X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 17 lutego 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)

    Szczęśliwa, ten Twój Dominik to jakby już roczek miał - tyle zębów! :)

    U nas pierwszy w życiu katar od kilku dni. Na szczęście nic innego się nie rozwinęło przez ten czas (ani gorączki, ani kaszlu), ale 2 noce to była tragedia.. tak się biedny męczył. Dzisiaj spał lepiej, ale od rana glut do pasa - jakby nasilony :/ Oby to już końcówka, dlatego takie apogeum.

    A tak to wszystko dobrze. Mały cały czas raczkuje i staje przy meblach. Zaczyna się już nawet lekko przemieszczać w pionie, ale zauważyłam, że to bardziej za sprawą rąk niż nóg :D

    Jedzenie bez zmian. Trochę owoców, jakiś tam obiad i kasza na noc. Póki co jednak mleko rządzi.

    Mam wrażenie, że powoli przestawia się na jedną dłuższą drzemkę w dzień, ale jeszcze nie wiem czy tak już zostanie.

    Zęby póki co niezmiennie 4 :)

    Dziewczyny, które czytają - napiszcie co u Waszych maluchów!

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Hello :)

    Szczęśliwa, ten Twój Dominik to jakby już roczek miał - tyle zębów! :)

    U nas pierwszy w życiu katar od kilku dni. Na szczęście nic innego się nie rozwinęło przez ten czas (ani gorączki, ani kaszlu), ale 2 noce to była tragedia.. tak się biedny męczył. Dzisiaj spał lepiej, ale od rana glut do pasa - jakby nasilony :/ Oby to już końcówka, dlatego takie apogeum.

    A tak to wszystko dobrze. Mały cały czas raczkuje i staje przy meblach. Zaczyna się już nawet lekko przemieszczać w pionie, ale zauważyłam, że to bardziej za sprawą rąk niż nóg :D

    Jedzenie bez zmian. Trochę owoców, jakiś tam obiad i kasza na noc. Póki co jednak mleko rządzi.

    Mam wrażenie, że powoli przestawia się na jedną dłuższą drzemkę w dzień, ale jeszcze nie wiem czy tak już zostanie.

    Zęby póki co niezmiennie 4 :)

    Dziewczyny, które czytają - napiszcie co u Waszych maluchów!


    Jak ja wiesz przychodzę po dziewczynki do szkoły to robią wielkie oczy robi , jak ja mówię że ma prawie 9 msc niektórzy nawet myślą że wygląda jakby miał 1.5 roku 🤦🤦🤦.

    Szybkiego powrotu do zdrowia dla Maksia 😘.


    Nie wiem jaka jest u Was pogoda ale u mnie ciepło choć odczuwalne jest 5 stopni to widzę , że niektórzy już w takich wiosennych kurtach chodzą, ja sama się już zgrzałam .

    Veri lubi tę wiadomość

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 17 lutego 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u nas dzisiaj prawie 15 stopni :D

    U nas hmmmm, po staremu :P mały dalej pełza, jeszcze nie siedzi ani nie raczkuje, obawiam się, że może w ogóle nie chcieć raczkować, bo wysoki podpór robi tylko jak chce zajrzeć gdzieś wyżej, a już się wspina na co się da.

    Jeżeli chodzi o jedzenie, to wcina wszystko jak leci :D

    Ze spaniem dalej przeboje, drzemki w ciągu dnia mamy dwie, ale zasypianie na nie to jakaś masakra. Do tego chyba idą znowu zęby (mamy już 4, Tymek wygląda jak mały wampirek bo ma górne dwójki i dolne jedynki), bo mały zaczął się mocniej ślinić, jest bardziej marudny, płaczliwy i pcha piąstke do buzi i ją gryzie :-/

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 17 lutego 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) u nas ostatnio były bardzo ciężkie chwilę. Rozchorowalam się, byłam tydzień w szpitalu dopadło mnie zapalenie trzustki spowodowane kamieniami w pecherzyku zolciowym . Meczylam się z mega bólem 3 dni dopiero za drugim razem karetka mnie wzięła. Florek został z tatą. Z dnia na dzień został odebrany mu cycek , z butelki nie pije. Jadł kaszke na mm 2 razy dziennie w nocy gdy się budził pil wodę i spał dalej. Teraz próbuje rozkręcić laktacje na nowo chociaż jest trudno po przy ząbkach ogólnie nie lubi ssać. Bardzo przeżyłam rozlake. Teraz jestem już w domu z tym ze mam antybiotyki ( można przy kp) ktore strasznie mnie osłabiają gdyby nie mąż nie dała bym rady zajmować się sama małym bo czasem nie mam siły go podnieść:(

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Hej:) u nas ostatnio były bardzo ciężkie chwilę. Rozchorowalam się, byłam tydzień w szpitalu dopadło mnie zapalenie trzustki spowodowane kamieniami w pecherzyku zolciowym . Meczylam się z mega bólem 3 dni dopiero za drugim razem karetka mnie wzięła. Florek został z tatą. Z dnia na dzień został odebrany mu cycek , z butelki nie pije. Jadł kaszke na mm 2 razy dziennie w nocy gdy się budził pil wodę i spał dalej. Teraz próbuje rozkręcić laktacje na nowo chociaż jest trudno po przy ząbkach ogólnie nie lubi ssać. Bardzo przeżyłam rozlake. Teraz jestem już w domu z tym ze mam antybiotyki ( można przy kp) ktore strasznie mnie osłabiają gdyby nie mąż nie dała bym rady zajmować się sama małym bo czasem nie mam siły go podnieść:(


    Dużo sił dla Ciebie no i zdrowia 😊.

    Skąd ja to znam gdyby nie pomoc męża nie wiem jakbym sobie poradziła , a plecy coraz gorszej mnie bolą .

    Fikus Dzieci nie zawsze raczkują czasami to mnie nawet denerwuje że dlaczego dziecko np nie raczkuje tylko od razu chce chodzić 🤦 , albo że o ma rok i jeszcze np nie chodzi 🤦 każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija to że np nie raczkuje nie oznacza że jest jakieś nie wiem np opóźnione itp , mój najstarszy syn np raczkował do tyłu i to też jakieś nie z tej planety 😝 na wszystko jest czas .
    Mam taką znajomą gdzie jej synek , jak miał 8 msc to za rękę po schodach wchodził , mój wielkoludek ma prawie 9 msc i sam prawie staje 😁 .

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ledwo żywa - dużo zdrówka, trzymaj się tam, trzymam mocno kciuki za relaktacje.

    Szczęśliwa Mamusiu - tak wiem, że każde dziecko jest inne, ale gdzieś wyczytałam że to nie zbyt dobrze jak dziec nie raczkuje. No ale zobaczymy, może jeszcze się nawroci 🤔

    Teraz to zastanawiam się czy mu kasku nie kupić <żart>, bo się wszędzie wpycha i obija 🤦‍♂️😅

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus Mój podobnie ostatnio upodobał sobie że opiera się o każde drzwi i chce wstawać , i zaraz leci albo też uderzył się o futrynę od drzwi upadków nie unikniemy , mój mąż uważa że jestem przewrażliwiona no chyba to dobrze że nie chce aby coś mu się stało nie wszędzie są się zabezpieczyć kupiłam takie osłonki na róg od fotela i nie pasują , a mój mąż kiedyś tak do mnie tak niczego go nie nauczysz tak to ma cały czas się obijać 🤦🤦🤦 ech ci mężczyźni 🤦 .

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 18 lutego 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny:)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dla starszego syna mieliśmy kask, on jak miał 10,5 miesiąca wspinał się na krzesła i chodził po stolach. Młodszy zdecydowanie spokojniejszy.
    My mamy dalej 3 drzemki, 8 zębów i uda kolejne. Noce są ciężkie, tej nocy nie spal od 2 do 3 i id 4:30 do 5:30 i budził się milion razy. Nie wiem kiedy te żeby przestaną dokuczać. U nas 5 posiłków i chyba z 8 razy cycek, a waży 8,9kg.

    Szczęśliwa Mamusia, Zielona koniczyna lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 E no ładna waga mój to chyba powyżej 10 kg waży 🙈 bo ciężki jak nie wiem i ma prawie 9 zębów 🙈.
    Mój to na szczęście " łagodnie" ząbkowanie przechodzi nie ma gorączki nie marudzi itp itd żeby taki spokojny jeszcze podczas spacerów był trochę uspokoił się z tym darciem się i wierceniem tfu tfu odpukać , w domu nic tylko by raczkował cały czas próbuje wstać i wszystkiego się łapie 😁.
    Najgorze jest to że zaczyna paprochy zbierać i jeszcze drapie dywan chodniki aby co do buzi wziąść cały czas trzeba go pilnować a codziennie się odkurza a nawet zamiata , Ania też tak paprochy mi brała do buzi raz to omal się nie zadławiła bo ugryzła kawałek foli od pampersa mój mąż ją jakoś od ratował i pewnego dnia przestała tak robić miała chyba 2 lata jak nic nie brała do buzi .

    Moje drogie a co tam zapytam się macie może wśród znajomych , kolegów , koleżanek lub waszej okolicy , po rodzinie kogoś kto by miał może na sprzedaż wózek spacerowy rok po roku ważne żeby kółka były z przodu skrętne oczywiście żeby był zadbany nie jakiś byle jaki i cena odpowiednia , nie chcę gondoli w zapasie bo mi to do niczego nie potrzebne ani nosidełka bo już wyrósł mi Dominik i ma fotelik .

    Jakbyście znalazły taka osobę itp to dajcie znać na priv musicie jak coś dodać mnie do przyjaciółek aby wysłać mi jakąś wiadomość itp dziękuję ❤️.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 13:00

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 576 392

    Wysłany: 20 lutego 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dano mnie tu nie było. Jakoś mała odkąd zaczyna sie podnosic to jest bardzo absorbująca. Zaryła(dosłownie) już raz brodą o podłogę i miałayśmy pierwszą krew. Zapomiała wystawić rączki:(. U nas bilans nastepujący:3 zeby na dole, pełza,raczkować jej sie nie chce(nogi sie jej rozjeżdzaja), noce paskudne(czyli bez zmian), drzemki-róznie. Co do jedzenia zamieniłam kaszke z wieczornej 19 na 11 i uważam że jest lepiej nie trzeba tyle sie nagminastykowac aby zjadła. O 19 musiałam pokazywac zabawki i ją zabawiać, po prostu chyba była zmeczona.

    p.s. marze o tym żeby sie wyspać;)

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hblh1blya.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia Ja też marzę o tym mój wielkoludek codziennie wstaje o 5.30 wszak później pójdzie spać ale zaraz wstaje i tak jest dzień w dzień 😴😴😴🤦 , ma tylko dwie drzemki a dziś sam wstał 😱❤️ zaraz będzie chodzić mój siłacz 😁.

    U mnie tymczasowa zima śnieg sypie , wzięłam wniosek aby zapisać Anię do przedszkola , muszę szybko wypełnić i zanieść bo tylko do 2 Marca przyjmują wnioski .

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie to ja Szczęśliwa Mamusia zmieniłam nic na inny 😉

    Veri, Asia2000, Szczesliwa ledwo zywa lubią tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 23 lutego 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile godzin łącznie w ciągu doby śpią wasze dzieci? Mój ok 13,5h.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ile godzin łącznie w ciągu doby śpią wasze dzieci? Mój ok 13,5h.


    Mój to koszmarnie śpi w ciągu dnia zaś w nocy zasypia np o 20.33 i wstaje o 5.30 😴😴😴 , a w dzień to 7/8 potem 11/12 koło południa to żadko śpi lub wcale Ania go ciągle budzi ☹️ , nie mam za bardzo miejsca aby gdzieś indziej postawić łóżeczko turystyczne mojego małego .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 25 lutego 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ile godzin łącznie w ciągu doby śpią wasze dzieci? Mój ok 13,5h.

    Myślę że u nas to jest ok 13-14 h z czego ok 11-12h to sen nocny i 2-3h to drzemki.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ile godzin łącznie w ciągu doby śpią wasze dzieci? Mój ok 13,5h.

    Nasz podobnie. 10-10,5 godziny w nocy i w dzień ma albo jedną długą drzemkę, albo dwie po ok 1,5 godziny.

    Z newsów to wychodzą dolne dwójki :)

    Zielona koniczyna, Asia2000 lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 26 lutego 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W nocy u nas 10-11 godzin a W dzień czasem dwie drzemki jedna 2 godz A druga 40 min A czasem jedna 2,5 godz A dziś np dwie- jedna 40 min A druga 50:)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga, chwalę się :D
    Młody dziś przespał od 22 do 7.20 bez ani jednej pobudki - czy to na smoka, czy na jedzenie. Oczywiście nie łudzę się, że tak już będzie, ale zawsze to miła niespodzianka :)

    Czy macie już może jakieś spacerówki inne niż od wózków 2w1? Albo planujecie zakup?

    Zielona koniczyna, Paula_071 lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 27 lutego 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, zazdro! Też bym chciała, mieć taką noc ❤️ korzystaj, oby to był początek takich nocy 😁

    Co do wózka, to my id około tyg my nową spacerowke,bo tej poprzedniej z 2w1 nie lubiłam ani ja ani mój syn, jak go do niej tylko kładłam to wpadał w szał. Teraz mamy Muuvo Quick 2.0 (de facto mizna go kupić w opcji 2w1 albo samą spacerowke) i mój mały jest w nim spokojny 😁 ale to dlatego, że ten wizek na niżej siedzisko i nie jest tak obudowany, więc Tymek więcej widzi jak jest na leżąco, bo jeszcze nie siedzi.

    U nas dzisiaj przebiła się górna jedynka, myślę że druga jedynka też się pojawi za kilka dni, więc mamy już 5 ząbków 😍

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
‹‹ 1320 1321 1322 1323 1324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ