X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, mam w rodzinie fizjo i sprawdziła mi moje rozejscie i w zasadzie jest ok, mimo ze w ciazy bylo.
    W kazdym razie powiedziała ze kluczowe jest wstawanie przez bok tak jak w ciazy, a jeśli się nie da bo np trzymasz dziecko to na wydechu.
    Jest platforma ifizjoterapia.pl,gdzie mozna sie skonsultowac online.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja też jestem z tych bojących się samej spacerować, a sklep to juz wgl 😂 ja ostatnio jak bylam na cmentarzu jak trzymalam małą na rękach zostałam „zjechana” wzrokiem przez jakąś babeczke. Trzymalam ją tak jakbym karmiła, oczywiscie w wózki wyła 😂

    Ja w upaly planuje max do 10.00 spacery, ale w dzień/wieczorami mam cień na tarasie i planuje ją wynosić jak będzie znośne powietrze. Dzisiaj np byl super chlodzący wiatr i przyjemnie sie oddychalo. Jak nie uśnie w gondoli bo w dzień coś się pozmienialo i malo sama śpi/ to na rękach- bo to przejdzie bardziej. Muszę tam sprAwic jakies roslinki - jakbym sie zastawiala to moze i bym tam karmila.

    U mnie niestety sypialnia też pod skosami- musze ostro wietrzyć przed nocą zanim tam z mala pojde, niby jest znosnie bo mamy rolety z takim sreberkiem ktore izololuje ale jest cieplej niż na dole, dlatego w dzien spi glownie w salonie, jeszcze w kokonie i rozku .
    Tylko martwi mnie to, że mała nie bedzie wiedziala co to lozeczko 🤦‍♀️Ale musze sie wkoncu przelamać i nocami ją tam wkladać. Ale tu mam obawy że nie uslysze jej pobudek bo ja mam bardzo twardy sen. Ale w sumie jej ryku nie da sie przegapic😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 21:26

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wgl u Nas tez bardzo stęka na gazy i brzuch, dzis przez to spala od 9.00 max 3 razy po 30 min. Mega duzo marudzenia bylo po drodze, bo akurat nie mielismy cZasu zeby ją nosić, bo wiadomo jakies tam porządki plus obiad, a jak wyczula ze jest sama był od razu ryk 🤦‍♀️

    Dobrze że mama przyszla po 16.00 i mialam odciągnięte mleko - dzieki temu zresetowalam sie z mężem w ogrodzie, zrobiliśmy obrzeże i skorzystałam ponad 2h na sloncu... jakie to zmeczenie bylo przyjemne 😂

    Teraz mała śpi od 18.00, stwierdziliśmy, że nie ma dziś kąpania, budzenia, niech odsypia... 😇

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 21:25

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nasza mala chyba lubi pikniki. Bylismy 7 godzin i ani razu nie zapłakała. Chyba musze ja czesciej zabierac na jakies wyprawy. Za to mi nogi odpadają... Fajnie bylo ale dzikie tlumy i kolejki do wszystkiego.

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna to mieliście super dzień :) jak wy to zrobiliscie z przewijaniem, karmieniem, szacun! 👍

    Też musimy iść z meżem na jakąś wyprawe, gdzieś dalej, może faktycznie się da, a my tak przeżywamy... 🤔
    Może dzieci czują że nie są w domu i wtedy są spokojniejsze 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 22:10

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 wrote:
    Dziewczyny a była już któraś z Was u fizjo po porodzie? Ja mam ewidentnie to rozejście miesnia prostego czy jakoś tak😏dosyc ze ten pępek mam taki dziwny to jak napinam mięsień brzucha np jakbym chciała brzuszek zrobic to mi się taki stożek robi😐
    Pasuje mi się w końcu umówić do fizjo lub do fizjoterapeuty uroginekologicznego tylko narazie ciezko z tymi moimi wychodnymi ehh I może jakieś ćwiczenia z neta bym sobie ogarnęła 😏

    U mnie chyba to samo:/ ale ja nie zapisałam się nawet do ginekologa, a gdzie tu fizjoterapeuta :/ echm

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta, to akurat byla zorganizowana impreza i zapewniono spokojne miejsce do karmienia i przewijania, ale ja akurat tak czy siak nie mam problemu z karmieniem w miejscu publicznym czy przewinięciem w gondoli.

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna super ze wyjscie sie udalo to zawsze cieszy:)
    No nic chyba tez przyjdzie mi zmienić moje rutynowe godziny spacerkow w tym tygodniu. Cieszylam sie pare dni temu ze nie ma takixh upalow :)
    Ana.ta wmja sie zapisałam do fizjo, za to o ginekologu zapomniałam :P to po 8 tygodniach?

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ja tez spacery zalatwialam w innych godzinach, bo rano roznie u Nas bywa z ogarnięciem się.
    Kurcze wczoraj mala spala od 18-23, usnela o północy i spala az do teraz. Ale miła niespodzianka. Tylko strasznie mi jej szkoda, bo kwili przy gazach. :( u nas to najgorszy problem teraz, bo przez to mamy aferki i często okropny placz zaraz po wybudzeniu echm

    Tak, u mnie na wypisie było 8tygodni, w poniedzialek juz musze zadzwonic i to bedzie pierwszy raz jak mąż na dluzej zostanie sam hehe dobrze ze bedzie ta wizyta zapytam o aktywnosci czy np rower juz bedzie ok (strasznie mi sie teskni) albo sauna🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 05:01

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ala dzisiaj znowu zwymiotowala i to tak fest. To jest okropne. Ale po oczywiscie glodna. Dostawialam ja do piersi (nawet pozwolila) ale niestety w nakladkach, ale stwierdziłam ze z piersi wolniejszy przeplyw to sie znowu nie przeje...
    Ana.ta mi tez sie marzy rower, a bieganie to juz w ogole... Ale chyba po cc powinny minac 3 miesiące jak sie nie myle...

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam powiedziane ze wizyta pi 6 tygodniach🙂
    Moja mała wczoraj przespała 3/4 dnia ale za to noc była kiepska bo jak się wybudzała na jedzenie to w ogóle śpiącą potem nie była i był problem z uspaniem😏chyba pasuje mi się zdrzemnąć w dzien bo będę nie do zycia🤦‍♀️

    Vende to moja malutka wczoraj wieczorem tak się zakrztusiła, wypłynęło jej dużo już takiego przetrawionego mleka, że aż się dławiła! Pierwszy raz tak miala ze leżąc w lozeczku tak się podzialo i nie mogła oddychać. Na szczęście byłam w pokoju szybko ją wzielam na ręce i wtedy zaczęła strasznie płakać. Przestraszyla się biedna bardzo, łzy jej leciały tak ze masakra. Najgorsze ze akurst męża nie było bo poszedl z kolegami do kina😒
    Ehh prawie zawał mialam😐
    Usnęła mi biedna na rękach o tak już jej nie ruszałam tylko czekałam na męża no się bałam 😐

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle w nocy tez jej się dużo ulewalo a zawsze było tak ze właśnie w dzien ulewala a w nocy tylko sporadycznie. Nie wiek czy to zakrztuszenie cos tam popsuło?🤔

    Ja nawet nie zapytalam ginekologa o aktywności. W zeszłym roku jeździłam z mężem dużo na rowerze a teraz z dzieckiem to raczej nie mozlwie wiec nawet nie pomyślałam zeby zapytac🤦‍♀️

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, moze nałykała sie przy tym powietrza? I dlatego tak ulewala w nocy? Nie mam pojecia, ale dla mnie to tez mega stresujące jest. A ja tez dzisiaj sama i to caly dsien praktycznie i juz sie o nis martwię :(. Teraz za to mieliśmy kupe giganta, mycie pod zlewem a zaraz dojadanie z butelki bo przecież miejsce sie w brzuchu zrobiło. Takze Mala przysypia mi na rece a na podlodze sie warla wszystko - zarzygane rzeczy, woreczek z pampersem, wszedzie husteczki mokre, no kosmos xD a jeszcze mam wrazenie ze dalej przez sen leci kupa. Co do roweru ja tu licze na dziadkow moze zostana na trochę ;) A z bieganiem zawsze i tak biegalam kolo 22 a Mala o 21 mi zasypia ostatnio, wiec jak jest mąż to bylby luz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 08:54

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zauwazylam ze Bartkowi zaczyna sie robic tak jakby podluzna glowa a dotychczas mial taka okragla,podejrzewam ze to przez to ze rzadko ma glowe na wznak..Wasze dzieci tez tak maja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 09:17

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa, mojej tez sie taka zrobila, jedna lekarka zasugerowala specjalna poduszke i na bujaczku w niej klade. Drugi lekarz powiedzial ze jak zacznie krecic głową to samo przejdzie. W kazdym razie widze juz u Nisi poprawę, trudno powiedziec czy to od tej poduszki, bo używamy jej tylko w bujaku, nie chce w niej spac. Ale tez coraz czesciej sama z siebie kladzie glowe n awznak, np. W wozku

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna a ta specjalna poduszka to z jakiegos sklepu medycznego?

    Kurcze u mnie mlody to nie chce byc w bujaczku..ostatnio najchetniej spalby tylko na brzuchu... w dodatku jakos malo zainteresowany aktywnosciami..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 09:56

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa, kupilam na allegro, miala jakis certyfikat, ale sa różne. Moja bujaczek uwielbia ale mysle ze poduszka odgrywa tu duza role bo latwiej jest jej patrzec w przod. Natomiast nie jest powiedziane ze ta poduszke musisz uzywac w bujaczku, rownie dobrze moze sie sprawdzic w wozku czy łóżeczku, czy gdziekolwiek indziej. U mnie tylko nie umie w niej spac, jest przyzwyczajona do spania na boku.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupie ta poduszke :)
    A ma ktoras z Was nosidlo? Zastanawiam sie nad kupnem ale nie wiem czy nalezy na cos konkretnie zwrocic uwage przy zakupie bo chusta u mnie nie wchodzi z gre

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci też puszczają sporo bączków? I czy są one głośne?
    Bo już zaczynam się zastanawiać, czy wszystko ok. Dzisiaj jak walnął pierda z kupą to aż podskoczyłam 😅 prawie jak wystrzał z armaty 😆

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zastanawiałam się nad poduszka ortopedyczną, bo Wojtek ma taką podłużną główkę, ale właśnie sam zaczął już przekręcać ją na wprost i chyba już nie będę w nią inwestowała. Nawet już coraz dłużej przytrzymuje głowę na wprost.
    Nie mam nosiła, ale w przyszłości może kupie, tylko że one dla ciut starszych bobasów, nie wiem czy nie od 4 miesiąca dopiero.

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ