X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    TP wg miesiączki 10.05 😊

    Mój brzuch wiecznie faluje i zastanawiam się jak to będzie 🫣 syn był w brzuchu spokojny a jak się urodził… masakra była 😂 zobaczymy co wróży obecna trzęsiawka w brzuchu 😂 jak mnie czasami kopnie to aż podskocze


    Ja jestem w 23 tygodniu ciąży. Mój bobas miał chyba z 5 dni takich, że mało go czułam. Miałam schizy. Wtedy dopplerem słuchałam serduszka.
    Potem wyczytałam, że dziecko w tym tygodniu może przespać nawet 20 godzin, bo nabiera energii na przybranie na wadze.
    Trochę mnie to uspokoiło.
    Po tych kilku dniach znów zaczął dawać o sobie znać :)
    Teraz ruchy są mocniejsze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2023, 23:40

    Mvada, Agnieszka1987, Agunieszka, Crochet, NataliaK lubią tę wiadomość

    mkwia
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Ja jestem w 23 tygodniu ciąży. Mój bobas miał chyba z 5 dni takich, że mało go czułam. Miałam schizy. Wtedy dopplerem słuchałam serduszka.
    Potem wyczytałam, że dziecko w tym tygodniu może przespać nawet 20 godzin, bo nabiera energii na przybranie na wadze.
    Trochę mnie to uspokoiło.
    Po tych kilku dniach znów zaczął dawać o sobie znać :)
    Teraz ruchy są mocniejsze :)

    Ja mam właśnie teraz 23 tydzień i faktycznie większość czasu śpi :) Trochę mnie to stresuję, ale pocieszam się tym, że jednak czuje tych kilka ruchów dziennie.

    Uzupełniłam naszą listę i na razie mamy po równo 5 chłopców i 5 dziewczynek :)

    Mvada, Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Angie_33 Autorytet
    Postów: 359 428

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie ta lista ? 😃 u mnie termin OM 10.05 i będzie chłopiec 🫶💙EMIL💙

    Agnieszka1987, Mvada, Foreveryoung lubią tę wiadomość

    26.08 pozytywny test ciążowy 🍀 — 10dpo
    30.08 Beta: 122,6 —13dpo
    1.09 Beta: 314,1 — 15dpo
    14.09 Pierwsza wizyta 🍀 jest dzidziuś z ❤️ 🥹
    31.10 Badania I trymestru. 7,5 cm zdrowego szczęścia ❤️
    💙Synek 💙

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie_33 wrote:
    A gdzie ta lista ? 😃 u mnie termin OM 10.05 i będzie chłopiec 🫶💙EMIL💙


    Niestety na 27 stronie ;) nie ma już na forum chyba nikogo z pierwszej strony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2023, 08:31

    Mvada, Angie_33 lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Wiola259 Przyjaciółka
    Postów: 74 77

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pierwszy wpis na 3ciej stronie, gdybyście chciały. U nas okazało się, że będzie dziewczynka ❤️ po dzisiejszej wizycie 600 g a mamy już 23+1. Jak ten czas leci.

    Agunieszka, Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam dzisiaj wizytę. Dzisiaj mam wg kalendarza 22+4 dni, ale wg niektórych wymiarów jest już 23+2. Mała ma już 578 g i długie nogi 😁 Z pomiaru wyszło, że przy porodzie może mieć 55 cm, ale na razie to wstępne wyliczenia.
    Ruchy czuję już codziennie, chociaż nie regularnie. Czasami są naprawdę mocne, można je poczuć po przyłożeniu ręki co podoba się mojemu mężowi 🙂

    Mvada, Crochet, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • coco_bumblebee Debiutantka
    Postów: 8 11

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Wam, czytam i zaglądam tylko żawsze mnie wylogowuje... A czasu niewiele ze starszą prawie 8 latka - w trakcie buntu powodującego kryzys macierzyństwa.. a hormony nie pomagają :P


    Maleństwo okazało sie dziewczynka, imię wybrane - Blanka. Termin 5.05.
    Starsza siostra mało zadowolona, marzyła o braciszku, który nie podkradalby jej ciuchów i kosmetyków :D

    Następna wizyta za tydzień, wyniki krzywej coś za wysokie.. ( 99 na czczo, po 1 h 156, po 2 h 146).

    Zdrówka i dużo siły dla Was :)



    Mvada, Crochet, Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 382 450

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem dziś po wizycie. Pisałam już na ovufriend, że mówiłam lekarzowi, że w dzień bardzo mało czuje ruchu. Powiedział, że widocznie ma tryb nocny i nie ma powodu do niepokoju.

    Mvada, Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 546 698

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    Ja też jestem dziś po wizycie. Pisałam już na ovufriend, że mówiłam lekarzowi, że w dzień bardzo mało czuje ruchu. Powiedział, że widocznie ma tryb nocny i nie ma powodu do niepokoju.
    Moja jest też typem co ma tylko tryb nocny, aktywna jest od godziny 22 I tak codzoennie😄

    Crochet, Agnieszka1987, Agunieszka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola259 na kiedy masz termin? :)
    coco_bumblebee dopisałam Cię do listy :)

    Mój rusza się troszkę więcej o 8 rano, potem pojedyncze ruchy w ciagu dnia i znowu trochę aktywniej ok 21. W nocy raczej śpi ;)

    Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • MarBal Autorytet
    Postów: 469 278

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część.ja Was podczytuje ale rzadko się udzielam.w sumie to chyba raz coś pisałam 🙂
    Jestem też na kwietniowej grupie.termin z om 28 kwietnia a z USG 5 maja.będzie chłopiec Filip.troche się martwię bo mam łożysko brzerznie przodujace i możliwe że będzie cesarka.ruchy czuje już codziennie i dość wyraźnie.
    Miłego dnia Wszystkim 🙂

    Agnieszka1987, Crochet, Mvada, Nowalijka, Agunieszka lubią tę wiadomość

    05396a9a8c.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAJOWE MAMUSIE 2023

    ❀05.05.2023❀
    coco_bumblebee <3 DZIEWCZYNKA BLANKA
    MarBal <3 CHŁOPIEC FILIP

    ❀6.05.2023❀
    Crochet <3 CHŁOPIEC

    ❀07.05.2023❀
    Mvada <3 DZIEWCZYNKA

    ❀10.05.2023❀
    NataliaK <3 DZIEWCZYNKA FELICJA
    Angie_33 <3 CHŁOPIEC EMIL

    ❀12.05.2023❀
    Foreveryoung <3 CHŁOPIEC

    ❀16.05.2023❀
    dracaena <3 DZIEWCZYNKA WANDA
    Ika83 <3 CHŁOPIEC

    ❀17.05.2023❀
    Wiola259 <3 DZIEWCZYNKA

    ❀18.05.2023❀
    casil <3 DZIEWCZYNKA

    ❀19.05.2023❀
    Nowalijka <3 CHŁOPIEC

    ❀22.05.2023❀
    Agunieszka <3 DZIEWCZYNKA EMILIA

    ❀24.05.2023❀
    Agnieszka1987 <3 CHŁOPIEC NIKODEM

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2023, 17:34

    Angie_33, Nowalijka, NataliaK, Agunieszka, Crochet, Mvada, Foreveryoung lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a ja byłam w srode na wizycie i miałam usg takie konkretne ze az mi lekarz badala wątrobę nerki itp przez te moje bole… ale nic nie znalazła. Możliwe, że mam zrosty których jeszcze nie widac i jak rozciąga sie macica to one mnie bola… jeden zrost przechodzi mi przez polowe rowno macicy… ale on sobie po prostu jest:) dopytalam o termin porodu i można zmienić bo okazuje sie że jest na 19 maja 😅taki mam z Usg :) No i nadal chłopczyk nic sie nie zmieniło :)ja ruchy codziennie czuje ale i tak wydaje mi sie że jest mniej ruchliwy od brata bo ten to mnie tak kopał…. No i częściej brzuch mi sie stawiał a tutaj na spokojnie:)

    Mvada, Agunieszka, Crochet, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • Wiola259 Przyjaciółka
    Postów: 74 77

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin z om mamy na 17 maja, ale będzie wcześniej bo będzie CC termin jeszcze do ustalenia. U nas ruchy już mocne i czuje codziennie 😁

    Agunieszka, Mvada, Crochet, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was robiła echo serca dziecka? Ja mam 2 lutego i trochę się stresuje, co
    Prawda to z tego powodu ze mała była ciagle odwrócona kręgosłupem ale mam jakiś niepokoj.
    Koleżanka dziś urodziła córeczkę, przez cała ciąże nie chciała wiedzieć co za płeć 🥹 ja bym chyba nie wytrzymała 😂
    Wczoraj udało mi się z drugiej ręki kupić laktator,komodę z przewijakiem,wanienkę ze stelażem i trochę ubranek za naprawdę niewielkie pieniadze. Ogólnie 90% kupuje używanych rzeczy, przy synku kupiłam wszystko nowe i okazalo się to dla mnie bezsensu.Tym samym już kącik meblowy dla małej skręcony i ustawiony 🙈
    Imię Felicja 🙂

    Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na połówkowych miała echo serca-rozszerzona diagnostykę heh normalna sprawa jak zwykle usg tylko dłuższe :)
    Tez mówiłam, że przy drugim kupie wszystko z drugiej reki ale jakoś jednak wychodzi na to że wszystko nowe kupuje tylko ,że ja mam prawie wszystko od synka ale u nas mała roznica wieku bedzie to wiadomo ;)

    Crochet, Mvada, NataliaK lubią tę wiadomość

  • MarBal Autorytet
    Postów: 469 278

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam właśnie teraz 2 dni temu echo serca.badanie wyglądało tak samo jak prenatalne.pani dr dodatkowo sprawdzała dokładnie serduszko,przepływy itd.poza tym wszystkie inne narządy były sprawdzane tak jak właśnie w prenatalnych.ja wyszłam duzo spokojniejsza po tym badaniu i nie żałuję że zrobiłam a stresowałam się bardzo

    Crochet, Mvada, Foreveryoung, NataliaK lubią tę wiadomość

    05396a9a8c.png
  • Foreveryoung Koleżanka
    Postów: 42 73

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć wszystkim! u nas już 24+2 i wszystko w najlepszym porządku. Ostatnio dzielnie znieśliśmy lot samolotem, wrócił nawet apetyt i chwilowo ciąża przebiega bezobjawowo, więc korzystam - dużo spaceruję. Ostatnio na wadze było już +10kg, nie wiem jakim sposobem gdy apetyt był zerowy a początki ciąży trudne :D
    Mam wrażenie, że ruchy dzidzi czuję już w regularnych odstępach czasowych, jakby zapowiadał cykl pobudek co 2-3 godziny :D

    Crochet, Nowalijka, NataliaK, Agnieszka1987, Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 546 698

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foreveryoung wrote:
    cześć wszystkim! u nas już 24+2 i wszystko w najlepszym porządku. Ostatnio dzielnie znieśliśmy lot samolotem, wrócił nawet apetyt i chwilowo ciąża przebiega bezobjawowo, więc korzystam - dużo spaceruję. Ostatnio na wadze było już +10kg, nie wiem jakim sposobem gdy apetyt był zerowy a początki ciąży trudne :D
    Mam wrażenie, że ruchy dzidzi czuję już w regularnych odstępach czasowych, jakby zapowiadał cykl pobudek co 2-3 godziny :D
    Ja też nie wiem skąd się już wzięło 12kg na plusie 😆 Moja aktywna jest tylko 22-02 09-12😅 I resztę jest zawsze cisza 😅 jutro wizyta u prowadzącego, muszę umówić się też do ortopedy bo kręgosłup dosłownie mi wysiada

    Foreveryoung, Crochet, Agunieszka lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 04:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś jakiś kryzys, jestem chora,nie mogę spać a na domiar wszystkiego mała mnie tak kopie ze co chyba uda mi się przysnąć to się budzę od kopniaków w miejsca które bolą :(
    Chorowanie w ciąży to ciężka sprawa,normalnie bym się postawiła na nogi lekami a tu mam brać to co na mnie nie działa ani trochę :( ciekawe o której wstanie syn i jak będę funkcjonować cały dzień 🫠🫠🫠

    Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ