X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 21 maja 2023, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresuj się, dzieci roznie jedzą, i różnej porze. Ja też się martwiłam że czemu po cyckach mała jeszcze zjada 100ml w butli, a mleka nie brakuje 🤷
    Powoli trzeba rozkręcać laktację, wspierać się i butlą i przede wszystkim nie denerwować bo to bardzo dużo na laktację wpływa. Co by się nie działo, pamiętaj że dla swojego dziecka jesteś najlepszą mama pod słońcem 🥰

    Agunieszka, Crochet, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 383 450

    Wysłany: 21 maja 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Agunieszka. Nie stresuj się i nie zamartwiaj. Tak jak Mvada napisała, jesteś najlepszą na świecie mamą dla swojego maluszka i wszystko robisz najlepiej dla niego.

    Mvada, Agunieszka, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Provitamina Autorytet
    Postów: 683 1298

    Wysłany: 21 maja 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Też jestem majową mamą, z tą małą różnicą że urodziłam rok temu.
    Trzymam kciuki za każdą z Was i mam nadzieję że wszystkie kryzysy i dołki miną.

    Co do kp i dokarmiania mm, to pamiętajcie, że jeśli podasz porcje mm, to właśnie tej porcji będzie brakować w piersiach. Laktacja musi się rozkręcić a potem ustabilizować a najlepszym sposobem na to jest przystawianie dziecka. Jak najmniej stresu, nerwów. Tylko spokój i pewność siebie. Moje dziecko na początku chciało cyca po 18 razy na dobę. Miałam wrażenie że nic innego nie robie tylko karmię. Efektywne jedzenie to kwestia nie 30, 40 min. To 10-15 min, potem to tylko traktowanie piersi jak smoczek. Pilnujcie karmień, szczególnie w nocy bo wtedy jest wyrzut progesteronu który nakręca laktację. Będzie dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2023, 22:51

    Mvada, Agunieszka, NataliaK, Crochet, Agnieszka1987, anekar92 lubią tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2020 roku
    👫 OBOJE 35+

    Prolaktyna: 23,34 ng/ml ✅
    AMH: 1,48 (norma 35 l.- 39 l. : 0,147 - 7,49 ng/ml)
    Testosteron wolny: 3,08 (0,10 - 6,30 pg/ml✅
    Androstendion: 3,29 (0,30 - 3,30 ng/ml✅
    Estradiol: 223,10 (21 - 312 pg/ml) ✅
    TSH: 0,708 (0,350 - 4,940)✅
    FT3: 4,15 pmol/l (2,63 - 5,70)
    FT4: 1,02 ng/dl (0,70 - 1,48)
    Anty TPO < 3,00 IU/ml (0,00 - 5,61)✅
    DHEA-SO4: 281,60 ✅
    FSH: 6,70 mIU/ml (3,03 - 8,08)
    LH: 4,65 mIU/ml (1,80 - 11,78)
    Drożność jajowodów ✅
    Histeroskopia - sierpień 2021r. - OK

    3 x IUI [IV, V, VI 2021r] - brak ciąży

    Sierpień 2021r. IN VITRO
    06.09.2021r. punkcja, pobrano 2 komórki, tylko jedna się zapłodniła - mąż: metoda selekcji plemników PICSI
    09.09.2021r. transfer 8aa + Ebryoglue
    11 dpt: Beta 467,87 / 13 dpt: Beta 953,59 / 15 dpt: Beta 1632,94 / 18 dpt: 3929,93
    Pierwsze USG: 4 październik 21r.: 25 dpt - jest serduszko.
    7470ugpj1funw5wd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2023, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dracaena to trzymam kciuki! W razie indukcji pamiętaj nie taki wilk straszny! Mówię to ja po dwóch indukcjach 🤣 jeszcze chwilkę 🫶

    Jak tam dziewczyny wagowo po porodzie?
    Mi przyznam ze dość szybko spada, 10 dni po a na wadze ok 9-10 kg mniej, ale ciało tragedia rozlane po bokach takie, ale co się dziwić, 9 miesięcy się zmieniało to teraz jeszcze musi dojść do siebie długo. Od czerwca aktywowałam multisporta i coś powoli zacznę robić.
    Co śmieszne, nie chce mi się totalnie jeść słodyczy których w ciąży pochłaniałam ilości mega duże. W ogóle jakoś mam ten apetyt mocno zmniejszony,jedynie co po porodzie 2-3 to jak odkurzacz.

    dracaena, Crochet, Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 22 maja 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam narazie z 12kg na minusie, docelowo chce jeszcze z 17😂 do wagi sprzed ciąży brakuje mi 10🙈
    Ale mi tak dało we znaki te krocze, że ja chcę tylko owby oni się wygoilo, a reszta to już mi nie przeszkadza i powoli będzie się ogarniac 😃

    Crochet, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 22 maja 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi szybko waga poszła w dół, z tym ze ja przytyłam tylko 11kg do wagi wyjściowej zostało 3 kg. Brzuch tez juz całkiem mały jest wiec tragedii nie ma. Ale u mnie to genetyka robi swoje, połowa mojej rodziny to z tych szczupłych, żeby nie powiedzieć chudych. A głodna jestem cały czas 🙈wymiatam wszystko co mi wpadnie w rękę 😅

    Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Crochet Autorytet
    Postów: 383 450

    Wysłany: 22 maja 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Provitamina ❤️
    dracaena Dokładnie tak jak NataliaK pisze. Indukcja nie taka straszna.
    NataliaK u mnie waga szybko poleciała. Już mam ok 11 kg mniej. Do wagi sprzed ciąży mam 2 kg na plusie, ale waga wagą. Jednak muszę zadbać bardziej o jakość ciała i te wredne "boczki". Chcę po połogu skonsultować się z fizjo i wrócić do biegania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2023, 12:08

    Mvada, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 22 maja 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką nadzieję dziewczyny. 🥰 Zwłaszcza, że ta panna co najwyraźniej ma mamozę jeszcze przed urodzeniem siedzi już tak długo, że oby niewiele wystarczyło do zainicjowania akcji. 😅

    Fajnie czytać, że dochodzicie do siebie. 😁

    Crochet, Agnieszka1987, Mvada, Agunieszka, anekar92 lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 22 maja 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet, szacun z tym bieganiem. Ja bym chciała, ale nie wiem co bym musiała mieć na cyckach żeby było to możliwe 🙈

    NataliaK, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 383 450

    Wysłany: 22 maja 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, na razie to plany a co z nich wyjdzie 😂😂😂
    Ja dziś uporządkowałam dokumenty z okresu ciąży w sensie wyniki badań, usg etc. Wzruszyłam się lekko jak sobie przypomniałam moment kiedy dowiedziałam się o ciąży, później pierwsze usg, bicie serduszka. A teraz ta plamka z obrazu usg leży w łóżeczku i sobie kwili 🥺

    Agunieszka, Mvada, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 22 maja 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wasze wsparcie. Od wczoraj jest mi coraz lepiej. Ale te hormony mnie dobijają 🤷‍♀️
    Z 11 kg, które przybrałam w ciąży zostały 4. Obstawiam, że znajdują się w piersiach 😁 Brzuszka już prawie nie mam, mąż stwierdził ostatnio, że znikły mi również boczki. Dam sobie jeszcze 2 tygodnie i spróbuję się zmierzyć ze spodniami sprzed ciąży 😬.

    Crochet, ja też nie mogę uwierzyć, że dzidziuś leży w łóżeczku, a jeszcze rok temu miało jej nie być. To wszystko jest takie nieprawdziwe 🥰

    Dracaena, trzymam kciuki, żeby wszystko sprawnie poszło 🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2023, 19:40

    Crochet, dracaena, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 22 maja 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko ma takie zaparcia, tak się męczy że dramat . Dzisiaj robiliśmy jej mocz, wyszedł ok, teraz dostaliśmy skierowanie na USG bo lekarka mówi że coś jednak może być nie tak z tymi jelitami skoro mała aż tak się męczy ..
    Masakra że nie można bólu odebrać takiemu maluchowi

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 383 450

    Wysłany: 22 maja 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agunieszka mnie tak samo hormony dobijają, ale wiem, że to wszystko minie...
    Mvada My dziś byliśmy na usg brzuszka. U nas wyszło ok tylko gazów ma dużo 😔 pomagamy mu na tyle ile możemy (masaże brzuszka, kładziemy go też na brzuszku). Chyba trzeba odczekać ten czas aż "dojrzeje" układ pokarmowy 🤷‍♀️

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 22 maja 2023, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie mam umówione prywatnie na wtorek, jutro mam też odebrać skierowanie i zobaczę ile się czeka na NFZ, ale pewnie sporo😅 mam nadzieję że to tylko niedojrzały układ pokarmowy, ale serce mi oęka jak patrzę jak ona cały czas się męczy

    age.png
  • Wiola259 Przyjaciółka
    Postów: 74 77

    Wysłany: 23 maja 2023, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Alicji z tymi bąkami to samo 😔 biedne dzieciaczki. Nocki mamy przespane tylko co 3h cyc i dalej sen. Do wagi z przed ciąży zostało mi już tylko kilo, ale jak więcej zrzucę to się wcale nie obrażę 😁 A co do hormonów to wam powiem, że na mnie mega wpłynęły, np. w dniu kiedy wyszłam ze szpitala wieczorem mój starszy syn się na mnie obraził bo czegoś mu nie pozwoliłam zrobić i poleciał odrazu do taty, było mi wtedy tak przykro, że ryczałam jak bóbr.

    Mvada, Crochet, Agunieszka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak śpią wasze bobasy? W sensie my mamy łóżeczko i na tym orzewijak. Leże to niedaleko naszego lozka w sypialni. Mamy malutkie mieszkanie 42metry. Czasami leżymy sobie z nia na kanapie w salonie no tam mamy tv. I ogólnie odkąd sie urodziła ja śpię z nia na łóżku w sypialni, a partner w salonie. I tęsknię już za nim teochę 🙈 z drugiej strony boję się mała do łóżeczka dać bo w nocy tylko sie ruszy i daje cyca i jest spokój. Nie chcialabym tez jej az tak przyzwyczajać, że tylko ze mną.

    Dzisiaj bylismy na pierwszym spacerze. Mała super, ale ze mną nie dokonca. Tak się unęczyłam a wcale daleko nie szliśmy 🙈 jednak położna wczoraj miała racje, że ładnke dochodzę do siebie ale nie mam szarżować za dużo, ani dzwigać, sprzątać. A ja co mam czas to sorzątam non stop 😂
    Btw jak ubieracie bobasy na spacer na taką pogodę? Ja chyba dzisiaj małodą przegrzałam, ale nie wieeziałam ze az tak ciepło jest bo na 4 piętrze jakoś tak na balkonie wiało 😳

    Dracaena - Powodzenia kochana!! 🥰

    Crochet lubi tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 383 450

    Wysłany: 23 maja 2023, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda. Najgorzej jak nie można pomóc swojemu maluszkowi mimo najszczerszych chęci 😔

    anekar92 My mamy dostawkę chicco i śpi w niej obok naszego łóżka w sypialni. Jak skończy 6 m-cy, to chcemy go przenieść do osobnego pokoju (tam ma łóżeczko, na którym jest przewijak), żeby oswajał się ze swoją przestrzenią. Co z tego wyjdzie, to nie wiem 🤷‍♀️
    Też mam zagwostkę jak ubierać małego. Stosuje zasadę - jedną warstwę więcej niż mam ja, ale dodatkowo przykrywam kocykiem. Najgorzej się boję jak wieje wiatr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 14:56

    anekar92 lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja śpi w dostawce przy łóżku, jak jest 25 stopni to malą ubieram na krótko. Dziecko jak się przegrzeje to nie da znać, jak marznie to juz zakomunikuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 15:47

    NataliaK, anekar92, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 23 maja 2023, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja śpi w łóżeczku, wszystkie jej rzeczy mamy w komodzie stojącej obok. Mamy taki kącik zorganizowany w sypialni, więc w nocy mam blisko, a w ciągu dnia korzystamy z niani elektronicznej. Jak jest najedzona i ma sucho, to przesypia 3-4 godziny w łóżeczku. Raz w nocy obudziła się po 5

    Ja ubrałam dzisiaj na body z długim rękawem bluzę cieniutką, bawełnianą dodatkowo przykryłam nóżki kocykiem bawełnianym . Chociaż i tak usłyszałam, że z takim maluszkiem już na spacery, a gdzie czapeczka (gondola z postawioną budką była). Dodam, że już od kilku dni wychodzimy na krótko na dwór, a dzisiaj zrobiłyśmy wyjście poza podwórko 🙂
    Na stópki zakładam skarpetki nawet w domu, bo zauważyłam, że jej marzną bardzo i wtedy męczy ją czkawka. Odkąd dogrzewamy stópki problem minął.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 18:17

    Crochet, anekar92 lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 547 698

    Wysłany: 23 maja 2023, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak jest czkawka to od razu wiadomo że pieluchą do wymiany 😅🙈

    Crochet, Agunieszka, anekar92 lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ