X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie totalny zjazd energii, prawdopodobnie przez niedobór żelaza. Pogoda też nie sprzyja więc więcej leże niż działam. Plecy też zaczynają wysiadać. Wczoraj miałam kontrolę u położnej, wyszło jej że coś jest w moczu wiec wysłała do laboratorium, zmierzyła tylko ciśnienie, sprawdziła bicie serca dopplerem i pogadałyśmy o "dupie maryny" zapytałam czy możemy zrobić badanie wykluczające cukrzycę ciążową i mi odmówiła, bo stwierdziła, że nie jestem w grupie ryzyka. Także tak nigdy się nie przyzywczaję do ich sytsemu. Na szczęście bilety do Polski już kupione, więc zrobie sobie dodatkowe badania. Marwi mni tylko to, że będę wracać na początku 30 tc, ale inaczej mąż nie dostał urlopu.

    Zaczełam już kompletować zamówienie apteczne. Może podzielimy się doświadczeniami w kompletowaniu wyprawki co jest "must have" a co bublem? ;)

    Nowalijka, Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze z ta krzywa cukrowa to ciezka sprawa a w pierwszej cięży miałaś cukrzyce ciazowa? Bo jak nie to rzeczywiście bez sensu sie katować chociaz my to i tak w grupie ryzyka jesteśmy bo rodzimy po 35 roku życia 😂🤦🏼‍♀️ ja w pierwszej cięży miałam … wiec mnie krzywa i tak czeka chociaz juz sprawdzam czy mozna w jakis inny sposob to ogarnac ale nie widze… czytałam ze w innych państwach to w ogole nie ma takiego pomiaru tylko np badanie krwi jesz sobie cos słodkiego i znowu ci badają bez picia tej obleśnej glukozy… chyba że to jakaś bzdura 😂
    Chętnie tez pomogę do wyprawki :)
    Fajnie z ta lista bo na pewno tez skorzystam :)

    Mvada lubi tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowalijka wrote:
    Kurcze z ta krzywa cukrowa to ciezka sprawa a w pierwszej cięży miałaś cukrzyce ciazowa? Bo jak nie to rzeczywiście bez sensu sie katować chociaz my to i tak w grupie ryzyka jesteśmy bo rodzimy po 35 roku życia 😂🤦🏼‍♀️ ja w pierwszej cięży miałam … wiec mnie krzywa i tak czeka chociaz juz sprawdzam czy mozna w jakis inny sposob to ogarnac ale nie widze… czytałam ze w innych państwach to w ogole nie ma takiego pomiaru tylko np badanie krwi jesz sobie cos słodkiego i znowu ci badają bez picia tej obleśnej glukozy… chyba że to jakaś bzdura 😂
    Chętnie tez pomogę do wyprawki :)
    Fajnie z ta lista bo na pewno tez skorzystam :)

    W pierwszej ciąży nie miałam ani badania, ani cukrzycy, teraz myślałam że zrobią ze względu na wiek, ale nie. Dla nich ryzyko wzrasta dopiero po 40stce. Powiedziałąm jej, że jak zjem coś słodkiego to mam prawie natychmiastowy spadek energii i senność, ale ona stwierdziła, że nie wie czemu ;P zostało mi pożegnać się ze słodyczami co nie będzie łatwe ;P tak poprostu dla swojego lepszego samopoczucia. A objawiała Ci się jakoś cukrzyca w pierwszej ciąży?

    Mvada lubi tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dziwnie, jak jedziesz do pl to mogłabyś zrobic krzywa ale musisz miec skierowanie… nie miałam żadnych objawów cukrzycy tylko badanie wykryło a tak normalnie sie czułam.Ale ja wczesniaka urodziłam dużego wiec jakbym ciaze miała zakończona w terminie to pewnie dziecko duze by było a to konsekwencja wlasnie cukrzycy… Teraz jem tyle słodyczy bo mam ochotę- w 1tr miałam wstręt a teraz masakra jakas… W piątek ide do gin i wystawia mi juz skierowanie na badanie wiec nastawiam sie że znowu bedzie cukrzyca bo ponoc jak juz raz była to znowu bedzie, wiec jak dostane znowu”wyrok” to bede musiała zrezygnować ze słodyczy na pare tygodni 🥲😂 i przy cukrzycy do szpitala juz idzie sie w 37 tc.

    Mvada lubi tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 545 698

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po dzisiejszej wizycie. Wszystko w porządku, waga małej 954g, jak tak dalej będzie rosła, powitamy się w kwietniu 😄

    Crochet, Nowalijka, Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 381 450

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Ja mam dziś jakiś kryzys, jestem chora,nie mogę spać a na domiar wszystkiego mała mnie tak kopie ze co chyba uda mi się przysnąć to się budzę od kopniaków w miejsca które bolą :(
    Chorowanie w ciąży to ciężka sprawa,normalnie bym się postawiła na nogi lekami a tu mam brać to co na mnie nie działa ani trochę :( ciekawe o której wstanie syn i jak będę funkcjonować cały dzień 🫠🫠🫠

    Współczuję i znam ten ból. Męczyłam się z jakimś przeziębieniem na początku grudnia. Cóż, piłam herbatę z dużą ilością miodu i cytryny.

    Co do dzielenia się wyprawkowym "must have" jestem za. Ja póki co kupiłam z polecenia takie organizery do łóżeczka z Ikea (za 59 zł 4 pojemniki różnej wielkości z taką zawieszką na ramę łóżeczka). Można tam włożyć jakieś waciki etc.
    W lutym robię zamówienie apteczne (leki, suplementy + rzeczy po porodzie i połogu). Szczerze przerasta mnie to. Nagle czuję że czasu zostało bardzo mało.
    Mvada wspaniałe wiadomości 🤗 u mnie na wydruku usg też termin kwietniowy, ale lekarz w karcie ciąży nic nie zmieniał więc trzymam się maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 00:34

    NataliaK, Nowalijka, Agnieszka1987, Agunieszka, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! 🙂 ja właśnie siedzę na obciążeniu glukozą, pani z punktu pobrań spojrzała na mnie jak na wariatkę jak wypiłam CIEPŁĄ glukozę na raz i nawet sie nie wykrzywiłam🫣😂 taka mam fazę na słodycze w tej ciąży 🫠🫠🫠 ze mi nawet ta glukoza nie przeszkadza za bardzo 😂😂ale faktycznie koło mnie siedzą dwie dziewczyny na glukozie i jedna ma cofkę 🤢 a druga modli się na tym roztworem wiec faktycznie może i to nie dla każdego dobre 😂😂

    Co do must have to… balsam,krem na sutki 🤓 koniecznie! Naprawdę daje ulgę jak w szpitalu już dzieciak wymiętoli i sutki są bardzo poranione i wrażliwe. Plus dobre wkładki laktacyjne co by nie czuć sie jak krowa po prostu bo bywa ze na widok dziecka już potrafi lecieć mleko i ubrania mokre… a to bardzo krępujące mimo wszystko.
    Dla dziecka im mniej mazidel tym lepiej tak uważam i u mnie to się sprawdziło, młody nigdy nie miał odparzenia ale tez nie ładowalam na niego od urodzenia tych wszystkich kremów itd. Sama woda. W domu nigdy krem tylko ewentualnie na jakieś wyjścia dłuższe lub przy rewelucjach typu rotawirus.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 08:36

    Crochet, Nowalijka, Agnieszka1987, anekar92, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 381 450

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Waszych postów dziewczyny Nowalijka i Agnieszka1987 to jak widać co kraj to obyczaj (mam na myśli prowadzenie ciąży w Norwegii. Ja jednak myślę, że dobrze, że w Pl mamy takie badanie. Niemniej, zgadzam się z Wami, że picie samego roztworu glukozy to głupota. Gdzieś czytałam jakąś opinie, że przecież zdrowy człowiek nie przyjmuje na raz takiej dawki cukru i takie badanie, żeby było miarodajne to najlepiej po jakimś pełnowartościowym posiłku (węgle etc). W Polsce chyba też się kiedyś tego nie przeprowadzali, w sensie jak rozmawiałam z mamą to mówiła że jak ze mną była w ciąży to badali tylko morfologię i mocz.
    NataliaK dobrze wziąć pod uwagę rady doświadczonej mamy 🤗 z tym i kremami dla dzieci to podobno inny jest na odparzenia a inny pieluszkowy 🙄 zamotać się można

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 23:56

    Nowalijka, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko, jestem w pierwszej ciąży więc troszkę panikuję mimo, że skonsultowałam się odrazu z położną i nie kazała przyśpieszac wizyty u gin ktorà mam 6.02 bo chciałam dzisiaj pojsc bo odebralam wyniki krzywej, morfologie i mocz. Cukrzycy naszczescie nie mam, morfologia ok ale mocz. Niestety wykryto mi Azotyny i leukocyty 10-15. Czy ktoras tak miala? W 1trymestrze i na poczatku 2 mialam infekcje z bolem niedozniesienia. W 2 trymestrze dostalam juz urofuraginum i biore Zuravit do konca ciazy i juz nic sie nie dzieje, ale skoro mam te azotyny i leukocyty to oznacza infekcje i sie naczytalam, ze przedwczesny porod, ze u dzidzi niska masa urodzeniowa. Jestem w 25tc. Czytam w internecie, ale wiem że jestescie w podobnych tygodniach ciąży więc byłabym wdzieczna za odpowiedzi, bo moze tez mialyscie i jestescie juz po konsultacji itp? Pozdrawiam 🥰

    Mvada lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O krem na sutki macie racje dobra rzecz ja syna karmilam 16 miesiecy to nawet pozniej przydał sie ;) i zgadza sie im mniej kosmetyków dla dziecka tym lepiej. Moj synek tez nie miał nigdy problemow z odparzeniami bo tez nie smarowałam go jeżeli nic nie występuje. Zestaw z ikea do zawieszenia na łóżeczko tez polecam, mam tez taki a jak juz ikea to ten najtańszy przewijak drewniany stojący to tez dobra rzecz ja jeszcze go sprzedałam :) tylko do niego miekka wkładkę trzeba dokupić juz osobno:)
    Z ikei jeszcze małe białe ręczniczki, pod buźkę jak dziecko spało to była ochrona przed ulewaniem :).

    Ja dzisiaj byłam na badaniu moczu ale u mnie niby wiecznie liczne bakterie a z posiewu nic nie wynika plus liczne fosforany ale to od diety bo ja mało miesa jem…

    Agnieszka1987, Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam coś w moczu, wysałali wczoraj do badnania w szpitalu, ale narazie cisza, jutro sama zadzwonę i zapytam. Bo od wczoraj czuję lekkie kłucie w dole brzucha.

    Ja wyciągnełam z szafki wszystko co zostało mi z poprzedniego porodu i o dziwo mam nie otwarte podkłady poporodowe i majtki siateczkowe i z tego co pamiętam korzystałam tylko 3 dni ze szpitalnych i później nie były mi już potrzebne. Wkładek laktacyjnych też mam prawie całe pudełko, a karmiłam porawie dwa lata ;) co do kremów, mój syn ma AZS więc u nas to odrębny temat, 5 lat testowania wszelakich emolientów dostępnych w Polsce, Norwegii i Szwecji. Ogólnie dopiero teraz choroba się trochę wyciszyła.

    Jak macie dużą łazienkę to polecam wanienko-przewijak z chicco, bardzo go lubię, ma też orgaznizery, więc wszystko jest pod ręką.

    Z rzeczy kompletnie nie przydatnych to była gruszka do nosa, dużo lepiej kupić aspirator na baterie.
    Chusta elastyczna, jakbym jej nie zawiązała to albo mi się wydawało, że dziecko za bardzo wisi, albo jest za bardzo ściśnięte. Pieluchy tetrowe porwały się po wielu praniach, za to muślinowe do dzisiaj wyglądaja jak nowe :) No i duży sudokrem nie udało mi się go zużyć całego do końca daty ważności, tym razem kupie mały.

    Nowalijka, Crochet, anekar92, Agunieszka, Mvada lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Crochet Autorytet
    Postów: 381 450

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anekar92 Kochana, spokojnie 😊 Internet to taka kopalnia, że jakie objawy nie wpiszesz zawsze na końcu wychodzi rak 😉 Gdyby coś było nie tak, to położna na pewno kazałaby Ci się pilnie skonsultować z lekarzem. Jeśli masz możliwość kontaktu tel, to ewentualnie napisz SMS czy coś do lekarza, który prowadzi ciążę (dla własnego spokoju, bo to normalne że w pierwszej ciąży wszystko Cię może niepokoić) . Ja np miałam ketony w moczu (80), lekarz odnotował to w karcie ciąży i tyle. Przy następnym badaniu nic nie było. Dodam, że rano piłam ok 60 ml soku (100 % żurawina). Teraz już nie pije, staram się pić dużo wody.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 15:30

    anekar92, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja już po krzywej cukrowej. Wypiłam i jakoś poszło. Dozowałam ten napój przez 5 min. Po dwóch godzinach mam cukier lekko ponad normę, bo 185. Norma do 180. Na czczo i po dwóch godzinach jest ok.
    Zobaczymy co powie na to ginekolog.

    Jeśli chodzi o badania. To mam ferrytynę na poziomie 14 i hematolog powiedział mi, że to zdecydowanie za nisko. Powinno być minimum 50. Dostałam żelazo w tabletakch.

    Witamina B12 tak samo ważna w ciąży. Mam coś 380 i też za nisko więc drugi miesiąc lek podnoszący wynik.

    Powiem Wam, że mam tak super ogarniętą hematolog.

    Co do dzidziusia. Kopie mnie coraz bardziej. Tydzień temu ważył około 750g.

    Mam już 90% ubranek kupionych, pokój maleństwa pomalowany, kupione mebelki. Jeszcze art.higieniczne dla dzidziusia i dla mnie.

    Ja jestem trzeci dzień chora. Mega przeziębienie. Nie pamiętam kiedy byłam tak przeziębiona.
    Syrop z cebuli, herbata z miodem, cytryną i imbirem. Do tego inhalacje i zdrowe jedzenie.

    Dużo zdrówka dla wszystkich :)

    Agunieszka, Crochet, Nowalijka, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

    mkwia
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zdrówka dla chorujących. Oby jak najszybciej wam przeszło. 🤞

    Raz w moczu pojawiły mi się ketony, lekarz kazał mi więcej się nawadniać. Ale trochę zawaliłam sama to badanie, miałam krew pobieraną po spędzeniu pół nocy przy toalecie i poprostu byłam odwodniona.
    Gin już zapowiedział, że na następnej wizycie zleci m.in. badanie krzywej cukrowej itp. Mam nadzieję, że będą wyniki dobre.

    Robię sobie notatki z waszych list wyprawkowych. Cały czas mi się wydaje, że może jeszcze za wcześnie.... ale w lutym muszę już wszystko organizować.
    W drugiej połowie lutego rozpoczynamy też szkołę rodzenia. A żeby nie było nudno to wejdzie ekipa od remontu łazienki i elewacji domu😬 (zaplanowane jeszcze przed zajściem), mam nadzieję, że skończą do końca kwietnia.

    Mvada, Crochet, Nowalijka, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka :) ja dzisiaj szybciej syna odbierałam ze żłobka bo Pani zadzwoniła ze jest „niewyraźny” No i ma tylko jak na razie stan podgorączkowy 37,8 zobaczymy jak dalej noc bedzie wyglądać…dzisiaj tez na wizycie byłam 23 +2 tc i mały juz ma 787 g., ziewał, kopał i tyle 😊 dzień wczesniej to miał cichy dzień bo prawie w ogole sie nie ruszał. Za dwa tyg kolejna wizyta i juz z wynikiem krzywej, zobaczymy czy znowu dieta wjedzie bezcukrowa 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 21:30

    Crochet, Agnieszka1987, Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytając Wasze wpisy czuję się jakbym była w ciąży w latach 80tych :P np nie mam pojęcia ile mały waży ;) wczoraj dostałam sms od położnej że mam bakterie w moczu, mam w poniedziałek rano przynieść nową próbkę, a jak przez weekend będe się źle czuć mam jechać na takie ala pogotowie, które pogotowiem nie jest, a raczej weekendowym dyżurem jednego lekarza. Tylko że ja nie czuję się źle, wiec nie wiem o co jej chodzi.

    Zdrówka dla wszystkich chorujących!

    Jak kiedyś słyszałyście o hartowaniu dzieci w Skandynawii, to prawda ;) mimo to wczoraj i tak przeżyłam szok, mimo że myślałam, żę już nic mnie nie zdzwi, bo tu dzieci na prawdę kąpią się w kałużach i spędzają większość dnia na dworze, bez względu na pogodę. Ale wczoraj syn miał piżama party, mieli w nich z rana przyjsć do przedszkola, to dałam mu spodnie i polar, żeby ubrał na tą piżamę jak będą szli na dwór. Mąż go odebrał, patrze i niesię tą piżamę w ręku. Zdjęłam synowi kurtkę i okazało się, że miał na sobie tylko spodnie i ten polar założony na gołe ciało, i na to kombinezon zimowy. I tak spędził pół dnia na dworze, a wczoraj było - 5. Pytam kto go tak ubrał, a on mówi, że przedszkolanek :P Młody chłopak, który ma z 20 lat. No ręce mi opadły ;) chociaż prawdą jest, że dzieci żądziej chorują.

    Mvada, Nowalijka, Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby następne badanie było ok.
    A co z łożyskiem? Miałaś jeszcze jakieś problemy od ostatniego razu lub jakieś dodatkowe badania?

    Alexander na pewno bedzie zahartowany 😁

    Crochet, Mvada, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 381 450

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o tym hartowaniu i szczerze mówiąc bardzo mi się to podoba.
    Moim zdaniem takie hartowanie dobrze działa na zdrowie 🤗

    Agunieszka, Mvada, NataliaK, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny w nowym tygodniu!!😎
    Jak tam samopoczucie?
    Byłam dziś u lekarza,wyniki ok,nie mam cukrzycy ciążowej. Przytyłam już 8 kg nie wiec przez cukrzyce a przez to ze za dużo jem 😂 czas się z tym pogodzić 😂😂
    Dostałam dziś tez skierowanie na usg 3 trymestru. Ale ten czas leci 🥵

    Crochet, Agunieszka, dracaena, Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 381 450

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK To super że bez cukrzycy. 8 kg to wcale nie tak dużo. Dodaj dzidzie, wody etc.

    U mnie spokojnie. Powoli kompletuje
    wyprawkę. Zrobiłam zamówienie apteczne (probiotyki, środki do pielęgnacji, waciki, podkłady, gaziki etc. etc.) i wyszło ok 800 zł 😳

    Kupiłam też poduchę do spania. Znalazłam jakąś za 89 zł na allegro (robiłam rozeznanie i dużo osób doradzało, aby nie kupować drogich poduch) o długości 300 cm, planuje ją wykorzystać do karmienia. Na razie czekam na paczuchę.

    Troche hormony dają się we znaki, bo mam napady płaczu bez powodu. Robiąc zamówienie apteczne zaczęłam płakać czy ja to wszystko ogarnę po porodzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 19:54

    Agnieszka1987, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ