X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Zielona Cytryna witam:)

    Jeśli chodzi o rutynę to takie rzeczy jak kąpiel czy podawanie witamin czy leków dobrze żeby było o tych samych porach ale jedzenie zabawy czy spacer to myślę że właśnie trzeba obserwować wtedy najłatwiej poznać swoje dziecko. Ja na początku bałam się że nie będę wiedziala kiedy mały jest głodny albo poprostu znudzony czy śpiący A to samo jakoś przychodzi:)

    Święte słowa moja droga 😊.

    Ech jak na razie moje spotkanie z nowym księdzem proboszczem wygląda jak błędne koło 🙊🙉🙈 cały czas coś mu wypada itp , itd takim sposobem to w życiu nie załatwię tego chrztu 🙊🙉🙈.
    Mały dziś tak nie świadomie " powiedział " nie ❤ mało co teraz jakoś w dzień śpi i nie wiele, co mogę zrobić a obiad to robię na raty niedobry mój.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmię piersią, ale cały czas zatyka mi się kanalik, ból okropny, pierś twarda. Całe szczęście mieszkam nad szkołą rodzenia i ratuje mnie co parę dni położna laktacyjna. Ale wydałam na to już z 2000zł.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja karmię piersią, ale cały czas zatyka mi się kanalik, ból okropny, pierś twarda. Całe szczęście mieszkam nad szkołą rodzenia i ratuje mnie co parę dni położna laktacyjna. Ale wydałam na to już z 2000zł.

    Współczuję :(
    Ja miałam to kilka razy, ale tylko na początku. Jeden raz w nocy mnie złapało, spać nie mogłam, ryczeć mi się chciało tak bolało. Najgorsze, że na to chyba nie ma sposobu. Tzn. mi pomagały okłady z sody - nie wiem czy próbowałaś?

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej moje drogie 😊😊 .

    Trzymajcie się krzeseł moje drogie poprzednio Dominik ważył 6400 potem dwa tygodnie temu 6700 , dziś idziemy na szczepienie i waży równe 7000 😱😱😱😱😱 matko kochana prawie 3 miesiące a jaka waga . Jak kładłam Dominika na tą wagę to się nie mieścił na tej wadze musiałam mu głowę trzymać tak długi jest 🙈. Kolejne szczepienie dopiero 6 Września 😊 .
    No i byłam dziś w kanceralii parafialnej 😁 rozmawiałam z księdzem proboszczem 😁 , mówię wam jaki On jest fajny na prawdę tak przyjemnie z nim się rozmawia , widać że jest tak do ludzi i z powołania 😁 , super proboszcz 😁😁 takich to że świeczką szukać zgodził się na chrzest z jednym chrzestnym 😁😁 mam przyjść pod koniec Sierpnia i będziemy ustalać datę 😁😁😁 , my chcemy ochrzcić małego pod koniec Września 😊 . Dominik ostatnio wstaje niczym ranny ptaszek 😴😴😴😴 przebudza mi się o 3 w nocy do tego Ania ma trudności z zasypianiem i też mi płacze 😴😴😴😴 więc ciekawe mam noce. Ania nadal jest nie dobra w stosunku do małego i niewiele już hak nam jej tłumaczyć wczoraj to przeszła sama siebie miała taki mały patyk lubi dobie rysować w piasku i Dominika chciała uderzyć , albo dziś przyjeżdżamy ze szczepienia a ona już do nosidełka i chciała na nim usiąść boję się że kiedyś w końcu coś mu zrobi 😔🙊🙉🙈.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2019, 07:30

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Mamusiu, ale ten Twój Dominiki jest wielki, nie źle! 😁

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Wow Mamusiu, ale ten Twój Dominiki jest wielki, nie źle! 😁

    Nom 😊 mój mały wielkolódek 😁.

    Jejciu już dziś 12 Sierpnia 😱 jeszcze 2 tygodnie i zacznie się chodzenie będę musiała chodzić rano i koło obiadu 🙊🙉🙈 , i odbierać dziewczynki niestety nie mam z kim Dominika ani Ani zostawić , w szkole jest wszak świetlica ale trzeba za pobyt płacić 🙊🙉🙈 , pomyślałam aby może Grześ je rano odprowadzał do szkoły , ale nie wiem czy dziewczynki się upilnują i będą Grzesia słuchać 🙊🙉🙈 , myślałam aby kupić taki wózek rok po roku z jednej strony by mi się przydał ale z drugiej strony to tak Domonika wyjąć Anię wyjąć tu schody tam schody , a do szatni są takie schody trochę strome a Dominik już i tak swoje waży , a Ania nie usiedzi no i zaraz zacznie biegać , a tam w szatni dzieci jest pełno jak mrówek dosyć że te najmniejsze zerówka plus starszaki 7-8 klasa podstawowa .
    No i jednak chrzest małego odbędzie się 15 Września bez mszy św , gdyż mojej siostrze coś wypadło i nie może tego 29 Września przyjechać 😎 .

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusiu a Grześ ile ma lat, 15? Jeśli tak to chyba powinien dać sobie radę :) nie wiem jak Ty dajesz radę ale podziwiam Cię, bo ja mojego jednego malca ledwo daję rade ogarnąć.

    Fajnie, że udało się chrzest załatwić bez problemu, my też chrzcimy 15 września :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , co tam u Was,
    Zagląda któraś tu jeszcze ?

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Mamusiu a Grześ ile ma lat, 15? Jeśli tak to chyba powinien dać sobie radę :) nie wiem jak Ty dajesz radę ale podziwiam Cię, bo ja mojego jednego malca ledwo daję rade ogarnąć.

    Fajnie, że udało się chrzest załatwić bez problemu, my też chrzcimy 15 września :)


    W Grudniu będzie mieć 15 lat 😱 😱, matko kochana za szybko ten czas mija.

    Synek dałby radę gorzej z dziewczynami one nom stop się kłócą 🙊🙈🙉. E to fajnie 😊.

    Miło mi to jest przeczytać ❤❤😊.

    Nistera Ja jestem zaglądam od czasu do czasu mały zaczyna już dzień od 6 rano 😴 😴, długo mi zasypia czasami z dwie godziny przy nim siedzę aby zasnął 🙊🙈🙉 . Ania trochę się zmieniła , ale nadal małemu dokucza za każdym razem jak do małego podejdzie , to zaraz chce go po głowie bić 😔 i mówię tłumaczę i chyba nic to nie daje 😔 . Pokazuję jej na misiu że to boli że tak nie wolno , nie wiem hak nam jej już tłumaczyć tak to dzidzi dzidzi , idzie dotyka nawet całuje ake potem to chce mu dokuczyć 🙊🙈🙉😔.Jeszcze tylko tydzień wakacji i zacznie się znowu moje dziewczynki Marysia i Gabrysia idą do pierwszej klasy synek idzie do wyższej szkoły idzie na zawód sprzedawca kasjer.

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaglądam :)

    Nistera, jak tam Twój Tymek? 🙃

    U nas się coś przypałętało, Tymuś od 2 dni wymiotuje, dostaliśmy od lekarza probiotyk, jeżeli się pogorszy to mamy jechać do szpitala. Bidulek zrobił się taki przy tym marudny i ospały, szkoda mi go strasznie :(

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Ja też zaglądam :)

    Nistera, jak tam Twój Tymek? 🙃

    U nas się coś przypałętało, Tymuś od 2 dni wymiotuje, dostaliśmy od lekarza probiotyk, jeżeli się pogorszy to mamy jechać do szpitala. Bidulek zrobił się taki przy tym marudny i ospały, szkoda mi go strasznie :(


    Oby szybko przeszło 😘.

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Oby szybko przeszło 😘.

    Dziękujemy 😘

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus A szczepilas na rota?

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miesiąc temu mielismy pierwsza dawkę.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Tymuś to duży chłopak 😜 jutro idziemy na meni to będę wiedzieć ile waży.
    U nas z zasypianiem nie ma problemu , nauczyłam go tak jak starszego syna rutyny i on już wie że jak jest kąpiel, przebieranie, witaminka i znienawidzony Frida to następuje czas na spanie.
    Za wsze mniej-więcej o tej samej godzinie i w tej samej kolejności. Potem kładę do łóżeczka buziak włączam karuzele ale tylko żeby się kręciła bez muzyki i wychodzę. Max 20 min i młody zasypia sam.
    Już jest taki fajny chłopczyk A nie roślinna jak zaraz po porodzie. Śmieje się co chwilę, podstawka nogi do całowania 😂
    Ten czas tak szybko ucieka że aż szkoda.
    U nas że starszym nie ma problemu, nie jest zazdrosny , przychodzi przytula całuje, popilnuje to nawet chwilę jak idę że śmieciami np. Bardzo czeka na moment aż mały będzie siedział i będzie mógł się z nim kąpać w wannie 😂

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistera ale fajnie:D tym bardziej utwierdzam się że różnica ok 5 lat nie jest taka straszna;) u nas też nie ma czegoś takiego że noszę na rękach czy Bujam żeby uśpić. Poprostu pada sam kiedy się zmęczy A na noc jest schemat kąpiel, karmienie, włączenie melodyjki z karuzeli ( samej bez dyndajacych zabawek) odrazu się wycisza 10 min i spi

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Ja też tu jeszcze zaglądam. U nas wszystko dobrze. Niedawno byliśmy na szczepieniu (opóźniona 2 dawka 6w1 i pnemokoki) i Maks waży 6570 i ma ok 63 cm. Mam wrażenie, że prawie codziennie się zmienia. Fajnie też patrzeć jak się rozwija i uczy :) Jedynie ze spaniem nadal słabo. W nocy 3-4 pobudki. Wymiękam. Ale wieczorne usypianie też już w miarę wg schematu. Taki plus.

    Fikus jak zdrowie Twojego synka?

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Veri, u nas chyba minimalnie lepiej, Tymek dalej wymiotuje, ale już nie tak dużo i jest ciągle senny, śpi pół dnia teraz.

    Co do usypiania wieczornego to niby mamy "rytuał", ale mały i tak zasypia przy piersi na naszym łóżku, a później go przenosimy. Nie umie sam zasnąć w swoim łóżeczku :( Dobrze, że w nocy mamy z reguły max 2 karmienia.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wymiotuje takie małe dziecko to jak to wygląda? Czym to się różni od mocnego ulewania np?
    I jak teraz? Dobrze już całkiem?

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri właśnie też się zastanawiałam jak wygląda wymiotowanie takie maluszka.

    o148o7es5xrrd9s8.png
‹‹ 1304 1305 1306 1307 1308 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ