X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 22 lipca 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh 🤦‍♀️ czyli nie jestem sama z rozwydrzonym 3 latkiem😬
    Już myślałam, że to moje takie niedobre 🥺

    Wowka, pokaż Jule 🙏🤩

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 23 lipca 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę bardzo 😊

    Pokażcie też swoje dzieci, fajnie patrzeć jak te nasze trzylatki podorastały 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 16:45

    Cola87, MajowaMamusia, kattalinna, Mała Matylda, Berbecia, Katy, J.S, Nynka lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 23 lipca 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! Jakie fajne dzieci 🤩 Janek jaki już chłopczyk duży! Jula gwiazdeczka śliczna 🥰

    Majowa, widzialam twoje dziewczynki na plaży 😊 piękne dziewczyny ci po wyrastały 🤩


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2021, 17:44

    Cola87, MajowaMamusia, kattalinna, Wowka lubią tę wiadomość

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale te nasze dzieci ładne 🥰 a to mój wakacjowicz ☺️
    64d7fa1ab524.jpg
    0d5be93f2a95.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 13:38

    Ninka83, MajowaMamusia, kattalinna, Mała Matylda, Wowka, Berbecia, Katy, Nynka, pawojoszka, Magda33 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, uparta, ale jaka śliczna 🥰

    Dzieciaki wspaniałe, widać, że woda to żywioł wszystkich 😃

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 25 lipca 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny 😊
    U mnie już ciąża donoszona, nie wierzę że tak szybko zleciało. Niedawno przez kilka dni miewałam kłucia i ciągnięcia w szyjce więc myślałam że coś się szykuje, ale wtorkowa wizyta stanowczo to wykluczyła. Widzę plusy tej sytuacji - dobrze się czuję, więc korzystamy z tego, że Zosia jeszcze jest jedynaczką i organizujemy dla niej różne atrakcje, miło spędzamy czas we troje. Zakładam, że to moja ostatnia ciąża, więc cieszę się z tego stanu, kopniaczków i ciążowych przywilejów 😉. Jedyne co trochę mnie niepokoi w kontekście przenoszenia to fakt, że 36+3 waga Hani wyszła 2930, więc o ile nie wyhamuje z przybieraniem to będzie znacznie większa od Zosi, nawet w okolicach 4kg.

    Cola, Adaś cudny, dopatrzyłam się też Twojego brzuszka😉. Pokaż go w całej okazałości 😁.
    Wizyty mam teraz co dwa tygodnie.

    Przedszkole. U nas zawiły temat. Niedawno grupa Zosi przeniosła się do nowo otwartej placówki, z sąsiedniego bloku do naszego. Te same panie, te same dzieci. Na początku była euforia, a po kilku dniach przyszedł kryzys, ale już wychodzimy na prostą. Już byliśmy pogodzeni, że Zosia zostanie tu na kolejny rok, gdy zaczęły napływać wieści, że mało dzieci z jej grupy zostanie po wakacjach. W czwartek z kolei pojawiła się informacja, że w najbardziej preferowanym przez nas przedszkolu zwolniło się jedno miejsce! Pani dyrektor zadzwoniła do nas, mamy jej poparcie, ale ostateczną decyzję podejmie pani z wydziału edukacji. Ta pani teraz jest na urlopie, termin jej powrotu pokrywa się z początkiem urlopu dyrektorki przedszkola🤦, więc przez najbliższy miesiąc będziemy w zawieszeniu. Zosię fascynuje przedszkole "dla dużych dzieci", chce tam pójść. Do tej placówki na pewno pójdzie jej najlepsza przyjaciółka oraz inna dziewczynka ze żłobkowej grupy, którą też lubi. Mimo wszystko z adaptacją może być różnie. Dużo zmian w krótkim czasie, w lipcu nowa placówka, w sierpniu siostra, we wrześniu przedszkole.

    Majowa, gratuluję udanych wakacji, na zdjęcia niestety się nie załapałam.

    Nina, jak tam zdrówko dzieci?
    Z zachowaniem mojej Zośki bywa różnie. Raz jest tak słodka, że mogłabym ją zjeść i nie wierzę że mam tak cudowne dziecko, a kolejnego dnia każdy powód jest dobry by zrobić awanturę i mam ochotę wysłać ją do szkoły z internatem🙈.

    Wowka, jakie piękne, duże dzieci!🥰
    Ponownie planuję rodzić na Żelaznej, poprzednio byłam zadowolona z opieki, więc teraz nie odstraszył mnie nawet fakt, że odwiedzin nie ma i nie będzie. Porody rodzinne na szczęście są, z tego bym nie zrezygnowała.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 25 lipca 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, już ciąża donoszona?!! Matko kochana! Dopiero pisałaś, że jests w ciąży a tu zaraz Haneczka będzie na świecie! 😃🥰 Ty też się pochwal brzuszkiem na końcówce 🤩
    Moje dzieci zdrowieją, tzn. Zofia już od czwartku bez antybiotyku, czasami pokasłuje, troszkę jeszcze katarek ale jyz jest super! No i apetyt wrócił, już się zamartwiała bo nic nie chciała jeść, nic jej nie smakowało.. Chyba smaku nie miała 🤷‍♀️
    Józek tez odzyskał apetyt 😊
    Jeszcze dziś wieczorem i jutro dwie dawki antybiotyku i koniec leczenia. I tu podobnie jak u Zosi, czasami pokasłuje i trochę katarku. Także, zdrowieja i oby juz nie chorowali 🙏😉

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci wszystkie cudowne😘
    Moje kochają wodę obie, Zuzia mogłaby z morza nie wychodzić(po kolana oczywiście😁 bo woda była zimna i nogi moczylismy), Lila pędziła do wody a jak jej nogi zmoczyło to płakała.


    Mała Matylda- wow ale czas pędzi, gratuluję donoszonej ciąży, juz niedługo będziecie w komplecie☺
    Fajnie jakby Wam się udało dostać do wybranego przedszkola.

    Nie zauważyłam specjalnej zmiany w zachowaniu Zuzi, kierowniczka z niej od urodzenia, ale potrafi byc opiekuńcza, jak zobaczyła ze mam zdarte kolano(po upadku)- podeszła do mnie i mówi- cii mama cii i mnie pogłaskała i przytulila❤
    Lila teraz daje popalic nieźle, jest wszędzie, dosłownie.
    Tak mi przykro że nasz beztroski czas sie kończy, od wrzesnia juz nie będziemy cały dzień razem😭 mimo że czasami jest ciężko to doceniam nasze wspólne chwile bo te nasze skarby za szybko rosną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 21:39

    kattalinna, Cola87, Mała Matylda, Wowka lubią tę wiadomość

  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 29 lipca 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ! 😍

    Gratuluje nowych ciaz, jesli takowe sa, bo ciezko mi sie dokopac.

    Sliczne dzieciaczki, takie urlopowe ❤️

    Mala Matylda, nie wierze ze to juz donoszona, tak ten czas predko zlecial.

    U nas zlobek zamkniety przez caly sierpien, nie ma zadnego zastepczego, wiec caly sierpien mlodziez siedzi w domu. Przez trzy ostatnie tygodnie nie chodzil, bo chorowal, a zeszly tydzien bylismy na wakacjach w Grecji. Bardzo sie balam jak mlody zareaguje na samolot, czy bedzie plakal, ale byl kompletnie zafascynowany i ani razu sie nie zajaknal. Najwidoczniej uwielbia podroze po nas, bo bardzo szybko sie zaklimatyzowal w nowym miejscu, ale wszystko co dobre szybko sie konczy. Jestesmy w trakcie remontu, w przyszlym tygodniu wreszcie sie przeprowadzam :)

    kattalinna, Mała Matylda, Katy, Wowka lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S. fajnie że wakacje się udały, może pokażesz nam małego urlopowicza? ;)

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda na Twoją prośbę mój już pokaźny brzuszek ;) i proszę o wiadomość zwrotna z Twoim póki jeszcze jest ;)🥰
    4d16c5ade4ab.jpg

    Mała Matylda, J.S, MajowaMamusia, kattalinna, Katy, Wowka, pawojoszka, Magda33 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, cudny brzuszek 🤩🥰 Pięknie wyglądasz 🤩

    Tak, tak.. Mała Matylda pokazuj się tu nam! Chyba że Haneczka juz jest to pokaż ja 🙏🥰

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 31 lipca 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, jakie cudne plażowiczki! Widać, że ta forma relaksu bardzo im odpowiada😊.

    Rozumiem co czujesz w związku z puszczeniem dziewczynek w świat, sama bardzo przeżywałam pójście Zosi do żłobka. Kiedyś z Hanią na pewno będę czuła podobnie. Aktualnie to dla mnie takie niesamowite, że Zosia ma własne doświadczenia o których mi tylko opowiada, pierwsze sympatie i rówieśnicze konflikty, ciekawe obserwacje i trafne komentarze. Zachwycam się tym jakie dzieci są mądre😊. Zmiany zwykle są trudne, ale z czasem dają dużo radości, jestem przekonana że u Was też tak będzie🙂.

    J.S, gratuluję udanego wyjazdu i zakończenia remontu! Popieram Colę, pokaż nam Igorka😄

    Cola, śliczny brzuszek, a nogi wciąż zgrabne😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2021, 10:23

    J.S, MajowaMamusia, White Innocent, Ninka83, kattalinna, Nynka, Wowka, pawojoszka, Magda33 lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 31 lipca 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda śliczna jesteś i śliczny brzuszek 😍🥰

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, Zosia jest bardzo podobna do Ciebie 🤩 piękne dziewczyny.
    Zdjęcie z sesji cudne. Brzuszek jak piłeczka 💕

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja!
    Jak zawsze piękne dzieci, i mamuśki z brzuszkami!❤

    U nas na razie przedszkole jest mocno na tak, bedzie 3 kolegów w grupie. Ale ja w to nie wierze🙈 plus jest taki, że mamy możliwość skracania mu dnia w przedszkolu na początku...

    Jeśli chodzi o diabelstwo młodego to u nas ten typ tak ma chyba🙈 raz diaboli tak, że mam ochote wystawić go przed drzwi, raz anioł i ogromny czarodziej! Nikt nie praqi mi tylu komplementów co młody, mamusiu jaka piękna sukienka, mamusiu jak Ty pięknie wyglądasz i to w chwilach gdy jeatem najbardziej nieogarnieta w świecie....bedzie łamał drań serca, bede musiala go mocno przeszkolic🙈

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry,
    Piękne brzuszki 😍 Cola, Twój zaskoczył mnie wielkością, a nogi faktycznie zgrabne 😊 Mała Matylda, pięknie wyglądasz i piękne zdjęcia, brzuszek skojarzył mi się z okazałą dynią 😄

    Widziałam dziewczyny Majowej, nie poznałabym 😄 śliczne obydwie, ale nie podobne 😉

    Widziałam też Adasia wczasowicza, jaki to już duży kawaler 😍

    JS, milo słyszeć, że wszystko u Was ok. Przyłączam się do zbiorowej prośby o fotę Igorka 😊

    My na przedszkole bardzo czekamy. Nie ma dnia, żeby Jano nie pytał kiedy.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne brzuszki 😍 i dzieciaczki oczywiście też :)

    My byliśmy w piątek na wycieczce we Wrocławiu, (udało nam się spotkac z WhiteInnocent), niestety nie udało nam się zwiedzić wszystkiego co chcieliśmy bo Kacper zaczął się źle czuć :/ Dlatego postanowilismy wrócić dzień wcześniej i chyba to była dobra decyzja bo Kacprowi się pogorszyło, miał biegunkę i nic nie jadl.. Jesteśmy teraz w szpitalu i okazało się, że ma jakąś bakterie campylobacter.. Mam nadzieję, że szybko wyjdziemy bo Kamila nie ma z kim zostawiac oczywiscie za bardzo:/

    J.S fajnie, że się odezwałaś, pokaz Igorka :p

    Kamil nie czeka jakoś specjalnie specjalnie na przedszkole, ale chce iść, ja liczę na troszkę luzu 🙊

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja ,ostatnio za bardzo się nie odzywam bo nic ciekawego się nie dzieje ,ale podczytuje was .
    Katy gratulacje zdanego prawka ,wiem ile cię to kosztowało stresu ale na szczęście masz to za sobą już . Pobytu w szpitalu współczuję ,wracajcie szybko do zdrowia i do domku.

    Brzuszki piękne, niesamowite że to już w krotce grono nam się znów powiększy .

    Ula nie chce do przedszkola ,mówi że tam dzieci płaczą i ona tam nie idzie ,aparatka z niej lubi książeczki ,śpiewa piosenki własnego repertuaru ,mówi więcej niż Patryk ,tak że będą miały panie w przedszkolu z niej pociechę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2021, 23:21

    Katy, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b0bb8530c892.jpg

    Cola87, Katy, Wowka, Berbecia, MajowaMamusia, Mała Matylda, Nynka lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
‹‹ 2950 2951 2952 2953 2954 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ