X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina jaką zdolną masz córeczkę😊
    Co Ci tam wyszło na teście?😉

    Cola, cudowne wieści, urocze że maluszek pomachał do mamy 🥰
    To częste że u lekarza ciśnienie rośnie. Ja w domu mam 90/60 i ledwie żyję, a na wizytach 120/80. Okaz zdrowia, lekarz zadowolony. A ja rano nie mogę się zwlec z łóżka, oczy mi się zamykają, muszę wypić kawę by ogarnąć poranne obowiązki przy Zosi.

    Berbecia gratuluję osiągnięć Milenki oraz Twoich jako hodowcy. Niesamowite jak wyrosły te Twoje kurczaczki. Króliczki przesłodkie, nie wyobrażam ich sobie jako posiłku 🙈

    Co do smoczka podpisuję się pod tym co napisała Kattalinna, najlepiej odstawić do roczku, bardziej liberalni logopedzi dopuszczają do 1,5 roku. Zosia używała tylko do zasypiania, odstawiłam jej gdy miała 13,5 miesiąca. Czekałam do powrotu z urlopu😉. Już trzeciego dnia po odstawieniu było ok. Dłuższe używanie smoczka nie gwarantuje problemów ze zgryzem czy wymową, ale zwiększa ryzyko. Tak samo brak używania lub wczesne odstawienie przed trudnościami nie chroni.
    U nas mimo, że smoczek był odstawiony w porę, zgryz ok, Zosia ma problem z miedzyzębową wymową głosek s, z, c. Przyczyną jest wędzidełko. Na razie mamy masować i ćwiczyć sprawność buzi, ale raczej nie obejdzie się bez podcięcia. Wizualnie nie wygląda źle, według neurologopedy jest takie na granicy, mimo to prawidłową wymowę utrudnia. Po porodzie neonatolog i położne uważali że jest w porządku, podobnie później pediatrzy, a jednak mamy problem. Co ciekawe Zosia r pięknie wymawia już od września.
    Kattalinna, chyba kiedyś wspominałaś, że Ania ma podobną trudność - jak u Was sytuacja?

    Cola87 lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 4 marca 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola ja bym radziła codziennie mierzyć ciśnienie. To 90 to jest górna granica dobrego ciśnienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 21:55

    Cola87 lubi tę wiadomość

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 4 marca 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda mogłabyś podać jak mówi Zosia, chodzi mi o przykład wyrazow odnośnie tego s,z,c.

    Henio znowu mówi r, nie sepleni, za to nie wymawia w :O np Ewa to Ezia, wilk to zilk, wanna to zianna, mówi to mózi itp. Na początku nie mówił s, zaczal mówic na jesieni a to w już dość długo trwa i zastanawiam się czy to już pora coś z tym robić.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 4 marca 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, u nas chodzi właśnie o seplenienie miedzyzębowe, a więc nie o wymowę konkretnych wyrazów. Zosia wypowiada wszystkie głoski poza sz/cz ale na to czas jest chyba do 5 roku życia. Nie pomija żadnych głosek, nie zastępuje innymi tylko właśnie wsuwa język miedzy zęby podczas wymawiania s/z/c/dz co sprawia że brzmią nieczysto.

    Nie znam się na logopedii, nic konkretnego nie doradcę, poza tym że moim zdaniem jeśli coś niepokoi rodzica to najlepiej zapytać specjalistę. Warto jednak mieć kogoś z polecenia.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 5 marca 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ciśnienie będę kontrolować dalej ☺️ a u nas dzis śnieg 🙈 a mi się już wiosną marzyła...Adaś nie wymawia k, zamienia na t, i g zamienia na d często. Logopeda mówiła że ma jeszcze chwilkę czasu na to żeby to ogarnąć, dała parę ćwiczeń do domu. U nas po podcięciu wędzidełka i wycięciu migdałów mowa szybko poszła do przodu. Nie wiem czy to zbieg okoliczności...logopeda uważa że po podcięciu wędzidełka na pewno łatwiej mu wymawiać pewne głoski. Mam nadzieję że już wkrótce całkiem dogoni rówieśników ☺️

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil używał smoczka może z miesiąc max i póki co nie ma żadnych problemów na szczęście. Kacper trochę dłużej używał, ale też chyba do ok. 5 miesiąca o ile dobrze pamiętam, a potem sam odrzucił :p

    Niestety nie zalapalam się na zdjęcia :( Gratuluję nowych umiejętności :)

    Kacprowi idą górne jedynki także zaraz będzie miał 6 zębów :p Ostatnio nauczył się pokazywać piłkę w książeczkach :)

    Mój mąż założył własną działalność dzięki czemu będzie zarabial trochę więcej więc ja chyba posiedzę jeszcze z Kacprem w domu chwilę :p

    Ja robię sobie wyzwanie treningowe i muszę przyznać, że powoli wracam do formy sprzed ciąży chociaż wiadomo, że ta skóra na brzuchu jest jeszcze taka se 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 08:45

    Mała Matylda, kattalinna lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małą Matylda rozumiem. Sepleni się bardzo duzo maluchów, są liczne cwiczenia i latwo to wypracować. Ja się okrutnie sepleniłam jako dziecko, pamiętam wizyty u logopedy, potem cwiczenia w domu i nie mam zadnych problemów :)

    U Henia w przedszkolu jest logopeda, najpierw wszystkie dzieci miały badania przesiewowe, u niego powiedzieli że dopiero się rozkręca na maxa z mową (to było jakies 3 mce temu), że jest jeszcze mały i ma czas, ale póki co nie widzą potrzeby żeby chodzil na zajęcia. Mimo to zapisałam go, stwierdzilam ze nie zaszkodzi, a to tylko 30 zł miesięcznie. Wiec na razie nic z tym nie robię, liczę że może coś tam wyłapią. Poki co obserwuję :)

    kattalinna lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Ninka83 Ekspertka
    Postów: 162 252

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, oczywiście wyszedł negatywnie 😊 ale już się wystraszylam i musiałam testować żeby się uspokoić 😆
    Dziś chyba dostanę bo coś się zaczyna dziać.. 35 dzień cyklu 🙄

    Katy, zazdroszczę samozaparcia co do treningów 👍 Ja to zero systematyczności, coś zaczynam i zaraz mi sie nudzi lub zapominam i tak nigdy żadnych wyzwań nie kończę 🤭
    Wagowo jestem jak przed ciążą ale ciało jak galareta 😬 przydalo by się trochę mięśni hehe ale nie mam czasu ani siły, liczę ze jak zrobi sie cieplo i zacznę ogarniać podwórko to trochę nabiorę masy mięśniowej 😂

    Mała Matylda, pokaż brzusio 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 10:26

    Mała Matylda, Katy lubią tę wiadomość

  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, kiedy Adaś miał podcinane wędzidełko? Razem z migdałkami czy wcześniej? Najczęściej słyszałam o podcinaniu u niemowląt, ewentualnie u dzieci sporo starszych od Zosi. Obawiam się tego podcięcia. Przede wszystkim braku współpracy w trakcie oraz negatywnych skojarzeń z wizytami u stomatologa. Czytałam, że w wieku naszych dzieci można to zrobić pod narkozą, ale tego wolałabym uniknąć. Z drugiej strony mam wizję działania na siłę u dziecka, które nie chce otworzyć buzi. Na razie wykonujemy ćwiczenia, a za miesiąc idziemy na przegląd do stomatologa, który ewentualnie na następnej wizycie zajmie się podcięciem. Zobaczymy jak Zosia będzie na niego reagować. Specjalizuje się w pracy z dziećmi, został nam polecony, więc jakieś pozytywne przesłanki są 🙂

    Edwarda, w żłobku Zosi też były badania przesiewowe we wrześniu, terapii logopedycznej w okresie pandemii nie oferują. Rozwój mowy Zosi bardzo wyprzedza normy, pani myślała że ma już 4 lata, ale to że tyle mówi oznacza, że ma bardziej utrwalone nieprawidłowe wzorce realizacji głosek syczących. Mimo wszystko plusem jest, że wcześnie zaczęliśmy działać. Mamy zalecenia do pracy w domu. Zarówno logopeda ze żłobka, jak też moja koleżanka, która jest neurologopedą powiedziały, że seplenienie jest dość trudne do wyeliminowania. Pozytywne historie cieszą. Zosia jest mądra i dzielna więc jestem przekonana, że z czasem to wypracujemy, tym bardziej że jest to jej jedyna trudność.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, a wiesz że w tej ciąży nie zrobiłam sobie nawet jednego zdjęcia brzuszka 🙈
    Długo nie było czego fotografować, ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni wyskoczył. Gdy wreszcie go sfotografuję na pewno się pochwalę 😉

    Ninka83 lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda Adaś miał w listopadzie podcięte przy okazji migdałków. Ale słyszałam że samo podcięcie jest bardzo szybkiej i ponoć nawet nie boli, może żelem też smarują. Tylko żeby dzieć chciał otworzyć buzię to już cięższa sprawa. My potem mieliśmy ćwiczenia języka i masaż wędzidełka, ale u nas ten masaż to porażka była 🙈

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Cola 🙂
    Też słyszałam, że podcięcie jest szybkie, poza wyjątkowymi przypadkami nie wymaga szwów, stosuje się znieczulenie. Dodatkowo nasz stomatolog ma możliwość puszczenia dziecku bajki dla odwrócenia uwagi. Tylko właśnie to otworzenie buzi i nie zamkniecie w kluczowym momencie 🙈
    Wśród zaleceń też mamy masaż, Zosia go akceptuje przez kilka sekund🤦, za mało aby realnie w czymś pomógł. Nie mam złudzeń, że będzie łatwiej gdy będę chciała masować miejsce obolałe po zabiegu.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też to trwało tylko kilka sekund, chyba z jakieś 3 sekundy 🙈 no niestety przy takich małych dzieciach to ciężko przetłumaczyć że tak trzeba.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, wstyd się przyznać, ale ciągle nic nie zrobiłam... Muszę się umówić z koleżanką z pracy na jakieś spotkanie, żeby oceniła okiem i uchem logopedy tę mowę Anny. Tylko od miesiąca ciągle jakieś katary u nas, mniejsze czy większe więc nie bardzo jest kiedy. Z dziećmi w żłobku właśnie tak pracuje, że ćwiczenia i masaże, sporo przy użyciu szczoteczki do zębów. U nas jest zamienianie spółgłosek albo ich pomijanie, ale w zależności od wyrazu. Mamy harby, nie farby, jest sajochód zamiast samochodu. Do r droga daleka, jest l po prostu.

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam tez podcieciem wedzidelka grożą🙈

    Mlody jak mowi L to wystawia jezyk mocno. Mi sie wydaje zebteraz juz mniej ale czekam, skupilam sie na jakaniu albo przywyklam juz do tego🙈

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 7 marca 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój Adaś znów ma zatoki chore, na 3 tyg był spokój i znów :( wszystko mu w środku siedzi, charczy w nocy, naciagało go aż z tej flegmy, odplul trochę takiego śluzu. Noc nie przespana. Miesiąc tu było to samo z tym że że strasznymi wymiotami. Strasznie biedny, a ja mam ochotę palnąac sobie w łeb, znów w domu, potem znów na nowo adaptacja w zlobku. Dla mnie to ciężkie bardzo :( eh wygadałam sie...

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 7 marca 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola a robiłaś mu wymaz z gardła i nosa?

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, współczuję... U nas od lutego: tydzień w żłobku, tydzień w domu i na zmianę. Teraz tydzień chodziła i znowu katar. To tylko wirusowa infekcja, na szczęście nic poważnego, osłuchowo czysto. Ale robi się problem, jak jutro nie będzie poprawy to nie wiem co zrobimy bo ja dopiero zaczęłam pracować, w pracy jest nas na styk, w dodatku jestem na zleceniu. Mąż co drugi tydzień też nie może chodzić na zwolnienie a babcia nie przyjedzie, póki się nie zaszczepi...

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia nasz laryngolog, a zarazem mój wujek uważał że wystarczył mu sam widok wydzielina jaka mu spływała po gardle i nie potrzebował mu robić wymazu, nie chciał go męczyć bo mój Adaś to histeryk u lekarza 🙈 choć moja mama twierdziła że powinien mu wymaz pobrać...

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina Adaś na szczęście też bez kaszlu i gorączki, raczej nie choruje poważnie, ale te zatoki bardzo dokuczają w nocy, zatykają go tak że nie może oddycha , charczy i wpada w bezdechy. I tak szczęście że ja na L4 ciążowym to mogę z nim siedzieć. Nie chcę rezygnować ze żłobka bo widzę że dużo się tam rozwija i mam nadzieję że też dzięki temu łatwiejszy będzie start w przedszkolu. Ale te infekcje i adaptacja na nowo w żłobku jest dobijająca :(

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
‹‹ 2931 2932 2933 2934 2935 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ