X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalina no powiem Ci że może i ja Ci dzień zrobiłam ale Ty to mnie dobiłaś :P
    Swoją drogą marchew u nas jest super. Szczególnie taka prosto z lodówki. Ciumka przez pół godziny.
    Może nie wyglądam ale PESEL nie kłamie :/ Muszę jakoś z tym żyć :)

    Co tam jeszcze, a my znamy taką parę (nie jesteśmy już znajomymi) która adoptowała dziecko jak miało chyba roczek. Dwa lata temu się rozwiedli i nikt nie chciał tego małego. On teraz pewnie ma coś okolo 13 lat. I trafił znów do domu dziecka. Paniusia sobie nowego faceta znalazła i w opiece powiedziała że ona nigdy nie kochała tego dziecka, pan z kolei powiedział że on nigdy się nie czuł ojcem bo on zawsze chciał mieć dzieci ale żona nie chciała być w ciąży więc nie poczuwa się do odpowiedzialności, Mały ma w ogóle FAS wiele problemów z nerkami itp. Straszna historia, nawet boje się myśleć jak to dziecko się czuje.

    Miałam coś jeszcze pisać, ale zapomniałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 10:31

    MajowaMamusia, Katy, kamciaelcia, Hoope, Cola87, kattalinna, pawojoszka, Berbecia, Sela, J.S, Wowka, D_basiula, Feeva, Mała Matylda lubią tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, ja dzisiaj musialam wykorzystać chwile nieuwagi Kamila zeby isc sie myc bo jak za pierwszym razem zobaczył, ze wychodze z pokoju to zaczal krzyczec chociaz narzeczony byl obok niego...

    A w ogole to zastanawialam sie ostatnio nad tym co moglabym robic w ramach "odpoczynku" od dziecka i wymyśliłam, ze zapisze sie na lekcje spiewu :p Zawsze lubialam spiewac, nie mam jakiegoś wyjatkowego glosu, ale chyba w miare mi to wychodzi wiec fajnie byloby sie poduczyc pod okiem jakiegos profesjonalisty:p

    Nie wiem czy ktoras z Was sie moze orientuje co moze oznaczac ciagle od kilku lat podwyzszony cukier we krwi na czczo? Lepiej sie przejsc z tym do lekarza i szukac przyczyny?

    Patk, co za ludzie.. a Barbara sliczna jak zwykle ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 21:16

    Patk lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katy
    zalezy na jakim poziomie ten cukier?

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbara czaruje spojrzeniem :) drugie zdjęcie moje ulubione z tej serii :)
    Dla mnie takie coś jak zostawienie dziecka, które się adoptowało jest skrajnie egoistyczne i niedojrzałe. Szkoda małego.

    Katy, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :) skojarzyło mi się z reklam, matko teraz non stop reklamy leków, paranoja. Zawsze lepiej jak coś niepokoi iść do lekarza i zrobić podstawowe badania.

    Któraś z Was pisała kiedyś, że chce adoptować dziecko, czy mi się coś wydaje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 21:21

    Patk lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, nie jakos bardzo bo ostatnio mialam 5.64, a norma do 5.5 :p Mialam w gimnazjum z tego wzgledu robiona krzywa cukrowa, ale wyszla ok, a lekarka kazala mi tylko nie jesc za duzo slodyczy, których raczej nie jem zbyt duzo wiec watpie zeby to miało cos wspólnego..Zbadalam sobie teraz ten cukier bo ostatnio jak troche dluzej nie jem to az mi sie rece trzesa :/

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pisałam ze mogłabym adoptowac
    to moje czwarte dzieciatko...ale mysle ze nie ja zapadłam w pamieci ;)

    bardzo, ale to bardzo mi sie posmutniało z tym adoptowanym dzieciaczkiem

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katy
    jednorazowo cukier nic nie znaczy
    kiedys tam powtórz badanie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk straszno z tym dzieckiem, przecież to człowiek, nie stara kanapa, jak tak można... psa bym nie oddała...

    Niestety ludzie wcale nie tak rzadko oddają dzieci z adopcji. Powodem bywa właśnie urodzenie własnych dzieci albo nieradzenie sobie z problemami jakie stwarza to adoptowane. Itp.

    Koleżanka adoptowała ślicznego chłopca, miał wtedy dwa latka. Zatajono przed nią istotne fakty medyczne, jak to, że miał okołoporodowe niedotlenienie czy adhd. Straszne to było dziecko, w przedszkolu go nie chcieli, same problemy. Nie oddała. W międzyczasie się rozwiodła ale syna odchowała. Szacun.

    Basia jak zwykle prześliczna, taka kruszynka drobniutka ❤

    Patk lubi tę wiadomość

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk tak to :) ślicznotka.

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I po co te procedury, godziny z psychologiem, szkolenia, itd. skoro potem brak konsekwencji? :-( A ile jest przypadków, że w ostatniej chwili nie dochodzi do adopcji bez podania przyczyny, odmowa i już. Ten system kuleje... A ludzie są podłymi egoistami, aż serce boli od takich historii :-( smutno się robi gdy się słyszy, że ktoś zwierzaka oddaje, w przypadku dzieci to rozpacz :-( rodząc swoje też nie wiemy jakie będą, czy zdrowe, czy nie będą stwarzać problemów wychowawczych itp. Ech... :-(

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, polecam się ;-)

    A Baśka, poza tym, że oczywiście cudownie cudna, to robi minki jak mama :-)

    Patk lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się w ogóle wydaje że Baśka podobna do mamy, śliczna! A historie z tymi nieudanymi adopcjami okropne. Jak po tylu latach można oddać dziecko. Nie ogarniam tego.

    Patk lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś się dziś przebudził przed 21 z takim płaczem, nie mogłam go uspokoić :( zanosił się aż. Potem z cztery razy beknał, troszkę jeszcze pojechał i popłakał i w końcu po godzinie go uspalam. Myślicie że to brzuszek mógł być?

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola u nas taki nagly atak placzu to czesto wlasnie gazy męczą. Odbije sie i spokój.

    Nie mogę słuchać takich historii... ludzie traktuja dzieci czasami jak zabawki, czym sie kieruja Ci co daja zgody....dobrzy ludzie maja odmowy a jakieś poprance dostaja dzieci.

  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, Basia jak zwykle sliczna :)

    Tez mi smutno jak czytam te historie. Biedne dzieci, ale ja rowniez podziwiam ludzi, ktorzy sie decyduja na adopcjr, ja bym chyba nie potrafila. Nie wiem jak to jest jak sie czlowiek stara latami, a ostatecznie nie ma swoich dzieci - wtedy tez inna bajka, jestem pewna ze w glowie bym to miala, czy moze by nie adoptowac.

    Patk lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, no wlasnie nie jednorazowo bo nawet w ciąży na czczo mialam za wysoki, przy badaniu do prawa jazdy tez (tylko to chyba nie bylo na czczo? Nie pamietam) dlatego troche mnie to zaczelo niepokoić :p

    A tak na marginesie to glupio mi sie bylo przyznac, ale wzięliśmy z powrotem tego psa :p Właśnie mialam Wam wczoraj pisac, ze ukradl z miseczki Kamila zamrozona zupke brokulowa (w kostkach małych mu mroze), ktora sie rozmrazala xd Wchodzę do pokoju zobaczyc czy juz jest rozmrozona, a tam pusta miseczka :p A zupka byla bez miesa wiec dziwne xd

    Kamil dzisiaj w koncu w nocy nie jeczal xd


    https://fakty.interia.pl/swiat/news-londyn-3-latek-zmiazdzony-fotelem-samochodowym,nId,2787865

    Nie wiem jak ta matka mogla nie sprawdzic czy wszystko z nim ok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 08:45

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katy
    ja przez wysoki cukier w ciazy (czyli pow.92) mam cukrzyce ciazowa

    krzywa po ciazy wyszła teoretycznie prawidłowo-na czczo 94, czyli OK, ale dla ciazy juz nie
    mam zalecenie zbadac cukier na czczo(jakos teraz), gdyby wyszedł pow.99(norma poza ciaza) rodzinna juz ma kierowac mnie na krzywa
    i taka procedura w sumie raz na rok (tzn mam badac cukier na czczo a rodziina ma reagowac na wysoki)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 08:53

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, po pierwsze zbadaj cukier. W ciąży nie miałaś cukrzycy? Postaraj się najlepiej o skierowanie do diabetologa. Krzywa koniecznie.

    A do tego artykułu... Kto wozi dziecko "w miejscu na nogi"?? Źródło średnio jest wiarygodne, ale idiotów nie brakuje więc niestety prawdopodobieństwo jest duże :-(

    Proponuję zmienić temat bo się nam tu strasznie przygnębiająco zrobiło :-(

    Fatalita, jesteś? Co u Was?

    zem3qps6in5tddof.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam w ciazy cukier na czczo z glukometru (przec krzywa) 106 wiec teoretycznie mialam cukrzyce ciazowa, ale nikt mi tego nie powiedział po za tym skoro mialam normalnie cukier tez podwyższony to czemu w ciazy mialo byc inaczej...Wynik 5.64 jest z tego poniedzialku :p

    Nie chcialam nikogo przygnebic tylko mnie ta historia przerazila:/ Wiec zmieńmy temat faktycznie :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukier bada sie z krwi zylnej, glukometr nie diagnozuje a jedynie pomaga w kontroli

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2007 2008 2009 2010 2011 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ