X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Asiulka u mnie to samo. Jak zostawiam młodą z mężem, to chłop ledwo oddycha. Najczęściej wychodzę, jak zaśnie mu na rękach, wracam góra po godzinie, a on siedzi z nią dalej bez ruchu na kanapie.

    Trzymajcie kciuki u mnie za spokojną noc. Mąż ma nocną zmianę, a ja z dwójką gagatków zostaję w nocy pierwszy raz sama. O dziwo obydwie już śpią. Zobaczymy, jak długo.

    Też tak macie, że odkąd się zrobiło ciepło, Wasze dzieci mniej i krócej jedzą z piersi?

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to moja dzis prawie cały dzień przespała 🤦🏼‍♀️ Ciekawe jaka będzie noc.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj ze spaniem raczej tak srednio, ale mam nadzieję ze w nocy nie załączy sie akcja czuwanie i nie bedzie znowu 3h aktywności... Właśnie kruszyna usnęła, ja mam pełno rzeczy do roboty ale szczerze mi sie nie chce... Wiec chyba zjem, ogarne sie i laktator i klade sie spac... Ale mąż dzisiaj ma ostatnia taka dłuższą noc, jutro juz idzie na 8h to bedzie trochę latwiej i moze nadrobie kilka rzeczy. :)
    Ana.ta jestes na fb na grupie? Wyslalabym Ci jak te krosty wygladaja żebyś miala porownanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 21:31

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dziś zakupy z dziecmi. Jutro syn ma urodziny. Rano muszę jechać po tort, a dziś jeszcze upiec babeczki, a gwiazda marudna, a mąż nadal w pracy

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u Mnie po dzisiejszym wieczorze mąż napewno szybko sam nie zostanie, na bank bedzie wolał moją mame ktora mieszka obok😂 nie wiem co sie jej dzis stalo ale masakra byla. O 17.00 zjadla, pozniej o 18.00 dalej mega sie domagala, z tym że plula i 1 i 2 cycem. Dalam swoje odciagniete, ale mialam tylko 30 ml- zjadla w sekunde i wpadala w spazmowy placz. No to ewidentnie glod, moze jej slabo lecialo, bo dzis slabo spala i często jadla. Wypila 100 ml mm - myslalam ze uśnie, ale przesadzila i zaczelo sie ulewanie... wlaczylam kolysanki, trzymalam za reke- jakos przeszlo, ale nie dala sie uspac tylko dalej chciala jesc.. poszla do kąpieli.. jadla juz z cyca spokojnie, dalej tylko po godzinie... i co ? Odlot na spanie trwal sekunde.. zaczął sie ryk... mąż nawet nie dal rady uspokoic co raczej w kryzysie dzialalo ... i tak do 22.15... teraz spi w rozku jak usnela. Ale juz sie wierci....

    Jestem przeczolgana, w zlym nastroju. Takie momenty to jeden wielki d r a m a t.

    ZaZdroszcze twardego spania dzieci w dzień. U mnie ostatnio to malo mozliwe ... i albo robie cos jedną reką albo mam chwile jak wraca mąż...

    Vende nie mam fb.🤷‍♀️😂

    Leksa trzymam kciuki aby sie udalo 🎂

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 03:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas w te gorąca też je krócej, ale częściej. Też krótsze ma drzemki. Ale w nocy nic sie nie zmieniło.

    Też zaliczyłam gina wczoraj, a na tą okazje musiała przyjechac babcia, mimo ze wiem że mąż by sobie poradził. Nie że taki sprytny, ale odkarmiona Nisia nie jest problematyczna. Tylko że on wiecznie nie ma czasu (i chęci).

    Zwolnił mi sie termin szczepień na jutro i idziemy na pneumokoki. A jutro też mamy gości, pierwszy raz spoza rodziny i to z dzieckiem. Zobaczymy jak to będzie...

    Leksa, ty to masz wyzwania, powodzenia!
    Ana.Ta, oby jutro byl lepszy dzień...

    Leksa lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara u mnie częściej je i tez krócej. Choć wczoraj przeszla samą siebie z obżarstwem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 06:06

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta no to miałaś nieźle przeboje wczoraj z małą 🙂mam nadzieję że dziś będzie łaskawsza dla Ciebie☺️
    U nas po tych szczepieniach popołudnie i wieczór tragiczne pod względem marudzenia i nieodkładalnosci ale jak ją nakarmiłam o 22.30 tak noc już była normalna i nudziła się co mniej więcej 3 godziny na karmienie I dalej usupiala na szczescie. Teraz właśnie się karmimy i widzę że jest już raczej wszystko ok no najpierw pogaworzyla że mną i się pousmiechala wiec podsumowując nie było tak źle po szczepionkach🙂i cieszę się że wzielam wszystkie na raz bo przynajmniej święty spokój na jakiś czas🙂
    A mała ewidentnie przychodni nie lubi bo wczoraj już na wejściu jak zaczelam ja rozbierać do badania itp to już się tak rozdarła że nie mogłam jej uspokoic🤦‍♀️
    Dziewczyny które jeszcze nie szczepiły taka ciekawostka🙂
    Położna nam mowila ze po szczepieniu na rota powinno się zachować w domu większy rygor sanitarny. Bo młoda zaszczepiona to ok ale ze rodzice mogą to złapać także po wymianie pampersa mycie dokładne rąk itp🙂
    Trochę się z tym zapominam ale starałam się uważać 🙂

    Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Asiulka za wskazówki. U mnie noc, wstawala o 1 i o 5 _w miare też usypiala ale rano znow po ulewaniu niewiadomo o co jej chodzilo, chwile bylam z nią na macie zeby zachowac jako taki odstep jedzenia, kupe zrobila, a tu nadal spazmowy placz. Pomoglo lulanie na rekach i tak chodze z nia bo co chwile robi szparki w oczach i podglada, uśmiech w, „podkowe” na placz i ipatrzy czy jestem🤦‍♀️ Pozniej lekki usmiech ze zadowolona. Wasze dzieci tez tak maja?
    Takze ja dzis bede w pizamach niewiadomo do ktorej bo boje sie ją odlozyc🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 08:04

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta u mnie dzisiaj bylo tak, po jedzeniu leżał koło mnie na łóżku z błogim wyrazem twarzy, zamkniętymi oczami i się uśmiechał, ale co jakiś czas wyginął usta w podkowę jakby miał się rozpłakać. I tak kilka razy 😆 leżałam obok i się śmiałam z niego 🥰

    Ana.Ta, Zosiek, Leksa lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to to dziewczyny, u mnie to samo nawet teraz jak podsypia mi na klatce :)
    Wgl musze sie pochwalic ze moje dziecko dzis pierwszy raz zlapalo sam sutek. I to nawet jej nie dostawialam robila dziobaka po butelce i trafiła na piers. I zlapala. Akurat nie mialam stanika bo zdjelam ten do odciaganiaa mloda się rizplakala wiec nie zakladalam innego. Może jest dla nas jakas nadzieja...

    Malinka2021, Kasjanna, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Vende :)
    A my sie jednak dzis nie szczepimy bo nie ma szczepionek w sanepidzie, maja być w przyszłym tygodniu wiec znowu pozostaje mi czatowac na wolne terminy. To jest totalna masakra z tym NFZ, teraz zaluje ze nie machnelam tego szczepienia od razu :/

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende ale extra! Trzymam kciuki ✊✊

    Kasjanna ale masakra i jeszcze w ten sam dzień odwoluja 🤦‍♀️

    Moja córka ewidentnie ma problem z brzuszkiem, robi kupy ale i tak ją boli, bo przy wykręcaniu jak idą gazy aż piszczy, niewiem co na to zaradzić:/ chyba zwieksze dawki espumisanu. Bo mam dość jak nawet nie da sie wyjsc na spacer tak czesto wrzeszcZy. Byla teraz 30 min na tarasie w gondoli- sukces 🤦‍♀️🤷‍♀️

    Pocieszam sie tym, że czas szybko leci i moze po 3 mcach bedzie z tym brzuszkiem lepiej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 10:17

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂

    Mała zasnęła o 21 i myślałam że się obudzi , więc zadowolona ogarniałam nasze truskawki, do 24 nic więc odciągnęłam laktatorem i poszłam spać, spała do 5. Chyba będziemy mieć powtórkę ze starszej z przesypianiem nocy. Ale co zauważyłam po kąpieli bardziej ją przysypia, coś w tym jest.

    Kasjanna właśnie w mieście słyszałam że są takie problemy, u nas w małej przychodni na wsi mają od ręki bo zdążą zamówić przez małą liczbę dzieci.

    Ana.Ta współczuję, wydaje mi się że coś w tych wieczorach jest bo moja też nieraz drze się po piersi, po butli nie chce więcej później znowu cycek i krzyk i tak w kółko. Może zmęczenie po całym dniu wychodzi nie wiem...

    Vende to próbuj przystawiać, trzymam kciuki bo to zawsze wygodniej niż odciąganie.

    Asiulka dobrze wiedzieć z tym rota. My też szczepimy wszystko na raz więc nastawiam się też na armagedon.🤣

    Dziewczyny kończy mi się 6 tydzień i znowu krwawię, miała któraś tak?

    Kasjanna lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek, ja mialam, w zasadzie jeszcze w zeszlym tygodniu zdarzylo mi sie moze juz nie krwawienie, ale plamienie. A rodzilam 2 tygodnie przed tobą.

    Ana.Ta, nie odwolali tylko ja dzwonilam potwierdzić żeby nie jechać niepotrzebnie, ale nie sądziłam że takich podstawowych szczepionek moze nie byc. Najgorsze jest to ze nie ma kolejnych terminow i znowu musze czekac nie wiedziec ile...

    Zosiek lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek jak tak bedzie wszystko zdarzysz ogarnac wieczorami 👍pewnie takie geny hihi

    Moja mala mi tarasowala sie sama 30 min, zdarzylam odetchnąć, wypić kawe i zjesc kremowke. A teraz trzeba tulic w rozku, no nic tylek moze nie odpadnie, szkoda ze z opalania nici bo siedzimy w cieniu 😂 ale... jestem wdzieczna za te chwile😇 chwile bez płaczu 🤣

    Kasjanna to faktycznie slabo:/ a juz nie mozesz zmienic pewnie programu bo jestes po jakiejs dawce?

    Czy u was z bliskiej rodziny kazdy juz zobaczyl nowego czlonka rodziny? Mi troche przykro bo szwagier gdybysmy nie pojechali do siostry olal sprawe, ona byla u nas sama.
    I moj brat rowniez milczy (sam ma dwojke dzieci), ktore zawsze rozpieszczalam... no i mi przykro ze zero zainteresowania...

    Jedna przyjaciolka tez 0 pytan jak tam leci... a ja nie chce pisac sama relacji bo ona sie stara juz rok... wgl mam wrazenie ze dziecko dla wiekszosci bez dzieci to taka troche przeszkoda do spotkań... smiejemy sie z mezem ze teraz nikt nas nigdzie nie zaprosi 😂
    Wgl mielismy super rozmowe.. marzy nam sie wylot z malutką w cieple kraje po nowym roku... mam nadzieje że spelnimy to marzenie, a moze na roczek 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 12:05

    Malinka2021, Zosiek, Leksa lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta zazdroszczę tarasu i możliwości wyjścia tam w każdej chwili🙂my mamy balkon w mieszkaniu ale co z tego jak tam praży słońce jak nie wiem a poza tym mała już od dłuższego czasu nie chciała tam w gondoli siedziec wiec nuz przestałam probowac🙂
    Ja plamiłam bite 6 tygodni a po cc mialo byc krócej ale w sumie nie wiele tego było tylko ciągło się dlugo😏
    U mnie najbliżsi już zobaczyli w sensie rodzice i rodzenstwo🙂
    A co do koleżanek to też mam taką z którą dość często przed ciążą się spotykaliśmy ale oni też już dosyć długo starają się o dziecko i z tego co wiem to kiepsko sprawa wygląda i widzę że odsuwają się od znajomych którzy mają małe dzieci bo mamy jeszcze wspólną koleżankę która urodziła miesiąc przede mną i z nią też ograniczyła kontakt😏
    Trochę to rozumiem i nie oceniam bo nie jest to fajna sytuacja dla niej...
    Co do wakacji to zawsze mówiliśmy z mężem ze jak będziemy mieli dziecko to chcemy próbować przynajmniej zyc tak jak wcześniej czyli też przynajmniej raz czy dwa razy w roku wyjezdzac za franice gdzies ale teraz jak pojawiła się nasza maruda mała hah to nie wiem czy to tak prędko się uda😂
    Tak czy siak w sierpniu czy wrześniu chcielibyśmy pojechac w Bieszczady np z małą na kilka dni ale zobaczymy jak to bedzie🙂

    Ana.Ta, Zosiek lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende Gratuluję!☺ Sama miałam problem z karmieniem bo mam beznadziejne sutki których Laura za cholerę nie potrafiła zlapac. Powiem Ci że nie mała traumę przeszłam w szpitalu przez to bo prawie dziecko zaglodzilam walcząc z tymi moimi cyckami 🤦‍♀️


    Ana.Ta My to mamy takie problemy brzuszkowe że usypianie na noc zaczynamy o 18 i tak do 21:30 😂 A później w nocy po 1 znowu ma problem z brzuszkiem krzyczy, kwili i piszczy przez sen i tak do 6 😏 No ale w dzień śpi dobrze ale to pewnie z przemęczenia 😆 Dzisiaj po beznadziejnej nocy tak była wymęczona że na badaniu kontrolnym u ortopedy spała pomimo tego że ja szturchali i rozbierali 😅 Wszyscy mysla ze ona taka grzeczna i z niej spioszek 😃 Podaje też espumisan ale jakoś słabo działa.

    Vende U mnie też się pojawiły dzisiaj krosty na głowie ale też jest schodząca skóra i nie wiem czy to nie ciemieniucha bo na brwiach ostatnio zrobił się jej taki lojotok 🤔 Ale też ma połówki na ciele no i trądzik na twarzy więc w sumie może być wszystko na tej głowie 😀 Jak możesz to wyślij mi te zdjęcie krostek to może pociesze się ze to tylko trądzik ☺ W poniedziałek położna przychodzi wiec może coś profilaktycznie zrobię przez weekend ☺

    Ana.Ta, Zosiek lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj skończyłam 6 tydzień i już dłuższy czas miałam prawie czyste wkładki, a dzisiaj czerwone plamienie 😳

    U nas chyba już każdy poznał Wojtka. Przyjaciółka, która też starała się o dziecko w tym czasie co my i też z pomocą medyczna, poroniła w I trymestrze kilka dni przed moim porodem 😔 a mimo to interesuje się nami, nie odsunęła się 🙂 podziwiam ją bo dla mnie byłoby to bardzo ciężkie.

    Przyszła dzisiaj teściowa, chciałam dać jej Wojtka na spacer, to wziął poszedł spać i zgrywał aniołka 😅 teraz poszła a ten zaczyna kwękać 😆 i do nocy już pewnie nic nie pośpi, oczywiście poza spacerkiem 🙃

    Merci92, Zosiek lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rodzina widziala, ale ze znajomymi to roznie bywa, nawet tymi co maja dzieci. Nie narzucam sie.
    Malinka, ja te plamienia mialam tak ze kilka dni nic sie nie dzialo, ja już szczesliwa ze to koniec, a potem mnie zalewało. No coz... Ale tym razem to juz sie raczej na pewni skonczylo. Wreszcie!

    Ana.Ta, to nasze pierwsze szczepienie na pneumokoki, ale jedyne bezplatne. Nie usmiecha mi się płacić za tą drugą...

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ