X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, według mnie zrobiłaś co uważasz za słuszne. Jeśli obie jesteście szczęśliwe dzięki tej metodzie, to najważniejsze.
    Mania ma 1-2 pobudki, więc mnie to nie męczy. Wiem, że się przebudza, jak słyszę ciumkanie paluszków, bo ona smoka nie ssie, i przewala się w łóżeczku z boku na bok. Wtedy robię mleko, daję jej, zmieniam na śpiocha pieluszkę i usypia sobie sama. W zależności która jest godzina albo ją odkładam do łóżeczka, albo zostawiam już u siebie.

    Spóźnione sto lat dla jubilatów/jubilatek :*

    Katy, dobrze, że wyniki Kamila ok.
    Co do postanowienia odnośnie mieszkania - super! Co macie się męczyć. To prędzej Wy powinniście pieniądze pożyczać od nich, a nie oni od Was :D

    Gratuluję nowych ząbków :)

    Kamcia już pierwsza miłość? :D

    Mama to przeprowadzaj się do mojego miasteczka, będziesz u mnie w salonie rzęsy trzepać, jak już go otworzę haha :D

    Byłyśmy dziś na dworze, Jezu, ale zmarzłam. Myślałam, że jest o wiele cieplej.

    Jestem w fazie robienia listy kosztów do salonu do dotacji. Jeju. Mam nadzieję, że dostaniemy.

    Katy, Mama32 lubią tę wiadomość

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko mi się rozespało.

    Od 11:20 śpi 😮😮 ugotowałam dwa obiady, umyłam głowę, przeczytałam pół internetu i nudzę się 😁

    Kamcia, no to faktycznie, symptomy Piotra podobne do niespełnionej miłości 😉

    Feeva, też się jaram tą Twoją dotacją 😀 musisz się zmieści w jakimś określonym budżecie, czy liczysz wszystko co mogłoby się przydać?

    kattalinna, Nynka lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, a ja to Ci zazdroszczę tych nocek. Moja śpi ze mną, przegoniła ojca z naszego łóżka i teraz ona w nim rządzi 😉😬 Spała w swoim łóżeczku do 5m. Niestety, po 5 miesiącu zaczęła źle sypiac, budziła się dosłownie co chwilę i wzięłam ją do naszego łóżka z własnej wygody, bo przy mnie spala lepiej i wygodniej mi bylo wyciągnąć cyca i karmic na śpiąca niż wstawać co chwilkę i wyciągać ją z łóżeczka i usypiać. Tak się jej to spodobało, że nie mogę jej teraz " przegonić" 😟. Było wieeele prób przeprowadzki do łóżeczka ale to była tragedia dla niej i jeszcze bardziej dla mnie, więc dla świętego spokoju została w moim łóżku.. liczę na to, że wyrośnie lub jak będzie starsza to jej przetlumacze 😜
    Syn był zupełnie inny, gdzie go polozylam tam spał... ALE.. budził się do trzech lat na mleko!! 😤 I nie potrafilam go tego oduczyć 😟
    Patk, to twoje dziecko i rób jak uważasz i nikomu nic do tego bo krzywdy Basi nie robisz, o!

    Feeva, trzymam kciuki za dotację 😃

  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poza podstawowa moroflogia co sie jeszcze bada u takiego malucha?
    W sensie np zelazo, poziom wit d3?
    Jak juz pojdziemy chce miec wszystko zbadane, zeby nie daj Boze nie kluc drugi raz

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na nocne spanie odkładam do łóżeczka i ma sama zasnąć. Raz śpi od razu a raz milion razy chodzę żeby smoczek dać bo się dre w niebo głosy . Ze mną spała może góra 4 razy jak była chora.

    Moje dziecko chyba zaczyna mi odrzucać mleko.

    Ja byłam dzisiaj z synem na pobraniu krwi. 6 próbówek było. Zrobiłam mu morfologia,ob ,crp,układ krzepnięcia ,tsh i badania od alergologa na mleko i kurz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 16:01

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk nie jesteś wyrodna matką ,jak już kiedyś mówiłam są dwie szkoły jedna mówi że po to jest matką żeby była na każde skinienie i zaspokajała wszystkie potrzeby a druga mówi że tak jak uczymy dziecko jeść sztućcami i chodzić w ubraniu tak uczymy spać w łóżeczku i różnych zachowań . To nie prawda że dziecko jest malutkie i nie rozumie ,dziecko bada świat i rodziców też i wyciąga wnioski ,tak się uczy i to od nas zależy czego się nauczy ,czy tego że jak mu niewygodnie to będzie krzyczał i mama przyjdzie i poprawi ,czy nauczy się samo sobie poradzić . Dziecko rozpacza tylko na początku jak widzi że metoda nie działa próbuje innej,jak widzi że działa bo mama przyjdzie i ponosi to będzie ją stosować. Są rzeczy ,których nie możemy od maluszka wymagać bo nie da rady sobie ale samodzielne spanie czy zabawa jest jak najbardziej osiągalne. Wiem że przy pierwszym dziecku każda mama jest odrobinę nadopiekuncza,ale wymaganie od dziecka wspomaga jego rozwój . Takie jest moje zdanie ,każdy ma inne podejście pozatym każde dziecko jest inne nie ma jednej metody.

    edwarda20, Katy, Nina83 lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Hoope już pytała, ponawiam pytanie.
    Zbieram pomysly na prezenty dla roczniaka.
    Tablica manipulacyjna-tatus robi,
    Na biegunach mamy słonia😁
    I o koniec pomysłów😁

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk moj na szczęście od urodzenia pieknie spi w swoim lozeczku, nie budzi sie na jedzenie w nocy od 5 mca zycia, teraz ma czasami sie przebudzi albo na smoczka albo ze spi na brzuchu, chce zmienic pozycję a spiworek mu przeszkadza. Gdyby bylo inaczej na pewno szukalabym różnych rozwiazan, tej metody sprobowalabym na pewno. Nie przejmuj sie opiniami innych. Mnie niedawno zhejtowaly kwietniowki ze kupiłam nocnik i bede oswajać malego... Kazda z nas wychowuje tak jak uwaza :)

    Nina83 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pakt ja już kiedyś pisałam że sama nie stosuje takiej motory ale jak u Was się sprawdza i jesteście zadowoleni wszyscy to najwazniejsze.
    Edwarda też już nocnik kupiłam w celu oswojenia z nim dziecka. I jest spoko, na początku nie chciał siedzieć, teraz chwilę posiedzi, czasem sobie tam siknie, robimy brawo i się cieszy. Na siłę go tam nie trzymam, jak nie chce siedzieć to sobie schodzi, myślę że to jest ok. J.S. nocka na szczęście spoko. O 4 u nas w łóżku wylądował o 5 mleko i do 6.15 tak posłał, tatuś go zabrał a ja spalam do 8.30 :) Zawsze takie jeden dzień w tygodniu robimy że ja mam wolny ranek, zazwyczaj w nd ale w tym tygodniu byl wyjątek i byk pon ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 17:00

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my mamy już dwa nocniki, dziś w nowy było siku. Czasem trzymam młodą wbrew jej woli chwilę bo ma fazę buntu i ucieka mimo, że jem się chce. To dopiero wyrodna matka...

    zem3qps6in5tddof.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś kończymy 10 miesięcy ❤️. Nie wiem kiedy to zleciało.

    Mała co raz więcej gada sobie. Jest wniebowzięta jak strasza siostra wraca z przedszkola. Z chęcią się z nią bawi 😊. Do chodzenia raczej daleka droga, bo strachliwa. Mamizm dalej jest na całego. Nocki różne. Najmniej pobudek to chyba 2. Kolacje już jej daje od dawna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 07:52

    Katy, Nina83, Berbecia, kamciaelcia, Tanda, kattalinna, Feeva, pawojoszka, MajowaMamusia, J.S, Hoope, Cola87, Wowka, D_basiula, Sela lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego dla ślicznej modelki :)

    Nina, myślę, że większość z nas zazdrości Patk (ja również) i chciałoby po prostu położyć dziecko spać.

    Patk wjechałaś mi na ambicje XD postanowiłam,że spróbuję usypiać Zuzie bez noszenia. Odłożyłam do łóżeczka, po chwili usiadła i zaczęła płakać,myślę to nie to. Położyłam ją i zaczęłam lekko bujać, wierciła się, podnosiła, ale nie dałam za wygraną. Jak juz leżała spokojnie na brzuchu to tylko trzymałam rękę na plecach. Całą akcja trwała 15 min i dziecko śpi. Nie chwalę się,zobaczymy jak nam pójdzie jutro.

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Igi :*

    Tez musze popracowac nad usypianiem bo na rekach wiecznie bujac nie bede...

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagwa śliczna modelka, nie wiem co ty od niej chcesz piękne zdjęcia wyszły. Ale jaka ona rozebrana aż mi się zimno zrobiło jak na nią popatrzyłam u nas chłodno w domu jest, czekamy niecierpliwie na wiosnę. Sto lat dla jubilatki

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy 😊 . Oj żeby ona chciała czymś się zająć chociaż na dłużej 😁. Mam w planach robić dziewczyną sesje wielkanocną, ale już się boje jak będę współpracować. A ciepło akurat mamy w domu. Ale fakt, wiosna mogłaby już na dobre zawitać.

    Ja też usypiam na rękach. Pierwszą też tak usypiałam. Jak starsza była nie było problemu aby już w swoim łóżku leżała, a ja obok czytałam książkę . Teraz dalej tak jest.

    Edit: teraz zasnęła na siedząco 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 07:51

    kamciaelcia, Cola87, Katy, Tanda, Hoope, Wowka, kattalinna lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JANGWA
    SLICZNAŚ TY
    PO TOBIE I CÓRA SLICZNA

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 marca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa sto lat dla Igi :) piękne dziewczyny jesteście 😍. Kattalina ja się boje ze jakbym go na siłę trzymała na nocniku to by się zraził i nie chciał siadać.Adas zasypia przy butli, potem go odkładam do łóżeczka i jest różnie. Czasem śpi a czasem chce wstawać i wtedy albo go biorę i trochę lulam albo jak widzę że wstaje ale senny jest mocno to kładę na brzuszek i przytrzymuje za plecki żeby nie wstał (też jestem okropna ;p) ale zazwyczaj to działa bo jest tak zmęczony że szybko się poddaje i zasypia ;)

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 18 marca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 😊 chociaż dziś niogar ze mnie. Włosy tłuste, dres cały dzień 😂

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 18 marca 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie jestem zwolenniczką tej metody. I tak jak Jangwa siedzę i czytam bajki a potem czekam te parę minut aż zaśnie. I uwielbiam słuchac "mamo kocham cie bardzo,wiesz?"
    Nynka ubiegłaś mnie z tablicą manipulacyjną.
    U nas hitem było autko do jeżdżenia, teraz ma motor

    jangwa_maua, Nynka, Sela lubią tę wiadomość

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tablica manipulacyjna super, mamy na liście. Pchacz jest w domu ale zainteresowanie bliskie zeru. Mata już też poszła w odstawkę. Jeździk kupię lada dzień. Coś bym chciała właśnie bardziej manipulacyjnego. Drewno. Mniej plastik. Bez dźwięków.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
‹‹ 2185 2186 2187 2188 2189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ