po szczepieniu, zgodnie z tym co mówiła Pani doktor wystąpiła gorączka a potem wysypka. Agata cała była w plamkach, do tego straszne marudzenie, problem ze spaniem etc a do tej pory nie było z tym problemów. Był piątek wieczór, jedyny pomysł co mi przychodzil do głowy to to, że może ma zapalenie układu moczowego, tym bardziej że odparzenia się robiły. Więc pojechaliśmy do szpitala a tam w związku z tym, że miała gorączkę poszła do badania na covid (jeszcze straszyli nas pobytem w izolatce 24h do czasu wyniku a potem na oddzial). Na szczęście Pani doktor tylko stwierdziła trzydniowke i puścili nas do domu po warunkiem,że zostaniemy w kwarantannie do czasu wyniku. Oczywiście wynik był ujemny. Wg mnie to była reakcja na szczepienie a nie trzydniówka, ale lekarzem nie jestem. Do tego wychodziły i nadal wychodzą na raz cztery czwórki więc pewnie wszystko się ponakladalo. Do tej pory po żadnym szczepieniu nie było absolutnie żadnych większych problemów. Z tą wiedzą i tak bym zaszczepiła ponownie. Także u nas tak to wyglądało.
    Poza tym z jedzeniem i spaniem super, tylko z chodzeniem nic się nie rusza ,nawet nie czworakuje. Ja osobiście pewnie bym już szukała fizjoterapeuty a przynajmniej opinii pediatry ale narzeczony twierdzi, że przesadzam i ze ma czas. Starsza też późno zaczęła chodzić. Sama już nie wiem... PS. My na ospę też będziemy szczepic. Ja też jestem za.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 19:46

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 9 lipca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs Ale mieliście " przygodę " .

    Co do chodzenia to Dominik stawia kroki ostatnio przeszedł taki mały kawałek od kanapy do moich kolan , nie pamiętam ile dokładnie miał Grześ i dziewczynki jak zaczęły chodzić .Dominik trzyma się wszystkiego stawia kroki i prosto stopy , głównie raczkuje bo tak chyba mu wygodnie . Moja siostra mówiła mi że do 1,5 roku dziecko ma czas aby nauczyć się chodzić , gdyż potem trzeba szukać nie wiem jakiegoś specjalisty tylko jakiego jak teraz są teleporady . Mój mąż mówi tak kiedy będzie chodzić , a ja do niego a co Ci do tego jakby nawet chodził i biegał to ja jestem z dziećmi , i wokół nich chodzę i tak Ci to obojętne , bo ja bym musiała koło niego chodzić i zatkało go bo nic nie powiedział .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glendolina, dzięki za Twoje wypracowanie ;) Właśnie zbieram się w sobie na odwagę, żeby zrobić to co Ty! Kiedyś jak maly miał 7 mcy to spróbowałyśmy, ale polegliśmy, płacz był tak straszny 😪 teraz może będzie lepiej, bo Tymek już umie chwilę spokojnie poleżeć, ale za to obawiam się, że co chwilę będzie wstawał... No nic, spróbuję za kilka dni, tylko muszę dobrze nastawić się psychicznie. Mój mały też moja pierś traktuje jak smoczek, od kilku dni już lepiej śpi, ale co najmniej połowa pobudek jest dlatego, że nie umie sam ponownie zasnąć po przebudzeniu i potrzebuje piersi, a takich prawdziwych karmien pewnie jest około 2 w nocy. Jak już podejmę próbę, to dam Wam znać :)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs, co do czworakowania, to opowiem Ci jak było u nas. Dokładnie w dniu, w którym Tymek skończył 9 mcy stanął pierwszy raz sam przy meblach a ciągle nie czworakowal, wszyscy dookoła mówili, że pewnie jest "do przodu z umiejętnościami" i ominie ten etap i zacznie chodzić, ale ja się uparłam, żeby przyjechała do nas fizjo. Okazało się, że mały miał jakieś mięśnie w rączkach zbyt słabe przez co nie dałby rady czworakować. Miesiąc prostych ćwiczeń, i teraz już czworakuje, stoi bez trzymanki, a w sobotę zrobił pierwsze dwa kroki. Broń Boże nie chce straszyć, zrobisz jak uważasz, ale czasem warto sprawdzić :)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja moje drogie 😊.

    Pogoda u nas jak w kratkę raz ciepło raz deszcze 🙄 nie wiadomo jak tu się ubrać nawet ostatnio założyłam Dominikowi czapkę taką ciepłą i kurtkę bo było zaledwie 16 stopni i to w Lipcu 😱 , strach pomyśleć jaki będzie Sierpień .
    Dominik ma ostatnio dziwne drzemki prouje go usypiać , a raczej kłaść o konkretnej godzinie na razie z kiepskim efektem ale nie od razu Rzym zbudowano 😉 .Dziś wstał o 5.40 🙈😴😴 , zasnął dopiero po 7. I o 7.45 wstał 🤦😱 potem dałam mu śniadanie ugotowałam wczoraj mu rosołek to na obiad , dziecią też dałam poszłam potem na podwórko ,przyszłam zrobiłam mu mm i za nim się nie obejrzałam to spał 🙈 , teraz to raczej nie pójdzie spać żadko co mi koło południa zasypia nawet jak go kładę itp to nie zasypia . Jutro jedziemy z Anią do chirurg stomatolog podejrzewam że ma może za krótkie wędzidełko i dlatego tak mało mówi ma 3 latka i powie mama , tata , Grzesio, siusiu , kuka na 💩 , piciu , spać , nie powie że coś ją boli , jak czegoś chce to woła mama , tata choć , na Dominika dzidzi mówi , na Marysię sysia na Gabrysię susia 🙈 , tam dziadzia , baba , moja siostra ma synka z Czerwca jest z tego samego roku co Ania i o wiele więcej już umie nie porównuje jej do niego każde dziecko w końcu samo się rozwija na swój sposób , do logopedy niestety nie mam jak z nią iść . Dominik fajnie się śmieje , gryzie wszystko i marudzi czyżby znowu kolejne zęby 🙈🙈🙈🙈 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2020, 14:10

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 14 lipca 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już od dawna jedna drzemka ale odpowiada mi bo wtedy spokojnie robię obiad , zazwyczaj jest między 11 A 13 potem spokojnie wytrzymuje do 20 .
    Może Ania poprostu później zacznie mówić ale dla swojego spokoju idź niech zobaczy to wedzidelko:)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 14 lipca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    U nas już od dawna jedna drzemka ale odpowiada mi bo wtedy spokojnie robię obiad , zazwyczaj jest między 11 A 13 potem spokojnie wytrzymuje do 20 .
    Może Ania poprostu później zacznie mówić ale dla swojego spokoju idź niech zobaczy to wedzidelko:)


    U mnie w rodzinie kochana to chyba " dziedziczne " ja miałam problemy z wymową moje siostry podobnie chrzestna Ani moja siostra też późno zaczęła mówić i mój tata też tam ma problemy z wymową a raczej " zacina się " jakby .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 07:40

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 14 lipca 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona koniczyna wrote:
    U mnie w rodzinie kochana to chyba " dziedziczne " ja miałam problemy z wymową moje siostry podobnie chrzestna Ani moja siostra też późno zaczęła mówić i mój tata też tam ma problemy z wymową a AM " zacina się " jakby .
    Fakt nieraz to jest dziedziczne. Myślę że w tym wypadku pomogl by właśnie logopeda albo neurologopeda

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 15 lipca 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Fakt nieraz to jest dziedziczne. Myślę że w tym wypadku pomogl by właśnie logopeda albo neurologopeda


    Wiem niestety nie mam za bardzo możliwości aby iść do logopedy u nas w mieście prowadzą tylko zdalną naukę takich zajęć logopedycznych , nie przyjmują żadnych dzieci a do neurologopedy też nie mam jak jechać jestem zależna od męża on od 7 do 17.00 a jak dzwoniłam do jednej takiej Pani neurologopedy to ona nie przyjmuje w Soboty przez tego korona to teraz bardzo trudno gdziekolwiek się dostać jeszcze mam możliwość aby tu u mnie w mieście pójść prywatnie ale ta Pani przyjmuje jak chce kiedy chce syn teraz praktyki ma , nie mam też z kim zostawić dzieci pomyślałam że może poszukam kontaktu z taką jedną Panią neurologopedy ta Pani w przedszkolu pracuje nie wiem czy na gdzieś swój prywatny gabinet ale chyba nie ale zapytam się .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2020, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, my po MMR, nie wiem, czy już nie za pozno, ale mogę się wypowiedzieć. Równo tydzień po temperatura podwyższona 38, dziecko maruda, oczy szklanki, wysypka swędząca chyba tez po tym, ale nie wiem, bo ona alergiczką, wiec to mógł być przypadek. Ogólnie po żadnym szczepieniu nic jej nie było, a teraz marudziła prawie 3 dni. I prawie nie spala. Ja nie wiem, jak ja się złe czuje, to śpię całymi dniami az budzę się zdrowa. A tu dziecko cały dzień ryk i sen od 22-6.

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 20 lipca 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja moje drogie 🙂😉.

    Pogoda jak w kratkę raz zimno raz gorąc jak nie wiem 🙂. W tą Sobotę idę z Anią do logopedy zobaczymy co powie i co doradzi jak będzie przełom Lutego/ Marca to zapisuje Anię do przedszkola będzie mieć 4 latka to super przedszkole mają tam grupy integracyjne i podziały na grupy jest też pomoc fizjoterapeuty dla dzieci niepełnosprawnych , jest Pani od zajęć sensorycznych , jaki również psycholog i neurologopeda więc jakiś Ania będzie miała w razie czego fachową pomoc .
    Dominik ładnie mówi Ania ❤️ , jak się uśmiecha to marszczy nosek i ząbki wystawia ❤️🥰 , nawet mówi mniam mniam 🙈😁 . Nadal woli raczkować niż chodzić ogólnie to jak uczy się chodzić to trzyma się wszystkiego , stawia dwa trzy kroczki jak tak za ręce z nim iść to idzie , na razie się nie martwię może w końcu będzie chodzić , w tą Sobotę idę na kontrol do mojego Pana gina oj dawno nie byłam już nie pamiętam kiedy ostatnio byłam 🙈 .

    Serdecznie Was pozdrawiam 🙂.

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 28 lipca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo majoweczki! Co tam? Jedziecie gdzieś odpocząć? U nas wszystko ok:) W ten weekend wybieramy się w góry, tam przynajmniej upały są przyjemniejsze. Wreszcie odpocznę od gwaru miasta

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
‹‹ 1325 1326 1327 1328 1329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ