X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek, kawal drogi, ale dobrze ze wam się udało, nawet kosztem troche nerwow.
    Mnie tez starszy syn czasem troche irytuje, a tym bardziej mnie to wkurza ze irytuje mnie to, co normalnie by mnie nie ruszylo. Musze go pochwalic ze naprawde sie stara, pomaga, ale tak jak piszesz, to dalej jest dziecko.
    Ja sie wybieram za tydzien do rodzicow sama z dziećmi. Zobaczymy jak to pójdzie. U mnie Nisia lubi jezdzic wlasnie poza miastem. Zatrzymywanie sie, światła , korki - to jest zło.

    Moja dzis obudziła sie do gory nogami. Ona to musi jakos przez sen robic bez nadmiernego stekania, bo mnie to nie budzi. Dodam ze lozeczko mamy troche uniesione, wiec obudzila sie faktycznie z glowa nizej niz reszta ciała i pierwsze co to ulala serem.

    Zosiek, Malinka2021, Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, muszę Was nadrobić, ale najpierw chciałam zapytać czy stosujecie dla dzieci jakieś kremy z filtrem przeciwsłonecznym? Kedziemy w niedzielę na 2 tygodnie urlopu i zastanawiam się w czy zaopatrzuc się w taki krem, chociaż prawie każdy jest od 6 miesiąca życia, znalazłam chyba jeden dla dzieci od urodzenia.
    I druga sprawa czy coś na komary d takich maluszków warto u,ywac? Tu też ciężko coś znaleźć, a będziemy w lesie, w domku nad jeziorem...

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonaa ja smaruje dziecko mustela dla dzieci spf 50+ ale mimo wszystko od słońca się chowamy.

    U nas w dzień drzemki ostatnio troszkę się poprawiły ale w nocy bez zmian. A dzisiaj makabra. Mały spał tylko na mnie. Co ja sama usnęłam i się przebudzalam próbowałam go przełożyć ale od razu oczy otwarte ręce do góry i wycie. Takie było nasze spanie dzisiaj. Wcześniej piłam 1 kawe dziennie. Wkraczamy teraz na poziom dwóch 😀
    Tesciowa była i się zmyła. Było okej. Nacieszyła się wnukiem i teraz znowu muszę sama nosić tego mojego klocka. Ale progrès jest że śniadanie u nas zawsze zjedzony, maly zawsze na macie grzecznie ogląda karty kontrastowe. Dzisiaj nawet chwilę w bujaku nie plakal. Zobaczymy jak reszta dnia.. :😉

    Malinka2021, Ana.Ta, Iwonaa27 lubią tę wiadomość

  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, od słońca będę ą chronić. Z resztą ja sama nie lubię być w słońcu;) Ale mimo wszystko myślałam żeby ją zabezpieczyć dodatkowo.

    U nas ostatnio w dzień zupełnie mała nie daje się odłożyć, w nocy różnie, ale super śpi, albo tak jak dzisiaj budzi się co chwilę lub wstaje na 1,5h i ani myśli spać.

    W ogóle moja Ala nie chce być u nikogo innego na rękach, po 2 minutach płacze. Mąż załamany, że mi nawet przy niej pomóc nie może, bo mala u niego zaraz wyje. Tylko kąpać mu sie pozwala... A tak to by u mnie była stale na rękach albo przy piersi, przyklejona na stałe. Jak sie da odłożyć to się ścigam z czasem żeby cokolwiek zrobić...

    Soleil lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie filtr „cera plus” jakos tak. Ale nie smaruje czesto🤷‍♀️, staram sie chronic przed sloncem.

    Zosiek super, że pokazal bobasa starszemu pokoleniu. 💛 ja tez wkoncu muszę wybrac sie w podroz do jedynie żyjącej prababci małej :)

    Iwona Ale extra czas sie Wam zapowiada 👍 zawsze zastanawialam sie jakby to bylo z takim malym bobasem...

    Espumisan wlasnie na gazy, wzdęcia... dzisiaj w nocy od 1-3 kwiliła na brzuszek. Nawet masaz jej robilam, dobrze ze choc przy tym okazala milosc bo sie uśmiechala. Taka trochę ciężka noc byla:/ Teraz od rana mi ulewa i od 7.00 nie usnela na dluzej niz 20 min jak ją odkladam. Echm


    U mnie mata ją wkurza, woli lezac na przewijaku jak ja sie ogarniam w sypialni, ale troche juz sie boje ją zostawiac.
    Za to w bujaku moze siedziec. To tez mnie ratuje zeby zjesc śniadanie. 😇 czy w dzien chwile odsapnąć jak juz nie wiem co zrobic gdy nie chce spać🙈 no i na bujaku z mężem kupy robi 😴

    Kasjanna ale masz krążownika😂 ciekawe jak moja bedzie sie zachowywala. Od dzis lozeczkobw miare mozliwosci bo jestem przez nią pobita tak wszystkim rusza 😂 a kiedy zazwyczaj dajecie bobasy do lozeczka? Ja często mam wytzuty ze np wieczorem lezy w salonie przy tv zamiast byc w swojej „oazie”. 🤔🤔🤔

    Soleil, Iwonaa27 lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nawet u męża czy mojej mamy bywa na rękach, ale wczoraj jak mocno plakala u mnie tylko sie uspokoila. Moze to to że mąż pilnowac jej pilnuje, nosi na rękach, ale nigdy z nią nie lezy. Nie wiem czy to ważne dla dziecka🤷‍♀️

    Iwona a probowalas bujaczek, mate? Dzieci o dziwo często same sobie poradzĄ i chwile pofikajĄ:)

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona zazdroszczę wypadu ale też trzymam kciuki żeby mała dala Ci cokolwiek odpocząć 🙂mi też marzy się wyjazd jakiś ale póki co to chyba beż sensu bo moja maruda pewnie nie dałaby mi wypocząć kompletnie wiec wole już być w naszym mieszkaniu 😛ale może końcem sierpnia lub początkiem września uda się nam wyjechać na kilka dni chociaz 🙂
    Moja też się tak wierci w nocy. Rzuca rączkami i nóżkami cos tam zakwali i spi dalej, chyba że to już czas karmienia to wtedy wstaje i nie czekam na ten krzyk glodomora🙂

    U nas sikow dużo, je dużo a kupy ostatnio najczęściej raz dziennie albo i co drugi dzień ale bączkow udzie dużo głośnych i smierdzacych🙂

    Leksa ja wczoraj mialam taki słaby dzien. Mało w nocy spałam i wczoraj już mnie panika brała ze mogę zasłabnąć 😏
    Tyle ze ja tak czasem mam ale Ty idz lepiej sprawdz. Ha pije bardzo dużo w ciągu dnia. Staram się też jesc. Żelazo teraz Ci drugi dzień biore tabketke także wszystko robię zeby być silna dla dziecka ale ogólnie w życiu jestem dosyc słabą osobą...kilka razy zemdlałam i w ogóle słabą bywam dlatego czasem się tak boje o małą zeby mi się przy niej nic nie podzialo 😏

    Soleil, Leksa lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny współczuje tych omdlen. Teraz jeszcze te okropne upaly.. mala mi usnela po 10.00 i bylabym na spacerze, ale plus taki że porzemeblowalam lozeczko i ogarnelam pranie i część prasowania... no i musze wkoncu zapisac sie na wizyte kontrolną
    Dobrze ze obiad ogarnelam wczoraj wieczorem

    A teraz zjadlam lody... i apropo jedzenia ponoc nie powinno sie jesc🤷‍♀️ W liscie zakazanej (ze szpitala) widze tez ogorki, czereśnie, a ja wpierdzielalam mizerie wczoraj no i właśnie czeresnie - moze stąd to ulewanie...

    SzcZczerze malo juz patrze co mozna a co nie... jedzenie to jest cos co mnie cieszy i chyba teraz tylko to mi nastroj poprawia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 11:54

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa dużo zdrowia 😘
    Ana.Ta u nas odkładany jest do łóżeczka cały czas, czasami protestuje, bo chce na ręce albo w nocy stęka kwęka to biorę go na łóżko do nas 🙂

    Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta, ja jem wszystko, a o czeresniach czy ogorkach nawet nie slyszalam, tylko o truskawkach ze wzgledu na kropienie, wiec jem albo od babci albo mrozone.
    Ja na spanie odkladam mala tylko do łóżeczka, natomiast jak nie spi to raczej nie chce tam lezec, bardziej bujaczek.
    My mamy lozeczko w salonie wlasnie, tv w zasadzie nie oglądamy, tylko syn czasem jakas bajke, ale nie wieczorem.

    Na wakacje tez planujemy na kilka dni w sierpniu. Wlasnie dzis przegaladalam oferty. Chcialabym jakies miejsce z animacjami dla dzieci, zeby syn tez sie wybawil, bo na pewno spędzimy ten czas bez jakichs wielkich wypraw. Za to w lipcu nie mamy przedszkola i zrobilismy juz liste lokalnych atrakcji gdzie mozemy pójść z Nisia. Myślałam ze wyślę syna na troche do babci, ale jest kolejka bo wszystkie wnuki maja lipiec wolny, a ja jestem jedyna chwilowo niepracujaca mamą, wiec jestem na koncu listy ;)

    Ana.Ta, Malinka2021, Leksa lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy po połogu już możecie ćwiczyć czy moze wam ginekolog zabronił? 🤔🙃

    6056198c02.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna podziwiam ogarnięcie dwoch bombelkow na raz💛 u mnie tez skonczyła sie pomoc babci bo ma inne starsze wnuczki na wakacjach a bylo tak pięknie hihi

    Merci ja dzis bd sie zapisywac (tAk, dalej tego nie zrobilam) to zapytam i dam znać 😂

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta bujaczkanie mam,a na macie wyleży 5 minut, chyba ze jestem obok to wtedy 30 minut ;)

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wakacje mieliśmy zarezerwowane jak jeszcze nie wiedzieliśmy, że jestem w ciąży. Sama mam obawy jak będzie, ale to domek tylko dla nas na odludziu, więc chyba najlepsza opcja na 4-tygodniowe bobo.
    Boję się tylko jazdy samochodem, bo Ala nie lubi jeździć. Zamówiłam nawet smoczek na podróż, z nadzieją, że pomoże.

    Kasjanna, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super opcja z niemowlakiem! Nikt nie bedzie patrzyl i ocenial hihi
    Dobrze ze dzieci w aucie czestp spia😇 a daleko musicie jechac?
    Ja na bioderka jade 18 km w 1 strone i sie juz obawiam 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 16:11

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi, z tego co pisałaś to Twój syn jest niezły przytulak, więc myślę że nosidło się u Was sprawdzi. To co wysłałam, jest miękkie, więc powinno mu być wygodnie. Przetestuj sobie jakieś z wypożyczalni.

    Kasjanna, Zosiek, ja miałam taki kryzys cierpliwości macierzyńskiej wczoraj. Starsza córka chyba testowała, ile wytrzymam. Była teraz dwa tygodnie w domu, bo kaszlała okrutnie, chyba alergia, ale do przedszkola nie dawałam. Wczoraj już miałam zmęczenie materiału.


    My mieliśmy lecieć na wakacje zagraniczne, ale stwierdziłam, że to jeszcze nie ten moment. Upały i niemowlak to jednak chyba nie jest dobry pomysł. Pojedziemy w Bieszczady. Obawiam się dalekich podróży.bo Hanka póki co ani wózkowa, ani smoczkowa, ani samochodowa.

    Leksa, dużo zdrowia życzę.

    Malinka2021, Zosiek, Leksa lubią tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara w przyszłym roku pewnie sobie odbijecie wakacje z tego roku 🙂
    Mam nadzieję, że nam uda się zorganizować wyjazd nad morze sierpień/wrzesień.

    Zastanawiam się nad nosiłem Lenny Lamb LennyGo jodelkowe. Miała któraś z Was przy starszym dziecku? 🙂
    Chciałabym go użyć właśnie na wyjedzie nad morze, bo mały będzie już miał 3.5 miesiąca, to chyba już mógłby skorzystać z niego. Czy za wczesnie?

    Edycja: jednak zmieniłam zdanie i zastanawiam się nad Lenny Lamb Wrap Tai 😅 miałyście może?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 18:30

    Klara_1985 lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinkw nie mialam, ale widziałam te nosidła z Lenny Lamb i wygladaja niezle :)
    Mi tez sie marzy wyjazd, moze we wrzesniu namowie na cos męża. Poki co przy kpi i tak sobie tego nie wyobrazam.
    U mnie dzisisaj w domu 30 stopni... Koszmar. Wzięłam teraz mala przed dom moze troche lepiej jej tu bedzie bo jest lekki wiaterek juz a temperatura ta sama :(

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko dzisiaj ewidentnie ma dobry dzien☺️poleżała w lozeczku, na macie potem bardzo długo skupiała się jak jej pokazywałam obrazki🙂między czasie gaworzyla u uśmiechała się a ja zdarzyłam ugotowac szybki obiad, wyprasować dosyc dużo prania, zrobic sobie kawke ☺️
    Oby więcej takich dni☺️
    U nas prawie 29 stopni😔mamy wiatrak uruchomiony ale niewiele daje😏
    Dziewczyny pisałyście cos kiedys ze klimę odpalacie normalnie przy dziecku. A nie boicie się ze się zaziębi?🤔 my mamy klimę ale póki co jej nie uruchamialiśmy wlasnie ze względu na małą😏

    Soleil lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, jakie burżujstwo, masz w domu saune 😄
    Ja wlasnie odkrylam że z mojego wozka mozna zdjac budę i uniesc materac, a wtedy mala na brzuchu ma swietny widok. Jest zachwycona :)

    Malinka2021, Zosiek, Soleil, Leksa lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 484 485 486 487 488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ