X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim :) Żałuję, że nie zaglądałam do Was od początku. Teraz zajrzałam z ciekawości, bo chciałam sprawdzić, czy to tylko ja mam taki wadliwy egzemplarz dziecia, który prawie w ogóle nie śpi i w kółko cyca woła :) Ale widzę, że półroczne niemowlaki dalej mogą być noworodkami :)

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna to odkłaczanie niemowlaka to u nas powinno być na dzień dobry, ja zw chwile będę łysa, a Leo cały w moich włosach.

    Magda co do tych bidonów to ja ostatnio kupiłam rocznej bratanicy, bo piła ze zwykłego kubka ze słomką i co chwile ktoś jej musiał podawać to picie, a teraz jest tyle radości z tego bidonu, że szok. Cały czas z nim lata i pije. Kupiłam ze skip hopa za 37zł ale w smyku przez neta za 30zł są.

    Ogólnie jesteśmy już po chrzcinach. Jestem wypluta... Leo był mega grzeczny. Tylko zmieniały się ciocie i babcie do noszenia heh. Na koniec położyłam go przed lustrem w nosidle i gadał jak najęty, śmiał się piszczał, no ja nie wiem ile to dziecie miało dzisiaj energii. W kościele też był b.grzeczny. co prawda udało nam się załatwić bez mszy ale w sumie trwało to 25min.
    W końcu z głowy...

    A wczoraj też kupiliśmy grzbka z mombelli do kolekcji i w sumie brakuje nam jeszcze słonia. Ale grzybek jeszcze trochę i pokona ślimaka ;-)

    Magda33, Wowka, kattalinna, Fatalita, D_basiula, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela gratuluję udanej imprezy .

    Kamcia co ty chcesz od dwulatków ?
    Udanej nocy.

    Ja dziś pół dnia darłam koty z teściowa publicznie na Fejsie pod postem . No wiem niepotrzebnie dałam się sprowokować i wciągnąć w dyskusję ale miałam nadzieję że jak wyzygamy na siebie całą zulc to coś może drgnie ale gdzie tam ona zaczęła odczuwać radość z zabawy i obrażania mnie . Swoją drogą zrobiłam zrzut ekranu więc w razie W może będzie sponsorem remontu ? Jak się lubi sadzić to ja mogę się sadzić zobaczymy jak rola oskarżonej jej się spodoba tylko teraz jestem wypluta tak mi ciśnienie podniosła że aż mnie głowa boli . I po co mi to bylo ? Głupia ja

    Sela, Feeva lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam że napisałam posta wcześniej a chyba mi się skasował. Dziewczyny południowe u nas to chyba więcej chłopaków by było, będą się bić o Ule Pawajoszki :) Pawajoszka oj współczuję przejść z tą teściową, szkoda że to Cię musi tyle nerwów kosztować :/
    Kamcia nie miałam nigdy dwu latka, ale synek koleżanki w tym wieku to było faktycznie wyzwanie :D.
    Sela cieszę się że chrzciny udane :)
    Jeśli chodzi o picie to ja na początek chyba kupię ten bidon i zobaczymy jak to pójdzie. Próbowałam że zwykłego kubeczka mu dać troszkę wody to ładnie łykał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 23:19

    Katy, Sela lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie spie juz od prawie godziny. Moje dziecko nadal budzi sie co godzine z placzem jakby go zabijali. Malo tego czesto jak go odloze to budzi sie ponownie z wrzaskiem. Spanie w jednym pokoju z facetem nic nie ulatwia, bo ta swinia ciagle chrapie, krząka i sie kreci. Czesto akurat gdy moj synek ledwo spi. Wkurzylam sie. Dzis nie ma spania skoro ja nie spie. Dalam cycka i oddalam go ojcu.

  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 4 listopada 2018, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatkowa i dobrze. Ja właśnie nie śpię od 5 i zrobiłam to samo. Szczerze, gdybym miała dom, wyszłabym przed dom. Albo na inne piętro. A tak to siedzę w kuchni a oni przyleźli za mną. Nie będę ukrywać, że o 5 rano jestem bardzo zła, że muszę wstać. BARDZO. Używam brzydkich słów. Obrażam rodzinę.

    Pawojoszka ustaw treść rozmów na prywatne. Każdy post osobno może być prywatny albo cała tablica. Jest taka opcja. Pod warunkiem,że to Twoja tablica.

    Wowka brawo Ty XD Z tej kaskady kupy się nie śmiej, w galerii jakiś czas temu wywaliło z ubikacji i była na najniższym piętrze prawdziwa kaskada kupy XD

    Kamcia serio nie wiem co to bunt dwulatka :D Ani jedna ani druga go nie miała, pierwsza tylko raz próbowała w sklepie coś wymusić na glebie ale szybko ją spacyfikowałam. Środkowa nigdy. Prezes jeszcze nie wiem ale u mnie jest krótka piłka. Zrobi tak raz i będzie oglądał matkę z nosem przy szybie (szyba do wyboru, w mieszkaniu, w aucie) XD

    Ja już gryzaków nie kupuję. Teraz czas na zabawki 6+. Mam już listę, pora zamawiać.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahhh to była noc...

    Z trudem zdrapałam się z łóżka, napakowałam się stężoną kofeiną i próbuję nie ogłupieć do końca z tymi grającymi zabawkami. Jeszcze nakupowałam na zapas baterii, głupia masohistka.

    U Was nie spały dzieci. Moje spało. Ale złodziej okradający dom sąsiada ukradł i mi kilka godzin najlepszego snu. Niech mu się, cholera, najgorsze koszmary przyśnią.

    Hoope, co masz na liście zabawek?

    My mamy tylko kraba na naszej. W stacjonarnym smyku nie było. Za to w empiku jest w dobrej cenie.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • MonikaJ Ekspertka
    Postów: 234 306

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, u nas noc ok. Karmiłam kilka razy i ewakuowałam się do innego pokoju, mąż przejął pałeczkę i spał z Młodym. Wstaliśmy o 6:30. Głowa mnie już boli od kilku dni. Nie wiem od czego, domyślam się ze od włączonego ogrzewania...

    Kamcia, wiem co przeżywasz. Nawet Cie nie pocieszę bo moja 4ro latka ma dalej bunt, od urodzenia. Wczoraj byłam z dwójką u znajomej. Siedzieliśmy 2 godziny i trzebabyło zbierać się do domu, a moja córka wpadła w taką histerię ze nie byłam w stanie jej ubrać. Została jeszcze, i mąz po nia przyjechał. Ja juz nie mam siły bo to nie pierwszy raz. Od rana jest walka, wszystko na nie, wszystko na złość. Planuje udać się do psychologa dziecięcego bo już nie mam na nią pomysłu.

    Gratuluje ząbków, u nas jeszcze nic nie widać.

    201501064565.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też od 5 nie śpię. To małe brzęczy i brzęczy. Przez nią matka uzależni się od apapu bo głowa pęka. Wróciłyśmy do domu i wróciły karmienia co godzinę. Idealnie 60 minut... Chyba o tę bliskość jednak chodzi bo jeść to nie je za długo. No ale je więc jak zwykle kupa nad ranem. Dziś 5.20, do 6 łudziłam się, że jeszcze usnie bo się pokładadała w łóżeczku. No ale nie, brzęczenie bo nuda, bo siku, bo tak. "Bo tak" ostatnio oznacza "usiądź mnie". A od wczoraj jej mało i tego. Podciąga się do siadania i od razu by chciała stać. Ale obrotów ciągle brak. Najlepiej wszystko od końca zacząć... Jeszcze nie jest zupełnie mobilna a już trudno ją utrzymać. Chyba jednak pójdziemy do szpitala na zwroty. Albo niech chociaż wymienią na inny model. Młodszy ;-)

    Hoope, podziel się listą. Zwłaszcza jeśli masz tam jakieś autka. Młoda to blachara.

    Wowka, co tam się działo u Was??

    Pawojaszka, słabo z tymi brudami na fejsie. Bez względu na wszystko, to nie jest miejsce na takie rzeczy. Hoope dobrze mówi, schowaj tę wymianę zdań. A teściową zablokuj :-D

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, nie pocieszę Cię, mój bunt dwulatka trwa wciąż...

    MonikaJ, Katy, Wowka lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • MonikaJ Ekspertka
    Postów: 234 306

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna i tego sie obawiam :)

    201501064565.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika j
    Łudzę się że bunt minie
    W końcu to powiedziałam sasiadce kiedy zapytała"dlaczego on taki jest?Piotruś taki nie byl"
    Jeszcze tydzień temu pięknie schodził mi po schodach
    Wczoraj akcja że chce na ręce
    Matka nie
    On na ręce
    W efekcie z,3.piętra schodzilismy jakieś 15min
    Schodzilismy to dużo powiedziane ;) Piotrek w swiezo wypranej kurtce i nowych butach zjechal po schodach. A to na plecac, a to na brzuchu, a to na tyłku...z maksimum histerii na każdym polpietrze
    I tak oto na tej drodze spotkaliśmy sasiadke
    Podnosiła mi Piotra...bo sobie krzywdę zrobi
    A matka twardo NIE
    piękne będą ploty obu Halinek :D
    Bo histeria typu chcę do wanny/nie chcę do wanny czy zjem/na złość matce nie zjem to już tak mnie nie ruszam

    Ale może i Ciebie pociesze
    Sąsiadka ma taką zbuntowana Emilke (idziemy dziś na torta), co ona wyprawiala...Dziś tzn 7lat zgrzeczniala

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry ;)

    U nas nocka dziwna, ale ostatecznie Kamcio się obudzil przed chwila :p Ogólnie 3 razy go odkladalam do lozeczka, za trzecim troche pospal( za cholere nie pamietam o ktorej go wyciagalam), ale o 4 mnie obudzil macaniem mnie po ustach xd Otwieram oczy, a on cos tam sobie gada, dalam cycka i zasnal wiec moze po to mnie budzil :p

    Faktycznie u nas na spotkaniu byloby bardziej meskie grono dzieci :p Mam nadzieje, ze jakos uda nam sie to zorganizować;)

    Co do zabawek to tez na razie mam na liście ta osmiornice i jakies książeczki z obrazkami xd

    W ogole jestem w lekkim szoku bo budze sie po 7, a tu chlopa nie ma kolo mnie :p Patrze na do kuchni a tam rosol juz postawiony, szalenstwo :D

    Dzisiaj mamy sie wymieniac z tesciowa lodowka bo nasza sie zrobila jakas za mala :p

    Bunt dwulatka kojarze u dzieci kuzynki i mam wielka nadzieje, ze u nas bedzie lżejszy..Chociaż ja go przechodziłam chyba do osiemnaatki xd Kamcia wspolczuje :*

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoope
    Widzę że u nas wczesne poranki podobne
    Ja już tu pisałam
    Że dawno tyle nie klnelam ;)


    Katy
    Ten bunt z dnia na dzien osiąga apogeum
    Najważniejsze by szybko minęło bo będę łysa. Nie dość że przez hormony włosy lecą to dzieci pomagają

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • MonikaJ Ekspertka
    Postów: 234 306

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pożyjemy zobaczymy, być może z tego wyrośnie. Cieszmy sie, dopóki te nasze szkraby takie grzeczne i małowymagające ;)

    201501064565.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika j
    To właśnie jest w tym wszystkim najlepsze-te nasze(nawet nie śpiące)polroczniaki to pikus :D

    MonikaJ lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy za sobą kolejną noc Patryczka w pokoiku w łóżeczku. I chyba ciut lepsza od poprzedniej. Pobudki tylko na jedzonko. Jak zasnął o 19:20 tak jadl(chyba) o 23, 2 5:30. Maz karmil. Przed 7 się przebudzil ale jeszcze godzinę dospal z mamą i z szumami w łóżku. Może i dłużej by spał ale matka musiała na kibel :)
    Muszę godzinę ustawić na kamerce bo źle koduję godziny
    Zaraz sprawdzę ile w nocy zjadl
    Wczoraj zrobił pieciodniowa kupe a waga i tak pokazala piękne 7,99

    O
    pan Piotr wstał
    Dziś raczej pozwolimy mu na drzemkę w ciagu dnia więc pora na pobudke idealna(wczoraj wstal 9:30)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia usmialam się z tej bitwy XD Miałam wizję czolgajacych się dzieci i Prezesa jak mu włosy ze złości latają.

    Katy jak się wymienisz lodówka to chociaż żeby teściowa pełną oddala XD

    Dziś noc nerwowa dla mnie. Przerosło mnie wstawianie co godzinę. Małżonek wystartował z butlą A ja pospalam w drugim pokoju.

    Katy, Hoope lubią tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk
    Patryk ma tę przewagę że kudłów brak ale chwyt za kudly wycwiczony :D

    Edit
    Ale prezes masę ma o.O i potrójne golonki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 09:08

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, gratulacje dla Leosia <3 fajnie, że wszystko wyszło i już jesteście po chrzcinach :)

    Hoope, podziel się listą :)

    Wowka, nocne majaki czy rzeczywiście mieliście takie złodziejowe przeboje?

    Monika J aż tak jest źle? Myślę, że psycholog albo osoba która w ogóle spojrzy na to zachowanie z boku to dobry pomysł.


    Widzę, że dzisiaj noce/ranki należą do mężów ;)
    Katy, rosół - gratuluje chłopa :)
    Mój przed chwilą przyniósł mi kawę do wyrka, zajmował się od rana chwilę Wiki, żeby matka mogła chwilę odespać, a teraz śniadanie robi :)
    Mogłabym taj codziennie.


    Tak mi się skojarzyło:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b3d8b405fd9c.jpg

    Bunt dwulatka/ząbkowanie/skok rozwojowy/...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 09:46

    Katy, Sela, Wowka lubią tę wiadomość

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
‹‹ 1754 1755 1756 1757 1758 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ