X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle do południa walczyłam z leżeniem na brzuszku. Było już z tym tak pięknie, a od jakiegos czasu nic. Nawet głowy nie podnosiła tylko był płacz, a dziś położyłam ja w łóżeczku na brzuchu i oglądała ochraniacz na szczebelki 😊

    Ana.Ta, Soleil, Zosiek lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy badała ktoras z Was po szczepieniu enzymy wątrobowe maluchowi? Pytam bo Bartus ma podwyzszone i zaczelam sie martwic a wizyta prywatna dopiero za miesiac :/ a pierwsze wplne miejsce w poradni gastroenterologicznej w czerwcu za rok..parodia.. wazy 6140g

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis, skoro nie ulewa to czemu odbijasz?

    Podobno szczepionka na rota jest slodka, wiec jak nie smakuje to dobrze wrozy na przyszlosc :) moja obie wszamala bez oporów, powoli szykujemy sie na 3-cia dawke.

    Leksa, to ciekawą podmiankę zrobiłaś. Wspolczuje problemow z kręgosłupem, oby szybko przeszlo. Masz jakies sprawdzone sposoby?

    Soleil lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna nieraz chwila ulgę przyniesie jak mąż mi pomasuje. A jako tako sposobów nie mam. Jak jest bardzo zle to wjeżdża diclac 150.

    Misiaa a jakbys to skonsultowała z pediatra ?

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 03:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa konsultowalam..odeslal mnie do poradni gasteoenterologicznej..

    Kurcze ja tez myslalam ze po 3 miesiacu jakos sen sie przedluzy a tu nic, bez zmian...no i chyba zaczynaja malego swedziec dziasla na zeby bo wczoraj tak strasznie plakal, wsadzal wszystko do buzki i nie chcial jesc a bym ewidentnie glodny :( nie sadzilam ze to tak szybko sie zaczyna...

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja nie wiem jak rozpoznać ze bolą dziaselka? To że wkłada wszystko do buzi? Będę musiała i ja zaopatrzec się w coś do posmarowania.

    Wiecie co ja ostatnio chodzę wcześnie spać bo mały tak się strasznie budzi ( i miałam rację bo dzisiaj pobudek nie zliczę) i zawsze nadrabiam co piszecie i wiecie co taka myśl mnie naszla..ze wy to jesteście cudowne serio :) chyba nie zdążyła się na naszym wątku jeszcze żadna awanturka 😜

    A z plecami to i ja mam problem, ostatnio się poryczałam po wieczornym noszeniu małego. Smaruje maściami ale Kurcze że 53z nie wpadłam na to żeby wziąć dicoflenak. Następnym razem zastosuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 06:46

    Zosiek, Leksa lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, samo wkladanie wszystkiego do buzi to za malo, dzieci tak robia, takze pozostaje nam zgaduj zgadula 😉

    Szykuje mi się "wspanialy" dzien. Syn pol nocy nie spal, bo a to oczy go bolą, a to ma chrypke, a to mu niedobrze, a to słabo. Męża boli gardlo. Obaj hipohondrycy do potegi, jak sie nakręca bedzie pieknie.

    Tylko Nisia stabilnie, daje czadu jak zawsze ;)

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leska właśnie pamiętam że u Was też była goraczka. Ile się utrzymywała? Daje paracetamol ale zbija tylko 0.5 stopnia.

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek No kurcze widzę że dużo dzieci też ma wagę koło 6kg więc rzeczywiście już jest mała kluseczka 😄 A mi ciągle mało 😃 Zachowuje się jak jakiś tuczyciel 😆 To wszystko przez to że nie wiadomo ile z tego cyca leci 😃


    Soleil No masz rację z tymi kłótniami u nas cisza i dobrze 😃 A na innych wątkach widziałam (czytalam) już kłótnie 🤭

    Zosiek lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Marmis, skoro nie ulewa to czemu odbijasz?

    Podobno szczepionka na rota jest slodka, wiec jak nie smakuje to dobrze wrozy na przyszlosc :) moja obie wszamala bez oporów, powoli szykujemy sie na 3-cia dawke.

    Kasjanna odbijałam zawsze- bo jak.byla mniejsza to trochę ulewała. I się boje- ze jak ja położę to właśnie cos się stanie I się zakrztusi albo coś. No takie głupie myśli mam. A poza tym zauważyłam , ze ja chce się jej.odbic a nie może tobardzo się kręci i jak główkę na wszystkie strony wymachuje. I jak ja wezme na ręce to jej się za chwile odbija i juz jest spokojna. U nas po wczorajszym szczepieniu bardzo kiepska noc. Temperatury co prawda nie miała, ale wybudzala się co chwile, wiercila i było noszenie i lulanie- ale slabo działało. No i marudna strasznie jest i mniej.mi je. Zamiast 120 ml jak zawsze to tak po 60-70 ml. Po pierwszym szczepieniu tego nie bylo. No chyba, ze tez upał się na to naklada. A Wy podajecie teraz wode maluszkom do picia?

    Marmis
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil wydaje mi się, że poznasz, że bolą bo dziecko jest nieswoje, ma napady płaczu nie wiadomo dlaczego, z jedzeniem właśnie też mogą być problemy. Ślinienie i wkładanie rączek to norma cały okres niemowlęcy 😁😁😁

    Merci ja mam to samo, taki stres czy z cyca wystarczy, szczególnie że na początku tego mleka było bardzo mało. Brak wiary trochę w siebie tak naprawdę 😉

    Dzień dobry 😁
    Jestem okropna bo odmówiłam znajomym w weekend ale potrzebuje weekendu dla siebie dla nas, bo ostatnio ciągle jakieś spotkania w weekendy.
    Kocham moje dziecko coraz bardziej mimo tych wrzasków, a podkówki zaczynają mnie już bawić. 🤣🤣🤣

    Soleil, Merci92, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis ja nie daje żadnej wody, tylko mleko, w te upały dziecko przystawiam częściej

  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skasowałam post 🤦🏼‍♀️

    Misiaa to jakies nieporozumienie z tymi kolejkami do lekarzy. Próbowałaś szukać jeszcze w innym miejscu ?

    Kasjanna wytrwałości z płcią męska :)

    Marmis ja podaje wodę, ale moja córcia jest na mm :)

    Zosiek, każdy czasem potrzebuje odpocząć tylko ze swoja rodzina :)

    Kasjanna, Merci92, Zosiek lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis, ja czasem podaje wode jak nie mam naszykowanego mleka a mala dostaje czkawki. Ogolnie slyszalam ze sprawdza sie tez przy zaparciach. Ale tak z zalozenia nie podaje, raczej samo mleko. Natomiast jakbym nie miala tyle mleka to moze bym dawala wody. Nie uważam tego za nic zlego, o ile dziecko nie zastepuje sobie woda posilku (wypija cala butelke i idzie spac).

    Misiaa, nie pomoge bo sie nie znam :( Ale chyba szukałabym prywatnie lekarza, takie mamy chore czasy.

    U nas noc super sen od 21:30 do 5:30 i potem jeszcze po butli do 8:30. Zaraz zbieramy się znowu na rehabilitację. Mam nadzieje ze nie przeplacze calej godziny...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa tak...kolejki jeszcze dluzsze..zapisalam sie prywatnie do ordynator oddzialu gastroenterologicznego w szpitalu dzieciecym i najwyzej jak uzna ze cos jest nie tak to niech nas polozy na oddzial i niecj go przebadaja..ale mam nadzieje ze to po prostu po szczepionkach i minie bo w czerwcu przed 1 szczepionka wyniki byly ok..po szczepieniu zaczely byc wlasnie podwyzszone..

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabijcie mnie.. Od kilka dni nie potrafię uspać dziecko na drzemke. Robie co mogę serio, nie umiem go wyciszyć :( prawie każda drzemka już jest po histerycznym placzu i przy bardzo głośnym szumie z yt. Czuję się okropnie, nie wiem co ja robię źle albo co jemu jest. Usypianie na noc wcale nie jest lepsze ale wtedy mam pomoc męża. A cały dzień jestem sama, uspokajam go godzinami na 20 minut drzemki. Nawet cycem nie idzie go uspokoić. Gorączki nie ma, myślałam dać paracetamol ale jaki to ma sens. I znowu myśli, a może głodny. Nie wiem, jestem załamana tym tygodniem :( jutro kończymy 3 miesiące a ja nie umiem się swoim dzieckiem zająć

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, spokojnie. Dzieci maja takie fazy nie wiadomo dlaczego. To ludzie a nie roboty. A moze on nie potrzebuje snu? U Zosiek przeciez tak dziecko nie sypia w dzien.
    Albo moze sprobuj czegos calkiem z kosmosu, zeby go zaskoczyc? Nie wiem, krec sie w kolko, stepuj, warcz, co ci tam do glowy przyjdzie

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Soleil, spokojnie. Dzieci maja takie fazy nie wiadomo dlaczego. To ludzie a nie roboty. A moze on nie potrzebuje snu? U Zosiek przeciez tak dziecko nie sypia w dzien.
    Albo moze sprobuj czegos calkiem z kosmosu, zeby go zaskoczyc? Nie wiem, krec sie w kolko, stepuj, warcz, co ci tam do glowy przyjdzie

    Starałam się go brać jak widziałam już że ma czerwone oczka, już na mnie ziewał więc myślałam że strzał w 10. Starałam się go zaczynać usypiac jak zaczynal się wkurzać na macie i starałam już po kilku ziewach,non stop efekt ten sam. A też myślę że à może nie zmęczony..Ale jak on mi zaczyna płakać to serio juz nie wiem co robić momentami... Mam nadzieję że to taka faza która minie, myślałam że mam już na niego jakiś sposób ale nic z tego
    Byle przetrwać dzień

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, a moze to skok? Ktory macie tydzien?

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil Co ty gadasz tak naprawdę tylko ty umiesz sie zająć nim no może i trochę mąż 😄 Zamieniły byśmy się dziećmi to by całe dnie nam płakały 😃 Wszystko jest ok taki mają teraz moment te masę dzieciaczki ☺ Ja mam teraz to samo. Zmieniłam sposób zasypiania w dzień i na noc a i tak długo mi schodzi a Laura płacze jakby była głodna lub coś ja bolało a tak nie jest 🤷‍♀️ Pewnie to minie niedługo ☺ Przynajmniej mam taką nadzieję 🤭

    Kasjanna, Leksa, Soleil, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
‹‹ 585 586 587 588 589 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ