X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 2 lipca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie jutro idziemy się szczepic i też się boję żeby niegoraczkowal

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie budzę, nasza jak zaśnie ok 20-21 to śpi do 3, potem budzi się o 7 z tym, że pogardziła piersiami mamy ale nic na siłę ;) I my również po szczepieniu, na szczęście brak objawów więc to jak zwykle 50/50 że będzie gorączka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Mój prawie od początku śpi 20-1, wybudzałam tylko gdy miałam nawał, a tak to korzystam :)

    Wczoraj szczepiliśmy, młody waży 4700, jak myślę, że TY Szczesliwa mamusiu urodziłas 5100 aż nie mogę w to uwierzyć! Niestety Mikołaj od wczoraj mia 37,7'C.

    Ja sama do dziś dnia nie mogę w to uwierzyć, każdy w szpitalu mnie się pytał czy cukrzycy ciążowej nie miałam i ile pozostałe dzieci ważyły.
    Na tą Sobotę zapiszę się do mojego Pana gina na przegląd ciekawa jestem jak mi to wyjaśni .

    Hej hej moje drogie 😊😊.

    Mały już od 5 dni nie drze się pp nocach więc nadzieja nadal jest że kolki minęły 😁😁 , ostatnio mnie moja siostra " pocieszyła " że kolki mogą wrócić że synek takiej jej koleżanki aż do 6 msc miał kolki 😱 , no raczej u każdego z moich dzieci jak kolki minęły to już potem się nie pojawiły więc trzeba wierzyć że będzie dobrze 😊 . Już wybrałam dzień imienin 4 Sierpnia będzie Dominik miał imieniny .Ja jeszcze nie byłam na szczepieniu z małym muszę zobaczyć kiedy będzie mieć.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 12 lipca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo? Czy to już definitywny koniec Majóweczek?

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 12 lipca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na to wygląda.

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykre to, ale chyba tak :(

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 14 lipca 2019, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem zaglądam, ale nikt nie pisze...

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 14 lipca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może mała reaktywacja :) Napiszcie co u Was i jak Wasze dzieciaczki.

    U nas mimo że 2 miesiące skończone to niewiele się zmieniło, szczególnie jeśli chodzi o sen. Dziś były pobudki prawie co godzinę. Nie mam pojęcia dlaczego, bo pokarm mam, więc głodny nie powinien być. Ale może wynika to z faktu, że mu się nie chce długo ssać, więc tylko podje i idzie znowu spać a za troche kolejna pobudka...

    Z innej beczki. Miała któraś z Was do czynienia ze wzmożonym napięciem mięśniowym?

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero, moim zdaniem to kwestia dziecka. Mój starszy tak się budzil, teraz ma 4 lata i potrafi się budzić w nocy czesciej niż młodszy.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 15 lipca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Vero, moim zdaniem to kwestia dziecka. Mój starszy tak się budzil, teraz ma 4 lata i potrafi się budzić w nocy czesciej niż młodszy.
    To mnie za bardzo nie pocieszylaś 😋
    A jak Mikołaj sypia? Bo widzę że w podobnym wieku do mojego Maksa.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 16 lipca 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w drugą stronę, dziś Agata kończy 10 tygodni i spała bez pobudki od 22.00 do 5.30, za to mniej je bo raz, że nie ma kiedy to i mniejsze(o połowę) porcje niż teoretycznie potrzebuje. Do tej pory dobrze przybierała. Ehh życie takiego maluszka to ciągły stres...

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej moje drogie 😊.

    Ja też tu jestem nie będę też sama ze sobą pisać 😉 , a przy 5 dzieci mam co robić . U nas kolki minęły na dobre 😁 , ale za to mam trochę problem z małego usypianiem może mu się to jakoś w końcu odmieni już próbowałam wszystkiego na spacerach w wózku wszak zaśnie , ale zaraz 5 minut i nie śpi podobnie jest w domu pochodzę z nim zaśnie wejdę do domu i już oczy jak 5 zł 🙈🙈🙊🙉 , kołysanki , śpiewanie szumy nic nie skutkuje jedynie co pomaga to bujnie 🙊🙊🙊 . W tą sobotę jedziemy z małym na podcięcie wędzidełka , ale będzie płakać moje maleństwo 😔 . Dominik bardzo często się uśmiecha ❤, patrzy się już na wszystkich ❤. Byłam też z Dominikiem na takiej kontrolnej wizycie oj waży swoje całe 6400 gram szczęścia ❤ , a ubranka to nawet i na 74 cm 😱 mu zakładam będzie z niego kawał chłopa 😁😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 12:45

    Szczesliwa ledwo zywa, Veri lubią tę wiadomość

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho :) u nas w zeszłym tygodniu była wizyta patronażowa pediatry, mały mierzył wtedy 60 cm a wagowo miał chyba 4,4 kg, póki co lekarka się nie czepiała, powiedziała, że dobrze przybiera. Żeby nie było tak kolorowo, to dokładnie od tej wizyty mały nagle przybrał tylko 80 g w 6 dni i od soboty strasznie denerwuje się przy piersi (dotychczas całe dnie spędzał wisząc na cycu), tzn. poje dosłownie może 2-3 min i nerw, na drugiej piersi to samo, myśleliśmy, ze może się nie najada? Podaliśmy mu w niedzielę dwa razy mm, w sumie wypił max 150 ml, po czym wczoraj napisałam do położnej, żeby coś poradziła, ale wg niej to skok! Na razie nie panikujemy, wczoraj jeszcze raz zważyłam Tymka i teraz czekamy tydzień i zobaczymy jaki będzie przyrost.

    Do tego nasz misiu jest raczej nie odkładalny, tzn. cały czas trzeba go nosić, pięknie zasypia tylko na spacerach i o dziwo dzisiaj pierwszy raz sam mi zasnął w chicco, śpi już od godziny, zdążyłam pierwszy raz wykąpać się będąc samą z nim w domu :D Normalnie co za piękny dzień :D Pozdrawiamy!

    Szczesliwa ledwo zywa, Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) my jutro kończymy 2 miesiące. Jednak przy dziecku tak leci czas że szok! Florian rośnie w oczach , 2 tygodnie temu ważył 4660 więc teraz pewnie dobil do 5 kg a urodził się nie cały 3 kilowy. Rozchulalam laktacje, mały w nocy je zazwyczaj 3 razy ale zjada i usypia odrazu, gorzej że ja się rozbudzam i zasnąć nie mogę:P co do wolnych chwil to wcześniej wstaje niż przed ciąża i szybciej mam zrobiony obiad i wgl:D

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ledwo żywa Ile bym dała moja droga za chwilę dla siebie , czy dla męża czy nawet dzieci jak mały śpi to a to obiad ,te starsze dzieci mi pomagają przy sprzątaniu , pranie pomagają mi rozwiesić , przy myciu naczyń itp , a wieczory to różne są Dominik bardzo długo zasypia np dziś zaczęłam go usypiać o 12.00 i tak dobrze to zasnął przed 15.00 🙊🙉🙈 .

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Szczęśliwa ledwo żywa Ile bym dała moja droga za chwilę dla siebie , czy dla męża czy nawet dzieci jak mały śpi to a to obiad ,te starsze dzieci mi pomagają przy sprzątaniu , pranie pomagają mi rozwiesić , przy myciu naczyń itp , a wieczory to różne są Dominik bardzo długo zasypia np dziś zaczęłam go usypiać o 12.00 i tak dobrze to zasnął przed 15.00 🙊🙉🙈 .

    Przy 5 dzieciach pewnie czasu spokojnie zrobić siku bym nie miała także i tak Cię podziwiam że dajesz radę wszystko pogodzić i radzisz sobie świetnie !

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Przy 5 dzieciach pewnie czasu spokojnie zrobić siku bym nie miała także i tak Cię podziwiam że dajesz radę wszystko pogodzić i radzisz sobie świetnie !

    Dziękuję moja droga 😘.

  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wsumie nie mam za bardzo co pisać ponieważ jestem posiadaczką bezcennego egzemplarza tzw. złotego dziecka. Nie płacze, nie drze się, jest odkładalny, je co 3-4 godziny , zje co ma zejść i wypluwa cyca , nie wisi na mnie 24h, przesypia całe noce z jedną pobudka , na spacerach jest mega grzeczny albo śpi albo Po prostu leży i coś tam sobie ogląda, interesują to zabawki i umie i lubi leżeć godzinami wpatrując się w nie, zaczyna także już je lapac jeszcze nieporadnie ale jednak. Także ja nie narzekam na macierzyństwo. Jedynie co to waga n ue bardzo chce w dół iść, zostało jeszcze 6 kg.

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera wrote:
    Ja to wsumie nie mam za bardzo co pisać ponieważ jestem posiadaczką bezcennego egzemplarza tzw. złotego dziecka. Nie płacze, nie drze się, jest odkładalny, je co 3-4 godziny , zje co ma zejść i wypluwa cyca , nie wisi na mnie 24h, przesypia całe noce z jedną pobudka , na spacerach jest mega grzeczny albo śpi albo Po prostu leży i coś tam sobie ogląda, interesują to zabawki i umie i lubi leżeć godzinami wpatrując się w nie, zaczyna także już je lapac jeszcze nieporadnie ale jednak. Także ja nie narzekam na macierzyństwo. Jedynie co to waga n ue bardzo chce w dół iść, zostało jeszcze 6 kg.

    Jej jak ja Ci moja droga zazdroszczę , moja Gabrysia taka była taka spokojna całe dnie spała , jak nie spała to spokojnie leżała ile dałabym aby Dominik był taki.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera, chyba wszystkie Ci zazdroscimy 😁

    Mi raz Maks przepał 5 godzin w nocy i do tej pory nie jestem w stanie powtórzyć tego sukcesu. A niby wszystko robimy tak samo...

    Nasz waży już ponad 6 kg. Ile cm nie wiem niestety ale ciuchy na 68 a czasami na 74.
    Karmię głównie piersią, ale zdarza się, że zje mm. Ja w ogóle po 3 miesiącu planuje powoli odejść od kp.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
‹‹ 1299 1300 1301 1302 1303 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ