X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak patrze na te zdolne dzieciaki to sie zastanawiam czy nie isc jednak z Kamilem do jakiegos fizjo czy cos xd Jemu zaraz stuknie 8 miesięcy, a dalej lezy jak panicz :p Obraca sie i tyle xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, ale czad! Ja tez chce zeby moj tak stawal... cudowny Skrzacik :)

    Katy, mam te same mysli, ze u nas jakos to powoli.

    Kattalina, mam pojedyncza i jest super :)

    kattalinna, Wowka lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Basiula, przesyłam spóźnione życzenia dla Oleńki :)

    Patk, niesamowite zdjęcie!
    Twoje interpretacja wyglądania jak milion dolarów rozbawiła mnie do łez XD

    J.S, Wowka, Kwiatkowa, gratuluję utraconych kilogramów. U mnie wciąż nadprogramowe 2 kg.

    Berbecia, ja podobnie jak Pawojszka mam wrażenie, że siostra próbowała poprawić sobie samopoczucie Twoim kosztem. Zadbaj o siebie w taki sposób, abyś Ty dobrze się czuła. Zdanie innych się nie liczy.

    Jaki zwinny Skrzat! Do tego śliczny i radosny :D

    Mania pięknie sobie radzi, chyba ma ambicje wkrótce rozpocząć raczkowanie ;)
    U nas najczęściej spadochroniarz/pływanie zwane też samolocikiem. Jeśli pupa znajdzie się w górze to buzia na podłożu :P

    Nasze spacery trwają 30-50 minut, sen w trakcie wykluczony, ale po październikowych ekscesach i tak jestem zadowolona :)

    Mama32, po kryjomu ściskam kciuki aby tak już u Was zostało, ale ciii ;)

    Majowa, współczuję problemów z palcem. Niestety nie pocieszę, wszystkie znane mi podobne przypadki skończyły się akcją piła. Mimo wszystko mam nadzieję, że u Ciebie to problem dermatologiczny.

    Katy, to nie Kamilek rozwija się wolno – to inne wiosenne dzieci pędzą jak szalone ;)

    Fatalita, Wiki już pewnie po szczepieniu? Jak się czuje?

    U nas wczorajsze szczepienie przeszło bez echa, noc jak zwykle, od rana roześmiana buzia. Na jednej nóżce prawie nie ma śladu po ukłuciu, na drugiej malutkie zaczerwienienie. Zosi chyba włączył się mamizm – wpatrzona we mnie jak w obrazek, chłonie mnie całą sobą, wabi gaworzeniem i uśmiechami. Od kilku dni też całuje, w uroczy, nieporadny sposób, tzn. otwiera buzię, przysuwa do moje twarzy, a potem następuje krótkie, szybkie liźnięcie :D

    Katy, Mama32, J.S, Fatalita, Wowka, kattalinna, Patk, D_basiula lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katy
    zrówno Prezes jak i Kamilek są w normie ;) serio ;)

    Katy lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d86fbef21056.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9775e5d3bae1.jpg

    A to nasze samojebki. Nie dalo sie zrobic idealnej

    Skrzat jaki zdolny.

    Kamcia dobrze, ze mowisz o tych muffkach pojedynczych.

    Dzielna Zosia :)

    Moj synek to mały len

    kamciaelcia, Sela, Katy, Wowka, MajowaMamusia, Fatalita, kattalinna, Mała Matylda, Berbecia, Feeva, Mycha666, Hoope, Patk, D_basiula, Cola87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, liczę że jakos to obejde.

    Też mam mufki pojedyńcze z zestawu do wózka, bardzo mądrze to ktoś wymyślił.

  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Mała Matylda, my już po szczepieniu, dziękuję :)
    Wikulka śpi. Biedna dzisiaj miała zastrzyk w obie nóżki :(
    Ale przytulona do mamy szybko się uspokoiła.
    Również całujemy dzielną Zosię :*

    Kattalinna, tak jak Wowka już napisała mamy x-pulsa. Z tym, że jeszcze gondole, część spacerowa czeka w kartonie. Jeżeli chodzi o składanie to mimo, że na dwie ręce to i tak jest proste. Ale nie składałam wózka jedną ręką, więc nie mam porównania. Ogólnie używanie, odpinanie,skladanie,rozkładanie, dopinanie dodatków np. Moskitier, przeciwdeszczowki bardzo intuicyjne. Minus wózka dla mnie to potrzednie koła, które czasem się blokuja na przeszkodzie. No ale ja chodzę po lasach, żwirach itd. Więc może po mieście byłoby lepiej. Jakbym kupowała jeszcze raz to chyba zdecydowałabym się na x-mova.
    Jeżeli masz jakieś specjalne pytania to mogę odpowiedzieć. Tylko muszę przywlec karton od babci ;)

    Wowka, jaki super-Skrzato <3

    Pawojoszka, Wiki jak Ulka. Zbierają skille w podobnym czasie ;)

    Feeva, skoczek piękny. Chwila moment i będzie czworaczkować po domku.

    Ja chyba wynajmę kogoś, żeby wychodził z Wiki w te mrozy, bo jam bardzo ciepłolubna. Dupka mi marznie po minucie na dworze :(

    Berbecia, moja siostra też wyższa, chudsza, blond, zawsze zadbana, make up. I choć ja na wagę nie mogę narzekać to zawsze się czuje jak ta gorsza. Ale tak naprawdę wystarczy pójść do fryzjera/ułożyć sobie włoski/pomalować ryjek i już człowiek wygląda...(jak? Hhmmm... kurde wyglądanie jak milion dolarów już nigdy nie będzie takie samo Patk :P )...po prostu ładnie ;)

    kattalinna, Mała Matylda, Wowka, pawojoszka, Patk lubią tę wiadomość

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia ja to tak polzartem napisalam:p Wiem, ze ma jeszcze czas, ale moze jakby mial juz wiekszs umiejętności to nie nudzil by sie tak szybko i nie chcial na rece tak jak teraz :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz sie okaże czy pilot odzyskamy i czy działa :D

    działa ;)
    ale przesuszyc musimy
    Mąż powiedział sąsiadom że to Piotrek pilot wyrzucił właśnie dlatego odebrał klamki okienne na kluczyk :) dowod miał w ręce :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 16:21

    Katy, Sela, Wowka, D_basiula, Fatalita lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva puść Mani muzykę, to sobie potańczy :)

    Feeva lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil malo ruchliwy, ale za to nawija jak najety :p

    https://youtu.be/yJ5oTexxoWs

    W ogole dzisiaj zrobil w koncu kupe i faktycznie byla bardziej stalej konsystencji wiec przesadzilam z ta kasza :/

    Sela, Wowka, kamciaelcia, Mycha666, Hoope, D_basiula, Fatalita lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Ma miże któraś z Was krzesełko Caratero bistro? Szukam opinii o nim...


    Ja mam :) Pisałam o nim jakiś czas temu jak dziewczyny o krzesełkach pisały.
    Ja jestem zadowolona. Kupiliśmy je dla starszej, teraz na zmianę jedzą w nim starsza (3 latka) i młoda :) Ma dużo regulowanych elementów - oparcie, wysokość siedziska, tacka.
    Wg. mnie jest porządne, plastiki mocne i dobrej jakości, tkanina super się czyści, prałam nawet w pralce kilka razy i po wyczyszczeniu jak nowe nadal wygląda :) Zależało mi, żeby to nie była cerata bo lubi pękać i jestem zadowolona z wyboru :)

    amygdala lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za pocieszenie. Troszke z siebie upuscilam tego co sie zbieralo od jakiegos czasu i mi lepiej troszku.

    Bylam dzisiaj sie zapisac do nowego endo w ramach nfz (bo do tego co chodzilam to na poczatku ciąży sie poklocilam i powiedzilam mu ze nie chce zeby mnie leczyl) niezgadniecie jaki termin....
    Wrzesien 2020 i Pani w okienku sie mnie pyta czy godzina 10. Mi pasuje. A skad ja mam wiedziec co bede robila za dwa lata o tej prze.

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajowaMamusia wrote:
    Co jedzą już Wasze dzieci? U nas 1x dziennie owoc, 1x obiadek z reguły jakieś warzywa, raz były z indykiem, dzisiaj z łososiem. Kuzyna dałam mi pomysł na kisiel z bobofruta ponoć bardzo dobry, myślę że z każdego soku wyjdzie taki domowy kisiel. Co już można wprowadzać? Prezes to wiem że bułkę z szynką wcina, a reszta?


    My na spokojnie, oprócz cyca raz dziennie zupka warzywna. Jeszcze bez mięsa. Powoli prowadzam nowości, więc się rozciąga.
    Poznała już warzywa: marchew, dynia, ziemniak, burak, cukinia, kalarepa, kalafior i brokuł, a w tym tygodniu wjechała brukselka. Z tego komponuję codziennie jakąś zupkę (3-4 składniki a od niedawna dodaję też koperek lub zioła). Następne w kolejności do wprowadzenia planuję mięso z indyka a potem chyba gluten (manna do zupki).
    Potem myślę o dołożeniu drugiego posiłku z rana - np. kleiku ryżowego czy kaszki manny z owocem.


    Patk wrote:

    Katalina u Ciebie chipsy, a u mnie żelki... ubóstwiam żelki wszystkie. I tak... czarne anyzowe też uwielbiam


    Jezuuuuu, żelki to moja zmora... Uzależniłam się od tych takich długich pasków w kwaśnej posypce. U nas na te czarne mówi się lukrecjowe i też je lubię XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 17:55

    MajowaMamusia lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba się coś zawiesiło?

    O, działa :D A pokazywało, że nie ma takiej strony :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 18:32

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrzesniówki były a mjówki znikly :D

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tez sie zdziwilam bo kwietniowki byly normalnie, a tu brak strony xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela wrote:
    Hoope chce dopajać, bo mamy mega problemy z kupą. Jest raz na 4 czy 5 dni z wielkim trudem.
    Dlatego szukam z czego mu można podać wodę, żeby załapał, bo z butli koszmar, łyżeczko też. Kupiłam bidon ze skip hopa no ale to chyba jeszcze za mały na zatrybienie słomki?

    Sprawdź, a się okaże. Matylda pije z kubka ze słomką, załapała od razu za pierwszą próbą. Jej starsza siostra też w tym wieku co ona już ze słomki piła i też od razu złapała o co chodzi.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opieka społeczna weszła na nasze forum :-P

    Nic mądrego nie napiszę, jestem padnięta. Dwie godziny zabawiania dziecka żeby nie chciała spać: nie poszła na drzemkę ostatnią więc chciałam przeciągnąć do wcześniejszej kąpieli. Ojciec z pracy wyszedł później plus korek. Dziecko tak czekało, że usnęła mi na rękach. Nawet nakarmić się nie dało. Dobrze, że zdążyłam przebrac w piżamę. Ciekawe za ile się obudzi głodna jak wilk.

    Edit: z grubsza wiem co chciałam napisać: Skrzat jest rozbrajający <3

    Patryk z Mamą z dalekiego kraju słusznie robią sobie zdjęcia, ładnych ludzi trzeba uwieczniać :-)

    Kamcia, Twojego posta o mufkach czytałam na spacerze już po podjętej decyzji. Patrząc na rozstaw dłoni na kierownicy stwierdziłam, że dwie lepsze. Potwierdziłaś mi :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 19:08

    Wowka lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda też uwielbiam te długie żelki, ja na nie mówię żelki "szmatki" bo wyglądają jak ściereczki do mycia naczyń takie co kiedyś były. Żelki czarne, nie znoszę, na samą myśl mnie cofa.
    Kierowniczka w łóżeczku,ja umęczona po kokardy, chce kojec, a nie mam na niego miejsca, zaczęło się pilnowanie non stop.

‹‹ 1815 1816 1817 1818 1819 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ