X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 15 lipca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, Ty zartownisiu 😜

    Cola, jakieś nieogary z tego 19 maja 😂😂😂

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 15 lipca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina no coś w tym jest 🤣

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, takie tu pustki, że wiatr hula tylko 😔 czyżby to był koniec majówek 2018?

    Wczoraj stwierdziłam, że mamy skok. Trochę mi lepiej z tą świadomością 😉

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina naprawdę jest teraz skok? Bo ja już się czas załamuje i pytam czemu inne dzieci takie spokojne, grzeczne, ułożone, a mój cały czas jęczy i jęczy. Ja rozumiem że ząbki idą i mecza go też, ale no masakra ostatnio. Wszystko musi być po jego myśli bo inaczej płacz. No histeryk jeden 🤣 te zaowazylam że tak pusto zaczyna się tu robić...obu to tylko chwilowy kryzys ;)

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas jestem i z utęsknieniem wypatruję nowych wpisów.

    Ale faktycznie się jakoś wyludniło 😐

    Cola, brawo dla Adasia za nowe skille. Gdzie te dzieci spokojne, grzeczne i ułożone? Chyba tylko w opowieściach bezdzietnych i dawno-dzietnych 😉

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, ja Was czytam, ale nie mam nic do napisania. Mam mega doła 😳 czuję się jak odludek, siedzenie w domu mnie męczy, szukanie mieszkania mnie przeraża, wizja kredytu do emerytury mnie załamuje. Mam wyrzuty sumienia,że się dołuje i dzidziuś to wyczuwa i tak w koło. Wyć mi się chce, za dużo teraz się u nas dzieje, a ja potrzebuję spokoju i odpoczynku i spaceru po polach w ciszy.

    U nas wyszły 2 dolne czwórki, ale bez większych problemów.
    Gratuluję nowych umiejętności ☺
    J.S. udanego wypadu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    ja też tu jestem, zerkam od czasu do czasu 😊
    Kurczę... czyżby forum zamierało?
    Hop hop! Dziewczyny gdzie jesteście?

    Ja mam dwie siostrzenice (10 i 9 lat), przyjechały do nas na wakacje 😃 także jestem troszkę zajęta bo staram się urozmaicać im czas 😄
    Zosia szczęśliwa! Ona uwielbia dzieci, zwłaszcza te starsze haha, dziewczyny świetnie się z nią bawią i opiekują także z Zośką mam luz 😝

    J.S szalonej zabawy życzę 😃 i czekam na zdjęcia 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 09:29

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaglądam, ale zawsze raczej mało się udzielałam.

    U nas od kilkunastu dni jest mamizm na maxa. Do tego zęby się przebiły... No i wg aplikacji też skok.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :p

    Ja tez czytam, ale jakos nie mialam co pisac ;) Mam nadzieje, ze watek nie umrze :p

    Ciekawe gdzie Kamcia sie podziala...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez podczytujr i tez malo sie udzielam. Napisze co u nas. Zosia rozchodzila sie na maxa ale bardzo krzywi zwlaszcza prawa stope do srodka, czasami to az potyka sie o nia. Czy to przejdzie wraz z doskonaleniem chodu czy juz isc do ortopedy??
    Po za tym od 1.08 idziemy do zlobka. Bylysmy po umowe, Zosia zobaczyła dzieci to chciala odrazu isv do nich. Chyba nie bedzie zle z adaptacja.
    Szczepienie mamy w polowie sierpnia i jestem zla. Bo lekarka mówiła mi ze same dzwonią i umawiaja i ja czekalam az zadzwonia. Nie zadzwonili. To ja dzwonie a Pani w rejestracji moei ze one nigdy nie dzwonia i napewno to ja cos zle zrozumiałam.. No kurde.. 2 razy pytalam i dwa razt mi mówiła ze one będą dzwonić.. I w ten o to sposob dopoero
    w sierpniu.. Wolalabym teraz poki jestemy w domu, bo wiadomo jak to po szczepieniu..
    Ale nie ma wolnych miejsc
    Ide myc podlogi bo dziecie spi 😉😉 pozdrawiam wszystkie forumowiczki i ich pociechy ♥️♥️

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej też czytam.

    Jak Wam nudno i nie macie co czytać to ponarzekać sobie

    U mnie tydzień zaczą się hujnikowo.

    Mała rozwalił a mi telefon a co tam pewnie pomyślała. Jeden wydatek w tą czy w tamtą nie zrobi różnicy.

    Z chłopem się pokłóciłam aż trzasłam drzwiami zostawiłam wszystko i wsiadłam w auto i jeździłam bez celu

    Trzecie historia byłam u logopedy przypomniałam sobie ze mam znajomą. Po badaniu syna wyszło że wszystkie problemy z mową ma od słabego napięcia mięśniowego,które lekarz nie zauważył.

    A na koniec szykuje urodziny synowi i prezent i wszystko owiane jest tajemnicą niespodzianką.

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciabos Adaś też wygina nóżki do środka, pytałam ostatnio pediatry o to, patrzyła jak Adaś chodzi o powiedziała że na tym etapie to normalne. Wraz z doskonaleniem chodzenia powinno się to prostować. Mamy obserwować, ona też co wizytę będzie patrzeć na to. Dziś jest jakieś apogeum marudzenia i krzyków. Jestem tam tym przybita, a energii nie mam nic a nic.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem, podczytuję z doskoku.
    Może przez urlopy, wakacje mało kto zagląda.

    Wyczekuję poprawy pogody, za nami bardzo zimny tydzień jak na lipiec. Zawsze całe wakacje spaliśmy przy otwartym oknie, a i tak było gorąco, w cienkich piżamkach albo i w samej bieliźnie a teraz były takie noce, że dziewczyny na długi rękaw musiałam ubrać a sama spałam zawinięta w kołdrę po uszy.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Cola, przy szczepieniu tez zapytam.
    My tez powrocilysmy do pajacy bo zimno.. Od jutra ma byx lepiej. Piszecie o tym mamizmie, my jestemy przed skokiem. Ale aplikacja mowi ze jeszcze tylko 2 dni dobrego humoru 😩.. Az sie boje co nas czeka. Teraz jest ok. Tylko w nocy jak sie obudzi tak potrafi i 1.5 godz nie spac. Krevi sie, trze glowa wkoncu placze itd.. Zeby.. Ida czworki dwie juz prawie sa.. Jak wroce do pracy to ciezko będzie po takiej nocy myśleć, tym bardziej ze jestem księgowa.. Obym podwojnie nie widziała.. No chyba ze puszczę podwojny przelew na moje konto z 500 +😂 takie male upsss. 😂

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo 500+ to wczoraj dostalismy :p

    U nas tez ostatnio chlodniej co mnie cieszy bo obawiam sie, ze przy upale czulabym sie jeszcze gorzej...

    Wizyte u mojego lekarza mam dopiero na 13.08 nie wiem jak ja do tej pory wytrzymam, musze jeszcze tsh sobie zrobic bo w tamtej ciazy mialam niedoczynnosc tarczycy...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam przeboje z 500+. Nie dostałam nic odkąd urodziłam drugie dziecko. Miałam dostać również tzw. kosiniakowe. Również na razie nie dostałam mimo że minął ponad rok.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, jak się cieszę że jesteście 😍

    Olcia, u Skrzata też było krzywienie nóżki do środka. I przeszło. Kciuki, zeby u Was tez minęło samoczynnie.

    Berbecia, co za fatalny czas dla Was. Po takim pachy musi przyjść seria szczęścia!

    Jangwa, czemu nie dostałaś? 😐 tłumaczą się jakoś?

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pasożytem w Polsce 😂. Płacić ma Norwegia, bo mój partner tam pracuje 🤷. Czekam co Norwegia odpisze. Mam nadzieję, że odmówią. To, że tu nie pracuje nie oznacza, że nie dokładam się do państwa. Robię tu zakupy itd. Gdyby nie ingerencja to w ogóle jeszcze do wniosku by nie zajrzeli. No i świadczenie na dzieci najlepiej jakby też Norwegia płaciła. Tylko, że tam nie ma 500+, tylko po przeliczeniu świadczenia wychodzi mniej. Więc będę się bawić w wyrównanie od Polski jak Norwegia przyzna. Śmieszne dla mnie... Osoby które tu nie pracują normalnie mogą pobierać wszelkie świadczenia, a ja nie, bo partner pracuje za granicą 🤷.

    Państwo obiecuje, nie ma skąd brać to trzeba doić inne kraje aby płacili na nie swoich obywateli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 13:28

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa, no faktycznie bez sensu.

    Czyli jakby Twój partner nie pracował wcale, to byś dostała?

    Kurczę, paranoja. 500+ było dla wszystkich, nie zważając na dochody, a Ciebie państwo olało. Czuję się oszukana w Twoim imieniu i przykro mi.

    Czyli jak ojciec dzieci pracuje za granicą, to już matka nie może dostać przysługujących jej świadczeń. Lepiej pracować na czarno, lub nie pracować. Pa-ra-no-ja 😠

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już od wczoraj jesteśmy nad morzem😄
    Zosia jechała przodem, było lepiej niż zwykle. Obyło się bez histerii, zrobiliśmy tylko dwie krótki przerwy na karmienie i rozprostowanie nóżek. Mimo wszystko fanką podróży chyba nigdy nie będzie, bez względu na kierunek jazdy. Dużo ją zabawiałam, przespała tylko 1,5h w dwóch ratach. Biorąc pod uwagę, że wstała przed 5 spodziewałam się dłuższych drzemek, normalnie przesypia w południe powyżej dwóch godzin. W tej sytuacji nie będziemy eksperymentować z pwrotem w nocy, u Zosi chyba zawsze musi być inaczej niż u większości dzieci🙈
    Morzem jest zachwycona, dzisiaj jeszcze nie byliśmy na plaży ponieważ rano padało, a teraz Zosia ma drzemkę. Moja główna obawa to fakt że śpimy w jednym pokoju, a Zosieńka od marca ma swój, nie jest przyzwyczajona że ktoś chodzi po pokoju, łatwo ją obudzić. Istnieje ryzyko że będziemy z mężem kończyć wieczory o 19:30🤪

    Też się zastanawiam czy Zosia ma jakiś skok. Od tygodnia ma duże problemy z zasypianiem, zasypia mi na kolanach, budzi się bardzo często przy próbie odłożenia, ma po dwie pobudki w nocy i wstaje przed piątą. W ciągu dnia jest ok, po chorobie wszystko wróciło już do normalnego stanu .

    Zosia z zapałem rozwija mowę, ciągle coś powtarza, ale mnie najbardziej zachwyca to jak chce się komunikować werbalnie. Rano chciała ładowarkę, pokazywała palcem i słodko prosiła "da". Dostała, chciała włożyć do buzi, ale pytała czy może 😋, tzn. wskazywała ładowarkę i mówiła "mniam mniam". Mowiłam jej że mniam mniam nie, nie wolno, a Zosia prosiła dalej "am" i patrzyła pytająco, ale stosowała się do zakazu. Gdy wziełam ją do naszego łóżka mowiła "mama, tata, Zosia, tulu tuli". Odpowiada na pytanie jak ma na imię, ale dla mnie hitem są jej rozmowy telefoniczne 😆. Przykłada do ucha telefon, pilot, paczkę chusteczek, kanapkę z masłem (oczywiście masłem w stronę ucha🤪), a nawet tortownicę do której mieści jej się cała głowa i powtarza kilka razy "halo", a potem gada po swojemu. Na koniec czasami jest "papa"😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2019, 19:05

    kattalinna, Wowka, Cola87, olciabos, Sela, D_basiula, Mycha666, wariancja, Feeva lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
‹‹ 2508 2509 2510 2511 2512 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ