X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    NataliaK To super że bez cukrzycy. 8 kg to wcale nie tak dużo. Dodaj dzidzie, wody etc.

    U mnie spokojnie. Powoli kompletuje
    wyprawkę. Zrobiłam zamówienie apteczne (probiotyki, środki do pielęgnacji, waciki, podkłady, gaziki etc. etc.) i wyszło ok 800 zł 😳

    Kupiłam też poduchę do spania. Znalazłam jakąś za 89 zł na allegro (robiłam rozeznanie i dużo osób doradzało, aby nie kupować drogich poduch) o długości 300 cm, planuje ją wykorzystać do karmienia. Na razie czekam na paczuchę.

    Troche hormony dają się we znaki, bo mam napady płaczu bez powodu. Robiąc zamówienie apteczne zaczęłam płakać czy ja to wszystko ogarnę po porodzie...

    Kyrje elejson! Co się znalazło w tym zamówieniu aptecznym ze tyle kasiory zostawiłaś? 🥹

    Mvada lubi tę wiadomość

  • Foreveryoung Koleżanka
    Postów: 42 73

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyszła lekka hipoglikemia. Muszę bardziej pilnować diety i więcej jeść.
    Do zakupów w aptece przymierzałam się już dwa razy ale nie mam pojęcia co wybrać Np. Do mycia maluszka. Każdy mowi co innego, a wolałabym podejsc do tych zakupów minimalistycznie

    Crochet, Nowalijka, Mvada lubią tę wiadomość

  • coco_bumblebee Debiutantka
    Postów: 8 11

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) a u mnie cukrzyca według ginekologa po wynikach drugiej glukozy. Miałam dwie bo na czczo mam za wysoki cukier...

    Mierze glukometrem to co rano powyżej 100. Za dwa tygodnie kolejna wizyta u ginka i udało mi się znaleźć na cito diabetologa.
    Pielęgniarka powiedziała mi, że normy cukrów w ciąży się mocno obniżyły i teraz co 6 ciężarna ma cukrzycę i dietę :/

    Nowalijka, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 372 450

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Kyrje elejson! Co się znalazło w tym zamówieniu aptecznym ze tyle kasiory zostawiłaś? 🥹
    Wszystko tak naprawdę do pielęgnacji maluszka, probiotyki, leki (typu na kolkę i przeciwgorączkowe), rzeczy w połogu i pomocne przy karmieniu, maści (sama maść na sutki-polecana przez wiele osób Lansinoh, kosztuje ok. 50 zł) itd. Jak się tak nazbiera na raz to serio tyle wychodzi. Zwłaszcza, że ja sobie wpisuje w Excel każdą rzecz jaką kupuje (i nie kupuje wcale najdroższych rzeczy, chyba że już naprawdę nie ma lepszej tańszej), żeby na końcu mieć podsumowanie wydatków.
    Foreveryoung ja kupiłam Sylveco - Szampon i płyn do kąpieli w 1.
    coco_bumblebee a jakie są teraz? Ja kojarzę, że dla zdrowego norma to do 99 ng/ml a ciężarne 92 ng/ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 22:18

    Foreveryoung, NataliaK, Nowalijka, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma na czczo dla ciężarnych to nadal 92 ng/ml. Nie pamiętam jak przy teście, bo ja mam ciągle cukier w tych drugich jednostkach badany. Wydaje mi się, że o to chodzi, że jest obniżona norma i jest nie 99, tylko 92, itd.

    Ja jutro wizytuję, ale z wyprawki nadal mam głównie ciuszki i to nie wszystkie, ale za to prawie wszystkie używane z Vinted i od rodziny. 😆
    Muszę sobie porozgraniczać na co uważam, że warto wydać, a co jak najtaniej. Nie wszystko mam zamiar kupować lepsze i droższe (np. maść na sutki mi koło drzewa lata, ja się w ogóle nie lubię niczym smarować, kupiłam Ziaję za 10 zł bo miałam problem z suchymi w ciąży :P ale np. już termometr musi być dobry). Tak naprawdę czytając o wszystkim, to wszystko można kupić drogie i to jest makabra z tą wyprawką pod tym kątem. 😆
    Z przykładów to choćby taki... kocyk bawełniany to... yy, no można wydać na coś ładnego i mogę (ze świadomością, że robię to dla wzornictwa xD), więc ok, ale jednocześnie każdy bawełniany kocyk spełni tę samą funkcję niezależnie od ceny, za to już na jesień jak rozważać kocyk to tylko wełniany 100%. Itp., itd.

    Crochet, Nowalijka, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    Wszystko tak naprawdę do pielęgnacji maluszka, probiotyki, leki (typu na kolkę i przeciwgorączkowe), rzeczy w połogu i pomocne przy karmieniu, maści (sama maść na sutki-polecana przez wiele osób Lansinoh, kosztuje ok. 50 zł) itd. Jak się tak nazbiera na raz to serio tyle wychodzi. Zwłaszcza, że ja sobie wpisuje w Excel każdą rzecz jaką kupuje (i nie kupuje wcale najdroższych rzeczy, chyba że już naprawdę nie ma lepszej tańszej), żeby na końcu mieć podsumowanie wydatków.
    Foreveryoung ja kupiłam Sylveco - Szampon i płyn do kąpieli w 1.
    coco_bumblebee a jakie są teraz? Ja kojarzę, że dla zdrowego norma to do 99 ng/ml a ciężarne 92 ng/ml.

    To się niezłe nazbierało 🙈 ja otworzyłam koszyk w aptece i sukcesywnie dodaje ale bardzo minimalistycznie, po synku połowa rzeczy poszła na śmietnik a mi się przydała jedyna maść i wkładki No i oczywiście gacie poporodowe i podkłady. Teraz jeszcze kupię piankę na gojenie oraz maść na hemoroidy, pamietam ze po porodzie nie mogłam siedzieć i to wcale nie przez kilka szwów które miałam przy pęknięciu 🫠

    Crochet, Nowalijka, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 372 450

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena mój szpital wymaga kocyka więc kupiłam jakiś za 30 zł w pepco. Nie bedzie mi go potem żal wyprać w wyższej temp. po szpitalnych zarazkach. A do użytku na codzień sama zrobiłam 🤗
    NataliaK u mnie z tymi zakupami aptecznym to też być może wpływ ma brak doświadczenia.
    Nie wiem kompletnie co się sprawdzi a co nie i wolę już mieć. Wśród znajomych będzie dużo maluszków więc ewentualnie się podzielę 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 13:41

    NataliaK, Nowalijka, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z produktów aptecznych kupiłam tylko sol fizjologiczna 100 sztuk zawsze używam gilberta ale to tez dla mojego dwulatka cale opakowanie miałam dwa lata od jego narodzin i dopiero teraz mi się skończyło takze tez spoko :) u nas teraz nebulizacje wlatują ten sezon zimowy wykończy 🤦🏼‍♀️A co do wyprawki to nebulizator tez bedzie Wam potrzebny na troszkę późniejszym etapie na pewno żłobkowo/ przedszkolnym 🤦🏼‍♀️ mam do polecenia z firmy Adamed Air pro siateczkowy bo jest cichy i bezprzewodowy jest spoko :)

    Dzisiaj moje pierwsze zamowienia dotarły z chicco baby hug i dostawkę next 2me air polecam przyda sie na pewno i później na spokojnie sprzedam bo juz trzeciego dziecka nie planujemy 😂🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

    A teraz z innej beczki robiłam badanie ogólne moczu i nic nie wyszło ale za to posiew mam do powtórzenia bo wyhodowali jakas mieszana mikroflore i mam wynik niediagnostyczny do powtórki 🤦🏼‍♀️ a i kupiłam juz smakową glukoze i za tydzien ide na krzywa mam nadzieje ze nie bedzie tak źle ale juz słodycze musze ograniczyc ;)

    Crochet, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie troszkę na inny temat:
    Jak z waszym apetytem? Mam wrażenie, że jem tak samo jak przed ciążą.
    Do każdego posiłku się zmuszam i jem najdłużej z osób przy stole. Poza tym mam bardzo ograniczone menu, nawet jak jestem w sklepie to nie mam na nic ochoty (wcześniej lubiłam różne smaki i przekąski). Zachcianki ciążowe są mi raczej obce, słodycze mnie odrzucają.
    Od ostatniej wizyty (2 tygodnie temu) przytyłam 0.5 kg, ale martwię się czy nie jem aby za mało. Czy wystarcza małej do prawidłowego rozwoju.
    Są jakieś sposoby na zwiększenie apetytu w ciąży?

    Za ok. 2 tygodnie będę robić badania, oby wyniki były ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 21:54

    Crochet, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 372 450

    Wysłany: 1 lutego 2023, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za dobre wyniki Waszych badań ✊

    Mój apetyt hmm na początku ciąży jadłam mało, mimo że nie miałam mdłości. Teraz jem normalnie jak przed ciążą. Nie mam również zachcianek. Zdarzało mi się, że sięgałam po słodycze, ale teraz to ograniczam.

    Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie ta ciąża nie jest łaskawa :/ i o ile syn się zahartował, ja najprawdopodobniej w przedszkolu zaraziłam się grypą żołądkową :/ coś okropnego od niedzieli ledwo żyję, bardzo martwię się o bobo. W piątek dostałm info, że mam przynieść nową próbkę moczu, w poniedziałek pisałam do położnej, że nie dam rady bo mam jelitówkę, a ona tylko odpisała "dużo, zdrowia" babka w aptece dała mężowi tylko elektrolity i probiotyk w tabletkach i tak zdycham od kilku dni :/ Oczywiście schudłam, apetytu nie mam.

    Agunieszka co do łożyska nie wiem, powiedziałam położnej a ona, żę nie ma wpisanych żadnych info, że przodujące i zlała temat, na szczęście już nie było krwawień. Ehh byle do maja, bardzo mnie to wszystko stresuje.

    Crochet, Agunieszka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 534 695

    Wysłany: 1 lutego 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam jakieś 12kg na plusie, spory apetyt 😅, ale liczyłam się że w ciazy do 20kg dobije 😄
    Jak robiłam zakupy w gemini, apteczne i drogeryjne to tez poszło 900zl.. ale w tym również środki dla mnie, u mnie szpital niczego nie zapewnią 😅

    Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apetyt juz mam taki jak przed ciąża ale zachcianki czasami jeszcze mam np. Teraz Musiałam fante kupić 🤦🏼‍♀️ wczesniej do mc Donalda na frytki ale juz przeszło. Na plusie mam 8kg i waga mi stanęła wiec tylko 60kg na blacie 😂


    Tez miałam ala jelitowke ostatnio ale taka jednodniowa to pozniej miałam te bole brzucha. Na to tylko dużo pic wody i elektrolity, nic wiecej. Mi gin mowila ze przy takich dolegliwościach nie doprowadzić tylko do odwodnienia i wazne aby nie było gorączki a dziecko będzie bezpieczne.

    A ja dalej nie oddałam moczu do badania 🤦🏼‍♀️ jutro juz pojde w tej ciąży zauważyłam ze na wszystko mam czas 🤦🏼‍♀️😂

    Agunieszka, Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 1 lutego 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam większy apetyt niż wcześniej, ale za mało jadłam przed ciążą. +8kg na razie na liczniku, startowałam z prawidłowej wagi.

    Wczoraj plamienie w dniu wizyty, brązowe, wg lekarza mogło być cokolwiek (naczynko jakies peklo, moze resztka starej kosmowki, najprawdopodobniej od przeciazenia), a najpewniej już od pracy przeciążenie. Od dziś już zwolnienie z zaleceniem odpoczywania, zakazem ćwiczeń i seksów. No i łożysko zaczęło mi schodzić nisko choć było 4 tygodnie temu ułożone prawidłowo, od łożyska schodzącego też mogło być plamienie. Młoda ok, szyjka nadal długa, tryb księżniczki włączony. Mam nadzieję, że się jeszcze podniesie.
    Zestresowałam się, nie powiem. Dziś trochę świruję i nadinterpretuję wszystko (i liczę kazdy ruch młodej), mam nadzieję, że po paru dniach odpoczywania mi przejdzie schiza, a teraz jeszcze po wczorajszej wizycie jestem rozemocjonowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 15:04

    Agunieszka, Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 1 lutego 2023, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. Chyba za bardzo się zamartwiałam 🤷‍♀️

    Agnieszka 1987
    Ale będziesz miec jeszcze jakąś wizytę u gina i usg, żeby sprawdzić czy wszystko ok?

    Nowalijka
    Ja mam wrażenie, że się bardzo rozleniwiłam w ciąży. Wszyscy mówią, żeby dużo odpoczywać, szkoda, że się nie da na zapas.

    dracaena
    Odpoczywaj dużo, będzie dobrze teraz na zwolnieniu 🙂

    Crochet, Nowalijka, dracaena, Mvada lubią tę wiadomość

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zdiganozowana cukrzyca ciążowa. Wynik ma czczo 82.30. Po godzinie 185,40 i po 2h 96,30

    Norma po godzinie to do 180. Miałam konsultacje z diabetologiem i od razu powiedziała, że cukrzyca. Wystarczy jedno odchylenie.
    No więc mam dietę. Jem co 2h. Mierzę cukier. Generalnie w laboratorium podają, że po godzinie powinno być do 180, ale podobno w ciąży powinno oscylować wokół 130 i niżej.
    Tak jak jadlam dziennie słodkie to odechciało mi się w kilka minut wiedząc czym to grozi dla dziecka i dla mnie.

    Co do wyprawki z apteki. Też sobie wrzuciłam w dwóch drogeriach do koszyka rzeczy i póki co jest około 600zł, a wiem, że nie mam tam wszystkiego.

    Dziewczyny macie kupione już koszule ciążowe? Możecie coś polecić i jak z rozmiarami?

    Crochet, Nowalijka, Mvada lubią tę wiadomość

    mkwia
  • Crochet Autorytet
    Postów: 372 450

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada ja tak samo Gemini. Wydaje się najkorzystniejszą opcją. Mi dziś kurier przywiózł zamówienie. Wszystko doszło.
    Nowalijka również często mam ochotę na słodkie gazowane.
    dracaena też mi się zdarzyły takie plamienia 🙁 tego dnia jednak zbyt mocno się forsowałam
    Trochę dźwigałam, machnęłam trening.. Od tamtej pory nic nie mam, tylko przestałam dźwigać.
    Agnieszka nie martw się. Nie głodzisz się i to najważniejsze.
    Ika83 współczuję cukrzycy. Jeśli chodzi o koszule to nic nie mam. Znalazłam jakieś na allegro z misiami 🤪, bawełniane za 40 zł odpinane po bokach (tak do karmienia żeby bylo). Sporo osób poleca te koszule od mamy ginekolog. Wczoraj była jedna na promocji za 50 zł chyba, ale już nie było żadnych rozmiarów. Tak to bym się skusiła.

    Ja też mam pytanie. Czy macie koncepcję w co się pakujecie do szpitala? Ja mam duża walizkę i zastanawiam się się czy nie spakować wszystkiego w nią (jest na kółkach więc łatwo z mobilnością) a w tą duża walizkę dodatkowo spakować mniejszą torbę z rzeczami do porodu. Już sama nie wiem 😒

    Drugie pytanko. Czy Kupujecie biustonosze do karmienia i ew. W którym tygodniu ciąży. Czytałam, że w III trymestrze piersi jeszcze się powiększa więc się wstrzymałam. Moje dotychczasowe staniki są lekko małe więc tyle o ile okazyjnie udało mi się kupić dwupak zwykłych biustonoszy w h&m za 30 zł (tak żeby dotrwać do końca ciąży).


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 20:34

    Nowalijka, Mvada, Ika83 lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zazdroszcze cukrzycy w ciąży, juz raz przechodziłam przez to i tez jak sie dowiedziałam to przestałam słodycze jesc.
    Koszule kupiłam na Allegro ciazowe chyba za 40 pare zł bardzo spoko chyba mam 3 ale to jeszcze z poprzedniej ciąży rozpinane na zamek i na napy po bokach, nie opłaca sie wydawać wiecej kasy na to… biustonosze do karmienia mam z bon prix bo wtedy w dobrej cenie były ;) tak jak majtki poporodowe z wysokim stanem ;) a po cesarce to mi lepiej było z niskim stanem wiec jak to woli ;)

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 współczuję cukrzycy. :(

    Crochet, samo plamienie lekarza zdenerwowało tylko trochę (niepokojące o tyle, że po prostu nie wiadomo od czego do końca), ale już łożysko nisko schodzące jest bardziej problematyczne. Mam nadzieję, że się podniesie przy odpoczynku i z czasem.

    Mam biustonosze ciążowe z H&M dobre mi obecnie, bo biustonosz to pierwsze ubranie, które musiałam zmienić - jakoś już w 3 miesiącu ciąży. 😅 Biust mi się akurat szybko i sporo powiększył.
    Z H&M mam te usztywniane bez fiszbin i pod koniec ciąży będę celować w te same (jeśli to będzie potrzebne), nie dlatego, że mają odpinane ramiączka, tylko dlatego że są po prostu wygodne dla mnie (świat bez fiszbin, chcę w nim zostać). Ale kupowałam bez promki, chyba 130 zł za dwa.

    Koszuli nie mam, tzn. do porodu nie będę kupować (szpital zapewnia), a po porodzie kminię... Bo ja nie jestem fanką koszul nocnych, nie lubię że mi się podwija materiał (każda koszula kończy się nad tyłkiem jak się leży xD), itp. Rozważam albo kupienie czegoś ładnego, żeby się przekonać (np. Dr Nap) albo kupienie czegoś taniego na Allegro (tyle żeby było z bawełny) tylko do szpitala bez próby przekonania się i z założeniem normalnych piżam w domu (koszulkę do karmienia można zawsze podnieść, nie kumam fazy na rozpinane koszule tak do końca).
    Ja niestety dużo negatywnych opinii czytam o ciuchach od MamyGinekolog (zarówno koszulach - że napy się rozpinają, itp. jak i dziecięcych rzeczach, że body jakości takiej sobie). No i wyglądem nie powalają, choć do porodu ważniejsza funkcjonalność pewnie.

    Do szpitala walizka duża na pewno, osobno zapakowane rzeczy podręczne na poród w środku. Jak byłam rok temu na IP z torbielą i trochę tam siedziałam na poczekalni, to dziewczyny do porodu przyjeżdżały chyba tylko z walizkami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 22:51

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 372 450

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena trzymam kciuki, żeby wszystko się unormowało ✊

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 23:06

    Mvada, Nowalijka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ