X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha, dzięki za linka, ta cena mi się podoba 😁 bo w zooplusie to jakieś kosmiczne... My mamy żwirek drewniany, jedyne co mnie powstrzymuje przed tą kuwetą to jej przenoszenie do łazienki i z powrotem. Czy ona ma jakiś uchwyt?

    Mycha666 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubuś zaglądający do kuwety słodki 😍

    Tak jak Kattallina jestem tego zdania, że chłopy są niedomyślni ( każdy jeden, bez wyjątku) i trzeba im mówić, tłumaczyć i to dosadnie.. oczywiście zazwyczaj z marnym skutkiem ale pomimo tego warto się komunikować 😉
    Starałam się bardzo wychować mojego syna, na takiego właśnie co nie trzeba pokazać palcem albo tłumaczyć w kółko...niestety, nie da się! No nie. Oni mają juz genetycznie klepki poprzestawiane 😔 ahh szkoda gadać.

    A propo szczepienia, dziewczyny czy możliwa jest biegunka po mmr lub po synflorix ( na pneumokoki)? Bo Zosia tymi byla szczepiona w ubiegłym tygodniu w środę, a wczoraj i dziś robi bardzo luźne kupy, nie często bo dzis trzecią ale jak zrobi to jest tego ooogrom 😲 i są bardzo luźne.

    Katy, mój syn jak był taki mały to piasek z łopatki do buźki sobie wsypywał, także we włosach i uszach to pół biedy 😂

    Pawojoszka jutro ma być ładna pogoda w całym kraju, wiec jest duża szansa na udaną imprezkę 😊

    Mycha666, Katy, pawojoszka lubią tę wiadomość

  • Mycha666 Autorytet
    Postów: 533 712

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna uchwytu brak, ale brzegi dołu przy przykryciu są podwinięte więc jest jak uchwycić. Ogólnie kuweta duża, ale lekka, żwirku w końcu sypie się gdzieś na 5-10 cm. Są też tańsze kuwety np. ta:

    https://allegro.pl/oferta/kuweta-dla-duzego-kota-kryta-z-wejsciem-od-gory-7718046335?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my po spacerku próbowaliśmy zaliczyć rowerki ale fontanna zawsze Wygrywa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 07:10

    Katy, wariancja, Ewciaa83, pawojoszka, Mała Matylda, J.S, D_basiula, Nina83, Mycha666, Feeva, Wowka, kattalinna lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy telefon i sam sobie decyduje jak zdjecie ustawić 🤨

    Mycha
    Tak
    Mamy kuwete z wejściem z boku i przy niej żwirek silikonowy zaczął wychodzić 😉 ale mam specyficznego kota. Jak Piotrek kuwete od góry zaliczy tak kot może się totalnie zbuntowac (ona nawet drzwiczek nie uznała)
    I chyba już za stara na takie zmiany hihi
    Ale pomysł świetny
    Będę miała w pamięci na przyszłość choć więcej zwierząt (wiekszych od królika)nie planuję

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • wariancja Autorytet
    Postów: 679 797

    Wysłany: 19 lipca 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, moja córka po mmr miała luźne kupy, ze śluzem i były częściej.

    Nina83 lubi tę wiadomość

    klz99vvj9pe2bh19.png

    qb3c6iye83h3n4tx.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 🙂
    Ostatnio nie zaglądam, korzystamy z wyjazdu najbardziej jak się da z takim maluchem. Może nie jest to szczególnie wypoczynkowy wyjazd, ale daje ogrom radości😊.
    Pogodę mamy piękną, Zosia kocha plażę, piasek i wodę. Regularnie nam ucieka i biegnie jak strzała na czworaka do dzieci, ich zabawek i do morza😋. Widzę jaka jest szczęśliwa mając ciągle przy sobie oboje rodziców.
    Wczoraj mieliśmy czwartą rocznicę ślubu, zorientowaliśmy się dopiero wieczorem, że jest osiemnasty lipca😉

    Współczuję wszystkich krwawych historii, nas jak dotąd życie oszczędzało w tej kwestii, krew pojawiła się tylko raz i w niewielkiej ilości, ale i tak dostaję gęsiej skórki gdy przypomnę sobie tą sytuację.

    Konsumpcja sera bez chleba - znam to. U nas szynka również bez chleba. Podobnie jak kozi serek kanapkowy i większość innych dodatków do kanapek. Tylko masło lub awokado przejdzie. Więc w ramach posiłku najpierw jest chleb z masłem/awokado, a później reszta kanapki podana solo 😜

    Kamcia, dobrze że jesteś. Współczuję życiowych zawirowań, trzymam kciuki aby wszystko ułożyło się najlepiej jak to możliwe.
    Chłopcy jak zawsze śliczni😊

    Podziwiałam odważnego Igorka i jego gęstą czuprynę😍

    Rozbawił mnie ciekawski Kubuś, kochany 😘

    Edit: Nina, ja mmr wspominam jako bezproblemowe szczepienie, ale kojarzę że w podobnym okresie było kilka nieco luźniejszych kupek. Nie pamiętam odstępu czasowego między mmr, a wyjściem ostatniej dwójki, ale to u nas też mogło się nałożyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 20:27

    kamciaelcia, Nina83, Mycha666, kattalinna lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina no mam nadzieję że będzie ładnie bo narazie to się nie zapowiada.

    Co do szczepionki to nie pamiętam jak było z Patrykiem a Ula będzie dopiero mieć tak że nie pomogę .

    Wzięło mnie dziś na smażonego kabaczka w panierce ,więc nasmazylam stertę ile Ulka tego wciągnęła to chyba więcej odemnie, nawet nie gryzła tylko palcami dopychala i łykała,potrafi skubana zjeść

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 20:35

    Nina83, kattalinna lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź 😚
    Moja kuzynka ma córeczkę dzień młodszą od Zosi i mówiła mi właśnie, że tydzień po szczepieniu też miały luźne kupy.. także to prawdopodobnie poszczepienne.

  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, czytam, ale nie mam czasu ostatnio pisać. Mania stała się tak absorbująca... Nie da się jej spuscic z oka na sekundę.

    J.S cieszę się, że wyjazd do Energy udany, korzystajcie teraz z Zakopanego😁

    Mala Matylda moi znajomi też są w Karwi. Miłego wypoczynku 😚 i wszystkiego najlepszego rocznicowego ❤️

    Co do luźnych kup po mmr to u nas były razem z gorączka od 8doby po, ale okazało się to 3dniówką.

    Ja też muszę kupić Mani jeszcze jakieś buty bo praktycznie zostały jej Nike... Sandały już za małe, muszę jeszcze kupić bo lato dopiero się zaczęło no i jakieś trzewiczki jeszcze bliżej końca sierpnia.
    Strasznie szybko jej rosną stopy. Obstawiam teraz, że ma 13-13,5cm. Muszę zmierzyć.

    Co do umysłów facetów. Cóż. Nie skomentuje. A mówią, że kobiety nie da się ogarnąć a wychodzi na to, że oni są gorsi. Mój Mąż częściej używa zdania "domyśl się", a to z kobietami i tym zdaniem jest najwięcej memów. 🤦‍♀️
    Przykro mi, że się nie układa. Trzymam kciuki za poprawę sytuacji.

    Basiula Marysia też histeryzuje i to chyba taki etap jest...
    Masakra, jak czegoś jej zabronie to drze się tak i płacze, że aż ma odruch wymiotny. Piszczy. Rzuca się. Jak próbuję ja podnieść to podnosi ręce do góry i się wyslizguje. Drapie, gryzie, szczypie, bije. Zwariuje niedługo.
    Prośbą nie działa, groźbą tym bardziej. Ba, jak podniose głos, to ona wtedy się śmieje i robi na przekór a mnie wtedy szlag trafia.
    Oj ciężkie życie.
    Krew nam się też ostatnio polala jak wymyśliła sobie zabawę, że z łóżka wchodziła na parapet i z niego skakała na łóżko. Mówiłam jej, że krzywdę sobie zrobi i co... Poslizgnela się, zaryła brodą w parapet i przygryzła język od spodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 22:05

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do facetów...trzymajcie mnie bo mojego dziś rozerwie na strzępy!👿 Co do histerii to u nas też na tapecie. Jak coś zabronię, kładzie się na podloge i zawodzi,wrzeszczy...masakra! Kamcia Patryś i Piotruś mają swój urok 😍 Piotruś chyba bardziej poważny 😊

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 20 lipca 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, pomóż. Skoro tak znasz się na geoxach :)
    Mania ma stopę 13,5cm czyli sandały potrzebujemy na 14,5cm. Więc jaki rozmiar wybrac? 22 jest na 14,7cm teoretycznie.


    No i trzewiki fajne ostatni rozmiar 23 kupiłabym z myślą już o późnym lecie/jesieni. Ma 15,5cm wkładkę.
    Brac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 07:56

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    feeva
    napiszę tak
    mam adidaski (w nazwie trzewiki) oraz trampki w rozmiarze 23 i mierzyłam tu na forum wkładke wyjeta z buta i miała 15 cm (nawet dla mnie 14,9) i na wkładce były zaznaczone miejsca na stopę. W takich butach krytych już nie miałam niespodzianek z rozmiarem czyli kazdy nastepny rozmiar buta rósł około 7mm
    mam ich jedne jedyne sandały i te w rozmiarze 24 maja wkładkę 15 cm, rzepy regulowane(półsandały juz rozmiarowo jak adidasy)
    geoxów nie posiadam mniejszych niz te 23 dla porównania
    ale 23 to na pewno wkładka 15cm
    i kiedyś na wrzesniówkach jedna dziewcyna podawała mi rozmiarówki wg firm i wg tamtej trafione były te rozmiary

    hehe
    skasowałam to zdjęcie wkładki
    zaraz zrobie
    zrobie i 23 i 24 zeby zobACZYĆ O ILE DOKŁADNIE ROŚNIE WKŁADKA
    któras tu pisała ze kupiła mniejsze rozmiarowo i wkładka była mniejsza

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva, nie powiedziałabym, że faceci są gorsi. Oni są po prostu inni. Zupełnie i pod każdym względem. Łatwo o tym zapomnieć, zwłaszcza w stosunku do kogoś, z kim się jest dłuższy czas, do tego dochodzi też "znanie na wylot". A prawda jest taka, że dziś chłop jest już innym chłopem niż wczoraj i wcale tak dobrze go nie znam. I odwrotnie 🙂 Ostatnio ten temat różnic z jednym znajomym omawiałam - jest świeżo po dużym kryzysie małżeńskim i odkryciu właśnie tego jak różnymi gatunkami jesteśmy. To nie ich wina, ani nasza. Taka natura. I za to ich kochamy przecież 😊 od miłości do nienawiści niestety blisko, więc za to też nienawidzimy...

    Co do dzieci: u nas pisk i histeria ale bez rzucania się na podłogę. Jeszcze... Jest za to okładanie się pięściami po głowie. Staram się skupiać na tych zmianach na plus bo i takie są 😉

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, a geoxy trzymają rozmiar niezależnie od modelu? Bo my bartka jak mierzyłyśmy to jeden model był ok, a drugie sandałki albo za małe, albo dużo za duże.

    zem3qps6in5tddof.png
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na tych geoxach wyszlo przy 22, 14 cm. Zobaczymy co przyjdzie na 23. Szukacie butow, to zobaczcie sobe mivokids. Teraz przez weekend jeszcze wiecej promocji dodatkowe 15 % to geoxy wychodziły za 100 zl.. Szybka wysyłka.

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia czyli myślisz, że te trzewiki 23 brać skoro jest 15cm a Mania stopę 13,5? Akurat na chłodniejsze dni jesienne by były :)

    Kattalinna u nas tak samo tluczenie się w głowę i w buzię...🤷‍♀️🤷‍♀️

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc tak
    Prezentowane modele
    Trampki 23, wysokie trampki 24, sandały 24

    Model pierwszy. Wkładka ma nawet niecałe 15cm i na drugim zdjęciu widać na jaką stopę

    Model drugi
    Jak widać wkładka urosła od poprzedniej o 7mm. Ma nieco ponad 15. Na drugim zdjęciu widać jaka stopa

    Ostatni model
    Jedyny który nie zgodzil się z rozmiarem. Sandały 24 ale wkładka jak dla 23
    Dlatego pytalam wczoraj White o dokladny model


    To kolejny model. Adidasy ależ gumowanymi czubkami (tylko takie kupuję są trochę cięższe)
    Rozmiar 24 i zgadzają się z poprzednim 24, o 7mm wieksze niż 23


    Kattalinna
    jak pisalam to z geoxami już później (Po sandalach) nie pomyliłam się z rozmiarem bo rósł o 7mm każdy. Jedynie na zimę nie miałam-skusilam się bartki i lidla i dla mnie bartki były odrobine mniejsze niż geoxy (albo urok deliktnego ocieplenia buta bo w naszym klimacie nie unaje tych mega zimowych kozakow)

    Zobacze jakie inne mam modele geox
    Pisałam juz-uwielbiam je i stąd nie kombinuje za dużo z innymi markami


    Feeva
    Zaraz konktretniej ci doradze. Pochowam powyższe buty bo model korzysta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 07:12

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najtaniej geoxy kupuję na limango
    Ale oni mają czasowo
    Teraz tylko w outlecie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 20 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina to że oni są inni to wszyscy wiedzą ale taka wiedza wcale nie sprawia że poczujemy się lepiej ,czy to oznacza że mamy zrezygnować z siebie ? Zrobić z siebie męczennice,bo jest jak jest i lepiej nie będzie bo oni są inni niż my? Z drugiej strony narzucanie naszej wizji na życie bo nasza prawda jest najprawdziwszą też nie jest ok,obiektywizm i kompromis nie jest łatwa sprawa . My się czasem przejmujemy aż za bardzo a oni wcale i nas szlag trafia bo on wszystko olewa a on nie wie czemu my znowu się czepiamy no wiecznie niekończąca się historia i tak od pokoleń. Natura ma specyficzne poczucie humoru

    cf409fc7e7.png
‹‹ 2515 2516 2517 2518 2519 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ