X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina ja czytalam dobre opinie o tych microlife ale tak ogólnie nie konkretnie o tych do ucha. Musze kupić, bo ten mój to jakaś porażka.

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, czeka jeszcze, ale przymiarki byly w domu, mamy w planach zabrac go na przejazdzke w nowym fotelu i zobaczyc reakcje, czy jest spokojniejezy, w koncu bedzie mial miejsce wiec pewnie bedzie mu lepiej. Mam taka nadzieje ze jazda przestanie byc horrorem XD

    Ja tez chce szumy i lulania! Dolaczam sie do ciebie :D

    Tez sie mialam o pchacza pytac bo dostalismy na chrzciny, na razie sie kurzy bo syn proboje dopiero pozycje do raczkowania, wiec mysle ze troche poczeka. Slyszalam ze jest wywrotny.

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    U nas wczoraj fatalny wieczór. Zosia zwykle zasypia około 19:30, o dwudziestej zawsze już śpi, wczoraj zasnęła o 21:20. Wcześniej dużo płakała, nawet noszenie na rękach nie pomagało, piersi nie chciała. Co jakiś czas uspokajała się na chwilę, a potem znowu zaczynała płakać. Obstawiam zęby, w ciągu dnia też jej dokuczały, smarowałam dziąsła Dentinoxem, dostała Ibum. Wieczorem podałam jej ponownie, po jakimś czasie zasnęła mi na rękach.

    Od ponad tygodnia Zosia robi też inne kupki. Muszą być bardzo wodniste, bo na pieluszce zostaje tylko mokra plama, bez żadnych grudek itp., zupełnie nic się nie osadza na powierzchni pampersa. Częstotliwość jak zwykle (co 1-3 dni), brak dolegliwości brzuszkowych. Uważacie, że powinnam to skonsultować z lekarzem?

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy ten termometr https://www.ceneo.pl/48786963 ma dobre opinie, ale nie wiem czy go polecać, termometr jak termometr, mierzy temp więc chyba jest ok.

    Mała Matylda, jak Cię niepokoją te kupy to może skonsultuje z lekarzem, może ma to związek ze słaby spaniem.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przy zebach brzydkie kupy byly :/

    To dziecko jak sie urodziło wazylo 4800 :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 10:42

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez zmian. Tragedia. Do tego też nie mogłam zasnąć więc nie wykorzystałam nawet tych krótkich snów Baśki. Ogólnie dzień z dupy. Jęczy mi tu i marudzi. Oszaleję.

    Ja kupiłam termometr geratherm non contact i uważam ze jest dokładny. Temperatura pod paszką była jednakowa z takim starym zwykłym rteciowym. Kupiłabym drugi raz ten sam na pewno. A i ma 5 lat gwarancji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 10:53

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupami do tej pory zbytnio się nie martwiłam, bo poza konsystencją nic się nie zmieniło. Boję się wizyty w przychodni dla dzieci chorych, wolałabym tego uniknąć, ale nie chcę przegapić czegoś ważnego. Zastanawiam się, czy mogę zwalić winę na zęby i spokojnie obserwować czy coś jeszcze nie będzie się działo, czy jednak lepiej skonsultować to już teraz. Od jutra mamy zacząć rozszerzanie diety.

    Dzisiaj Zosia miała dobry nastrój, na drzemkę zasnęła bez problemu, sama w łóżeczku. Śpi już 1,5h.

    Termometr mamy taki: https://www.ceneo.pl/58943676
    Kolejne pomiary nie są identyczne, po pierwszym szczepieniu, gdy Zosia miała podwyższoną temperaturę i rozważałam podanie paracetamolu posiłkowałam się pomiarem w pupce. Oczywiście innym termometrem ;)

    Patk, współczuję nocy, szczególnie że to ciągnie się u Was już tak długo.

    Edit: Przed chwilą otrzymałam dostawę warzyw z pobliskiego gospodarstwa – jestem bardzo zadowolona :). To dynia, marchew i pietruszka z natką, pachnące i oblepione ziemią, zupełnie inne niż z supermarketu czy naszego targu, gdzie sprzedawane są warzywa pochodzące z giełdy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 11:14

    kattalinna lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry
    U nas noc ciężka mała katar męczył nosek zatkany jeść nie mogla ,zasnęła dopiero przed pierwszą . Podejrzewam alergię na koty bo mój przywlekl dwa male kotki ,takie były biedne wychudzone i przemarznięte,oczka zaropiale Zal było na takim mrozie zostawić więc nakarmiliśmy i urządziliśmy legowisko w komurce ale że zimno to brały dzieci te kotki do domu . Katar to może być bez związku ale oczka łzawia a dziś ropieją. Koty mają zakaz wstępu do domu.

    cf409fc7e7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczta Polska to porażka jakaś ostatnio czekałam prawie dwa tygodnie choć powinna być najwyżej po czterech dniach lepiej trochę dopłacić i zamówić kuriera

    cf409fc7e7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się kochają



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 22:26

    Katy, Sela, Mała Matylda, Wowka, Cola87, kattalinna, MajowaMamusia, Hoope, D_basiula, Mycha666 lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha biedny Patryczek, choc wyglada na zadowolonego :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo zadowolony :)

    Katy lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna Ulcia, oby ta separacja od kociaków szybko dała efekt.
    Alergię na sierść zwierząt uważam za wyjątkowo przykrą. Jako dziecko odchorowywałam zabawy z kotami, psami i królikami, ale nie potrafiłam się powstrzymać, choć mama zabraniała ;)

    Chłopcy są uroczy – takie okazywanie uczuć w męskim wydaniu :D
    Choć Patryczkowi trochę współczułam, Piotruś nie jest kruszynką ;)

    U nas dzisiaj konsumpcja stopy. Drobne degustacje miały miejsce już wcześniej, ale dzisiaj to prawdziwa uczta XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 13:10

    kamciaelcia, Sela, Katy, Wowka, Cola87, pawojoszka, Kwiatkowa24, kattalinna, MajowaMamusia, Nynka, Berbecia, Hoope, D_basiula, Feeva, Mycha666 lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Matylda, kupy moga byc tez wlasnie od zebow, glupio byloby sie pchac w te bakterie w przychodni ale z drigoej strony jesli cie to bardzo niepokoi, to moze warto to skontrolowac.

    Cudowna Zosia ze stopkami :)

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchacz... hm. Czy wywrotny ten nasz? Nie bardzo, ale dla zdolnego dziecka wszystko możliwe. Czy się ślizga? No ucieka po podłodze bo ma kółka :)

    Z tego co czytałam pchacze są dla dzieci które już potrafią stać. Ja opieram o kanapę i Skrzat się wtedy po nim wspina. Dla Rekinka ta rączka jest jeszcze wysoko, ale Kamcia ostatnio pisała, że dla Piotrusia ta zebra była za mała :)

    Mała Matylda, ja bym obserwowała. Kupy mogą być od zębów. Jeśli nie ma innych niepokojących symptomów, to tak jak JS pisze głupio się pchać w bakterie w przychodni. Pyszne stópki ma Zosienka :) <3

    Kamcia, uśmiałam się :D chyba z czasem będzie coraz ciekawiej przy dwóch takich ananasach :D

    JS, wyjmuj pchacza, zrób z niego na razie playstation ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 14:58

    kamciaelcia, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, podpisuję się pod tym co powyżej, nie będę już powtarzać.

    Zosia przeuroczo konsumuje :-) Bożenka też już zaczęła ale tylko na łóżku i nie do uchwycenia na zdjęciu ;-)

    Fotelik idzie kurierem z poczty polskiej... Miałam jeszcze opcję paczkomatu, ale przecież by się nie zmieścił i teraz żałuję. Trzeba było wybrać i niech się sklep martwi. Był też inny kurier ale już płatny to stwierdziłam, że bez przesady, płacę już 1,5k to niech mi to gratis przywiozą, kurier jest kurier. No i czekam...

    Kamcia, fajne te Twoje chłopaki :-)

    Zdrowia dla Uli!

    Patk, oczywiście lubię za info o termometrze, nie za noc do dupy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 16:26

    kamciaelcia, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko my z chlopakiem mamy pecha i zawsze po zakupach musi do nas sie doczepic jakis mily Pan Żul? Juz mnie to wkurza xd

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Pchacz... hm. Czy wywrotny ten nasz? Nie bardzo, ale dla zdolnego dziecka wszystko możliwe. Czy się ślizga? No ucieka po podłodze bo ma kółka :) )
    Dzięki za odp. Z tego co czytałam to zrozumiałam, że na śliskiej powierzchni pchacz szybko "leci" zamiast jechać, ale skoro mam opinie z pierwszej ręki to wierzę :)

    Chłopcy cudni, już widzę to bicie się i plucie na siebie za jakiś czas :D
    Zosia smakoszka stóp. Czy Waszym dzieciom po całym dniu tez tak śmierdzą stopy? :D My się śmiejemy, że to cztery sery :D
    Katy do nas nikt nie podchodzi, może od razu widzą, że nie ma po co XD

    Zuzia wstała o 14.10 z drzemki i ani myśli spać, trudno, najwyżej za godzinę kąpiel, flacha i dobranoc.

    kamciaelcia, Katy, Mała Matylda lubią tę wiadomość

  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mówienia dziecku po imieniu to ja tak miałam ze starszą. Jakoś nie mogłam się oswoić z tym.
    Z Matyldą już tak nie miałam.


    Berbecia wrote:
    Ja wybralam dzisiaj misia pchacza z fisher price nawet cena przystępna. zobaczymy jaki bedzie czy zda egzamin.

    Takiego:

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7662048716


    Podobny do naszej zebry, bo też FP :) U nas jest szał :)


    Katy wrote:
    Ja pchacz kupie chyba dopiero jak zacznie stawac wiec raczej niepredko :p


    Matylda wydawała mi się po tyle względem siostry, nie wyglądała jakby zaraz miała raczkować i nagle nas zaskoczyła. Od razu z raczkowaniem zaczęła wstawać a wczoraj przeszła się po pokoju pchając przed sobą skrzynkę z zabawkami :O

    kamciaelcia wrote:
    Mój kot nawet nie jest taki glupi aby tak blisko podejść ;)
    W dodatku ostatnio Piotruś dostał hopla na punkcie kota-a że kot ma zęby i pazurki muszę zamykać go na klucz w sypialni.
    Stąd Patryk rzadko kota widzi ;)


    Ja mam taką masochistkę jedną co daje się Matyldzie skubać XD
    Feeva wrote:
    Wiki cudna :*
    Fatalita, no nie? Bardzo podobna do mnie na tym zdjęcie XD

    Nynka śpiwór no name z allegro :)
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7514756188

    A futerko nie przeszkadza, nie wchodzi do buzi? Bo rozważałam z futerkiem ale czytałam, że często to jest problemem.

    kattalinna wrote:
    Kamcia, wg tego wzoru jestem jakieś 15 cm za wysoka albo jestem chłopcem :-P moje siostry też bo wszystkie jesteśmy niemal równe ;-) a bracia to nie wiem z jakich rodziców :-P

    To ja nie wiem co z nami nie tak, powinnyśmy mieć po 153 cm a tymczasem mamy (cztery kobiety):
    1. 165
    2. 175
    3. 158
    4. 163
    :P


    ---

    Co do płatków i nie tylko to ja z kolei słyszałam, że produkty pełnoziarniste po roczku, bo ciężej strawne.

    ---



    Ktoś wczoraj skończył 7 miesięcy :D
    Waga 8200g
    Długość ok 72cm
    7m1.jpg
    7m2.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 17:24

    kamciaelcia, Berbecia, Katy, kattalinna, Hoope, Nynka, pawojoszka, Wowka, D_basiula, Cola87, Feeva, Mała Matylda, Mycha666, Kwiatkowa24, Fatalita lubią tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy słyszałyście o pożarze składowiska opon, to 10 km od nas... Pali się od środy, smród niesie się w promieniu kilkudziesięciu km, z domu nie wychodzimy bo strach to wdychać. Na szczęście mamy oczyszczacz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 17:53

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
‹‹ 1852 1853 1854 1855 1856 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ